First slide
Second slide
Third slide

29 yaşındayım. regl düzensizliği için yapıldı testler.Konuyla ilgli yardımcı olursanız sevinirim. luteinizan hormon (lh) - 9,59

1 hafta önce
G

29 yaşındayım. regl düzensizliği için yapıldı testler.Konuyla ilgli yardımcı olursanız sevinirim.
luteinizan hormon (lh) - 9,59
progesteron - 0,819
testesteron,serbest-3,40
dhea-s - 376,4
kortizol-16,48
estradiol(e2) - 28,50
folikül stimülan hormon-5,51
prolaktin-16,22

Tahlil.com

Adetin hangi döneminde yaptığınızı bildirmemişsiniz ama sonuçlar normal gibi görülüyor, endokrinoloji ve kadın doğumun birlikte değerlendirmesini öneririm.

Tahlillerinizi Biruni Laboratuvarlarında yaptırabilirsiniz.

H
İLGİLİ İÇERİK

Hocam son zamanlarda iştahım çok arttı canım sürekli yemek ve tatlı istiyor.iki yemek arasını biraz uzatırsam ayakta durmakta dahi zorlanıyorum.kan tahlilim düz

6 saat önce
G

Hocam son zamanlarda iştahım çok arttı canım sürekli yemek ve tatlı istiyor.iki yemek arasını biraz uzatırsam ayakta durmakta dahi zorlanıyorum.kan tahlilim düzgün çıktı.şeker olmadığına göre guatrdan şüpheleniyorum siz ne dersiniz.(erkeğim 190 boyundayım 63 kiloyum yediğim halde kilo alamıyorum)

Tahlil.com

En kısa sürede bir endokrinoloji uzmanına başvurun.Gerekli tahliller ve muayene sonrası sizi bilgilendirecektir.

Tahlillerinizi Biruni Laboratuvarlarında yaptırabilirsiniz.


Merhabalar düzensiz adet geçiriyorum bu ayın 7 sinde adet olmam gerekirken ayın 18 i olmasına rağmen hala adet olamadım ayın 11 inde de sürtünme ile ilişki yaşa

21 saat önce
G

Merhabalar düzensiz adet geçiriyorum bu ayın 7 sinde adet olmam gerekirken ayın 18 i olmasına rağmen hala adet olamadım ayın 11 inde de sürtünme ile ilişki yaşamıştım iç çamaşırlarımız vardı bugün test çubuğu aldım negatif cıktı, ardından hastaneye gidip kan testi yaptırdım Beta Hcg <1.20 çıktı bu sonuçlar neye işaret ediyor yardımcı olur musunuz?

Tahlil.com
 Bu tarz ilişkilerde gebelik riski yok denecek kadar azdır.  Test sonuçlarını da gebelik olmadığına dair bilgi veriyor. Adet düzensizliği bir çok nedene bağlı olarak yaşanabilen  durumdur. Bir kadın doğum doktoruna muayene olarak doktorunuzun gerek göreceği tetkikleri yaptırabilirsiniz.

Tahlillerinizi Biruni Laboratuvarlarında yaptırabilirsiniz.


Hocam 3 hafta önce idrar yolu iltihabına yakalandım(çok çok az akıntı dahilinde) ve atlattığımı düşünürken şuan akıntısız olarak penis ucunda yanma vardı. Ultra

4 gün önce
G

Hocam 3 hafta önce idrar yolu iltihabına yakalandım(çok çok az akıntı dahilinde) ve atlattığımı düşünürken şuan akıntısız olarak penis ucunda yanma vardı. Ultrasonda prostat iltihabı çıktı.Hemen eşimin idrar tahlilini yaptırdım temiz çıktı ama bel soğukluğu atlatmış ve eşime bulaştırmış olmaktan korkuyorum nasıl anlarım

Tahlil.com

İlk fırsatta bir üroloji doktoruna gidip muayene olun.Gerek görürse tahliller de isteyecek ve durumunuz hakkında sizi bilgilendirecektir.

Tahlillerinizi Biruni Laboratuvarlarında yaptırabilirsiniz.


Merhaba en son yaptırmış olduğum tahlil sonucunda çıkan kolesterol değerlerim LDL 158 - Kolesterol 218 - HDL 38 bu değerleri dengelem açısından ne yapmam lazım

1 hafta önce
G

Merhaba en son yaptırmış olduğum tahlil sonucunda çıkan kolesterol değerlerim
LDL 158 - Kolesterol 218 - HDL 38 bu değerleri dengelem açısından ne yapmam lazım. ilgi ve alakanız için teşekkür ederim.

Tahlil.com

Diyetisyene başvurup kilo ve boy oranınızla ilgili uygun bir diyet ve egzersiz programı almanızı öneririz..

Tahlillerinizi Biruni Laboratuvarlarında yaptırabilirsiniz.


H
SPONSOR BAĞLANTILARQ
TAHLİL MERKEZLERİ
Öne çıkan tahil merkezleri için tıklayın.B
KONU İLE İLGİLİ YORUMDA BULUN
Hey! Bu konu hakkında yorumda bulunmak veya Tahlil.com'a soru sormak için hemen üye ol veya giriş yap
W
YORUMLAR
4 ay önce
G
arzu07

ağrıdan acile gittim 15 gün önce, idrar kan tahlili yapıldı,kan tahlilin MCHC [L] 31,43 ..RDW [H] 18,6 ,çıktı, idrar tahlilin de Eritrosit [E] 1+ çıktı,ilaç kullandım geçmedi,ürolojiye gittim,tekrar idrar tahlili istendi Eritrosit [E] 2+ ve Lökosit [E] +-, sonuçlar nedir acaba?

TahlilCom
Tedaviye rağman şikayetleriniz geçmedi ise idrar kültürü yaptırmanızı öneririz..
4 ay önce
G
fenerbahce_tugce1907

Eşimle sürtünme yoluyla iliski yaşadık vajinamdan içeri biraz boşaldı hamile kalma olasiligim var mı?

Tahlil-com
Evet bu şekilde hamile kalabilirsiniz.
4 ay önce
G
kevsergonulds

Hocam merhaba ben bir ilişki yaşadım fakat vajinanın içine boşalma olmadı sadece kalça kısmına boşaldı yani vajinaya geldi mı bilemem ve ilişki yaşanırken adettim .Daha sonra 25 gün geçti ve idrar testi yaptım negatif cıktı. Sonrasında da adet oldum ama normale göre azdı şimdide adetim bitmesine rağmen karnında ciddi bir şişlik var bu kanamanın adet değilde üstüne adet görme olmasından korkuyorum.

Tahlil.com
Regl iken ilişkiye girmek gebelik oluşumunu engeller diye kesin bir durum yok.Üstüne görme kanaması normal adet kanamasından çok daha farklı ve kısa süreli bir kanama olur. Üstüne görme kanaması olduğunu düşündürüyorsa gebelik testini tekrarlayarak daha net bir bilgi edebilir veya bir kadın doğum doktoruna muayene olabilirsiniz.
5 ay önce
G
karamurat_416

10 aylık bebeğimin test sonuçları

TSH: 1,60
SERBEST T4:14,69
SERBEST T3: 6,35

Tahlil.com

Tahlil.com da tahlil sonuçlarınızın uzmanlarımızca sağlıklı bir şekilde yorumlanması için tahlillerinizin sonuç raporunda belirtilen normal değerlerini de yazmalısınız.
Bu konuda sitemizde bir çok uyarıda bulunup okurlarımızı bilgilendik.
Aşağıda konuya dair uyarılarımızı gözden geçirmenizde yarar var.5 ay önce
G
ades

prolaktin yüksekliği tedavisi görüyordum ilacı bırakınca tekrar yükselme olduğu için doktorum mr istedi. mr sonucunda hipofiz bez parankiminde sınırları net olarak belirlenemeyen 7 mm çapında İV GD sonrası serilerde belirgin kontrast tutulum göstermeyen görünüm mevcuttur denmekte.

Tahlil.com
Hipofiz bezinizde normal olmayan bir oluşum gözlenmiş.Doktorunuz konuya dair detaylı bilgi verecektir.
5 ay önce
G
meltem06_894

adet gunum15 gün gecikti kan testi yaptirdim beta 23 cikti ve adet oldum doktorun bi hafta sonra tekrar test yapacak acaba hamile olabilir miyim?

Tahlil.com

Halk arasında Kimyasal gebelik olarak bilinen durumu  geçiriyor olabilirsiniz.Aşağıda kimyasal gebelik ile ilgili detaylı bilgi bulabilirsiniz.

Kimyasal gebelik ( biyokimyasal gebelik) nedir?

5 ay önce
G
doganage

ALT 119
AST 99
CRP 79
bu değerler yüksek
EOS% 4,5
HGB 13,7
HCT 40,5
bu değerler düşük çıktı, sorun nedir?

Tahlil.com

CRP sıklıkla istenen bir tahlil türü olup  akut faz reaktanıdır.
Tahlil sonucunuzda CRP değeri yüksek olarak görülüyor.
CRP yüksekliğinde ilk olarak akla enfeksiyon ve/veya  romatizmal durumlar akla gelir.

CRP yüksekliğine dair aşağıdaki bağlantıda detaylı bilgi bulabilir ve bu konuda sorulmuş benzer soru ve verilmiş cevapları okuyabilirsiniz.

CRP YÜKSEKLİĞİ NEDİR?

Aynı zamanda ALT ve AST yüksekiğiniz de var.Belirtiğiniz değerler ve testler karaciğer fonksiyonları yönünden bilgi veriyor. Karaciğer yağlanması, kullandığınız ilaçlar ilk akla gelen yükselme nedenleri.Ultrason muayenesi ilk aşamada fikir verecektir bu testlerin yüksekliğine dair.Aşağıda konu ve karaciğer testlerine dair detaylı bilgi ve sorulmuş benzer sorular ile cevapları görebilirsiniz.


http://tahlil.com/alanin-aminotransferaz-alt

http://tahlil.com/aspartat-amino-transferaz-ast-sgot-yuksekligi-ve-dusuklugu-hangi-durumlarda-gorulur-ast-normal-degerleri-nedir5 ay önce
G
moosefirst

TSH -- 1.19 (N.D. 0.35 - 4.94)
Vitamin b12 -- 208 (187 - 883)
Ferritin -- 71.59 (21.81 - 274.66)
Folat -- 5.3 (3.1 - 20.5)

Demir (serum) -- 62 (65-175)
UIBC -- 289 (69-240)
TIBC -- 351

2.5 yıldır saç dökülmesi yaşamaktayım

Tahlil.com
Demir eksikliği bulgularınız var.Saç dökülmesinde etken olabilir.
5 ay önce
G
o.bastan

ben yeni evli bi bayanım.. eşimle ilişki anında canım çok acıyor ve ilişki gerçekleştirmiyor kendimi istem dışı çok kasıyorum ne yapmam gerekiyor bunu nasıl yenebilirim?

TahlilCom
Kadın doğum uzmanına gitmeniz ve muayene olması gereklidir..

H
SPONSOR BAĞLANTILARH
SPONSOR BAĞLANTILARH
İLGİLİ MAKALELER