First slide
Second slide
Third slide

7 gün süre ile antibiyotik kullandım daha sonra dişimi kanal tedavisi yaptırdım.10 gün sonra beta hcg mi ölçtürdüm 219 cıktı hamileyim şimdi sorum şu daha önce

10 ay önce
G

Merhaba en son 18 Mayısta regli oldum ve 25 Mayısa kadar 7 gün süre ile antibiyotik kullandım daha sonra 5 Haziranda dişimi kanal tedavisi yaptırdım 14 Haziran da ise beta hcg mi ölçtürdüm 219 cıktı hamileyim şimdi sorum şu daha önce yaptırdığım bu işlemler hamileliğe etki yapar mı yoksa boşuna mi endişeleniyorum?

Tahlil.com
Yazmış olduğunuz değere göre tahmini olarak 4 haftalık hamile olduğunuz söylenebilir.Ancak gebeliğin varlığını kesin olarak belirleyecek olan durum ultrason muayenesinde kesenin görülmesi olacaktır.Bu yüzden bir kadın doğum doktoruna muayene olmanızda fayda var.Ve kullanmış olduğunuz antibiyotiğin adını öğrenerek doktorunuza belirtiniz

Tahlillerinizi Biruni Laboratuvarlarında yaptırabilirsiniz.

H
İLGİLİ İÇERİK

Merhaba. Yumurtlama günümden 3-4 gün geçtikten sonra karnımda ağrılar, baş dönmesi mide bulantısı, yorgunluk ve uyku hali oluşmaya başladı. Gğüslerimde hassasiy

2 gün önce
G

Merhaba. Yumurtlama günümden 3-4 gün geçtikten sonra karnımda ağrılar, baş dönmesi mide bulantısı, yorgunluk ve uyku hali oluşmaya başladı. Gğüslerimde hassasiyet de oluştu ama regl öncesi bir belirtide olabilir bu tam bilemiyorum. Dün beta testi yaptırdım adetime 11 gün var ve 1.20 çıktı. Bu değer yükselir mi acaba, çoğu belirtiyi neden yaşıyorum 

Tahlil.com
Bu bilgiler hamile olup olmadığınızı anlamamıza yardımcı olmaz. Bunun için doğru zamanda yani ilişki sonrası beklenen adet tarihinde gecikme olması durumunda gebelik testinin tekrarlanması gerekmektedir. Erken yapılan testler yanıltıcı sonuçlar verebilir.

Tahlillerinizi Biruni Laboratuvarlarında yaptırabilirsiniz.


Merhabalar 10 gün adetim gecikti kan testi yaptırdım ve beta-hcg değerim 37.6 çıktı bu değer pozitif mi demek

2 gün önce
G

Merhabalar

10 gün adetim gecikti kan testi yaptırdım ve beta-hcg değerim 37.6 çıktı bu değer pozitif mi demek

Tahlil.com

Beta HCG değeriniz henüz çok yeni bir hamilelik olduğu yönünde bir bilgi veriyor.

Önümüzdeki günlerde bu değerdeki yükselme, örneğin 2 gün sonra tekrarlanan Beta HCG değerinde en az 2 kat artış hamilelik yönünden çok daha net bilgi verecektir.
Kesin hamilelik tanısı ise, yapılacak ultrason muayenesinde gebelik kesesinin görülmesi ile koyulacaktır.

Beta HCG değerleri ve buna göre tahmini gebelik haftasının hesaplanmasında dair merak ettikleriniz var ise aşağıdaki yazımızda ayrıntılı bilgi bulabilirsiniz.

Beta HCG değerlerine göre tahmini gebelik haftası

Tahlillerinizi Biruni Laboratuvarlarında yaptırabilirsiniz.


Merhaba 8 gün önce doktora gittim hamile olduğumu öğrendim beta 21.32 çıktı sonra cuma günü artıp artmadığına bakmak için doktor çağırdı o sonuçta

3 gün önce
G

Merhaba 10 Nisan da salı günüydü doktora gittim hamile olduğumu öğrendim beta 21.32 çıktı sonra cuma günü artıp artmadığına bakmak için doktor çağırdı o sonuçta 35.83 çıktı cumartesi de hafif kanamam geldi acile gittim yatış verdi beta değerim 31.24 e düşmüş pazar bakıldığında 31.32 ye çıkmış pazartesi tekrar bakıldı 34.38 olmuş hafif kanamam var sildikçe geliyor düşük mü yaşıyorum yarın gideceğim

Tahlil.com

Sağlıklı gebeliklerde bhcg değeri hızla artış gösterir. Ancak sizde oldukça az yükselme ve sonrasında düşüş görülmüş. Bu da gebeliğin sağlıklı bir şekilde ilerlemediğini gösterir. Muhtemelen düşük başlamıştır ve bunun için yarını beklemeden bugünden doktorunuzla iletişime geçmenizde fayda var.

Tahlillerinizi Biruni Laboratuvarlarında yaptırabilirsiniz.


Beta-HCG H 675.68. 0.00-5.00 çıktı.Sizce hamile miyim?

5 gün önce
G

Beta-HCG H 675.68. 0.00-5.00 çıktı.Sizce hamile miyim?

Tahlil.com

Beta HCG değeriniz yüksek, bu da hamilelik lehine,ancak ultrason muayenesi ile de bunun önümüzdeki günlerde teyit edilmesi gerekmekte.

Beta HCG değerleri ve buna göre tahmini gebelik haftasının hesaplanmasında dair aşağıda detaylı bilgi bulabilirsiniz.

Beta HCG değerlerine göre tahmini gebelik haftası

Tahlillerinizi Biruni Laboratuvarlarında yaptırabilirsiniz.


H
SPONSOR BAĞLANTILARQ
TAHLİL MERKEZLERİ
Öne çıkan tahil merkezleri için tıklayın.B
KONU İLE İLGİLİ YORUMDA BULUN
Hey! Bu konu hakkında yorumda bulunmak veya Tahlil.com'a soru sormak için hemen üye ol veya giriş yap
W
YORUMLAR
2 ay önce
G
arzu07

ağrıdan acile gittim 15 gün önce, idrar kan tahlili yapıldı,kan tahlilin MCHC [L] 31,43 ..RDW [H] 18,6 ,çıktı, idrar tahlilin de Eritrosit [E] 1+ çıktı,ilaç kullandım geçmedi,ürolojiye gittim,tekrar idrar tahlili istendi Eritrosit [E] 2+ ve Lökosit [E] +-, sonuçlar nedir acaba?

TahlilCom
Tedaviye rağman şikayetleriniz geçmedi ise idrar kültürü yaptırmanızı öneririz..
2 ay önce
G
fenerbahce_tugce1907

Eşimle sürtünme yoluyla iliski yaşadık vajinamdan içeri biraz boşaldı hamile kalma olasiligim var mı?

Tahlil-com
Evet bu şekilde hamile kalabilirsiniz.
2 ay önce
G
kevsergonulds

Hocam merhaba ben bir ilişki yaşadım fakat vajinanın içine boşalma olmadı sadece kalça kısmına boşaldı yani vajinaya geldi mı bilemem ve ilişki yaşanırken adettim .Daha sonra 25 gün geçti ve idrar testi yaptım negatif cıktı. Sonrasında da adet oldum ama normale göre azdı şimdide adetim bitmesine rağmen karnında ciddi bir şişlik var bu kanamanın adet değilde üstüne adet görme olmasından korkuyorum.

Tahlil.com
Regl iken ilişkiye girmek gebelik oluşumunu engeller diye kesin bir durum yok.Üstüne görme kanaması normal adet kanamasından çok daha farklı ve kısa süreli bir kanama olur. Üstüne görme kanaması olduğunu düşündürüyorsa gebelik testini tekrarlayarak daha net bir bilgi edebilir veya bir kadın doğum doktoruna muayene olabilirsiniz.
3 ay önce
G
karamurat_416

10 aylık bebeğimin test sonuçları

TSH: 1,60
SERBEST T4:14,69
SERBEST T3: 6,35

Tahlil.com

Tahlil.com da tahlil sonuçlarınızın uzmanlarımızca sağlıklı bir şekilde yorumlanması için tahlillerinizin sonuç raporunda belirtilen normal değerlerini de yazmalısınız.
Bu konuda sitemizde bir çok uyarıda bulunup okurlarımızı bilgilendik.
Aşağıda konuya dair uyarılarımızı gözden geçirmenizde yarar var.3 ay önce
G
ades

prolaktin yüksekliği tedavisi görüyordum ilacı bırakınca tekrar yükselme olduğu için doktorum mr istedi. mr sonucunda hipofiz bez parankiminde sınırları net olarak belirlenemeyen 7 mm çapında İV GD sonrası serilerde belirgin kontrast tutulum göstermeyen görünüm mevcuttur denmekte.

Tahlil.com
Hipofiz bezinizde normal olmayan bir oluşum gözlenmiş.Doktorunuz konuya dair detaylı bilgi verecektir.
3 ay önce
G
meltem06_894

adet gunum15 gün gecikti kan testi yaptirdim beta 23 cikti ve adet oldum doktorun bi hafta sonra tekrar test yapacak acaba hamile olabilir miyim?

Tahlil.com

Halk arasında Kimyasal gebelik olarak bilinen durumu  geçiriyor olabilirsiniz.Aşağıda kimyasal gebelik ile ilgili detaylı bilgi bulabilirsiniz.

Kimyasal gebelik ( biyokimyasal gebelik) nedir?

3 ay önce
G
doganage

ALT 119
AST 99
CRP 79
bu değerler yüksek
EOS% 4,5
HGB 13,7
HCT 40,5
bu değerler düşük çıktı, sorun nedir?

Tahlil.com

CRP sıklıkla istenen bir tahlil türü olup  akut faz reaktanıdır.
Tahlil sonucunuzda CRP değeri yüksek olarak görülüyor.
CRP yüksekliğinde ilk olarak akla enfeksiyon ve/veya  romatizmal durumlar akla gelir.

CRP yüksekliğine dair aşağıdaki bağlantıda detaylı bilgi bulabilir ve bu konuda sorulmuş benzer soru ve verilmiş cevapları okuyabilirsiniz.

CRP YÜKSEKLİĞİ NEDİR?

Aynı zamanda ALT ve AST yüksekiğiniz de var.Belirtiğiniz değerler ve testler karaciğer fonksiyonları yönünden bilgi veriyor. Karaciğer yağlanması, kullandığınız ilaçlar ilk akla gelen yükselme nedenleri.Ultrason muayenesi ilk aşamada fikir verecektir bu testlerin yüksekliğine dair.Aşağıda konu ve karaciğer testlerine dair detaylı bilgi ve sorulmuş benzer sorular ile cevapları görebilirsiniz.


http://tahlil.com/alanin-aminotransferaz-alt

http://tahlil.com/aspartat-amino-transferaz-ast-sgot-yuksekligi-ve-dusuklugu-hangi-durumlarda-gorulur-ast-normal-degerleri-nedir3 ay önce
G
moosefirst

TSH -- 1.19 (N.D. 0.35 - 4.94)
Vitamin b12 -- 208 (187 - 883)
Ferritin -- 71.59 (21.81 - 274.66)
Folat -- 5.3 (3.1 - 20.5)

Demir (serum) -- 62 (65-175)
UIBC -- 289 (69-240)
TIBC -- 351

2.5 yıldır saç dökülmesi yaşamaktayım

Tahlil.com
Demir eksikliği bulgularınız var.Saç dökülmesinde etken olabilir.
3 ay önce
G
o.bastan

ben yeni evli bi bayanım.. eşimle ilişki anında canım çok acıyor ve ilişki gerçekleştirmiyor kendimi istem dışı çok kasıyorum ne yapmam gerekiyor bunu nasıl yenebilirim?

TahlilCom
Kadın doğum uzmanına gitmeniz ve muayene olması gereklidir..

H
SPONSOR BAĞLANTILARH
SPONSOR BAĞLANTILARH
İLGİLİ MAKALELER