First slide
Second slide
Third slide

Adet gecikmesi nedeniyle tarlusal kullandım. Adet gecikmesinin 4. Günü kanda gebelik negatif çıktı adet gecikmesinin 5. Günü de tarlusal bitimiyle adet oldum yi

2 hafta önce
G

Adet gecikmesi nedeniyle tarlusal kullandım. Adet gecikmesinin 4. Günü kanda gebelik negatif çıktı adet gecikmesinin 5. Günü de tarlusal bitimiyle adet oldum yine de gebelik olabilir mi?

Tahlil.com
İlişki sonrası beklenen adet tarihinde gecikme olması durumunda yapılan gebelik testleri genellikle doğru sonuç verir.Ayrıca normal adet kanaması gören birinin gebelik riski de ortadan kalkmış olur. Adet düzensizliği başka nedenlere bağlı olabilir. Şikayetleriniz devam eder ise bir kadın doğum doktoruna muayene olmanızda fayda var.

Tahlillerinizi Biruni Laboratuvarlarında yaptırabilirsiniz.

H
İLGİLİ İÇERİK

Dogum kontrol hapları adet kanamasını azaltır mı 2 aydan beri doğum kontrol hapı kullanıyorum kanamalar eski kanamalara göre daha az ilişkiden 21 ve 30 gün sonr

10 saat önce
G

Doğum kontrol hapları adet kanamasını azaltır mı 2 aydan beri doğum kontrol hapı kullanıyorum kanamalar eski kanamalara göre daha az ilişkiden 21 ve 30 gün sonra beta hcg yaptım sonuç <0,5 di hala hamilelik riski taşıyor muyum kanama azlığının sebebi hap mı?

Tahlil.com
Doğum kontrol hapları adet kanamasını azaltmak yerine düzene sokar. Yeni başlamış olduğunuz için hormon dengesindeki değişiklikler sebebi ile farklılıklar görülebilir. Gebelik test sonucu negatif endişe duymanıza gerek yok. Şikayetleriniz devam eder ise bir kadın doğum doktoruna başvurabilirsiniz.

Tahlillerinizi Biruni Laboratuvarlarında yaptırabilirsiniz.


Merhabalar hocam adet günüm 4-5 gün sonra benim bugün çok sancım ve ilk başta kahverengi suyla karışık bir kanamam oldu sancım hafifledi ama ara ara kan geliyor

10 saat önce
G

Merhabalar hocam adet günüm 4-5 gün sonra benim bugün çok sancım ve ilk başta kahverengi suyla karışık bir kanamam oldu sancım hafifledi ama ara ara kan geliyor bugün kan tahlili yaptırdım değerim 0.5 çıktı acaba ben implantasyon mu üstüne görme yada yerleşme kanaması olmuş olabilir miyim implantasyon sırasında beta değeri çıkar mıydı sizce adet mi implantasyon mu

Tahlil.com
İmplantasyon kanamasında gebelik testi pozitif çıkar. Ancak sizin sonucunuz negatif, bu da implantasyon kanaması olmadığını gösterir.Adet düzensizliğinin bir çok nedeni olabilir. Şikayetlerin devam etmesi durumunda bir kadın doğum doktoruna başvurabilirsiniz.

Tahlillerinizi Biruni Laboratuvarlarında yaptırabilirsiniz.


şüpheli bir ilişkiye korunmasız girdim 2 gündür 37.7 38 arası ateşim çıkıyor cok az sağ bademciğimde bi ağrı vardı geçti çok halsizim hiv kapma ihtimalim ne?

2 gün önce
G

yaklaşık 4 hafta önce şüpheli bir ilişkiye korunmasız girdim 2 gündür 37.7 38 arası ateşim çıkıyor cok az sağ bademciğimde bi ağrı vardı geçti çok halsizim hiv kapmış olma ihtimalim nedir ?

Tahlil.com

HIV ve AİDS konusunda yeterince bilgi sahibi olmadığınız anlaşılıyor. HIV virusu, bulaşsa bile  kısa zamanda hiç bir belirti vermez
AİDS belirtileri, testin ne zaman yapılacağı gibi konular hakkında detaylı  bilgi almak ve benzer sorulmuş yüzlerce soru ve cevabı okumak için tıklayınız....Tahlillerinizi Biruni Laboratuvarlarında yaptırabilirsiniz.


Sevgilimin penisindeki sıvı biraz elime bulaştı aradan 15 dakika falan geçtiğinde tuvalete gittim ellerimle de vajjnama temas ettim hamile olabilir miyim çok ko

5 gün önce
G

1 Nisanda sevgilimin penisindeki sıvı biraz elime bulaştı aradan 15 dakika falan geçtiğinde tuvalete gittim ellerimle de vajjnama temas ettim hamile olabilir miyim çok korkuyorum lütfen yardımcı olur musunuz

Tahlil.com
Bahsetmiş olduğunuz şekilde gebelik riski pek mümkün değildir. Ancak yine de endişenizi gidermek adına beklenen adet tarihinde gecikme olması durumunda gebelik testi yapabilirsiniz.

Tahlillerinizi Biruni Laboratuvarlarında yaptırabilirsiniz.


H
SPONSOR BAĞLANTILARQ
TAHLİL MERKEZLERİ
Öne çıkan tahil merkezleri için tıklayın.B
KONU İLE İLGİLİ YORUMDA BULUN
Hey! Bu konu hakkında yorumda bulunmak veya Tahlil.com'a soru sormak için hemen üye ol veya giriş yap
W
YORUMLAR
2 ay önce
G
arzu07

ağrıdan acile gittim 15 gün önce, idrar kan tahlili yapıldı,kan tahlilin MCHC [L] 31,43 ..RDW [H] 18,6 ,çıktı, idrar tahlilin de Eritrosit [E] 1+ çıktı,ilaç kullandım geçmedi,ürolojiye gittim,tekrar idrar tahlili istendi Eritrosit [E] 2+ ve Lökosit [E] +-, sonuçlar nedir acaba?

TahlilCom
Tedaviye rağman şikayetleriniz geçmedi ise idrar kültürü yaptırmanızı öneririz..
2 ay önce
G
fenerbahce_tugce1907

Eşimle sürtünme yoluyla iliski yaşadık vajinamdan içeri biraz boşaldı hamile kalma olasiligim var mı?

Tahlil-com
Evet bu şekilde hamile kalabilirsiniz.
2 ay önce
G
kevsergonulds

Hocam merhaba ben bir ilişki yaşadım fakat vajinanın içine boşalma olmadı sadece kalça kısmına boşaldı yani vajinaya geldi mı bilemem ve ilişki yaşanırken adettim .Daha sonra 25 gün geçti ve idrar testi yaptım negatif cıktı. Sonrasında da adet oldum ama normale göre azdı şimdide adetim bitmesine rağmen karnında ciddi bir şişlik var bu kanamanın adet değilde üstüne adet görme olmasından korkuyorum.

Tahlil.com
Regl iken ilişkiye girmek gebelik oluşumunu engeller diye kesin bir durum yok.Üstüne görme kanaması normal adet kanamasından çok daha farklı ve kısa süreli bir kanama olur. Üstüne görme kanaması olduğunu düşündürüyorsa gebelik testini tekrarlayarak daha net bir bilgi edebilir veya bir kadın doğum doktoruna muayene olabilirsiniz.
3 ay önce
G
karamurat_416

10 aylık bebeğimin test sonuçları

TSH: 1,60
SERBEST T4:14,69
SERBEST T3: 6,35

Tahlil.com

Tahlil.com da tahlil sonuçlarınızın uzmanlarımızca sağlıklı bir şekilde yorumlanması için tahlillerinizin sonuç raporunda belirtilen normal değerlerini de yazmalısınız.
Bu konuda sitemizde bir çok uyarıda bulunup okurlarımızı bilgilendik.
Aşağıda konuya dair uyarılarımızı gözden geçirmenizde yarar var.3 ay önce
G
ades

prolaktin yüksekliği tedavisi görüyordum ilacı bırakınca tekrar yükselme olduğu için doktorum mr istedi. mr sonucunda hipofiz bez parankiminde sınırları net olarak belirlenemeyen 7 mm çapında İV GD sonrası serilerde belirgin kontrast tutulum göstermeyen görünüm mevcuttur denmekte.

Tahlil.com
Hipofiz bezinizde normal olmayan bir oluşum gözlenmiş.Doktorunuz konuya dair detaylı bilgi verecektir.
3 ay önce
G
meltem06_894

adet gunum15 gün gecikti kan testi yaptirdim beta 23 cikti ve adet oldum doktorun bi hafta sonra tekrar test yapacak acaba hamile olabilir miyim?

Tahlil.com

Halk arasında Kimyasal gebelik olarak bilinen durumu  geçiriyor olabilirsiniz.Aşağıda kimyasal gebelik ile ilgili detaylı bilgi bulabilirsiniz.

Kimyasal gebelik ( biyokimyasal gebelik) nedir?

3 ay önce
G
doganage

ALT 119
AST 99
CRP 79
bu değerler yüksek
EOS% 4,5
HGB 13,7
HCT 40,5
bu değerler düşük çıktı, sorun nedir?

Tahlil.com

CRP sıklıkla istenen bir tahlil türü olup  akut faz reaktanıdır.
Tahlil sonucunuzda CRP değeri yüksek olarak görülüyor.
CRP yüksekliğinde ilk olarak akla enfeksiyon ve/veya  romatizmal durumlar akla gelir.

CRP yüksekliğine dair aşağıdaki bağlantıda detaylı bilgi bulabilir ve bu konuda sorulmuş benzer soru ve verilmiş cevapları okuyabilirsiniz.

CRP YÜKSEKLİĞİ NEDİR?

Aynı zamanda ALT ve AST yüksekiğiniz de var.Belirtiğiniz değerler ve testler karaciğer fonksiyonları yönünden bilgi veriyor. Karaciğer yağlanması, kullandığınız ilaçlar ilk akla gelen yükselme nedenleri.Ultrason muayenesi ilk aşamada fikir verecektir bu testlerin yüksekliğine dair.Aşağıda konu ve karaciğer testlerine dair detaylı bilgi ve sorulmuş benzer sorular ile cevapları görebilirsiniz.


http://tahlil.com/alanin-aminotransferaz-alt

http://tahlil.com/aspartat-amino-transferaz-ast-sgot-yuksekligi-ve-dusuklugu-hangi-durumlarda-gorulur-ast-normal-degerleri-nedir3 ay önce
G
moosefirst

TSH -- 1.19 (N.D. 0.35 - 4.94)
Vitamin b12 -- 208 (187 - 883)
Ferritin -- 71.59 (21.81 - 274.66)
Folat -- 5.3 (3.1 - 20.5)

Demir (serum) -- 62 (65-175)
UIBC -- 289 (69-240)
TIBC -- 351

2.5 yıldır saç dökülmesi yaşamaktayım

Tahlil.com
Demir eksikliği bulgularınız var.Saç dökülmesinde etken olabilir.
3 ay önce
G
o.bastan

ben yeni evli bi bayanım.. eşimle ilişki anında canım çok acıyor ve ilişki gerçekleştirmiyor kendimi istem dışı çok kasıyorum ne yapmam gerekiyor bunu nasıl yenebilirim?

TahlilCom
Kadın doğum uzmanına gitmeniz ve muayene olması gereklidir..

H
SPONSOR BAĞLANTILARH
SPONSOR BAĞLANTILARH
İLGİLİ MAKALELER