First slide
Second slide
Third slide

Arkadan İlişki İle (Ters İlişki) Hamile Kalınır mı?

Tahlil.com'a en sık sorulan sorulardan biri de, arkadan ilişki yani anal sex ile hamile kalınıp kalınmayacağı konusudur.Özellikle evlilik öncesi genç çiftlerin, özellikle de bakirelik bozulmasın diye başvurulan bir ilişki yöntemidir.

Bu tür ilişki de hamilelik ihtimali yok denecek kadar azdır.İlişki sonrası anüsten sızan meninin vajina ile temas etmesi ve buradan da vajinaya  sızması durumunda çok düşük de olsa bu tür bir olasılıktan söz edebiliriz.

Böyle bir durumun olması halinde, beklenen adet tarihinde de en az 1 haftalık bir gecikme olduğunda tedbiren de olsa gebelik testi yapılabilir.


Tahlillerinizi Biruni Laboratuvarlarında yaptırabilirsiniz.

H
İLGİLİ İÇERİK

Masaj Kadınlarda Sağlıklı Cinsellik İçin Etkilidir

Masaj sağlık açıdan faydalıdır. Ayrıca  cinsel isteği arttırır ve cinsel ilişki zevkini ikiye katlar.
Masaj çiftleri birbirlerine yaklaştırır.
Orgazmda sorunu yaşayan kadınlar veya geç orgazm sorunu yaşayan kadınlara yardımcı olur.
Cinsel ilişkiye başlamadan önce cinsel masajın uygulanması gerekir.
Kadının kaslarının gevşemesi için masaja
öncelikle sırt bölgesinden başlamanız tavsiye edilir.
Daha sonra partnerinize göğüs  ve en son da vajina masajı yapmalısınız.


Tahlillerinizi Biruni Laboratuvarlarında yaptırabilirsiniz.


Kızlarda Cinsellik İçin En İdeal Yaş nedir?

Buluğ çağlarında  henüz bedeni hakkında tam olarak bilgi sahibi olmadan yaşanan cinsellik çoğu zaman sağlıklı sonuçlar vermez.
Erken yaşlarda gebelikten, istenmeyen kürtaja hatta HIV/AIDS, frengi,bel soğukluğu  ve cinsel yolla bulaşan diğer hastalıklara kadar ciddi sorunlar ortaya çıkarabilir.
Bu nedenle erken yaşlarda cinsellik uygun değildir.
Sağlıklı  bir cinsel yaşam  için temel şart  genç kızların üreme organlarının gelişimini tamamlamasıdır.
Cinsellik için  bedensel gelişimim tamamlanması kadar ruhsal gelişimde tamamlanmalıdır.
Erken yaşlarda  yaşanan cinsellik; genç bir kızda suçluluk, pişmanlık, utanç gibi  duygulara yol açabilir.yaşatabilir.
İdeal ve güvenli  cinsel ilişki; karşılıklı güvenin, dostluğun, sevgi ve saygının yaşandığı bir eylemdir.
Çiftler  arası paylaşımın arttığı ve karşılıklı iletişimin  yaşandığı ortamda başlayan cinsellik genç bir kız için en uygun zamanı ifade etmektedir.Tahlillerinizi Biruni Laboratuvarlarında yaptırabilirsiniz.


L
ÇOK OKUNANLAR
H
SPONSOR BAĞLANTILAR

Q
TAHLİL MERKEZLERİ
Öne çıkan tahil merkezleri için tıklayın.B
KONU İLE İLGİLİ YORUMDA BULUN
Hey! Bu konu hakkında yorumda bulunmak veya Tahlil.com'a soru sormak için hemen üye ol veya giriş yap
W
YORUMLAR
1 yıl önce
G
ekinaz44

İyi günler.
Sevgilim arkadan ilişki sonrası prezervatife boşaldı, herhangi bir yırtılma söz konusu olmadığını idrar ve yıkanmayla meniyi tamamen dışarı attığını söyledi.Bundan sonra çıplak bir şekilde organların teması oldu, gebelik söz konusu mudur

Tahlil.com

Erken yaşlarda belirtiğiniz şekilde yaşanan cinsel beraberlikler sonrası kimi zaman bu tür çok da anlamlı olmayan sorular geliyor.
Cinsellik ve hamilelik oluşumu gibi konularda bilgi eksikliği de buna benzer  soruların gelmesine yol açıyor.
Elimizden geldiğince okurlarımızı bu konuda bilgilendirmek için uyarıcı yazılar yayınlıyor ve soru cevaplıyoruz.
Belirtiğiniz şekilde bir ilişki ile  hamilelik mümkün görünmüyor.Muhtemelen yaşınız küçük ve cinsel konularda da bilgi sahibi değilsiniz.
Hamileliğin hangi durumlarda olabileceği, hangi durumlarda hamilelik olmayacağı ve bu konularda sorulmuş benzer  binlerce soru ve Tahlil.com uzmanlarınca verilmiş cevapları aşağıdaki bağlantılarda bulabilirsiniz.
Biraz vakit ayırıp dikkatle okumanızı öneririz.1 yıl önce
G
dijleoguzkaya

Ters iliski yasadim  ve o zaman adetimin son gunuydu bosalma fln olmadi ve benim adetim duzensiz 3 aydan fazla oluyo dogum kontrol hapini birakali normalde bu ayin 9 da adet olmam lazimdi olmadim sizce hamile kalma riski var mi ?

Tahlil.com

Arkadan ilişki özellikle bakire kızların bakireliğine zarar vermemek için genç çiftler tarafından sıkça denenen bir ilişki türü.
Ancak bu ilişki kolay bir yöntem olmayıp, kaza ile de vajinal bir ilişkiye dönüşüp kızlık zarının da yırtılmasına yol açabilir.
Anüse boşalma sonrası ise hamilelik mümkün değildir.
Çok çok düşük bir olasılık da olsa, anüsten sızan spermlerin vajinaya temas etmesi durumunda bir gebelik ihtimali olabilir.Bu durum da pek olası değildir.

Yine de böyle bir ihtimalden şüphe duyulur ise, tedbiren beklenen adet tarihinde en az 1 hafta gecikme olması halinde gebelik testi yapılabilir.

2 yıl önce
G
bozkurt_duran.1992

Hocam arkadasimla ters iliskiye girdim ve arkama bosaldi vajinamdan iceri girmis olmasindan korkuyom 3gun sonra zamaninda adet oldum zaten iliskiden 1 saat sonra ertesi gun hapi aldim . Hamile kalmam soz konusu olabilir mi. Bu ayi beklemem mi gerek

TahlilCom
Her ihtimale karşı bu ay ki regl dönemini takip etmenizde fayda var ancak yaşadığınız ilişkide hamileliğin oluşması beklenmez. 
2 yıl önce
G
ppvpp

Kız arkadaşımla analdan ilişkiye girdik.ilişki sırasında prezervatif patlamış ve içine boşalmış oldum. sonrasında hiç bir akıntı olmadı spermler geri çıkmadı.geri akmaması bir sıkıntı oluşturur mu ? spermlerin anüsünden geri çıkması gerekmez mi ?

TahlilCom
Vajina bölgesine sperm teması olmadıysa anal ilişki ile hamilelik söz konusu değildir. 
2 yıl önce
G
burakaydin35

Bir ay önce kız arkadaşımla ters ilişkiye girdik fakat adeti olması gereken günden yaklaşık 9 gün geçti ama içine boşalmadım, sizce bir aksilik olmuş olama ihitimali yüzde kaç

Tahlil.com

Arkadan ilişki özellikle bakire kızların bakireliğine zarar vermemek için genç çiftler tarafından sıkça denenen bir ilişki türü.
Ancak bu ilişki kolay bir yöntem olmayıp, kaza ile de vajinal bir ilişkiye dönüşüp kızlık zarının da yırtılmasına yol açabilir.
Anüse boşalma sonrası ise hamilelik mümkün değildir.
Çok çok düşük bir olasılık da olsa, anüsten sızan spermlerin vajinaya temas etmesi durumunda bir gebelik ihtimali olabilir.Bu durum da pek olası değildir.

Yine de böyle bir ihtimalden şüphe duyulur ise, tedbiren beklenen adet tarihinde en az 1 hafta gecikme olması halinde gebelik testi yapılabilir.

2 yıl önce
G
ceydasu41

Erkek arkadasımla analdan ilişki yasadık adetimin 1. Günüydü ve arkama bosaldı olay bıttıkten sonra peçeteyle hemen temizledim adetim devam etti normal bi sekilde hamile kalırmıyım acaba yoksa tamamen kafaya taktıgım icin psikolojik bişey yada stresmi?

TahlilCom
Anal ilişkide vajina bölgesine sperm teması olmadığı sürece hamilelikten söz edilemez. Böyle bir şüpheniz varsa önerimiz sakince bir sonraki adet döngünüzü beklemeniz, gecikme yaşarsanız gebelik testi yaptırmanızdır. 
2 yıl önce
G
Selma_90

Bundan yaklaşık 2 ay önce erkek arkadaşım ile ters ilişkiye girdik.Fakat bu tam anlamıyla olmadı,penis içeri giremedi artı olarak boşalma olmadı.Fakat zevk suyu vajinaya aktı mı bilmiyorum.Karnımda şişkinlik olduğunu düşünüyorum ve adet süremde geçti.Acaba hamile miyim?

TahlilCom
Zevk suyu ile hamileliğin oluşma ihtimali yok denecek kadar azdır ancak adet gecikmesini bir haftadan fazla yaşıyorsanız gebelik testi yaptırmanızda yarar var. 
2 yıl önce
G
kopuz_emirhan

Yumurtlama günümde erkek arkadaşımla ters ilişkiye girdik . Boşalma olmadı , hatta içeri de girmedi . Ama zevk suyu vajinama bulaştımı bilmiyorum . Hamiile kalır mıyım ?

Tahlil.com

Arkadan ilişki, ters ilişki gibi   normal olmayan ilişkilerde hamilelik şansı mümkün değildir.
Hamilelik için çok düşük de olsa sadece bir olasılık bulunmaktadır.
Boşalma sonrası menininanüsten çıkıp vajinaya sızması ve bulaşmasıdır.Bu durumda vajinaya giren sperm hücreleri gebeliğe sebep olabilir.
Bu da oldukça zayıf bir olasılıktır.Ancak tamamen de imkansız değildir.Bu tür bir ihtimal söz konusu ise beklenen adet tarihinde en az 7 günlük bir gecikme olduğunda gebelik testi yapılabilir.
Arkadan ilişkinin bir diğer riskli yanı ise, anal ilişki hedeflenmesine rağmen yanlışlıkla vajinaya giriş ihtimalidir.
Bu durumda da kaçınılmaz olarak gebelik riski de olacaktır.

Konuya dair ve hamilelik olasılıkları ile ilgili aşağıdaki yazımızda detaylı bilgi bulabilir ve konuya dair benzer sorulara uzmanlarımızca verilmiş cevapları okuyabilirsiniz.

3 yıl önce
G
mahmutaygun94

sevgilimle bir buçuk ay önce tersten ilişki yasadık ondan sonra bi adet gördüm sonrakı adetımde acık pembe bi akıntı geldi karnım şiş kilo aldım adet olmadım hamile olabilirmiyim

Tahlil.com

Biz cevap vermekten bıkmıyoruz sizler de sormaktan.
Adet gören birinin hamile olmasının mümkün olmadığını binlerce kere yazdık.Üstüne görme denen olayın da internetteki bilgi kirliliği nedeniyle kafa karışıklığına yol açtığını da defalarca belirttik.

Biraz vakit ayırıp aşağıda yazdıklarımızı ezberleyene kadar dikkatle okuyun.Hatta mümkünse yazıcıdan çıktı alıp bir de fosforlu kalemle üstünden geçin.

Cinsel beraberlik veya ilişki  sonrası adet görülmüş olması hamilelik şansının bulunmadığını belirtir.
Ancak adet sonrası tekrar bir  korunmasız ilişki olur ise, bundan sonraki süreçte yine bir gebelik olasılığı bulunmaktadır.
Adet kanamasının ne anlama geldiğini ve adet gören birinin neden hamile olamayacağını anlamak için aşağıdaki bağlantıyı da dikkatle okumanızı öneriyoruz.

Adet gören biri aynı zamanda hamile olabilir mi?

Üstüne görme olarak da bilinen ve gebelerde görülen yerleşme kanaması da sıklıkla adet görmekle karıştırılıyor,
Bir kere şu konuyu lütfen unutmayın.Üstüne görme nadir görülen bir durum olup adet kanamasıyla da kolaylıkla ayırt edilebilir.
Aşağıdaki bağlantıda adet görme ile üstüne görme arasındaki farkın ne olduğu anlatılıyor, bunu da okumanızı öneriyoruz.


Hamilelik ihtimali ve benzer sorulara verdiğimiz cevapları okumak için  tıklayınız.....


H
SPONSOR BAĞLANTILAR

H
SPONSOR BAĞLANTILAR

H
İLGİLİ MAKALELER