First slide
Second slide
Third slide

Bayan İç Çamaşırına Boşalma Durumunda Hamilelik Olabilir mi?

Tahlil.com'a özellikle erken yaşta cinselliği yaşayan bayanlar tarafından en sık sorulan soruların başında da, partnerinin dışarıya boşalması sonrası çamaşırında ıslaklık olduğunda hamile kalınıp kalınmayacağı geliyor.
Dışarıya boşalma sonrası  ve cinsel ilişki olmadığı durumlarda boşalma bayanın iç çamaşırı üzerine olduğunda hamilelik riski var mıdır?
Öncelikle bu tür bir ihtimalin yok denecek kadar az olduğunu ifade etmeliyiz.
Ancak iç çamaşırı tamamen sperm ile bulaşmış ve ıslanmış ise ve bu ıslaklık da vajen ağzı ile temas etmekte ise, çok az da olsa bir hamilelik ihtimali olabilir.
Böyle bir durumda, beklenen adet tarihinde bir gecikme olması durumunda test yaptırılabilir.

 


Tahlillerinizi Biruni Laboratuvarlarında yaptırabilirsiniz.

H
İLGİLİ İÇERİK

Spermler ne kadar canlı kalırlar?

Spermlerin yaşam döngüsü farklı faktörlere bağlıdır ama en önemlisi bulunduğu ortamdır.Meni kuruduktan sonra spermler kuru bir yüzeyde (yatak veya çamaşırlar) çok fazla canlı kalmaz ve ölürler. Ama küvet gibi sulu ortamlarda daha uzun bir süre yaşayabilirler.
Spermler sıcak ve nemli ortamlarda daha uzun süre canlı kalırlar. Ama küvetin içindeki sudan kadın vajinasına geçip ve kadını hamile bırakma olasılığı çok düşüktür.
Spermler kadın vajinasında ise en fazla beş gün canlı kalabilirler. Yani kadıınlar yumurtlamadan bir kaç gün önce korunmasız bir ilişkiye girdiklerinde gebe kalma olasılığı vardır.

 

 


Tahlillerinizi Biruni Laboratuvarlarında yaptırabilirsiniz.


Kadınlarda Cinsel Organ Küçültme Operasyonu (Labioplasti) Nedir?

Kadınlar için de, erkeklerde olduğu gibi cinsel organın büyüklüğü ve fiziksel görünümü önemlidir.

Kadınlarda iç dudağın dış dudaklardan daha büyük olması, dış dudağın sarkık olması ciddi psikolojik sıkıntılara yol açar.

Dar kıyafetler giyme, cinsel hayatta sıkıntılar, hijyen problemi ve utangaçlığa sebep olabilmektedir. Hatta bazen eşler arası sıkıntılara dahi yol açabilir.

İç dudağın, dış dudaktan büyük olmasının sebebi, genetik, hormonal veya kronik iritasyonlar sonucu oluşabilir.

Birkaç saat süren bir ameliyatla dudakları küçültülebilir, kısmen görsellik düzeltilebilir. Kolay tolere edilen bir operasyondur.

3-6 hafta cinsel yaşamı durdurulmaktadır. Bu arada dikişlerde düşmüş olur. Yara izi belli olmaz.


Tahlillerinizi Biruni Laboratuvarlarında yaptırabilirsiniz.


H
SPONSOR BAĞLANTILAR

Q
TAHLİL MERKEZLERİ
Öne çıkan tahil merkezleri için tıklayın.B
KONU İLE İLGİLİ YORUMDA BULUN
Hey! Bu konu hakkında yorumda bulunmak veya Tahlil.com'a soru sormak için hemen üye ol veya giriş yap
W
YORUMLAR
3 yıl önce
G
eren_h_e

İç çamaşırıyla sürtünme esnasında hamile kalınabilir mi? Regl son günüydü. Başım dönüyor karnım ağrıyor. Bu sıkıntıdan da olabilir mi?

TahlilCom
Kıyafetler varken yaşanan cinsel ilişkide hamileliğin oluşma ihtimali oldukça düşüktür. Şikayetlerinizin nedeni yaşanan stres olabilir. 
3 yıl önce
G
Mrv_ceken97

Surtunme sirasinda iki tarafinda uzerine ic camasirlari varsa gelen islakliktan hamile kalma riski varmi? Erkegin kendi ic camasirina bosalma soz konusu

Tahlil.com

Çamaşır, mayo, ped veya elbise varken kurulan ilişkilerde, vajinaya meni bulaşı pek mümkün değildir.Bu nedenle hamilelik ihtimali neredeyse imkansızdır.

Ancak vajinaya sperm bulaşı söz konusu ile hamilelik olasılığı akla gelebilir.
Bu da zaten çok düşük bir ihtimaldir.Bu durumda adette gecikme olursa idrarda gebelik testi tedbiren de olsa yapılabilir.

Konuya dair aşağıdaki yazılarımızdan da bilgi alabilirsiniz.

Giysiler varken ilişkide hamile kalınır mı?

Hamilelik nasıl anlaşılır? Hangi tür ilişkilerde hamilelik ihtimali bulunmaktadır?

3 yıl önce
G
hasansatana

Hocam kız arkadaşımla regl döneminin 3. gününde ilişki yaşadık bende boxerım vardı onda da şortu iç çamaşırı ve günlük pedi vardı sürtünerek boşaldım ama aklım karışık 4 kat geçip hamilelik riski yaratır mı ertesi gün hapı kullanmalı mı ?

TahlilCom
Kıyafetler üzerinden yaşanan sürtünmeli ilişkide hamileliğin oluşma ihtimali yok denecek kadar azdır. 
3 yıl önce
G
kalem983

Ama karnımda sertlik ve şişlik var doktor idrar yollarımın iltihaplanfığını söyledi fakat 1 hafta önce kan geldi ve reglime çok vardı ama temas olmadı birbirine değmedi de bulaşmış mıdır veya bunlar idrar yolu iltihaplanmasından mı olur

TahlilCom
Evet idrar yolu enfeksiyonunda karında şişlik olabilir..
3 yıl önce
G
kalem983

ben temmuzun 23 unde regl oldum daha sonra agustosun 2 sinde erkek arkadaşımla iç çamaşırları varken kendimizi tatmin etmek için mastürbasyon yaptık kesinlikle sürtünme vs olmadı ama bulaşmış olmasından korkuyorum sizce gebelikten söz edilir mi bu durumda

Tahlil-com

Temas olmadıysa bulaşma da olmaz. Bu durumda da gebelik olmaz.

3 yıl önce
G
gizempalak.gp

Size oncedende yazmistim erkek arkadasimla prezervatifle surtunme yoluyla iliskiye girdik yumurtlama donemim adetime gore 31 temmuz ve bugun kahverengi akintim var meme ucunda hassasiyet vesol kasik agrim var ama adetimi genellikle 17 si gibi oluyorum sizce bu nedemek hamilemiyim ?

TahlilCom
Bu durumu adet gecikmesi olur ise test yaparak anlayabilirsiniz, yazdığınız durumlar hamilelik demek için yeterli değildir..
3 yıl önce
G
gizempalak.gp

Yalniz ben erkek arkadasimla bunlari yasarken adetimin son gunuydu sabah birazkanamam olmustu fakat iliski sorasinda gelmedi ondan sonra biraz daha kanamam oldu adetimin son gunundeydim herhelde yinede hamile kalma riskim varmi

Tahlil.Com
Diğer adet zamanını bekle 5 gün veya daha fazla gecikme olursa gebelik testi yapabilirsin.
3 yıl önce
G
gizempalak.gp

Merhabalar erkek arkadasimla ciplakken surtunme yoluyla iliskiye girdik bir kac defa sokmayi denedik fakat erkek arkadasimda prezervatif vardi bosaldi ama prezarvatife . Ondan sonra ellerini penisine surup benim vajinama surdu ama hemen sikdim sizce hamile kalma ihtimalim var mi ?

Tahlil.Com
Adet zamanını bekle. Adetinde 5 gün veya daha fazla gecikme olursa gebelik testi yap
4 yıl önce
G
murat_murty35

merhabalar.kız arkadaşımla ters ilişkiye girdik.içeriye boşalma oldu.sonrasında çok az kısmı dışarıya çıktı ve iç çamaşırının kalça kısmına bulaştı.2 haftadır midem bulanıyor uyku haligibi şeyler söylüyor acaba hamile midir ?

Tahlil.com
 Arkadan ilişki ile hamile olunup olunmayacağı konusunda sorular sıklıkla Tahlil.com'a geliyor. Öncelikle merakınızı giderelim. Arkadan ilişki diğer adlarıyla ters ilişki veya anal sex ile
hamilelik ihtimali yok denecek kadar azdır.
  Meninin yani spermlerin anüsten çıkıp   vajina ile temas etmesi veya   vajina ağzından içeri girmesi ile
ancak bu tür bir olasılıktan söz  edebiliriz.Bu da gerçekten çok düşük
bir ihtimaldir. Böyle bir olasılıktan şüpheleniyorsanız tedbiren  adetinizde de en az 1 hafta gecikmesi kaydıyla içiniz de rahat olsun
diye test yaptırabilirsiniz.

Konuya dair Tahlil.com'da yazılmış yazılar ve benzer soru ve cevapları okumak için tıklayınız....

Ters ilişki veya benzeri ilişkilerde hamilelik olasılığına dair uzmanlarımızın yazdığı yazıları aşağıdaki bağlantıda bulabilirsiniz...


Hamilelik ihtimali hangi tür ilişkilerde bulunmaktadır?
H
SPONSOR BAĞLANTILAR

H
SPONSOR BAĞLANTILAR

H
İLGİLİ MAKALELER