First slide
Second slide
Third slide

Belimden sorun yaşıyorum ne yapmalıyım?

1 yıl önce
G

21 yaşındayım ve bir şikayetimi dile getirmek istiyorum.Üniversitedeyken çok ders çalışırdım ve masa başında çok vakit geçirdiğim için bacaklarımda sorun çıkmaya başladı.Bir çok doktora gittim .Bir sürü tahlil, tetkik ..fizik tedavi uygulandı ama bu beni son 2 yılda daha kötü bir duruma getirdi.En son 2 gün önce evdeyken aniden belimden destek alamadığım için yere düştüm ve sabaha kadar yürüyemedim.Doktora gittim hemen ağrı kesici iğne yaptılar.Bir sonraki gün kan testlerim yapıldı ama sonuçlarda doktor bir sorun olmadığını söyledi.Ama ben hala belimden sorun yaşıyorum ve yürürken kemikleri birbirine bağlayan kısımlarda (kalça,diz ve ayak bileklerimden) çok sorun yaşıyorum.Lütfen bacaklarımı yanlış tedaviler yüzünden kaybetmek istemiyorum.Lütfen bana yardım edin bu durumda ne yapmalıyım?Hangi doktora hangi uzmana başvurmalı veya hangi testleri yaptırmalıyım...?Lütfen yardım edin..

Tahlil.com

Bir ortopedi uzmanına bşvurun.Gerek görürse bir takım radyolojik tahliller isteyecektir.

Tahlillerinizi Biruni Laboratuvarlarında yaptırabilirsiniz.

H
İLGİLİ İÇERİK

Plt degeri 2 milyon cıktı bu ne demek?

11 saat önce
G

Plt degeri 2 milyon cıktı bu ne demek?

Tahlil.com

PLT yani trombosit değeri  çok yğksek yüksek.Bu normal değil..
En kısa sürede bir hematoloji uzmanına başvurmanızda  yarar var.

 PLT testi hakkında bilgi almak ve hangi durumlarda yüksek çıktığını öğrenmek için aşağıdaki bağlantıyı tıklayınız

PLT Testi ve yüksekliği

Tahlillerinizi Biruni Laboratuvarlarında yaptırabilirsiniz.


Bu ay sürtünme yoluyla ilişkim oldu.Fakat çok fazla ağrı oldu.Adet kanamasında da problem vardi.Adetimin 4. gününde hamilelik testi yaptım.5 dakika bekledi

2 gün önce
G

Her ay 19'unda adet görüyorum.Kasım'da sürtünerek ilişkim oldu Yine de ertesi günü hapı aldım.Aralık'ta adetim beş gün gecikti.Sonraki aylarda ise yine 19'unda adet oldu.Bu ay yine sürtünme yoluyla ilişkim oldu.Fakat çok fazla ağrı oldu.Adet kanamasında da problem vardi.Adetimin 4. gününde hamilelik testi yaptım.5 dakika bekledim, negatif çıktı bir daha bakmadım.Doktora gitmeli miyim, hamile miyim?

Tahlil.com
Bu tarz ilişkilerde gebelik riski oldukça düşüktür ancak adet  düzensizlikleri için kadın doğum doktoruna muayene olmanızda fayda var

Tahlillerinizi Biruni Laboratuvarlarında yaptırabilirsiniz.


Merhaba,11 gündür regl olmadım. regl nin 8.günü kan testi yaptırdım.sonuç:0.06 Dört gün sonra evde test yaptım.çok silik bir çizgi çıktı.bunun üzerine tekrar ka

4 gün önce
G

Merhaba,11 gündür regl olmadım. regl nin 8.günü kan testi yaptırdım.sonuç:0.06 Dört gün sonra evde test yaptım.çok silik bir çizgi çıktı.bunun üzerine tekrar kan testi yaptırdım.sonuç:0.19.Bu arada gecikmenin 11 ve 12.gününde kahverengi akıntı geldi. Hamile miyim?

Tahlil.com
İlişki sonrası beklenen adet tarihinde gecikme yaşanması durumunda yapılan gebelik testleri genellikle doğru sonuç verir.Kanda gebelik testinin güvenilirliği idrar testine göre daha yüksektir.Sizin her iki test sonucunuz da negatif,yani gebelik yok anlamındadır.Adet gecikmesi başka nedenlere bağlı olabilir.Şikayetleriniz devam eder ise bir kadın doğum doktoruna muayene olmanızda fayda var.

Tahlillerinizi Biruni Laboratuvarlarında yaptırabilirsiniz.


aşırı terliyorum özellikle koltuk altı bölgesi sağlık ocağına gittim hormondan olduğunu dedi sizce hangi doktora gitmeliyim sorun nedir ?

5 gün önce
G

Ben 22 yaşındayım ve aşırı terliyorum özellikle koltuk altı bölgesi sağlık ocağına gittim stres sıkıntı filan oldugunu yada hormondan olduğunu dedi o yuzden bana hormon testi yaptirmami onerdi sizce hangi doktora gitmeliyim sorun nedir ?

Tahlil.com

İlk aşamada endokrinoloji bölümüne başvurabilirsiniz.

Tahlillerinizi Biruni Laboratuvarlarında yaptırabilirsiniz.


L
ÇOK OKUNANLAR
H
SPONSOR BAĞLANTILARQ
TAHLİL MERKEZLERİ
Öne çıkan tahil merkezleri için tıklayın.B
KONU İLE İLGİLİ YORUMDA BULUN
Hey! Bu konu hakkında yorumda bulunmak veya Tahlil.com'a soru sormak için hemen üye ol veya giriş yap
W
YORUMLAR
2 hafta önce
G
arzu07

ağrıdan acile gittim 15 gün önce, idrar kan tahlili yapıldı,kan tahlilin MCHC [L] 31,43 ..RDW [H] 18,6 ,çıktı, idrar tahlilin de Eritrosit [E] 1+ çıktı,ilaç kullandım geçmedi,ürolojiye gittim,tekrar idrar tahlili istendi Eritrosit [E] 2+ ve Lökosit [E] +-, sonuçlar nedir acaba?

TahlilCom
Tedaviye rağman şikayetleriniz geçmedi ise idrar kültürü yaptırmanızı öneririz..
2 hafta önce
G
fenerbahce_tugce1907

Eşimle sürtünme yoluyla iliski yaşadık vajinamdan içeri biraz boşaldı hamile kalma olasiligim var mı?

Tahlil-com
Evet bu şekilde hamile kalabilirsiniz.
2 hafta önce
G
kevsergonulds

Hocam merhaba ben bir ilişki yaşadım fakat vajinanın içine boşalma olmadı sadece kalça kısmına boşaldı yani vajinaya geldi mı bilemem ve ilişki yaşanırken adettim .Daha sonra 25 gün geçti ve idrar testi yaptım negatif cıktı. Sonrasında da adet oldum ama normale göre azdı şimdide adetim bitmesine rağmen karnında ciddi bir şişlik var bu kanamanın adet değilde üstüne adet görme olmasından korkuyorum.

Tahlil.com
Regl iken ilişkiye girmek gebelik oluşumunu engeller diye kesin bir durum yok.Üstüne görme kanaması normal adet kanamasından çok daha farklı ve kısa süreli bir kanama olur. Üstüne görme kanaması olduğunu düşündürüyorsa gebelik testini tekrarlayarak daha net bir bilgi edebilir veya bir kadın doğum doktoruna muayene olabilirsiniz.
1 ay önce
G
karamurat_416

10 aylık bebeğimin test sonuçları

TSH: 1,60
SERBEST T4:14,69
SERBEST T3: 6,35

Tahlil.com

Tahlil.com da tahlil sonuçlarınızın uzmanlarımızca sağlıklı bir şekilde yorumlanması için tahlillerinizin sonuç raporunda belirtilen normal değerlerini de yazmalısınız.
Bu konuda sitemizde bir çok uyarıda bulunup okurlarımızı bilgilendik.
Aşağıda konuya dair uyarılarımızı gözden geçirmenizde yarar var.1 ay önce
G
ades

prolaktin yüksekliği tedavisi görüyordum ilacı bırakınca tekrar yükselme olduğu için doktorum mr istedi. mr sonucunda hipofiz bez parankiminde sınırları net olarak belirlenemeyen 7 mm çapında İV GD sonrası serilerde belirgin kontrast tutulum göstermeyen görünüm mevcuttur denmekte.

Tahlil.com
Hipofiz bezinizde normal olmayan bir oluşum gözlenmiş.Doktorunuz konuya dair detaylı bilgi verecektir.
1 ay önce
G
meltem06_894

adet gunum15 gün gecikti kan testi yaptirdim beta 23 cikti ve adet oldum doktorun bi hafta sonra tekrar test yapacak acaba hamile olabilir miyim?

Tahlil.com

Halk arasında Kimyasal gebelik olarak bilinen durumu  geçiriyor olabilirsiniz.Aşağıda kimyasal gebelik ile ilgili detaylı bilgi bulabilirsiniz.

Kimyasal gebelik ( biyokimyasal gebelik) nedir?

1 ay önce
G
doganage

ALT 119
AST 99
CRP 79
bu değerler yüksek
EOS% 4,5
HGB 13,7
HCT 40,5
bu değerler düşük çıktı, sorun nedir?

Tahlil.com

CRP sıklıkla istenen bir tahlil türü olup  akut faz reaktanıdır.
Tahlil sonucunuzda CRP değeri yüksek olarak görülüyor.
CRP yüksekliğinde ilk olarak akla enfeksiyon ve/veya  romatizmal durumlar akla gelir.

CRP yüksekliğine dair aşağıdaki bağlantıda detaylı bilgi bulabilir ve bu konuda sorulmuş benzer soru ve verilmiş cevapları okuyabilirsiniz.

CRP YÜKSEKLİĞİ NEDİR?

Aynı zamanda ALT ve AST yüksekiğiniz de var.Belirtiğiniz değerler ve testler karaciğer fonksiyonları yönünden bilgi veriyor. Karaciğer yağlanması, kullandığınız ilaçlar ilk akla gelen yükselme nedenleri.Ultrason muayenesi ilk aşamada fikir verecektir bu testlerin yüksekliğine dair.Aşağıda konu ve karaciğer testlerine dair detaylı bilgi ve sorulmuş benzer sorular ile cevapları görebilirsiniz.


http://tahlil.com/alanin-aminotransferaz-alt

http://tahlil.com/aspartat-amino-transferaz-ast-sgot-yuksekligi-ve-dusuklugu-hangi-durumlarda-gorulur-ast-normal-degerleri-nedir1 ay önce
G
moosefirst

TSH -- 1.19 (N.D. 0.35 - 4.94)
Vitamin b12 -- 208 (187 - 883)
Ferritin -- 71.59 (21.81 - 274.66)
Folat -- 5.3 (3.1 - 20.5)

Demir (serum) -- 62 (65-175)
UIBC -- 289 (69-240)
TIBC -- 351

2.5 yıldır saç dökülmesi yaşamaktayım

Tahlil.com
Demir eksikliği bulgularınız var.Saç dökülmesinde etken olabilir.
1 ay önce
G
o.bastan

ben yeni evli bi bayanım.. eşimle ilişki anında canım çok acıyor ve ilişki gerçekleştirmiyor kendimi istem dışı çok kasıyorum ne yapmam gerekiyor bunu nasıl yenebilirim?

TahlilCom
Kadın doğum uzmanına gitmeniz ve muayene olması gereklidir..

H
SPONSOR BAĞLANTILARH
SPONSOR BAĞLANTILARH
İLGİLİ MAKALELER