First slide
Second slide
Third slide

Ben 43 yaşında bayanım demir 40 ferritin 1 folat 9.98 WBC 2.7 NE %27,9 LY %58,2 MO %10,9 NE #1,19 RBC 3,82 HGB 10,4 HCT 32,6 MCHC 31,8 Hormon norma

8 ay önce
G

Ben 43 yaşında bayanım
demir 40
ferritin 1
folat 9.98
WBC 2.7
NE %27,9
LY %58,2
MO %10,9
NE #1,19
RBC 3,82
HGB 10,4
HCT 32,6
MCHC 31,8
Hormon normal
idrar normal
Sedimantasyon 1 Saat 25

İDRAR SONUCU
MİKTAR 40
RENK Sarı
GÖRÜNÜM Berrak
DANSİTE 1030
PH 5.0
PROTEİN Negatif
GLUKOZ Negatif
KETON Negatif
BİLÜRÜBİN Negatif
ÜROBİLİNOJEN Nrmal
MİKROSKOPİ
Bu değerlerle hangi hastalık olabilir Demir ve Ferritin hct genelde 25 yıldır düşük Teşekkürler . . .

Tahlil.com

Anemi bulgularınız var.Düzenli ilaç kullanmanız gerekli.Ayrıca bir diyetisyene de danışarak kan yapıcı doğal gıdalarla almalısınız. WBC değeriniz de oldukça düşük. Periferik yayma testi de yaptırarak bir hematoloji uzmanına da başvurabilirsiniz.

Tahlillerinizi Biruni Laboratuvarlarında yaptırabilirsiniz.

H
İLGİLİ İÇERİK

Bu ay sürtünme yoluyla ilişkim oldu.Fakat çok fazla ağrı oldu.Adet kanamasında da problem vardi.Adetimin 4. gününde hamilelik testi yaptım.5 dakika bekledi

23 saat önce
G

Her ay 19'unda adet görüyorum.Kasım'da sürtünerek ilişkim oldu Yine de ertesi günü hapı aldım.Aralık'ta adetim beş gün gecikti.Sonraki aylarda ise yine 19'unda adet oldu.Bu ay yine sürtünme yoluyla ilişkim oldu.Fakat çok fazla ağrı oldu.Adet kanamasında da problem vardi.Adetimin 4. gününde hamilelik testi yaptım.5 dakika bekledim, negatif çıktı bir daha bakmadım.Doktora gitmeli miyim, hamile miyim?

Tahlil.com
Bu tarz ilişkilerde gebelik riski oldukça düşüktür ancak adet  düzensizlikleri için kadın doğum doktoruna muayene olmanızda fayda var

Tahlillerinizi Biruni Laboratuvarlarında yaptırabilirsiniz.


Merhaba,11 gündür regl olmadım. regl nin 8.günü kan testi yaptırdım.sonuç:0.06 Dört gün sonra evde test yaptım.çok silik bir çizgi çıktı.bunun üzerine tekrar ka

3 gün önce
G

Merhaba,11 gündür regl olmadım. regl nin 8.günü kan testi yaptırdım.sonuç:0.06 Dört gün sonra evde test yaptım.çok silik bir çizgi çıktı.bunun üzerine tekrar kan testi yaptırdım.sonuç:0.19.Bu arada gecikmenin 11 ve 12.gününde kahverengi akıntı geldi. Hamile miyim?

Tahlil.com
İlişki sonrası beklenen adet tarihinde gecikme yaşanması durumunda yapılan gebelik testleri genellikle doğru sonuç verir.Kanda gebelik testinin güvenilirliği idrar testine göre daha yüksektir.Sizin her iki test sonucunuz da negatif,yani gebelik yok anlamındadır.Adet gecikmesi başka nedenlere bağlı olabilir.Şikayetleriniz devam eder ise bir kadın doğum doktoruna muayene olmanızda fayda var.

Tahlillerinizi Biruni Laboratuvarlarında yaptırabilirsiniz.


aşırı terliyorum özellikle koltuk altı bölgesi sağlık ocağına gittim hormondan olduğunu dedi sizce hangi doktora gitmeliyim sorun nedir ?

4 gün önce
G

Ben 22 yaşındayım ve aşırı terliyorum özellikle koltuk altı bölgesi sağlık ocağına gittim stres sıkıntı filan oldugunu yada hormondan olduğunu dedi o yuzden bana hormon testi yaptirmami onerdi sizce hangi doktora gitmeliyim sorun nedir ?

Tahlil.com

İlk aşamada endokrinoloji bölümüne başvurabilirsiniz.

Tahlillerinizi Biruni Laboratuvarlarında yaptırabilirsiniz.


Ağzımda aft yarası var dudak bölgemde ayrıca yanağımın kenarlarında üst diş etime yakın diş etimde değil yanaklarımda et parçası var her ikisinde de sağ yanağım

1 hafta önce
G

Ağzımda aft yarası var dudak bölgemde ayrıca yanağımın kenarlarında üst diş etime yakın diş etimde değil yanaklarımda et parçası var her ikisinde de sağ yanağımdaki acıyor fakat sol yanağımdaki acımıyor ne yapmam lazım ağrıları kesmek için?

Tahlil.com
Kulak burun boğaz doktoruna muayene olmanızda fayda var. Diş ve diş eti sorunları aftlara neden olabileceği için   de bir diş doktoruna başvurunuz.

Tahlillerinizi Biruni Laboratuvarlarında yaptırabilirsiniz.


L
ÇOK OKUNANLAR
H
SPONSOR BAĞLANTILARQ
TAHLİL MERKEZLERİ
Öne çıkan tahil merkezleri için tıklayın.B
KONU İLE İLGİLİ YORUMDA BULUN
Hey! Bu konu hakkında yorumda bulunmak veya Tahlil.com'a soru sormak için hemen üye ol veya giriş yap
W
YORUMLAR
1 hafta önce
G
arzu07

ağrıdan acile gittim 15 gün önce, idrar kan tahlili yapıldı,kan tahlilin MCHC [L] 31,43 ..RDW [H] 18,6 ,çıktı, idrar tahlilin de Eritrosit [E] 1+ çıktı,ilaç kullandım geçmedi,ürolojiye gittim,tekrar idrar tahlili istendi Eritrosit [E] 2+ ve Lökosit [E] +-, sonuçlar nedir acaba?

TahlilCom
Tedaviye rağman şikayetleriniz geçmedi ise idrar kültürü yaptırmanızı öneririz..
1 hafta önce
G
fenerbahce_tugce1907

Eşimle sürtünme yoluyla iliski yaşadık vajinamdan içeri biraz boşaldı hamile kalma olasiligim var mı?

Tahlil-com
Evet bu şekilde hamile kalabilirsiniz.
2 hafta önce
G
kevsergonulds

Hocam merhaba ben bir ilişki yaşadım fakat vajinanın içine boşalma olmadı sadece kalça kısmına boşaldı yani vajinaya geldi mı bilemem ve ilişki yaşanırken adettim .Daha sonra 25 gün geçti ve idrar testi yaptım negatif cıktı. Sonrasında da adet oldum ama normale göre azdı şimdide adetim bitmesine rağmen karnında ciddi bir şişlik var bu kanamanın adet değilde üstüne adet görme olmasından korkuyorum.

Tahlil.com
Regl iken ilişkiye girmek gebelik oluşumunu engeller diye kesin bir durum yok.Üstüne görme kanaması normal adet kanamasından çok daha farklı ve kısa süreli bir kanama olur. Üstüne görme kanaması olduğunu düşündürüyorsa gebelik testini tekrarlayarak daha net bir bilgi edebilir veya bir kadın doğum doktoruna muayene olabilirsiniz.
1 ay önce
G
karamurat_416

10 aylık bebeğimin test sonuçları

TSH: 1,60
SERBEST T4:14,69
SERBEST T3: 6,35

Tahlil.com

Tahlil.com da tahlil sonuçlarınızın uzmanlarımızca sağlıklı bir şekilde yorumlanması için tahlillerinizin sonuç raporunda belirtilen normal değerlerini de yazmalısınız.
Bu konuda sitemizde bir çok uyarıda bulunup okurlarımızı bilgilendik.
Aşağıda konuya dair uyarılarımızı gözden geçirmenizde yarar var.1 ay önce
G
ades

prolaktin yüksekliği tedavisi görüyordum ilacı bırakınca tekrar yükselme olduğu için doktorum mr istedi. mr sonucunda hipofiz bez parankiminde sınırları net olarak belirlenemeyen 7 mm çapında İV GD sonrası serilerde belirgin kontrast tutulum göstermeyen görünüm mevcuttur denmekte.

Tahlil.com
Hipofiz bezinizde normal olmayan bir oluşum gözlenmiş.Doktorunuz konuya dair detaylı bilgi verecektir.
1 ay önce
G
meltem06_894

adet gunum15 gün gecikti kan testi yaptirdim beta 23 cikti ve adet oldum doktorun bi hafta sonra tekrar test yapacak acaba hamile olabilir miyim?

Tahlil.com

Halk arasında Kimyasal gebelik olarak bilinen durumu  geçiriyor olabilirsiniz.Aşağıda kimyasal gebelik ile ilgili detaylı bilgi bulabilirsiniz.

Kimyasal gebelik ( biyokimyasal gebelik) nedir?

1 ay önce
G
doganage

ALT 119
AST 99
CRP 79
bu değerler yüksek
EOS% 4,5
HGB 13,7
HCT 40,5
bu değerler düşük çıktı, sorun nedir?

Tahlil.com

CRP sıklıkla istenen bir tahlil türü olup  akut faz reaktanıdır.
Tahlil sonucunuzda CRP değeri yüksek olarak görülüyor.
CRP yüksekliğinde ilk olarak akla enfeksiyon ve/veya  romatizmal durumlar akla gelir.

CRP yüksekliğine dair aşağıdaki bağlantıda detaylı bilgi bulabilir ve bu konuda sorulmuş benzer soru ve verilmiş cevapları okuyabilirsiniz.

CRP YÜKSEKLİĞİ NEDİR?

Aynı zamanda ALT ve AST yüksekiğiniz de var.Belirtiğiniz değerler ve testler karaciğer fonksiyonları yönünden bilgi veriyor. Karaciğer yağlanması, kullandığınız ilaçlar ilk akla gelen yükselme nedenleri.Ultrason muayenesi ilk aşamada fikir verecektir bu testlerin yüksekliğine dair.Aşağıda konu ve karaciğer testlerine dair detaylı bilgi ve sorulmuş benzer sorular ile cevapları görebilirsiniz.


http://tahlil.com/alanin-aminotransferaz-alt

http://tahlil.com/aspartat-amino-transferaz-ast-sgot-yuksekligi-ve-dusuklugu-hangi-durumlarda-gorulur-ast-normal-degerleri-nedir1 ay önce
G
moosefirst

TSH -- 1.19 (N.D. 0.35 - 4.94)
Vitamin b12 -- 208 (187 - 883)
Ferritin -- 71.59 (21.81 - 274.66)
Folat -- 5.3 (3.1 - 20.5)

Demir (serum) -- 62 (65-175)
UIBC -- 289 (69-240)
TIBC -- 351

2.5 yıldır saç dökülmesi yaşamaktayım

Tahlil.com
Demir eksikliği bulgularınız var.Saç dökülmesinde etken olabilir.
1 ay önce
G
o.bastan

ben yeni evli bi bayanım.. eşimle ilişki anında canım çok acıyor ve ilişki gerçekleştirmiyor kendimi istem dışı çok kasıyorum ne yapmam gerekiyor bunu nasıl yenebilirim?

TahlilCom
Kadın doğum uzmanına gitmeniz ve muayene olması gereklidir..

H
SPONSOR BAĞLANTILARH
SPONSOR BAĞLANTILARH
İLGİLİ MAKALELER