First slide
Second slide
Third slide

Benim sprailim kaymış ve kaydığını fark etmeden 1 gün önce eşimle birlikte olmuştum daha sonra aile hakimine gittim evet sprailin kaymış dedi hastaneye gittim t

2 ay önce
G

Benim sprailim kaymış ve kaydığını fark etmeden 1 gün önce eşimle birlikte olmuştum daha sonra aile hakimine gittim evet sprailin kaymış dedi hastaneye gittim tahlil yaptırdım 1.5 çıktı negatif daha sonra doktorum sprailin çıkardı siprail çıktıktan sonra benden gün arayla hafif kanamalar oluyor bi anlık leke geliyor daha sonra bir daha gelmiyor 4 gün dur böyle hamile olabilir miyim

Tahlil.com
Spiral kayması veya çıkarılması durumunda bahsetmiş olduğunuz şekilde kanamalar olabilir.İlişki sonrasında beklenen adet tarihinde gecikme olması durumunda yapılmış bir test ise endişe etmenize gerek yok.Erken  yapılan testlerin ise gecikme olması durumunda tekrarlanmasında fayda var.

Tahlillerinizi Biruni Laboratuvarlarında yaptırabilirsiniz.

H
İLGİLİ İÇERİK

Yumurtlama gününden 11 gün sonra ilişkim oldu

9 saat önce
G

Yumurtlama gününden 11 gün sonra ilişkim oldu (adetime 3 gün var) Korunmadık fakat boşalma olmadı. Bu şekilde hamilelik riski var mıdır?

Tahlil.com

Vajina içine boşalma olmadan ilişki yaşanmışsa hamilelik ihtimali neredeyse yoktur. Ancak tedbiri elden bırakmamakta fayda vardır. Bu nedenle beklenen adet döneminizde gecikme olursa içinizi rahatlatmak amacıyla bir gebelik testi yaptırabilirsiniz

Tahlillerinizi Biruni Laboratuvarlarında yaptırabilirsiniz.


Adetime 5 gün kala kanda gebelik tahlili yaptırdım gün aşırı tekrarladım sizce nasıl normal mi

20 saat önce
G

Adetime 5 gün kala kanda gebelik tahlili yaptırdım gün aşırı tekrarladım sizce nasıl normal mi

17 Mart:6.21

19 Mart :27.48

21 Mart :42.27

Tahlil.com

Beta HCG değeriniz henüz çok yeni bir hamilelik olduğu yönünde bir bilgi veriyor.Ancak sağlıklı gebeliklerde bu değerde en  az iki kat artış beklenir. Sizdeki değer beklenenin altında. Yine de kesin hamilelik tanısı , yapılacak ultrason muayenesinde gebelik kesesinin görülmesi ile koyulacaktır.


Beta HCG değerleri ve buna göre tahmini gebelik haftasının hesaplanmasında dair merak ettikleriniz var ise aşağıdaki yazımızda ayrıntılı bilgi bulabilirsiniz.

Beta HCG değerlerine göre tahmini gebelik haftası

Tahlillerinizi Biruni Laboratuvarlarında yaptırabilirsiniz.


Merhabalar hocam 4.5 haftalık gebeyim kan ve idrarda pozitif çıktı . Beta hcg değerim 104.4 du 48 saat sonra tekrardan test yaptırdım 304 çıktı .doktora gittiği

20 saat önce
G

Merhabalar hocam 4.5 haftalık gebeyim kan ve idrarda pozitif çıktı . Beta hcg değerim 104.4 du 48 saat sonra tekrardan test yaptırdım 304 çıktı .doktora gittiğimde keseyi göremedi doktor . Dış gebelik olabilir mi beta değerim normal mi çok merak ediyorum.

Tahlil.com
Bhcg değerindeki artış iyi görünüyor. Gebelik kesesinin görülebilmesi için bu değerin 1500 lere ulaşması gerekmektedir. Dış gebelik demek için henüz erken. Kimi zaman kese 6 haftaya kadar görülmeyebilir. Ayrıca dış gebeliklerde idrar testi negatif çıkmaz. Bu yüzden çok fazla stres yapmayın.

Tahlillerinizi Biruni Laboratuvarlarında yaptırabilirsiniz.


Hocam 14 aralik sürtünerek ayakta ilişkim oldu. İlişkiden sonra 5 ocak 27 ocak 21 subatta adet oldum her zaman ki gibi sadece 27 ocaktaki farklıydı

21 saat önce
G

Hocam 14 aralik sürtünerek ayakta ilişkim oldu. İlişkiden sonra 5 ocak 27 ocak 21 subatta adet oldum her zaman ki gibi sadece 27 ocaktaki farklıydı kahverengiydi ama bu ay adetim gecikti gibi başka da ilişkim olmadı Aralık ayından hamile kalmış olabilir miyim? Düsunmekten psikolojim bozuldu.İcimi rahatlatin hocam sizin sitenize tek guvenebildim diğer sitelerin hepsinde farklı yalan şeyler yazıyor.

Tahlil.com
Öncelikle sürtünme yoluyla girilen ilişkilerde vajinaya direk boşalma ve sperm girişi olmadığı için hamilelik ihtimali neredeyse yoktur. Bunun üzerine normal bir şekilde 2 ay üst üste adet gördüyseniz hamilelik ihtimaliniz ortadan kalkmış demektir.

Tahlillerinizi Biruni Laboratuvarlarında yaptırabilirsiniz.


L
ÇOK OKUNANLAR
H
SPONSOR BAĞLANTILARQ
TAHLİL MERKEZLERİ
Öne çıkan tahil merkezleri için tıklayın.B
KONU İLE İLGİLİ YORUMDA BULUN
Hey! Bu konu hakkında yorumda bulunmak veya Tahlil.com'a soru sormak için hemen üye ol veya giriş yap
W
YORUMLAR
1 ay önce
G
arzu07

ağrıdan acile gittim 15 gün önce, idrar kan tahlili yapıldı,kan tahlilin MCHC [L] 31,43 ..RDW [H] 18,6 ,çıktı, idrar tahlilin de Eritrosit [E] 1+ çıktı,ilaç kullandım geçmedi,ürolojiye gittim,tekrar idrar tahlili istendi Eritrosit [E] 2+ ve Lökosit [E] +-, sonuçlar nedir acaba?

TahlilCom
Tedaviye rağman şikayetleriniz geçmedi ise idrar kültürü yaptırmanızı öneririz..
1 ay önce
G
fenerbahce_tugce1907

Eşimle sürtünme yoluyla iliski yaşadık vajinamdan içeri biraz boşaldı hamile kalma olasiligim var mı?

Tahlil-com
Evet bu şekilde hamile kalabilirsiniz.
1 ay önce
G
kevsergonulds

Hocam merhaba ben bir ilişki yaşadım fakat vajinanın içine boşalma olmadı sadece kalça kısmına boşaldı yani vajinaya geldi mı bilemem ve ilişki yaşanırken adettim .Daha sonra 25 gün geçti ve idrar testi yaptım negatif cıktı. Sonrasında da adet oldum ama normale göre azdı şimdide adetim bitmesine rağmen karnında ciddi bir şişlik var bu kanamanın adet değilde üstüne adet görme olmasından korkuyorum.

Tahlil.com
Regl iken ilişkiye girmek gebelik oluşumunu engeller diye kesin bir durum yok.Üstüne görme kanaması normal adet kanamasından çok daha farklı ve kısa süreli bir kanama olur. Üstüne görme kanaması olduğunu düşündürüyorsa gebelik testini tekrarlayarak daha net bir bilgi edebilir veya bir kadın doğum doktoruna muayene olabilirsiniz.
2 ay önce
G
karamurat_416

10 aylık bebeğimin test sonuçları

TSH: 1,60
SERBEST T4:14,69
SERBEST T3: 6,35

Tahlil.com

Tahlil.com da tahlil sonuçlarınızın uzmanlarımızca sağlıklı bir şekilde yorumlanması için tahlillerinizin sonuç raporunda belirtilen normal değerlerini de yazmalısınız.
Bu konuda sitemizde bir çok uyarıda bulunup okurlarımızı bilgilendik.
Aşağıda konuya dair uyarılarımızı gözden geçirmenizde yarar var.2 ay önce
G
ades

prolaktin yüksekliği tedavisi görüyordum ilacı bırakınca tekrar yükselme olduğu için doktorum mr istedi. mr sonucunda hipofiz bez parankiminde sınırları net olarak belirlenemeyen 7 mm çapında İV GD sonrası serilerde belirgin kontrast tutulum göstermeyen görünüm mevcuttur denmekte.

Tahlil.com
Hipofiz bezinizde normal olmayan bir oluşum gözlenmiş.Doktorunuz konuya dair detaylı bilgi verecektir.
2 ay önce
G
meltem06_894

adet gunum15 gün gecikti kan testi yaptirdim beta 23 cikti ve adet oldum doktorun bi hafta sonra tekrar test yapacak acaba hamile olabilir miyim?

Tahlil.com

Halk arasında Kimyasal gebelik olarak bilinen durumu  geçiriyor olabilirsiniz.Aşağıda kimyasal gebelik ile ilgili detaylı bilgi bulabilirsiniz.

Kimyasal gebelik ( biyokimyasal gebelik) nedir?

2 ay önce
G
doganage

ALT 119
AST 99
CRP 79
bu değerler yüksek
EOS% 4,5
HGB 13,7
HCT 40,5
bu değerler düşük çıktı, sorun nedir?

Tahlil.com

CRP sıklıkla istenen bir tahlil türü olup  akut faz reaktanıdır.
Tahlil sonucunuzda CRP değeri yüksek olarak görülüyor.
CRP yüksekliğinde ilk olarak akla enfeksiyon ve/veya  romatizmal durumlar akla gelir.

CRP yüksekliğine dair aşağıdaki bağlantıda detaylı bilgi bulabilir ve bu konuda sorulmuş benzer soru ve verilmiş cevapları okuyabilirsiniz.

CRP YÜKSEKLİĞİ NEDİR?

Aynı zamanda ALT ve AST yüksekiğiniz de var.Belirtiğiniz değerler ve testler karaciğer fonksiyonları yönünden bilgi veriyor. Karaciğer yağlanması, kullandığınız ilaçlar ilk akla gelen yükselme nedenleri.Ultrason muayenesi ilk aşamada fikir verecektir bu testlerin yüksekliğine dair.Aşağıda konu ve karaciğer testlerine dair detaylı bilgi ve sorulmuş benzer sorular ile cevapları görebilirsiniz.


http://tahlil.com/alanin-aminotransferaz-alt

http://tahlil.com/aspartat-amino-transferaz-ast-sgot-yuksekligi-ve-dusuklugu-hangi-durumlarda-gorulur-ast-normal-degerleri-nedir2 ay önce
G
moosefirst

TSH -- 1.19 (N.D. 0.35 - 4.94)
Vitamin b12 -- 208 (187 - 883)
Ferritin -- 71.59 (21.81 - 274.66)
Folat -- 5.3 (3.1 - 20.5)

Demir (serum) -- 62 (65-175)
UIBC -- 289 (69-240)
TIBC -- 351

2.5 yıldır saç dökülmesi yaşamaktayım

Tahlil.com
Demir eksikliği bulgularınız var.Saç dökülmesinde etken olabilir.
2 ay önce
G
o.bastan

ben yeni evli bi bayanım.. eşimle ilişki anında canım çok acıyor ve ilişki gerçekleştirmiyor kendimi istem dışı çok kasıyorum ne yapmam gerekiyor bunu nasıl yenebilirim?

TahlilCom
Kadın doğum uzmanına gitmeniz ve muayene olması gereklidir..

H
SPONSOR BAĞLANTILARH
SPONSOR BAĞLANTILARH
İLGİLİ MAKALELER