First slide
Second slide
Third slide

Beta HCG Testi Ne Zaman Yaptırılmalı?

Hamilelik şüphesi olanlar biran önce test yaptırıp hamile olup olmadıklarını öğrenmek isterler.
Beta HCG testi de bu konuda sıkça başvurulan bir kan testidir.
Beta HCG testinin ideal sonuç vermesi,ve gebelik hakkında fikir sahibi olunması için beklenen adet tarihinin mutlaka gecikmiş olması tercih edilmelidir.
Bunun için de en ideal süreç en az 5 günlük beklenen adet tarihindeki gecikme sonrası test yapılmasıdır.


H
SPONSOR BAĞLANTILARQ
TAHLİL MERKEZLERİ
Öne çıkan tahil merkezleri için tıklayın.

B
KONU İLE İLGİLİ YORUMDA BULUN
Hey! Bu konu hakkında yorumda bulunmak veya Tahlil.com'a soru sormak için hemen üye ol veya giriş yap
W
YORUMLAR
2 yıl önce
G
tug.ba40

Merhaba bu ay hasta olmadım. Adet ikinci günü b-hcg yaptırdım 20.85 çıktı. Şu anda hala hasta olmadım. Şu an 7 gün geçti Belim ve sol bacağım çok ağrıyor. Bir de bulantım çok oluyor. Sizce hamile miyim?

TahlilCom
Beta HCG değeriniz ve adet gecikmesi yaşamanız hamileliği düşündürüyor ancak bir şey söylemek için değeriniz düşük. Adet gecikmesi devam ederse tekrar gebelik testi yaptırarak değerinizin yükselip yükselmediğini kontrol edebilirsiniz. 
2 yıl önce
G
filiz_cihan1

merhaba 1 gün önce doktora gittim beta hcg sonucum 601.8 çıktı ultrasonda belli olmadı.haftaya tekrar qelmem soylendi aceba şuan kaç haftalık haftaya qttiğimde bebeğim belli olurmu

TahlilCom
Sitemizdeki Gebematik'i kullanarak hesaplayabilirsiniz..
2 yıl önce
G
havva_cetin_57

Merhaba beta hcg yaptırdım sonuç: 1.2 çıktı. şuanda duphalac,duolans, nerox-b12 vemeteospasmyl gibi barsak düzenleyici ve sindirim ilaçları kullanıyorum. sonucu etkiler mi? yada kan testi doğru sonuç mudur ?

Tahlil.com

Hamile değilsiniz, Beta HCG değeriniz düşük. 10 ve altı çıkan Beta HCG değerleri gebelik olmadığnı düşündürmektedir.

Beta HCG testi ile ilgili detaylı bilgi almak ve konuya dair sorulmuş yüzlerce soru ve verilmiş cevabı okumak için tıklayınız...

Gebelik testini uygun zamanda yaptırmayıp erken test yaptıranlarda da bu tür negatif sonuçlar görülebilmektedir.Gebelik testinin ideal olarak ne zaman yapılması gerektiğine dair bilgi almak için tıklayınız....


2 yıl önce
G
isil_cankar

Benim 24 agustos adetimin ilk gunuydu.27 agustosta adetim bittikten sonra esimle birlikte oldum.3 eylulde kanama sikayetiyle dr.gittm..hcg degerim 33 cikti ve progestana basladim.5.de 62. 7 eylulde 98.ve 9 eylulde 119.sizde durum nedir.kanamam hala devam ediyo az miktarda.

TahlilCom
Beta HCG artışınız normal sayılabilir, ancak düşük tehlikesi de vardır..
2 yıl önce
G
kimokiz91

En son 17gün önce bir cinsel beraberliğim oldu dışarı boşaldı ama adetim 8gün gecikti ve kan betahcg testi yaptırdım 2nin altında çıktı. Daha önce de idrar testi yapmıştım negatifti. Yine de hamile olma olasılığım var mı hiç bukadar gecikmezdi?

Tahlil.com

Adet gecikmesi sadece gebelik nedeniyle olmaz.Adet gecikmesinin bir çok nedeni vardır.Aşağıda gebelik dışı nedenlerle adet gecikmesinin görülebildiği durumları inceleyebilirsiniz.2 yıl önce
G
seldamtnkoc

Merhaba, benim esn adet tarhim 21 haziran 15 temmuzda beta hcg testi sonucum 40,36 normal seviyedemidir. ve kaç haftalık

TahlilCom
Henüz çok yeni denilebilir, birkaç gün sonra testi tekrarlamanızı öneririz..
2 yıl önce
G
burcuu

Merhaba. Benim ayın 12 sinde adet olmam gerekiyordu ama olmadım hamilelik şüphesiyle ayın 13 ünde de doktora gittim test yaptırdım beta hcg değerim 0.00 çıktı doktor hamilelik yok dedi ama ben çok stres yapıyorum yani tam Bir ilişkimiz olmadı değer doğrumu yükselir mi kesin .hamile değil miyim ?

TahlilCom
Bir ilişki yaşanmadıysa hamilelik söz konusu olamaz.
3 yıl önce
G
Gözde

Merhaba, ilikşiden 9-10 gün sonra regl olunması gereken günlerde yapılan beta hcg testi doğru sonuç verir mi? eğer gebelik olursa değer ortalama ne olur?

TahlilCom
Adet gecikmesi olduktan birkaç gün sonra test yapılması uygundur..
4 yıl önce
G
serpil_mavi_goz
merhaba son adet tarhimin ilk günü 01-02-2013 olup adetimin gecikmesi üzerine dün test yaptırdım çıkan bhcg sonucu 46,54 çıktı ve sonuc pozitif dendi ama yinede kadın doğuma gidip ultrasonda daha emin olursunuz çok yeni dediler.sonucu degerlendirirmisiniz.bide doktora gitmek için ne kadar beklemeli soruma neden cevap verilmiyo ya gayet net ve açık bi soru ve düzgün cümle yapısı ne olması gereki
Tahlil.Com
Kanda B-HCG düzeyi yaklaşık 1500'e ulaştığında yani 4 buçuk - 5 haftalık gebelik olduğunda transvajinal ultrason ile gebelik kesesi görülebilir. Daha önce gittiğinizde kese görünmeye bilir doktorunuz sizi zaten yönlendirecektir.
4 yıl önce
G
nurhayatt78
Bhcg tesit kesin sonuçtur değil mi?
Tahlil.Com
Tabikide kesin sonuç verir.
4 yıl önce
G
nurhayatt78
Bhcg testi yaptırdım ama sonun 0,1 çıktı çok stresliyim.Ne yapmam lazım lütfen bana yardımcı olun.Çocuk istemiyorum....
tahlil.com
Neden streslisiniz anlayamadık, negatif çıkan bir sonuç.Her gün binlerce kişinin karşılaştığı bir durum bu.
4 yıl önce
G
nurhayatt78
Merhaba lütfen bana yardım edin.Son 4 şubat gecesi adet oldum 5 i diyelim .10 da bi ilişki yaşadım ama içine boşalma olmadı tam girme de olmadı.Adet dönemindeydim ve kanamam azda olsa geliyordu.Artı bortolin kistide çıktı bnde ve çok kokuda var.Mart 6 da adet olmam gerekiyordu ama henüz olamadım.
Tahlil.Com
ޞikayetleriniz için bir kadın doğum uzmanına görünmenizde fayda var.
4 yıl önce
G
duyguyilmaz4299
27.11.12 tarhli yani 3ay önce ilişki içn beta hcg sonradn yükseliyo olabilirmi? 2 kez kanda beta hcg baktırdm ilki 3martta <1.00 ikincisi 8 martta <3.00. yükselme var.bu beni korkuttu.başka ilişkm olmadı.alkol,aç veya tok olma beta hcgyi etkilermi? kasıklarımda şişkinlk,agrı vr.gebelik olabilirmi?
tahlil.com
Bu sonuçlarla gebelikten söz edemeyiz.
4 yıl önce
G
break.lowe93
aralıgın son haftası korunmasız bir ilişkiye girdim.ve ilişkiden hemen sonra ertesi gün hapı kullandım.sonra kanamam oldu.sorun 2 aydır adet olamıyorum karnımda ara sıra bir agrı var.3 gebelik testi yaptımnegatif cıktı jinekolga gittim ama sadece rahimden baktı ultrasonla değilhamile olabilir mym?
Tahlil.Com
Bir kadın doğum uzmanına giderek kan tahlili ile gebelik var mı yok mu baktıra bilirsiniz.
4 yıl önce
G
rdvnridvan
Merhaba 23 Ocak da partnerimle iliskim oldu ve o 10 Ocak'ta adet olmuştu ޞžubat ayının adeti gecikti ve 15 subat da beta hcg testi yaptırdık 0.28 çıktı doktor sokturucu verdi fakat 9 gun geçmesine rağmen hala adet olmadı. Yorumunuz nedir?
tahlil.com
Hamilelik yok ancak adet gecikmesinin çeşitli nedenleri olabilir, aşağıda detaylı bilgiler var okuyunuz.


http://tahlil.com/adet-gecikmesi-ve-adet-gecikmesinin-nedenleri
4 yıl önce
G
crayz_126
adetıme 3 gun var ama degerım2,68 cıktı sızce adet tarıhınınn gecmesını beleyıp tekrarlamalımıyım
tahlil.com
Yukarıdaki yazıda detaylı bilgi bulunmakta
4 yıl önce
G
b.bac
bugün adetime 3 gün var ama kanda beta hcg testim 60 küsür çıktı hamilemiyim?
tahlil.com
Hamilelik lehine bir bulgu sonucunuz
4 yıl önce
G
ramiz_123456
29 aralıkta sevgilimle sürtünme yoluyla ilişki yaşadım o gün adet günün olmasına rağmen adet olmadım ve gecikti 8. gün sonra b hcg yaptırdım sonuç 1den küçük çıktı ve ben o gün adet oldum 7 gün normal sürdü ama bu ay yine gecikti hala adet olmadim hamile hamile olma riskim var mi?
tahlil.com
Bu ay bir ilişki yaşamadıysanız yok tabii ki
4 yıl önce
G
yagmurbilen
Mrb benim kafama takılan bir sorum var bugun kbb doktoruna gittim 2tane agır antibiyotik verdi ve bende kan testi yaptırmak istedim sonuç 0,48 cıktı ama benim adet tarihim 3ocak henüz adetim gecikmedi ve ilaçları kulllanıp kullanmamakta kararaızım yardımcı olur musunuz???
tahlil.com
Adetinizde gecikme olmadan yaptıracağınız gebelik testleri pek fikir vermez, siz de zaten testi erken yaptırmışsınız.ilaç konusunda karar size ait, doktorunuz bir tedavi planlamış.Gerek görmüş ki ilaç yazmış.

H
SPONSOR BAĞLANTILARH
İLGİLİ MAKALELER