First slide
Second slide
Third slide

Bhcg testi yaptırdım sonuç 0.21,4 gün sonra tekrar yaptırdım sonuç 0.100 çıktı. Karnım şişmeye başladı yumurtlamadır dedim ama inmedi.Sizce hamile miyim?

4 ay önce
G

İyi günler.18 Nisanda adet oldum.4 Mayısta ilişkiye girdim.19 Mayısta adet oldum. Bhcg testi yaptırdım.1 Haziranda 0.21,4 Haziranda 0.100 çıktı.Karnım şişmeye başladı yumurtlamadır dedim ama inmedi.5-7 Haziranda idrarda test yaptım negatifti.8 Haziranda da ultrasonda bir şey demediler.21 Haziranda tekrardan adet oldum.Şuan tahmini yumurtlama dönemindeyim ve göğüslerimde damarlar hafif belli.Sizce hamile miyim?

Tahlil.com
İlişki sonrasında bir çok kez adet kanamasının olması gebeliğin olmadığını gösterir.Yapmış olduğunuz testlerin hepsi negatif olduğuna göre gebelik ile ilgili şüphenizin kalmaması gerekirdir.Şikayetleriniz başka nedenlere bağlı olabilir bir kadın doğum doktoruna muayene olabilirsiniz.

Tahlillerinizi Biruni Laboratuvarlarında yaptırabilirsiniz.

H
İLGİLİ İÇERİK

Adet günümde iki gün gecikme oldu hamilelik şüphesi ile beta hcg testi yaptırdım sonuç 0,3 çıktı.Sizce hamile miyim? Ben negatif olarak düşündüm.

1 gün önce
G

Adet günümde iki gün gecikme oldu hamilelik şüphesi ile beta hcg testi yaptırdım sonuç 0,3 çıktı.Sizce hamile miyim? Ben  negatif olarak düşündüm.Çok düşük olduğu için düşük olmasının bir zararı var mı sizce adet söktürücü tarlusal hapı kullanmaya başladım eczaneden aldım doktora gitmeden kasık bölgemde aşırı ağrı olmasından kaynaklı gecikme olarak düşünüp tarlusalı aldım sizce kullanmalı mıyım?

Tahlil.com
İlişki sonrasında beklenen adet tarihinde gecikme olması durumunda yapılan gebelik testleri genellikle doğru sonuç verir.Yazmış olduğunuz bhcg değerine göre gebelik test sonucunuz negatif.Adet tarihinizdeki gecikme başka nedenlere bağlı olabilir.Bir doktora muayene olmadan ilaç kullanımının doğru olduğunu söyleyemeyeceğim maalesef.Bir kadın doğum doktoruna muayene olmanızda fayda var.

Tahlillerinizi Biruni Laboratuvarlarında yaptırabilirsiniz.


Ben iki gün önce gebelik için idrar testi yaptım sonuç pozitif çıktı kontrol çizgisi net bir şekilde pembe çıktı.İkinci çizgi ise silik bir şekilde çıktı sonra

1 gün önce
G

Ben iki gün önce gebelik için idrar testi yaptım sonuç pozitif çıktı kontrol çizgisi net bir şekilde pembe çıktı.İkinci çizgi ise silik bir şekilde çıktı sonra sağlık ocağında gebelik için kan testi yaptırdım ve sonuç negatif çıktı bu neden kaynaklanmış olabilir

Tahlil.com
İlişki sonrasında beklenen adet tarihinde gecikme olmadan yapılan gebelik testleri yanıltıcı sonuçlar verebilir.Bu yüzden adet gecikmesi durumunda testi tekrarlamanızda fayda var.Yine aynı şekilde sonuç alırsanız bir kadın doğum doktoruna başvurunuz.

Tahlillerinizi Biruni Laboratuvarlarında yaptırabilirsiniz.


Yumurta çatlatma iğnesi (ovitrelle) oldum yumurtam sağ tarafta 22 mm olmuştu 2 gün sonra kasıklarımda şiddetli ağrı oldu. Doktora gittiğimde yumurtanın çatladığ

1 gün önce
G

Merhaba 39 yaşındayım 7 yaşında bir oğlum var kardeş istediği için bebek yapmaya karar verdik ve bu 14 Kasım da yumurta çatlatma iğnesi (ovitrelle) oldum yumurtam sağ tarafta 22 mm olmuştu 2 gün sonra kasıklarımda şiddetli ağrı oldu. Doktora gittiğimde yumurtanın çatladığını adet dönemini beklemem gerektiğini söyledi.31 Kasım adet günüm hamilelik olabilir mi?En erken nasıl anlayabiliriz cevap verdiğiniz için şimdiden çok teşekkür ederim.

Tahlil.com
Gebelik testinin doğru sonuç vermesi için doktorunuzun da söylediği gibi adet tarihinizi beklemeniz gerekmektedir.Gecikme olması durumunda test yaptırabilirsiniz.Elbette ki bu testi daha önce de yaptırabilirsiniz ancak erken yapılan gebelik testleri yanıltıcı sonuçlar verdiği için çok fazla önermiyoruz.

Tahlillerinizi Biruni Laboratuvarlarında yaptırabilirsiniz.


Adet oldum çok az iki gün sürdü bitti.2 hafta sonra çok hafif pembemsi kanamam oldu üstüne görme olasılığım var mi?

2 gün önce
G

Kasımın 6 sında  adet oldum çok az iki gün sürdü bitti 19 Kasımda ç

Tahlil.com
Gebelik testinin doğru sonuç vermesi için doktorunuzun da söylediği gibi adet tarihinizi beklemeniz gerekmektedir.Gecikme olması durumunda test yaptırabilirsiniz.Elbette ki bu testi daha önce de yaptırabilirsiniz ancak erken yapılan gebelik testleri yanıltıcı sonuçlar verdiği için çok fazla önermiyoruz.

Tahlillerinizi Biruni Laboratuvarlarında yaptırabilirsiniz.


L
ÇOK OKUNANLAR
H
SPONSOR BAĞLANTILARQ
TAHLİL MERKEZLERİ
Öne çıkan tahil merkezleri için tıklayın.B
KONU İLE İLGİLİ YORUMDA BULUN
Hey! Bu konu hakkında yorumda bulunmak veya Tahlil.com'a soru sormak için hemen üye ol veya giriş yap
W
YORUMLAR
1 gün önce
G
dilmansh

2 yıl önce hbv testi sonucu
Hbs ag ve anti hbs negativ cikti, aşı yaptırmadım 10 hafta önce şüpheli ilişki girdim ve test yaptirdim
Hbs ag negativ, anti hbs değeri 10 mui/ml aşı olmadan bu sonuç normal mi?Son 2 yılda virusa maruz kalmadım.

Tahlil.com
Raporda belirtilen Anti HBV değerinin referans değerlerini de gönderebilir misiniz.Bu değerin negatiften pozitife dönmesinin aşı olmadan tek bir nedeni vardır.Hastalığı geçirmişsinizdir ve vücudunuzda buna doğal bağışıklık ve antikor oluşturmuştur.
5 gün önce
G
merve.gok

Beta Hcg degerim
<2. Gebe olmayan    <4. Bu sekilde yorumlanmisdir. 

 Negatif yazmadigi icin tedirgin oldum mail yolu ile aldim cunku. Size sorum 7 gunluk gecikme sonrasi yapilan beta hcg negatif cikinca 2. Kez yaptirmama gerek varmidir? Sonucda gecikmem uzun

Tahlil.com

Tahlil sonucunuza göre hamile değilsiniz,Beta HCG değeriniz düşük.
10 ve altı çıkan Beta HCG değerleri gebelik olmadığnı düşündürmektedir.

Beta HCG testi ile ilgili detaylı bilgi almak ve Beta HCG ile gebelik tanısına  dair sorulmuş yüzlerce soru ve verilmiş cevabı okumak için tıklayınız...

Gebelik testini uygun zamanda yaptırmayıp erken test yaptıranlarda da bu tür negatif sonuçlar görülebilmektedir.Gebelik testinin ideal olarak ne zaman yapılması gerektiğine dair bilgi almak için tıklayınız....


2 hafta önce
G
skalaytr

28 yaşında bir bayanım kan testinde
RBC: 5.1 (4.1-5.1)
HGB: 13.6 (12.3-15.3)
HCT: 42.2 (35-47)
MCV:82.6(80-93)
MCH:26.6(28-33)
MCHC:32.2 (33-36)
RDV-CW: 15.2 (11.5-14.5)
WBC: 5.2( 4.4-11.3)
PLT: 270 (150-400)
Ayrıca
Hbs-Ag: 6120.000 (0-0.9)
Anti-Hbs: <2.00
Anti-Hcv: 0.035 (0-0.9

Tahlil.com

Sonucunuzu değerlendirdik. Hepatit B enfeksiyonu yönünden HBS Ag testiniz pozitif çıkmış.Enfeksiyonu yeni geçiriyor olabilirsiniz veya taşıyıcı da olabilirsiniz.
Bu durumda ilave testlere de gerek olacaktır.
Bir enfeksiyon hastalıkları uzmanı veya gastroenteroloji uzmanına başvurmanızda yarar var.

Hepatit testlerinin değerlendirilmesi ve yorumu hakkında aşağıdaki yazımızın ilginizi çekeceğini umuyoruz. Bu konuda sorulmuş benzer sorular ve cevapları da görebilirsiniz...

Hepatit testleri nedir ve nasıl yorumlanır?


2 hafta önce
G
Srkn.krtl29

Annemin bütün değerleri normal fakat ca 125 seviyesi 138 çıktı bi test daha istedi doktor başka bi hastahanede orda 190 çıktı miyomu var sigara kullanıyo iltihapda var nedeni bu mudur?çok sancısı vardı oda bitti sayılır yumurtalık kanserinden korkuyoruz yardımcı olurmusunuz ?

Tahlil.com

Annenizde CA  125 yüksekliğinin bir çok nedeni olabilir.Ancak tek başına bu yükseklik de çok fikir vermez.Aşağıda CA 125 yüksekliğine dair detaylı bilgi bulabilirsiniz.

CA 125 YÜKSEKLİĞİ

http://tahlil.com/ca-125-testi-nedirca-125-yuksekligi-ve-ca-125-hangi-durumlarda-yapilmalidir

3 hafta önce
G
salih9192

Hgb, mch ve mcv değerleri normal fakat 

 test sonuçlarında a2 düşük. Talasemi riski var mıdır?

Tahlil.com

Tahlil.com'a gelen yüzlerce soru arasından belirtiğimiz kurallara göre sorulan sorular editörlerimizce onaylandıktan sonra doktorlarımızca  cevaplanmaktadır.

Sorunuzu belirtilen kurallara göre sormamışsınız.
Soruyu sorma aşamasında bu konuda gereken uyarılarda bulunmamıza rağmen bu tür uyarılara dikkat etmeyen sizin gibi bir çok okurumuz var.

Aşağıdaki uyarıları dikkatle okuyup sorunuzu tekrar sorunuz.

http://tahlil.com/tahlilcoma-soru-sorarken-dikkat-etmeniz-gereken-uyarilar

3 hafta önce
G
ozlem_cinar_26

benim mideyle ilgili şikayetim var şişkinlik yanma agrı en cok bulantı var doktoro gittim ilac verdi ama faydası olmadı. bulantım gecmeyince tekrar gittim ve doktor karacigerden şüphelendi agrılarımın karacigerle ilgisi olabilirmi bana bilgi verebilir misiniz?

TahlilCom
Midenizin endoskopik olarak incelenmesini, karaciğer ve safra kesesi ile ilgili incelemelerin yapılması gereklidir..
1 ay önce
G
china34

Ben 23 yasindayim aktif bir cinsel hayatim var, cinsen iliski sonrasi,, idrar test sonuclari ;
BIL (-)
URO (+)
KET (-)
ASC (-)
GLU (-)
PRO (-)
BLD (++)
PH (7) 5.0-8.0
NIT (-)
LEU (+)
SG 1.010 1.003-1.030

Tahlil.com

İdrarda rbc yani bld  olması eritrosit yani kanama olduğunu gösterir. Doktorunuz bu tahlil bulgusunu, muayene bilgileri ve ilave tahliller ile birlikte değerlendirerek gerekli kararı vermelidir.
Tercihen ultrason, radyolojik bazı tahliller, idrar kültürü gibi ilave tanı yöntemlerine ihtiyaç olabilir.

1 ay önce
G
ordutv43

Kız arkadaşım hepatit b taşıyıcısı 3 soru sormak istiyorum.

1) tasıyıcılık donemı hastalıga dönüşür mü? 

 2) aşı olunması takdırde bulaşma ıhtımalı nedir? 

 3)tükürük yoluyla bulaşma oranı nedir?

Tahlil.com

Herhangi bir tahlil sonucu sormamışsınız.Ancak merak ettiğiniz konularla ilgili olarak sitemizde bir çok yazı yayınladık ve soru cevapladık.
Dilerseniz merak ettiğiniz konulara dair sitemizdeki yazılarımızdan yararlanabilirsiniz.

Tahlil.com'un arama motorunu kullanarak site içinde dilediğiniz konuyu araştırmak için tıklayınız....

1 ay önce
G
FFserpil

Birkaç gündür şiddetli baş agrısıyla gittigim hastanede , kan testimde bazı degerlerin normalin çok çok üzerinde oldugunu söyledi. 
CRP_1 Hıgh 7,3 mg/dl 0 -0,5
PLT Low 109 K/mm3 130-400
PCT low 0,096 % 0,2-0,5
Sedimentasyon hıgh. 43 mm/h 0-2

TahlilCom
CRP değeriniz yükselmiş, başağrısı da varsamuayene sonucuna göre karar verilmelidir, sinüzit, vb.. olabilir..

H
SPONSOR BAĞLANTILARH
SPONSOR BAĞLANTILARH
İLGİLİ MAKALELER