First slide
Second slide
Third slide

bugün gebelik testi yaptım negatif cıktı fakat test hatalı olabilir mi şüphesi var içimde Çmaşırm ıslanmıştı İhtimal var mı?

2 ay önce
G

3hafta 4gün önce sevgilmle sürtünerek ilişkiye girdk Son gördüğm adet bittiktn bi hafta sonraydı Aylık hesabıma göre 1 hafta önce adet olmam gerekiyodu ama olmadım 2gün önce ve bugün gebelik testi yaptım negatif cıktı fakat test hatalı olabilir mi şüphesi var içimde Çmaşırm ıslanmıştı İhtimal var mı

Tahlil.com

Gebelik için, spermin vajinaya bire bir temas etmesi gerekir. Böyle bir temas söz konusu değilse, gebelik de yoktur diyebiliriz. Ancak böyle bir temas olmuşsa, kan tahlili yaptırmanız size doğru sonucu verecektir.

Tahlillerinizi Biruni Laboratuvarlarında yaptırabilirsiniz.

H
İLGİLİ İÇERİK

Partnerimle 20 gün önce ilişkiye girdik normalde regl günüm her ayın 14-17 arası oluyordum.İlişkiden bir gün sonra ertesi gün ella kullandım ve kanama geldi 4

20 saat önce
G

Merhaba, 4 Martta ilişkiye girdik normalde regl günüm her ayın 14-17 arası oluyordum 5 Martta ertesi gün ella kullandım ve kanama geldi 4 gün Regl zamanımda da adet oldum sanıyorum kahverengi kan geldi içime boşaldı mı hatırlamıyorum lütfen yardımcı olur musunuz hamilelik olur mu ?

Tahlil.com

Ertesi gün hapları, korunmasız ilişkinin hemen ardından gebeliği önlemek amacıyla kullanılan bir ilaçtır.Koruyuculuğu oldukça yüksek olduğu için gebelik riskini en aza indirger.
Kullanımını takiben zaman zaman adet döngüsünde bir takım düzensizliklere yol açabilir.Bu düzensizlikler uzun sürer ise bir kadın doğum doktoruna başvurmakta fayda var

Tahlillerinizi Biruni Laboratuvarlarında yaptırabilirsiniz.


Merhaba. 35. Gün Eliza anti hiv 0,39 negatif, 91. Gün anti hiv 0,12 negatif. Pozitife doğru gidiyor diye yorumlanır mi yoksa bir sıkıntı yok mu? 6. Ayda tekrara

20 saat önce
G

Merhaba. 35. Gün Eliza anti hiv 0,39 negatif, 91. Gün anti hiv 0,12 negatif. Pozitife doğru gidiyor diye yorumlanır mi yoksa bir sıkıntı yok mu? 6. Ayda tekrara gerek var mı ? Doktor 6. Ayda bir daha gel dedi ama..

Tahlil.com
Herhangi bir sorun görülmüyor. 6 ayda sağlamasını yapmak ve içinizi rahatlatmak adına tekrar yaptırmanızda fayda var.

Tahlillerinizi Biruni Laboratuvarlarında yaptırabilirsiniz.


Adetim genelde düzenli olur. En fazla 2-3 gün ileri gider. Hala adet olmadım. 7 gün geçti. 4 gün geçince test yaptım tek çizgi çıktı. 7. Günde kan verdim beta h

2 gün önce
G

Merhaba ,

14 Şubatta adet olmuştum. Adetim genelde düzenli olur. En fazla 2-3 gün ileri gider. Hala adet olmadım. 7 gün geçti. 4 gün geçince test yaptım tek çizgi çıktı. 7. Günde kan verdim beta hcg<1.20 çıktı. Hamile olma ihtimalim var mı? Bu değer artar mı?

Tahlil.com
Gebelik test sonucu negatif, yani gebelik yok anlamındadır. İlişki sonrası beklenen adet tarihinde gecikme olması durumunda yapılan gebelik testleri genellikle doğru sonuç verir..  Adet düzensizliği başka nedenlere bağlı olabilir. Şikayetleriniz devam eder ise bir kadın doğum doktoruna muayene olmanızda fayda var

Tahlillerinizi Biruni Laboratuvarlarında yaptırabilirsiniz.


İdrar tahlilinde hamilelik için hangi değerlere bakılıyor.Ayrıca idrarda hamilelik ile ilgili bakılan değer 1 ya da 2 aylık hamile iken 7 aylık hamile arasında

2 gün önce
G

İdrar tahlilinde hamilelik için hangi değerlere bakılıyor.Ayrıca idrarda hamilelik ile ilgili bakılan değer 1 ya da 2 aylık hamile iken 7 aylık hamile arasında bu değer değişiyor mu ? Yardımcı olursanız sevinirim .kolay gelsin

Tahlil.com
Direkt olarak idrarda gebelik testi yapılır. Sonuçta pozitif veya negatif yazar. Kanda yapılan gebelik testi gibi değerler göremezsiniz. Değer olarak görmek ve kesin sonuç almak için kanda gebelik testi yaptırmanız gerekmektedir. Kanda gebelik testinin güvenilirliği idrar testine göre daha yüksektir.

Tahlillerinizi Biruni Laboratuvarlarında yaptırabilirsiniz.


L
ÇOK OKUNANLAR
H
SPONSOR BAĞLANTILARQ
TAHLİL MERKEZLERİ
Öne çıkan tahil merkezleri için tıklayın.B
KONU İLE İLGİLİ YORUMDA BULUN
Hey! Bu konu hakkında yorumda bulunmak veya Tahlil.com'a soru sormak için hemen üye ol veya giriş yap
W
YORUMLAR
1 ay önce
G
arzu07

ağrıdan acile gittim 15 gün önce, idrar kan tahlili yapıldı,kan tahlilin MCHC [L] 31,43 ..RDW [H] 18,6 ,çıktı, idrar tahlilin de Eritrosit [E] 1+ çıktı,ilaç kullandım geçmedi,ürolojiye gittim,tekrar idrar tahlili istendi Eritrosit [E] 2+ ve Lökosit [E] +-, sonuçlar nedir acaba?

TahlilCom
Tedaviye rağman şikayetleriniz geçmedi ise idrar kültürü yaptırmanızı öneririz..
1 ay önce
G
fenerbahce_tugce1907

Eşimle sürtünme yoluyla iliski yaşadık vajinamdan içeri biraz boşaldı hamile kalma olasiligim var mı?

Tahlil-com
Evet bu şekilde hamile kalabilirsiniz.
1 ay önce
G
kevsergonulds

Hocam merhaba ben bir ilişki yaşadım fakat vajinanın içine boşalma olmadı sadece kalça kısmına boşaldı yani vajinaya geldi mı bilemem ve ilişki yaşanırken adettim .Daha sonra 25 gün geçti ve idrar testi yaptım negatif cıktı. Sonrasında da adet oldum ama normale göre azdı şimdide adetim bitmesine rağmen karnında ciddi bir şişlik var bu kanamanın adet değilde üstüne adet görme olmasından korkuyorum.

Tahlil.com
Regl iken ilişkiye girmek gebelik oluşumunu engeller diye kesin bir durum yok.Üstüne görme kanaması normal adet kanamasından çok daha farklı ve kısa süreli bir kanama olur. Üstüne görme kanaması olduğunu düşündürüyorsa gebelik testini tekrarlayarak daha net bir bilgi edebilir veya bir kadın doğum doktoruna muayene olabilirsiniz.
2 ay önce
G
karamurat_416

10 aylık bebeğimin test sonuçları

TSH: 1,60
SERBEST T4:14,69
SERBEST T3: 6,35

Tahlil.com

Tahlil.com da tahlil sonuçlarınızın uzmanlarımızca sağlıklı bir şekilde yorumlanması için tahlillerinizin sonuç raporunda belirtilen normal değerlerini de yazmalısınız.
Bu konuda sitemizde bir çok uyarıda bulunup okurlarımızı bilgilendik.
Aşağıda konuya dair uyarılarımızı gözden geçirmenizde yarar var.2 ay önce
G
ades

prolaktin yüksekliği tedavisi görüyordum ilacı bırakınca tekrar yükselme olduğu için doktorum mr istedi. mr sonucunda hipofiz bez parankiminde sınırları net olarak belirlenemeyen 7 mm çapında İV GD sonrası serilerde belirgin kontrast tutulum göstermeyen görünüm mevcuttur denmekte.

Tahlil.com
Hipofiz bezinizde normal olmayan bir oluşum gözlenmiş.Doktorunuz konuya dair detaylı bilgi verecektir.
2 ay önce
G
meltem06_894

adet gunum15 gün gecikti kan testi yaptirdim beta 23 cikti ve adet oldum doktorun bi hafta sonra tekrar test yapacak acaba hamile olabilir miyim?

Tahlil.com

Halk arasında Kimyasal gebelik olarak bilinen durumu  geçiriyor olabilirsiniz.Aşağıda kimyasal gebelik ile ilgili detaylı bilgi bulabilirsiniz.

Kimyasal gebelik ( biyokimyasal gebelik) nedir?

2 ay önce
G
doganage

ALT 119
AST 99
CRP 79
bu değerler yüksek
EOS% 4,5
HGB 13,7
HCT 40,5
bu değerler düşük çıktı, sorun nedir?

Tahlil.com

CRP sıklıkla istenen bir tahlil türü olup  akut faz reaktanıdır.
Tahlil sonucunuzda CRP değeri yüksek olarak görülüyor.
CRP yüksekliğinde ilk olarak akla enfeksiyon ve/veya  romatizmal durumlar akla gelir.

CRP yüksekliğine dair aşağıdaki bağlantıda detaylı bilgi bulabilir ve bu konuda sorulmuş benzer soru ve verilmiş cevapları okuyabilirsiniz.

CRP YÜKSEKLİĞİ NEDİR?

Aynı zamanda ALT ve AST yüksekiğiniz de var.Belirtiğiniz değerler ve testler karaciğer fonksiyonları yönünden bilgi veriyor. Karaciğer yağlanması, kullandığınız ilaçlar ilk akla gelen yükselme nedenleri.Ultrason muayenesi ilk aşamada fikir verecektir bu testlerin yüksekliğine dair.Aşağıda konu ve karaciğer testlerine dair detaylı bilgi ve sorulmuş benzer sorular ile cevapları görebilirsiniz.


http://tahlil.com/alanin-aminotransferaz-alt

http://tahlil.com/aspartat-amino-transferaz-ast-sgot-yuksekligi-ve-dusuklugu-hangi-durumlarda-gorulur-ast-normal-degerleri-nedir2 ay önce
G
moosefirst

TSH -- 1.19 (N.D. 0.35 - 4.94)
Vitamin b12 -- 208 (187 - 883)
Ferritin -- 71.59 (21.81 - 274.66)
Folat -- 5.3 (3.1 - 20.5)

Demir (serum) -- 62 (65-175)
UIBC -- 289 (69-240)
TIBC -- 351

2.5 yıldır saç dökülmesi yaşamaktayım

Tahlil.com
Demir eksikliği bulgularınız var.Saç dökülmesinde etken olabilir.
2 ay önce
G
o.bastan

ben yeni evli bi bayanım.. eşimle ilişki anında canım çok acıyor ve ilişki gerçekleştirmiyor kendimi istem dışı çok kasıyorum ne yapmam gerekiyor bunu nasıl yenebilirim?

TahlilCom
Kadın doğum uzmanına gitmeniz ve muayene olması gereklidir..

H
SPONSOR BAĞLANTILARH
SPONSOR BAĞLANTILARH
İLGİLİ MAKALELER