First slide
Second slide
Third slide

bugün gebelik testi yaptım negatif cıktı fakat test hatalı olabilir mi şüphesi var içimde Çmaşırm ıslanmıştı İhtimal var mı?

5 ay önce
G

3hafta 4gün önce sevgilmle sürtünerek ilişkiye girdk Son gördüğm adet bittiktn bi hafta sonraydı Aylık hesabıma göre 1 hafta önce adet olmam gerekiyodu ama olmadım 2gün önce ve bugün gebelik testi yaptım negatif cıktı fakat test hatalı olabilir mi şüphesi var içimde Çmaşırm ıslanmıştı İhtimal var mı

Tahlil.com

Gebelik için, spermin vajinaya bire bir temas etmesi gerekir. Böyle bir temas söz konusu değilse, gebelik de yoktur diyebiliriz. Ancak böyle bir temas olmuşsa, kan tahlili yaptırmanız size doğru sonucu verecektir.

Tahlillerinizi Biruni Laboratuvarlarında yaptırabilirsiniz.

H
İLGİLİ İÇERİK

Üstüne görme olarak tahmin ettiğim kanamanın bitiminden 1 gün sonra gebelik testi yaptım sonuç doğru mudur yoksa kanamanın bitiminden 3 gün geçmesini beklemem g

17 saat önce
G

Üstüne görme olarak tahmin ettiğim kanamanın bitiminden 1 gün sonra gebelik testi yaptım sonuç doğru mudur yoksa kanamanın bitiminden 3 gün geçmesini beklemem gerekir miydi?

Tahlil.com
Zamanlama konusunda problem yok yani sonucu doğru olarak kabul edebilirsiniz.

Tahlillerinizi Biruni Laboratuvarlarında yaptırabilirsiniz.


Merhaba sürtünme sonrası ilişkiden 24 saat sonra ella aldım 2 defa adet oldum hamile olabilme riski olabiliyormuş gerçekten öyle mi size güvenerek yazıyorum idr

17 saat önce
G

Merhaba sürtünme sonrası ilişkiden 24 saat sonra ella aldım 2 defa adet oldum hamile olabilme riski olabiliyormuş gerçekten öyle mi size güvenerek yazıyorum idrar testi yapmama gerek var mi teşekkür ederim

Tahlil.com
Bu tarz ilişkilerde gebelik riski yok denecek kadar azdır. Üstelik bir de ertesi gün hapı almışsınız. Ertesi gün hapları özellikle korunmasız ilişkilerde gebeliği önlemek amacı ile kullanılır ki bu ilaç gebelik riskini en aza indirger.Ayrıca ilişki sonrası bir çok kez de adet görmüşsünüz. Bu durumda gebelik yok denilebilir. Daha fazla kafanızı yormaya gerek yok.

Tahlillerinizi Biruni Laboratuvarlarında yaptırabilirsiniz.


İlişkiden 2 saat sonra hemen ella içtim Haziranın 6 sında adet olmam gerekiyordu olmadım bu süre zarfında 5 tane idrar test yaptım negatif çıktı adetim geciktik

17 saat önce
G

Merhaba.

Ben Mayısın 16 sında  ilişkiye girdim ilişkiden 2 saat sonra hemen ella içtim Haziranın 6 sında adet olmam gerekiyordu olmadım bu süre zarfında 5 tane idrar test yaptım negatif çıktı adetim geciktikten 5 gün sonra kan verdim 0.100 cıktı sonuç 12 gün günüm geçti hala hamile olma şansım var mı ?

Tahlil.com

Gebelik test sonucu negatif,yani gebelik yok anlamındadır.

Ertesi gün hapları, korunmasız ilişkinin hemen ardından gebeliği önlemek amacıyla kullanılan  ilaçlardır
Kullanımını takiben zaman zaman adet döngüsünde bir takım düzensizliklere yol açabilir.Şikayetleriniz devam eder ise bir kadın doğum uzmanına başvurmanızı öneririz.

Tahlillerinizi Biruni Laboratuvarlarında yaptırabilirsiniz.


Nişanlımla prezervatif kullanarak sürtünme yoluyla ilişki yaşamıştık vajinamın yakınındaki bölgelere temasta bulundu ve boşalmadı prezervatif yırtıldı mı bilmi

17 saat önce
G

Bir önceki ay adetim 14 Mayıs tarihinde başlamıştı 6 gün sürdü. 26 Mayıs günü (sanırım doğurganlığın yüksek olduğu bir güne denk geliyor) nişanlımla prezervatif kullanarak sürtünme yoluyla ilişki yaşamıştık vajinamın yakınındaki bölgelere temasta bulundu ve boşalmadı prezervatif yırtıldı mı bilmiyorum zevk suyu denen şeyden şüphe ediyoruz adetim iki gün gecikti biraz panik birisiyiz endişe ediyoruz

Tahlil.com

Yaşamış olduğunuz bu tür cinsel yakınlaşmalarda gebelik ihtimali neredeyse yok denecek kadar düşüktür.
Sürtünme yolu ile ve özellikle bakireliğe zarar vermemeyi hedefleyen ilişkilerde gebelik ancak meninin vajina ağzından içeri sızmasıyla mümkündür.
Bu şekilde bir temas ve sperm hücrelerinin vajinaya girme olasılığı var ise, tedbiren beklenen adet tarihinde en az 1 hafta gecikme olması beklenmelidir.Bu süre zarfında da adet görülmez ise, tedbir amaçlı olarak gebelik testi yaptırılması uygun olabilir.

Konuya dair aşağıda çok daha detaylı bilgi bulabilir,  bu konuda sorulmuş benzer soru ve cevapları okuyabilirsiniz.

Tahlillerinizi Biruni Laboratuvarlarında yaptırabilirsiniz.


H
SPONSOR BAĞLANTILARQ
TAHLİL MERKEZLERİ
Öne çıkan tahil merkezleri için tıklayın.B
KONU İLE İLGİLİ YORUMDA BULUN
Hey! Bu konu hakkında yorumda bulunmak veya Tahlil.com'a soru sormak için hemen üye ol veya giriş yap
W
YORUMLAR
4 ay önce
G
arzu07

ağrıdan acile gittim 15 gün önce, idrar kan tahlili yapıldı,kan tahlilin MCHC [L] 31,43 ..RDW [H] 18,6 ,çıktı, idrar tahlilin de Eritrosit [E] 1+ çıktı,ilaç kullandım geçmedi,ürolojiye gittim,tekrar idrar tahlili istendi Eritrosit [E] 2+ ve Lökosit [E] +-, sonuçlar nedir acaba?

TahlilCom
Tedaviye rağman şikayetleriniz geçmedi ise idrar kültürü yaptırmanızı öneririz..
4 ay önce
G
fenerbahce_tugce1907

Eşimle sürtünme yoluyla iliski yaşadık vajinamdan içeri biraz boşaldı hamile kalma olasiligim var mı?

Tahlil-com
Evet bu şekilde hamile kalabilirsiniz.
4 ay önce
G
kevsergonulds

Hocam merhaba ben bir ilişki yaşadım fakat vajinanın içine boşalma olmadı sadece kalça kısmına boşaldı yani vajinaya geldi mı bilemem ve ilişki yaşanırken adettim .Daha sonra 25 gün geçti ve idrar testi yaptım negatif cıktı. Sonrasında da adet oldum ama normale göre azdı şimdide adetim bitmesine rağmen karnında ciddi bir şişlik var bu kanamanın adet değilde üstüne adet görme olmasından korkuyorum.

Tahlil.com
Regl iken ilişkiye girmek gebelik oluşumunu engeller diye kesin bir durum yok.Üstüne görme kanaması normal adet kanamasından çok daha farklı ve kısa süreli bir kanama olur. Üstüne görme kanaması olduğunu düşündürüyorsa gebelik testini tekrarlayarak daha net bir bilgi edebilir veya bir kadın doğum doktoruna muayene olabilirsiniz.
5 ay önce
G
karamurat_416

10 aylık bebeğimin test sonuçları

TSH: 1,60
SERBEST T4:14,69
SERBEST T3: 6,35

Tahlil.com

Tahlil.com da tahlil sonuçlarınızın uzmanlarımızca sağlıklı bir şekilde yorumlanması için tahlillerinizin sonuç raporunda belirtilen normal değerlerini de yazmalısınız.
Bu konuda sitemizde bir çok uyarıda bulunup okurlarımızı bilgilendik.
Aşağıda konuya dair uyarılarımızı gözden geçirmenizde yarar var.5 ay önce
G
ades

prolaktin yüksekliği tedavisi görüyordum ilacı bırakınca tekrar yükselme olduğu için doktorum mr istedi. mr sonucunda hipofiz bez parankiminde sınırları net olarak belirlenemeyen 7 mm çapında İV GD sonrası serilerde belirgin kontrast tutulum göstermeyen görünüm mevcuttur denmekte.

Tahlil.com
Hipofiz bezinizde normal olmayan bir oluşum gözlenmiş.Doktorunuz konuya dair detaylı bilgi verecektir.
5 ay önce
G
meltem06_894

adet gunum15 gün gecikti kan testi yaptirdim beta 23 cikti ve adet oldum doktorun bi hafta sonra tekrar test yapacak acaba hamile olabilir miyim?

Tahlil.com

Halk arasında Kimyasal gebelik olarak bilinen durumu  geçiriyor olabilirsiniz.Aşağıda kimyasal gebelik ile ilgili detaylı bilgi bulabilirsiniz.

Kimyasal gebelik ( biyokimyasal gebelik) nedir?

5 ay önce
G
doganage

ALT 119
AST 99
CRP 79
bu değerler yüksek
EOS% 4,5
HGB 13,7
HCT 40,5
bu değerler düşük çıktı, sorun nedir?

Tahlil.com

CRP sıklıkla istenen bir tahlil türü olup  akut faz reaktanıdır.
Tahlil sonucunuzda CRP değeri yüksek olarak görülüyor.
CRP yüksekliğinde ilk olarak akla enfeksiyon ve/veya  romatizmal durumlar akla gelir.

CRP yüksekliğine dair aşağıdaki bağlantıda detaylı bilgi bulabilir ve bu konuda sorulmuş benzer soru ve verilmiş cevapları okuyabilirsiniz.

CRP YÜKSEKLİĞİ NEDİR?

Aynı zamanda ALT ve AST yüksekiğiniz de var.Belirtiğiniz değerler ve testler karaciğer fonksiyonları yönünden bilgi veriyor. Karaciğer yağlanması, kullandığınız ilaçlar ilk akla gelen yükselme nedenleri.Ultrason muayenesi ilk aşamada fikir verecektir bu testlerin yüksekliğine dair.Aşağıda konu ve karaciğer testlerine dair detaylı bilgi ve sorulmuş benzer sorular ile cevapları görebilirsiniz.


http://tahlil.com/alanin-aminotransferaz-alt

http://tahlil.com/aspartat-amino-transferaz-ast-sgot-yuksekligi-ve-dusuklugu-hangi-durumlarda-gorulur-ast-normal-degerleri-nedir5 ay önce
G
moosefirst

TSH -- 1.19 (N.D. 0.35 - 4.94)
Vitamin b12 -- 208 (187 - 883)
Ferritin -- 71.59 (21.81 - 274.66)
Folat -- 5.3 (3.1 - 20.5)

Demir (serum) -- 62 (65-175)
UIBC -- 289 (69-240)
TIBC -- 351

2.5 yıldır saç dökülmesi yaşamaktayım

Tahlil.com
Demir eksikliği bulgularınız var.Saç dökülmesinde etken olabilir.
5 ay önce
G
o.bastan

ben yeni evli bi bayanım.. eşimle ilişki anında canım çok acıyor ve ilişki gerçekleştirmiyor kendimi istem dışı çok kasıyorum ne yapmam gerekiyor bunu nasıl yenebilirim?

TahlilCom
Kadın doğum uzmanına gitmeniz ve muayene olması gereklidir..

H
SPONSOR BAĞLANTILARH
SPONSOR BAĞLANTILARH
İLGİLİ MAKALELER