First slide
Second slide
Third slide

Ele değen spermle vajina içine dokunulduğunda hamilelik oluşturur mu ?

1 yıl önce
G

Ele değen sperm ya da zevk suyunun vajina içine dokunarak hamilelik oluşur mu ?

Tahlil.com

Ancak sperm miktarı fazlaysa çok düşük bir ihtimalle gebelik oluşur.

Tahlillerinizi Biruni Laboratuvarlarında yaptırabilirsiniz.

H
İLGİLİ İÇERİK

Adetimin 1 . Günü itibaren yasmin kullanmaya başladım sanırım şuan yumurtalama dönemim değil eşimle banyoda yakınlaşırken piskolojik olarak daha rahat oluyorum

3 gün önce
G

Merhaba hocam

7 şubat adetimin 1 . Günü itibaren yasmin kullanmaya başladım sanırım şuan yumurtlama dönemim değil eşimle banyoda yakınlaşırken piskolojik olarak daha rahat oluyorum banyoda ilişki ile birlikte olmamız durumunda hamilelik riskim olur mu ?

O korunmuyor çocuk istiyorum diyor ben hazır hissetmiyorum ben yasmine başladım 7 Şubat itibariyle Hap kullandığımı bilmiyor

Teşekkür ederiz

Tahlil.com
Doğru şekilde kullanıldığı müddetçe doğum kontrol haplarının koruyuculuğu yüksektir.Hiç bir doğum kontrol yöntemi kullanılmayan ilişkilerde gebelik riski olur.

Tahlillerinizi Biruni Laboratuvarlarında yaptırabilirsiniz.


Elde kurumuş sperm ve zevk suyu yaklaşık 5 saat sonra vajinaya temasında hamile bırakır mı?

6 gün önce
G

Elde kurumuş sperm ve zevk suyu yaklaşık 5 saat sonra vajinaya temasında hamile bırakır mı?Lütfen cevaplayın hocam.

Tahlil.com

Spermlerin dış ortam veya vajinaya temas halinde ne kadar süre ile canlı kalacağı oldukça fazla merak ediliyor.

Tahlil.com'un spermlerin ne kadar canlı kalabildiğine dair aşağıdaki linkte belirtilenen yazısını  dikkatle okuyunuz.Aradığınız cevapları bulacaksınız.

Tahlillerinizi Biruni Laboratuvarlarında yaptırabilirsiniz.


Kasım ayında anal ilişki yaşadım ve boşalma dışarı oldu hiçbir şekilde de vajinaya temas gerçekleşmedi

6 gün önce
G

Kasım ayında anal ilişki yaşadım ve boşalma dışarı oldu hiçbir şekilde de vajinaya temas gerçekleşmedi. Ancak zevk suyunun akmış olmasından ve analdan ilişkşye girerken zevk suyu içerisindeki spermlerin vajinaya gelebilmiş olmasından şüphelendik. Adetimde 7-8 gün gecikme yaşayınca da tarlusal kullandım. Aynı gün adetim geldi. Her zamanki gibi sürdü bitti. Sonrasında herhangi bir ilişki yaşamadım. Aralık ayında da tarlusal kullandım ilaç bittikten sonra birkaç gün içinde adet oldum. Ancak o ilacı kullandığımdan beri bir şişkinlik var göbeğimin alt kısmında buna canım sıkılıp şüphelenince iki hafta önce idrar testi yaptım negatif. Reglimde birkaç günlük gecikme yaşadım yine bu ay ama oldum sonunda. Fakat hala şişkinlik canımı sıkıyor hocam. Sizce hamilelik ihtimali düşünülebilir mi Hale’n?

Tahlil.com

Anlattığınız gibi bir beraberlik sonrası gebelik olasılığı pek mümkün görülmüyor.
Sıklıkla  erken yaşlarda bu şekilde bir yakınlaşma yaşayan ve cinsel konularda da bilgi sahibi olmayan okurlarımızdan sıklıkla benzer sorular geliyor.

Tahlil.com doktorları olarak sizin gibi genç okurlarımıza  önerimiz aşağıdaki bağlantıda yer alan ve hamilelik oluşumuna dair verilen bilgileri sonuna kadar dikkatle okuyup hamileliğin oluşum ve test edilmesi hakkında  bilgi sahibi olmanız.

Tahlillerinizi Biruni Laboratuvarlarında yaptırabilirsiniz.


Merhabalar ben eşimle Salı günü ilişkiye girdim perşembe daha 2 gün ama mide bulantım aşırı olduğu için şüphe kalmasın diye de gebelik testi yaptırdım test sonu

1 hafta önce
G

Merhabalar ben eşimle Salı günü ilişkiye girdim perşembe daha 2 gün ama mide bulantım aşırı olduğu için şüphe kalmasın diye de gebelik testi yaptırdım test sonucum 0.15 çıktı doktor bey düşük de değil 1 hafta sonra tekrarla dedi sizce hamile olasılığım var midir

Tahlil.com
İlişkiden iki gün sonra gebelik testinin yapılması doğru değildir.Test sonucunuz da negatif,yani gebelik olmadığını gösteriyor.Ancak ilişkiden bu kadar kısa süre sonra yapılan testten doğru sonuç almanız mümkün değildir.Kesin ve güvenilir sonuç almak için beklenen adet tarihinde gecike olması durumunda testi tekrarlamanızı öneririm.

Tahlillerinizi Biruni Laboratuvarlarında yaptırabilirsiniz.


L
ÇOK OKUNANLAR
H
SPONSOR BAĞLANTILAR

Q
TAHLİL MERKEZLERİ
Öne çıkan tahil merkezleri için tıklayın.



B
KONU İLE İLGİLİ YORUMDA BULUN
Hey! Bu konu hakkında yorumda bulunmak veya Tahlil.com'a soru sormak için hemen üye ol veya giriş yap
W
YORUMLAR
1 hafta önce
G
arzu07

ağrıdan acile gittim 15 gün önce, idrar kan tahlili yapıldı,kan tahlilin MCHC [L] 31,43 ..RDW [H] 18,6 ,çıktı, idrar tahlilin de Eritrosit [E] 1+ çıktı,ilaç kullandım geçmedi,ürolojiye gittim,tekrar idrar tahlili istendi Eritrosit [E] 2+ ve Lökosit [E] +-, sonuçlar nedir acaba?

TahlilCom
Tedaviye rağman şikayetleriniz geçmedi ise idrar kültürü yaptırmanızı öneririz..
1 hafta önce
G
fenerbahce_tugce1907

Eşimle sürtünme yoluyla iliski yaşadık vajinamdan içeri biraz boşaldı hamile kalma olasiligim var mı?

Tahlil-com
Evet bu şekilde hamile kalabilirsiniz.
1 hafta önce
G
kevsergonulds

Hocam merhaba ben bir ilişki yaşadım fakat vajinanın içine boşalma olmadı sadece kalça kısmına boşaldı yani vajinaya geldi mı bilemem ve ilişki yaşanırken adettim .Daha sonra 25 gün geçti ve idrar testi yaptım negatif cıktı. Sonrasında da adet oldum ama normale göre azdı şimdide adetim bitmesine rağmen karnında ciddi bir şişlik var bu kanamanın adet değilde üstüne adet görme olmasından korkuyorum.

Tahlil.com
Regl iken ilişkiye girmek gebelik oluşumunu engeller diye kesin bir durum yok.Üstüne görme kanaması normal adet kanamasından çok daha farklı ve kısa süreli bir kanama olur. Üstüne görme kanaması olduğunu düşündürüyorsa gebelik testini tekrarlayarak daha net bir bilgi edebilir veya bir kadın doğum doktoruna muayene olabilirsiniz.
1 ay önce
G
karamurat_416

10 aylık bebeğimin test sonuçları

TSH: 1,60
SERBEST T4:14,69
SERBEST T3: 6,35

Tahlil.com

Tahlil.com da tahlil sonuçlarınızın uzmanlarımızca sağlıklı bir şekilde yorumlanması için tahlillerinizin sonuç raporunda belirtilen normal değerlerini de yazmalısınız.
Bu konuda sitemizde bir çok uyarıda bulunup okurlarımızı bilgilendik.
Aşağıda konuya dair uyarılarımızı gözden geçirmenizde yarar var.



1 ay önce
G
ades

prolaktin yüksekliği tedavisi görüyordum ilacı bırakınca tekrar yükselme olduğu için doktorum mr istedi. mr sonucunda hipofiz bez parankiminde sınırları net olarak belirlenemeyen 7 mm çapında İV GD sonrası serilerde belirgin kontrast tutulum göstermeyen görünüm mevcuttur denmekte.

Tahlil.com
Hipofiz bezinizde normal olmayan bir oluşum gözlenmiş.Doktorunuz konuya dair detaylı bilgi verecektir.
1 ay önce
G
meltem06_894

adet gunum15 gün gecikti kan testi yaptirdim beta 23 cikti ve adet oldum doktorun bi hafta sonra tekrar test yapacak acaba hamile olabilir miyim?

Tahlil.com

Halk arasında Kimyasal gebelik olarak bilinen durumu  geçiriyor olabilirsiniz.Aşağıda kimyasal gebelik ile ilgili detaylı bilgi bulabilirsiniz.

Kimyasal gebelik ( biyokimyasal gebelik) nedir?

1 ay önce
G
doganage

ALT 119
AST 99
CRP 79
bu değerler yüksek
EOS% 4,5
HGB 13,7
HCT 40,5
bu değerler düşük çıktı, sorun nedir?

Tahlil.com

CRP sıklıkla istenen bir tahlil türü olup  akut faz reaktanıdır.
Tahlil sonucunuzda CRP değeri yüksek olarak görülüyor.
CRP yüksekliğinde ilk olarak akla enfeksiyon ve/veya  romatizmal durumlar akla gelir.

CRP yüksekliğine dair aşağıdaki bağlantıda detaylı bilgi bulabilir ve bu konuda sorulmuş benzer soru ve verilmiş cevapları okuyabilirsiniz.

CRP YÜKSEKLİĞİ NEDİR?

Aynı zamanda ALT ve AST yüksekiğiniz de var.Belirtiğiniz değerler ve testler karaciğer fonksiyonları yönünden bilgi veriyor. Karaciğer yağlanması, kullandığınız ilaçlar ilk akla gelen yükselme nedenleri.Ultrason muayenesi ilk aşamada fikir verecektir bu testlerin yüksekliğine dair.Aşağıda konu ve karaciğer testlerine dair detaylı bilgi ve sorulmuş benzer sorular ile cevapları görebilirsiniz.


http://tahlil.com/alanin-aminotransferaz-alt

http://tahlil.com/aspartat-amino-transferaz-ast-sgot-yuksekligi-ve-dusuklugu-hangi-durumlarda-gorulur-ast-normal-degerleri-nedir



1 ay önce
G
moosefirst

TSH -- 1.19 (N.D. 0.35 - 4.94)
Vitamin b12 -- 208 (187 - 883)
Ferritin -- 71.59 (21.81 - 274.66)
Folat -- 5.3 (3.1 - 20.5)

Demir (serum) -- 62 (65-175)
UIBC -- 289 (69-240)
TIBC -- 351

2.5 yıldır saç dökülmesi yaşamaktayım

Tahlil.com
Demir eksikliği bulgularınız var.Saç dökülmesinde etken olabilir.
1 ay önce
G
o.bastan

ben yeni evli bi bayanım.. eşimle ilişki anında canım çok acıyor ve ilişki gerçekleştirmiyor kendimi istem dışı çok kasıyorum ne yapmam gerekiyor bunu nasıl yenebilirim?

TahlilCom
Kadın doğum uzmanına gitmeniz ve muayene olması gereklidir..

H
SPONSOR BAĞLANTILAR

H
SPONSOR BAĞLANTILAR

H
İLGİLİ MAKALELER