First slide
Second slide
Third slide

Erkeğin Cinsellikte En Çok Zevk Aldığı 3 Nokta Nedir?

Kadınlar gibi erkeklerin de  cinsellikte zevk aldığı G noktaları vardır.
Erkeklerin cinsellikte en çok zevk aldığı 3 nokta nedir?

1.İlki frenulum, penisin hemen altındaki hassas bölge. Buraya, dokunulduğunda erkeğe kendinden geçirici bir his yaratır. 
2.İkincisi perine,testisler ve  anüs arasındaki deri. Özellikle bu noktaya uyarılmanın yüksek olduğu zamanlarda nazikçe ya da sert olarak sürtüldüğünde, erkeklerde  derin  bir zevk hissi oluşmaktadır.
3.Erkeğin son "G" noktası ise  anüsten bir baş parmağı mesafe uzaklıktadır. Kolayca ulaşmak için sırtüstü yatarak bacakların karın bölgesine çekilmesi öneriliyor.
Dışarıdan "G" noktasını uyarmak için hayalar ile anüs arasındaki bölgeye baskı uygulamak yeterli.Nazikçe yapılan bu baskı hissi,  olgunlaşmak için epididimis kanallarına geçmeyi bekleyen spermlere de etkide bulunur. Erkekler için cinsellikte doruk noktası olarak bilinmektedir.


Tahlillerinizi Biruni Laboratuvarlarında yaptırabilirsiniz.

H
İLGİLİ İÇERİK

Kadında Cinsel Arzunun Azalması Nedir? Neden Olur?

Kadınlarda cinsel hayattaki sorunlardan biri de cinsel arzunun azalması veya tümüyle ortadan kalkması durumudur.
Bir kadında, cinsel arzunun azalmasıyla birlikte cinsel ilişkiye istek olmasa da cinsel ilişki kadının eşi tarafından başlatıldığında kadın uyarılabilmekte ve orgazm da olabilmektedir.
Bu yüzden kadınlarda arzu azalması ile uyarılma ve orgazm bozukluğunun farklı sorunlar olduğu da unutulmamalıdır.
Kadınlarda cinsel arzunun azalması sıklıkla normal bir cinsel yaşamı takiben erişkinlikte ortaya çıkmaktadır.
Bu tür problemi olan kadınlar kendilerini tümüyle cinsel içerikli eylemlerden uzaklaştırmakta ve kendi içlerine kapanmaktadırlar. Kadınlarda cinsel arzunun azalması, en sık evlilik çatışmaları ve eşler arası uyumsuzluğa bağlı olarak görülür.
Stres nedenleri,aile içinde hasta bir bireyin varlığı, maddi sorunlar, çocuğu olanlarda çocukla ilgili problemler de cinsel arzunun azalma nedenleri arasındadır.
Kadınlarda cinsel arzunun azalmasına neden olabilen diğer etkenler ise aşağıda belirtilmiştir.
İlaç kullanımı, hastalıklar, depresyon, uyuşturucu kullanımı, yaşlanma, menopoz bunların başlıcalarıdır.


Tahlillerinizi Biruni Laboratuvarlarında yaptırabilirsiniz.


Testis Kanseri Ameliyatından Sonra Cinsel Yaşam Nasıl Olur?

Testis kanseri en fazla genç erkeklerde görülür ve ameliyatta yumurtalardan biri alınır. Halk arasında erkekliğin bir göstergesi olarak görülen yumurtalardan biri eksik olduğundan gençlerde psikolojik bozukluklara sebep olmakta, buda cinsel yaşamı olumsuz etkileyebilmektedir.

Kişinin kendini eksik hissetmemesi ve psikolojik olarak olumsuz etkilenmemesi için testis protezi üretilmiştir. Bu protezler kadınlardaki göğüse takılan silikona benzemektedir ve alınan yumurta yerine koyularak kişinin olumsuz etkilenmesi önlenmektedir.

Testis kanseri ameliyatı tıbbi açıdan hiçbir şekilde cinsel ilişkiyi etkilemez.Yumurtanın diğeri sağlamsa kısırlığa sebep olmaz ve kişi ameliyattan birkaç gün sonra doğal cinsel yaşamına dönebilir.

Eğer tümör ilerlediyse ve lenf bezlerine müdahale edilmek zorunda kalındıysa spermin dışarı fışkırmasını sağlayan sinirler zarar göreceği için kişi dışarı boşalamaz. Buna kuru orgazm denir.Doğal olarak kişi bu ameliyattan sonra dışarı boşalamadığı için çocuk yapma yetisini kaybedecektir.Bu durumda da ameliyat daha önceden bilindiğinden kişinin spermi alınıp dondurularak ilerde tüp bebek yapmasına olanak sağlar.

Aynı durum kemoterapi benzeri tedavilerde de görülür.Sperm üretimi zarar göreceğinden önceden alınıp dondurulması gerekir.


Tahlillerinizi Biruni Laboratuvarlarında yaptırabilirsiniz.


L
ÇOK OKUNANLAR
H
SPONSOR BAĞLANTILAR

Q
TAHLİL MERKEZLERİ
Öne çıkan tahil merkezleri için tıklayın.B
KONU İLE İLGİLİ YORUMDA BULUN
Hey! Bu konu hakkında yorumda bulunmak veya Tahlil.com'a soru sormak için hemen üye ol veya giriş yap
W
YORUMLAR
3 yıl önce
G
mehtap.sonsuz

Bir kaç defa erkek arkadaşımla ilişkiye girdik son girdiğimizde içimden çıkardığında boşaldığını gördük boşaldığını bu kez anlamamıştı ne olur ne olmaz diye ilk defa Ella'yı kullandım içime boşalmış olmuş bile olsa ertesi gün hapı işe yaramış mıdır?

Tahlil.com
İlişkiyi takiben ertesi gün hapı almanız gebelik riskini azaltacaktır.Yine de tedbiren adetinizde en az 1 haftalık bir gecikme olursa gebelik testi yaptırın.
Erkek arkadaşınızın boşaldığını anlamamasına imkan yok.En iyisi onu uyarın ve sizi durduk yere riske atmasın.
3 yıl önce
G
pelinsu.48

Bugün sevgilimle sürtünme yoluyla iliskiye girdik delige girisimde bulunmadik ama su anda kilodumda kan vardi peceteyle sildigimdede adet kanamasi seklinde kan geldi oturuncada yanma ve aci hissi var bunun nedeni ne? Adetime 3 gun var normalde

Tahlil.Com
Adet başlangıcı da olabilir. Kızlık zarından gelen kanama da. Bir kadın doğum uzmanı tarafından muayene edilmelisin.

H
SPONSOR BAĞLANTILAR

H
SPONSOR BAĞLANTILAR

H
İLGİLİ MAKALELER