First slide
Second slide
Third slide

Erkek arkadaşımla öpüşürken boşaldı üzerimizde kıyafet vardi.Ben ona sarılınca eşofmanıma sürüldü sonra elini penisine sürdü daha sonra elini eşofmanıma sokup g

4 ay önce
G

Merhaba ben kayseri den yazıyorum.22 yaşındayım. Erkek arkadaşımla öpüşürken boşaldı üzerimizde kıyafet vardi.Ben ona sarılınca eşofmanıma sürüldü sonra elini penisine sürdü daha sonra elini eşofmanıma sokup göbeğime ve popoma dokundu.Eve gelince eşofmanımı iç çamaşırımı değiştirdim . Elinden vücuduma sperm bulaşmış olabilir mi ? Gebelik durumu olur mu peki? Çok tedirginim yardımcı olun

Tahlil.com
Sperm bulaşıp bulaşmadığını siz bileceksiniz biz onu bilemeyiz ancak bir şekilde vajinaya sperm hücresi teması söz konusu ise düşük de olsa gebelik risk oluşturur.Böyle bir temastan emin değilseniz beklenen adet tarihinizde gecikme olması durumunda gebelik testi yapabilirsiniz.

Tahlillerinizi Biruni Laboratuvarlarında yaptırabilirsiniz.

H
İLGİLİ İÇERİK

Karbonat testi ile gebelik testi yapmak doğru mudur? Kan testim negatif çıktı ama karbonat testine göre gebelik mümkün gibi. Adet kanamaları da 3 gün ve çok kıs

1 gün önce
G

Karbonat testi ile gebelik testi yapmak doğru mudur? Kan testim negatif çıktı ama karbonat testine göre gebelik mümkün gibi. Adet kanamaları da 3 gün ve çok kısa,az sürüyor. Ne yapmalıyım? Kan testi kesin midir?

Tahlil.com

Kanda gebelik testi diğer tüm testlere göre güvenilirliği en yüksek olan testtir.İlişki sonrası beklenen adet tarihinde gecikme olması durumunda yapılmış bir test ise başka testler yapmanıza gerek yoktur.Adet düzensizlikleri başka nedenlere de bağlı olabileceği için bir kadın doğum doktoruna muayene olmanızda fayda var

Tahlillerinizi Biruni Laboratuvarlarında yaptırabilirsiniz.


Arkadan iliskiye girilip girilmediği ile ilgili testler yapiliyo ben bu testlerin nasil yapildigini neler yapildiği hakkinda bilgi almak istiyorum.

1 gün önce
G

Arkadan iliskiye girilip girilmediği ile ilgili testler yapiliyo ben bu testlerin nasil yapildigini neler yapildiği hakkinda bilgi almak istiyorum. . Ve sonuclar ne kadar dogru cikar. Aradan onca yil gecse bile yine testin dogrulugu var mdir?

Tahlil.com

Böyle testler yok.Yalan yanlış bilgiler edinmişsiniz
bir yerlerden.

Tahlillerinizi Biruni Laboratuvarlarında yaptırabilirsiniz.


Adetimin 1 . Günü itibaren yasmin kullanmaya başladım sanırım şuan yumurtalama dönemim değil eşimle banyoda yakınlaşırken piskolojik olarak daha rahat oluyorum

1 hafta önce
G

Merhaba hocam

7 şubat adetimin 1 . Günü itibaren yasmin kullanmaya başladım sanırım şuan yumurtlama dönemim değil eşimle banyoda yakınlaşırken piskolojik olarak daha rahat oluyorum banyoda ilişki ile birlikte olmamız durumunda hamilelik riskim olur mu ?

O korunmuyor çocuk istiyorum diyor ben hazır hissetmiyorum ben yasmine başladım 7 Şubat itibariyle Hap kullandığımı bilmiyor

Teşekkür ederiz

Tahlil.com
Doğru şekilde kullanıldığı müddetçe doğum kontrol haplarının koruyuculuğu yüksektir.Hiç bir doğum kontrol yöntemi kullanılmayan ilişkilerde gebelik riski olur.

Tahlillerinizi Biruni Laboratuvarlarında yaptırabilirsiniz.


Elde kurumuş sperm ve zevk suyu yaklaşık 5 saat sonra vajinaya temasında hamile bırakır mı?

1 hafta önce
G

Elde kurumuş sperm ve zevk suyu yaklaşık 5 saat sonra vajinaya temasında hamile bırakır mı?Lütfen cevaplayın hocam.

Tahlil.com

Spermlerin dış ortam veya vajinaya temas halinde ne kadar süre ile canlı kalacağı oldukça fazla merak ediliyor.

Tahlil.com'un spermlerin ne kadar canlı kalabildiğine dair aşağıdaki linkte belirtilenen yazısını  dikkatle okuyunuz.Aradığınız cevapları bulacaksınız.

Tahlillerinizi Biruni Laboratuvarlarında yaptırabilirsiniz.


L
ÇOK OKUNANLAR
H
SPONSOR BAĞLANTILAR

Q
TAHLİL MERKEZLERİ
Öne çıkan tahil merkezleri için tıklayın.B
KONU İLE İLGİLİ YORUMDA BULUN
Hey! Bu konu hakkında yorumda bulunmak veya Tahlil.com'a soru sormak için hemen üye ol veya giriş yap
W
YORUMLAR
1 hafta önce
G
arzu07

ağrıdan acile gittim 15 gün önce, idrar kan tahlili yapıldı,kan tahlilin MCHC [L] 31,43 ..RDW [H] 18,6 ,çıktı, idrar tahlilin de Eritrosit [E] 1+ çıktı,ilaç kullandım geçmedi,ürolojiye gittim,tekrar idrar tahlili istendi Eritrosit [E] 2+ ve Lökosit [E] +-, sonuçlar nedir acaba?

TahlilCom
Tedaviye rağman şikayetleriniz geçmedi ise idrar kültürü yaptırmanızı öneririz..
1 hafta önce
G
fenerbahce_tugce1907

Eşimle sürtünme yoluyla iliski yaşadık vajinamdan içeri biraz boşaldı hamile kalma olasiligim var mı?

Tahlil-com
Evet bu şekilde hamile kalabilirsiniz.
2 hafta önce
G
kevsergonulds

Hocam merhaba ben bir ilişki yaşadım fakat vajinanın içine boşalma olmadı sadece kalça kısmına boşaldı yani vajinaya geldi mı bilemem ve ilişki yaşanırken adettim .Daha sonra 25 gün geçti ve idrar testi yaptım negatif cıktı. Sonrasında da adet oldum ama normale göre azdı şimdide adetim bitmesine rağmen karnında ciddi bir şişlik var bu kanamanın adet değilde üstüne adet görme olmasından korkuyorum.

Tahlil.com
Regl iken ilişkiye girmek gebelik oluşumunu engeller diye kesin bir durum yok.Üstüne görme kanaması normal adet kanamasından çok daha farklı ve kısa süreli bir kanama olur. Üstüne görme kanaması olduğunu düşündürüyorsa gebelik testini tekrarlayarak daha net bir bilgi edebilir veya bir kadın doğum doktoruna muayene olabilirsiniz.
1 ay önce
G
karamurat_416

10 aylık bebeğimin test sonuçları

TSH: 1,60
SERBEST T4:14,69
SERBEST T3: 6,35

Tahlil.com

Tahlil.com da tahlil sonuçlarınızın uzmanlarımızca sağlıklı bir şekilde yorumlanması için tahlillerinizin sonuç raporunda belirtilen normal değerlerini de yazmalısınız.
Bu konuda sitemizde bir çok uyarıda bulunup okurlarımızı bilgilendik.
Aşağıda konuya dair uyarılarımızı gözden geçirmenizde yarar var.1 ay önce
G
ades

prolaktin yüksekliği tedavisi görüyordum ilacı bırakınca tekrar yükselme olduğu için doktorum mr istedi. mr sonucunda hipofiz bez parankiminde sınırları net olarak belirlenemeyen 7 mm çapında İV GD sonrası serilerde belirgin kontrast tutulum göstermeyen görünüm mevcuttur denmekte.

Tahlil.com
Hipofiz bezinizde normal olmayan bir oluşum gözlenmiş.Doktorunuz konuya dair detaylı bilgi verecektir.
1 ay önce
G
meltem06_894

adet gunum15 gün gecikti kan testi yaptirdim beta 23 cikti ve adet oldum doktorun bi hafta sonra tekrar test yapacak acaba hamile olabilir miyim?

Tahlil.com

Halk arasında Kimyasal gebelik olarak bilinen durumu  geçiriyor olabilirsiniz.Aşağıda kimyasal gebelik ile ilgili detaylı bilgi bulabilirsiniz.

Kimyasal gebelik ( biyokimyasal gebelik) nedir?

1 ay önce
G
doganage

ALT 119
AST 99
CRP 79
bu değerler yüksek
EOS% 4,5
HGB 13,7
HCT 40,5
bu değerler düşük çıktı, sorun nedir?

Tahlil.com

CRP sıklıkla istenen bir tahlil türü olup  akut faz reaktanıdır.
Tahlil sonucunuzda CRP değeri yüksek olarak görülüyor.
CRP yüksekliğinde ilk olarak akla enfeksiyon ve/veya  romatizmal durumlar akla gelir.

CRP yüksekliğine dair aşağıdaki bağlantıda detaylı bilgi bulabilir ve bu konuda sorulmuş benzer soru ve verilmiş cevapları okuyabilirsiniz.

CRP YÜKSEKLİĞİ NEDİR?

Aynı zamanda ALT ve AST yüksekiğiniz de var.Belirtiğiniz değerler ve testler karaciğer fonksiyonları yönünden bilgi veriyor. Karaciğer yağlanması, kullandığınız ilaçlar ilk akla gelen yükselme nedenleri.Ultrason muayenesi ilk aşamada fikir verecektir bu testlerin yüksekliğine dair.Aşağıda konu ve karaciğer testlerine dair detaylı bilgi ve sorulmuş benzer sorular ile cevapları görebilirsiniz.


http://tahlil.com/alanin-aminotransferaz-alt

http://tahlil.com/aspartat-amino-transferaz-ast-sgot-yuksekligi-ve-dusuklugu-hangi-durumlarda-gorulur-ast-normal-degerleri-nedir1 ay önce
G
moosefirst

TSH -- 1.19 (N.D. 0.35 - 4.94)
Vitamin b12 -- 208 (187 - 883)
Ferritin -- 71.59 (21.81 - 274.66)
Folat -- 5.3 (3.1 - 20.5)

Demir (serum) -- 62 (65-175)
UIBC -- 289 (69-240)
TIBC -- 351

2.5 yıldır saç dökülmesi yaşamaktayım

Tahlil.com
Demir eksikliği bulgularınız var.Saç dökülmesinde etken olabilir.
1 ay önce
G
o.bastan

ben yeni evli bi bayanım.. eşimle ilişki anında canım çok acıyor ve ilişki gerçekleştirmiyor kendimi istem dışı çok kasıyorum ne yapmam gerekiyor bunu nasıl yenebilirim?

TahlilCom
Kadın doğum uzmanına gitmeniz ve muayene olması gereklidir..

H
SPONSOR BAĞLANTILAR

H
SPONSOR BAĞLANTILAR

H
İLGİLİ MAKALELER