First slide
Second slide
Third slide

Gebelik Testi Ne Zaman Yapılmalı?

Gebelik testi yaptırmak isteyen anne adayları ve bayanlar çoğu zaman sabırsız olup bir an önce gebelik testi yaptırmak istiyorlar.Çoğu zaman beklenen adet tarihinden önce de gebelik testi  yaptırmakta sakınca görmüyorlar.
Tahlil.com olarak gereksiz yere zaman ve para harcamamanız için ziyaretçilerimize önerimiz beklenen adet tarihinde gecikme olmadan gebelik testi yaptırmamalarıdır.
Tahlil.com doktorları özellikle beklenen adet tarihinde en az 5 gün veya üstü bir gecikme sonrası gebelik testi yapılmasının gerektiğini öneriyorlar.
Şurası unutulmamalıdır ki, gebeliğin kesin tanısı için ultrason muayenesinde gebelik kesesinin görülmesi beklenmelidir.Sadece gebelik testinin pozitif çıkması tek başına gebeliğin kesin tanısı için kesinlikle yeterli değildir.
Kimyasal gebelik, dış gebelik gibi durumlarda gebelik testi pozitif çıksa da sağlıklı bir gebelik olmayabilir.


H
SPONSOR BAĞLANTILARQ
TAHLİL MERKEZLERİ
Öne çıkan tahil merkezleri için tıklayın.

B
KONU İLE İLGİLİ YORUMDA BULUN
Hey! Bu konu hakkında yorumda bulunmak veya Tahlil.com'a soru sormak için hemen üye ol veya giriş yap
W
YORUMLAR
3 yıl önce
G
aysegulucar.13

merhaba yaklasık 10 gün önce ilişkiye girdim ve 12 saat içerisinde norlevo kullandım norlevo kullandıktan 1 gün sonra tekrar korunmasız ilişki yaşadım ama içime boşalma olmadı eminiz. 2 gün önce lekelenme şeklinde kanamam oldu. Bu ilaçtan mı yoksa hamilemiyim

TahlilCom
Adet gecikmesi olursa test yapmanızı öneririz..
3 yıl önce
G
ikrst

Merhabalar ;

Ben nisanlımla surtunme yoluyla ılıskıye gırdımm ama ıcın falan bosalma olmadı.. Sadece penısımde kalan varsa bır ıhtımal dıyorum. Kız arkadasım adetı 3 gun gectı ve kasıklarında sıslık var asırı sekılde hamıle kalma ıhtımalı var mı acaba ?

Tahlil.Com
2-3 gün daha bekleyin eğer adet olmaz ise gebelik testi yapın.
4 yıl önce
G
turgaykrts_83
nişanlımla sürtünme yoluyla ilişkiye girdik bu sırada yeni adet olmuştum 2 gece birlikte kaldık ve sürekli sürtünme yoluyla sürekli ilişki oldu.bu aralarda yoğun adet kanamam vardı.adetin 3 . günü öğle vakti ayrıldık ve 4.gün adetimin bittiğine dair kahverengi sıvı geldi hamilemiyim çok korkuyorum
Tahlil.Com
Yaşadığınız cinsel birlikteliğe göre hamilelik çok düşük ihtimal.
4 yıl önce
G
selinn
Sevgilimle ilişkim oldu ve ilişkiden 23 gün sonra(adet gecikmesinden 6 gün sonra) kan testi yaptırdım negatif cıktı. Adetim 14 gün gecikti ve 14. günde az kanamalı normalden kısa süren bir adet gecirdim.Bunun hamilelikle bir ilişkisi olabilir mi? Hamile olma riskim varmıdır?
Tahlil.Com
Yaptığınız testlere göre hamilelik yok, bu gecikmeler için bir kadın doğum uzmanına görünmenizde fayda var.
4 yıl önce
G
rose85
Merhabalar, 16 Ocak tarihinde ilk adet günümde yazz24+4 doğum kontrol hapı kullanmaya başladım.2 şubat tarihinde evlendim.Ve 12 şubat tarihinde tekrar adet oldum.Fakat bazı hastalıklardan dolayı hapı kullanmayı 22 şubat tarihinde bıraktım.Ve 25 şubatta tekrar adet gördüm.27 sinde adetim bitti.Merak ettiğim yeni adet dönemini hangi güne göre hesaplamalıyım.12 ޞžubat mı?25 ޞžubat Mı?
tahlil.com
Kanamanın ilk başladığı gün adet döneminin de başladığı gündür.
4 yıl önce
G
ibrikcilikci
iyi günler hocam. erken hamilelik belirtileri arasında özellikle sağ kasığımda oluşan gaz varmış gibi bir kıpırtı ve bazen sızı var mıdır acaba .hafif şişkinlik hissi.ilişkiye gireli tam 1 hafta oldu. bu tarz belirtiler için daha çok erken de ben mi kuruntu yapıyorum? teşekkürler..
tahlil.com
Siz de kuruntu yaptığınızın farkındasınız zaten, bu kadar erken belirti olmaz.
4 yıl önce
G
rana_sude0307
en son 4 şubatta adet gördüm günüm 3 gün geçmişti kan testi yaptırdım çıkan sonuç şöyle beta HCG1000.00 Dilue beta hCG 2065 sizce hamilemiyim kaç haftalık doktorum 15 gün sonra tekrar gel dedi ama kasıklarımda ağrım var bundan öncede 2 aylıkken kalp atışı durduğu için kürtaj olmuştum korkuyorum
Tahlil.Com
Beta hcg değerinize göre kaç haftalık hamile olduğunuzu alttaki linki tıklayarak bulabilirsiniz.

http://tahlil.com/beta-hcg-testigebelik-tanisinda-yorumlanmasi
4 yıl önce
G
sty
soruya çok kısa sürede cevap aldım öncelikle ilginize teşekkürler... peki sağ kasığımda 1 haftadır ağrı var arada bir şiddetleniyor ve hafif şiddette her zaman var. muayene için doktora gittim kist gb bulgulara rastlamadı. sizce hamilelik belirtisi olabilir mi?
tahlil.com
idrar yollarınızda enfeksiyon olabilir, üroloji bölümüne danışabilirsiniz.
4 yıl önce
G
sty
en son 9 şubatta adet gördüm ve adetime bir hafta kala kanda gebelik testi yaptırdım 0,100 çıktı. fakat bir haftadır adet sancısından farklı bir sancı oluştu sağ kasığımda arada bir bıçak saplanması gibi. acaba bir daha test yaptırmalı mıyım?
tahlil.com
Testi çok erken yaptırmışsınız.Adetinizde en az 5 gün gecikme olmadan test yaptırmayın.
4 yıl önce
G
cadi_fb17
merhaba kanda gebelik ilişkiden sonra 1 hafta içinde belli olurmu?13 şubatta gebelik testi yaptrdım negatif çıktı,bugün yine yaptırdım çünkü 2 gündür çok halsizim,kusma yok ama midem bulanıo...
Tahlil.Com
Test için regl döneminde 1 haftalık gecikmeden sonra yaptırırsanız daha doğru olur.
4 yıl önce
G
l-erturk
ben 5 kere gebelik testi yaptirdim negatif cikti yani hamile degilim dimi
tahlil.com
5 kere daha yaptırın henüz daha net bir şey söyleyemeyiz:)
5 yıl önce
G
nevx
öncelikle iyi çalışmalar diliyorum.bende adetime 3-4 gün kala kan testi yaptırdım.hcg değeri 77 çıktı.yorumlayabilir misiniz?teşekkür ederim
tahlil.com
Beta HCG yüksek, ancak testi erken yaptırmışsınız.Hamile olabilirsiniz, bir hafta sonra tekrarlatın değer yükselirse hamile olduğunuzu söyleyebiliriz
5 yıl önce
G
DENİZ
BUGÜN BETA HCG YAPTIRDIM 1 YANİ SONUÇ NEGATİF ÇIKTI.BETA HCG DEĞERİ 1 İKEN 2 HAFTA SONRA OLSA BİLE SONRA BU DEĞER 5 VE KATLARI OLABİLİYORMU ? YANİ GEBE OLDUĞUMUZU ÖĞRENMEK İÇİN HER HAFTA YADA 10 GÜNDE 1 BU TESTİ YAPSAK DEĞİŞİKLİK GÖSTEREBİLİRMİ ( FAZLA MERAKLI OLANLAR İÇİN SORUYORUM )
dr.cem argun
Beta HCG testini ne zaman yaptırdığınız da önemli,beklenen adet tarihinizden 1 hafta sonra yaptırdıysanız ve negatif çıkmışsa,hamilelik olasılığı yok denecek kadar azdır.

H
SPONSOR BAĞLANTILARH
İLGİLİ MAKALELER