Gerçek Doğum Sancıları Nasıl Anlaşılır?


H
SPONSOR BAĞLANTILARH
SPONSOR BAĞLANTILARH
İLGİLİ İÇERİK

Yaşlılıkta da Cinsel Hayat Devam Edebilir

Kalp-damar hastalıkları, hipertansiyon, şeker hastalığı, depresyon, romatizma, sigara, alkol ve hormon düzensizlikleri yaşlılıkta cinsel hayatı olumsuz yönde etkileyebilir. Zevk veren bir cinselliğin yolu kişinin kendi vücuduyla barışık olmasından geçer.Göz ardı edilmemesi gereken bir nokta ise her organın yaşlandığı gibi cinsel organların da yaşlandığının unutulmamasıdır.
Sağlıklı ve mutlu bir cinselliğin cinsel organlar ve vücut görüntüsü ile genellikle bir ilgisi yoktur. Eğlenmek cinselliğin temel bir parçasıdır, ancak cinsellikte sıklık önemli değildir. Çiftler yaşlanmaya bağlı olarak karşılıklı çekiciliklerini yitirmiş olsa bile tekrar elde edebilirler.
Samimi ve açık olarak konuşmak, cinselliği bir performans gösterisi olarak görmemek, beyni kapatarak anın tadına odaklanmak, cinsel fanteziler kurmak, cinsel aktiviteler sırasında veya sonrasında partnerini yakın hissetmek, birbirine dokunarak heyecanlanmak, fantezi ve cinsel istekle ilgili olarak endişe, suçluluk ve korku duymamak, tensel uyum ve karşılıklı anlayış ile cinsel çekicilik tekrar elde edilebilir.


Tahlillerinizi Biruni Laboratuvarlarında yaptırabilirsiniz.


Hamilelik Döneminde Cinsel İlişkinin Bebeğe Etkisi

Bebekler rahim içinde güvenli ve vajinadan ayrı bir yerde olduklarından cinsel temastan direkt olarak  etkilenmezler. Bebeği ortamdan ayıran bir organ ve bunun girişinde de bir mukus tıkaç söz bulunmaktadır.
Hamileliğin ikinci üç ayında yani dördüncü ve altıncı aylarda da   herhangi bir risk faktörü yoksa cinsel ilişkiyi engelleyecek bir durum yoktur.

Aşağıdaki durumların varlığında ise, mutlak suretle bir kadın doğum uzmanına danışmakta yarar vardır:

* Önceden rahim ağzına yapılmış cerrahi girişim, rahim ağzı yetmezliği,
* Plasentanın bebeğin önünde olması durumu,
* Çoğul gebelikler, Erken doğum riski olan gebelikler,
* Rahim boyunun kısalması ile seyreden gebelikler,
* İlerlemiş  vajinal enfeksiyonlar.


Tahlillerinizi Biruni Laboratuvarlarında yaptırabilirsiniz.


Z
BİLMENİZ GEREKENLER