First slide
Second slide
Third slide

Hamilelik belirtileri olmadan hamile olduğunu son aylarda öğrenenler var bu doğru mu?

1 yıl önce
G

Hamilelik belirtileri olmadan hamile olduğunu anlamayıp son aylarda öğrenenler var bu doğru mu?

Tahlil.com

Kesinlikle doğru değil gebelerde en fazla bir kez adet kanaması görülebilir ki; bu da nadirdir. Bunun yanında pek çok belirti de ilk aylarda ortaya çıkar.

Tahlillerinizi Biruni Laboratuvarlarında yaptırabilirsiniz.

H
İLGİLİ İÇERİK

Hocam merhaba mastürbasyon sonrası hafif kanama şeklinde lekelenme oldu bu normal mi omdan sonra bir daha hiç olmadı olmasının nedeni nedir acaba

8 saat önce
G

Hocam merhaba mastürbasyon sonrası hafif kanama şeklinde lekelenme oldu bu normal mi omdan sonra bir daha hiç olmadı olmasının nedeni nedir acaba

Tahlil.com

Mastürbasyon yapmak kızlık zarına zarar vermez.Ancak vajinadan içeriye yabancı bir cisim sokularak veya normal cinsel ilişki ile kızlık zarı zarar görebilir veya bozulabilir.Eğer bu yönde bir şüpheniz var ise diye açıklama gereği duydum. Bunun dışında da lekelenme şeklinde kanamanın bir çok nedeni olabileceği için tekrar etmesi durumunda bir kadın doğum doktoruna muayene olabilirsiniz.

Tahlillerinizi Biruni Laboratuvarlarında yaptırabilirsiniz.


Vajina dudaklarını aralamadan veya çok az aralayıp klitorise dokunmak veya çok hafifçe bastırmak kızlık zarına zarar verir mi? Yardımcı olursanız sevinirim.

8 saat önce
G

Vajina dudaklarını aralamadan veya çok az aralayıp klitorise dokunmak veya çok hafifçe bastırmak kızlık zarına zarar verir mi? Yardımcı olursanız sevinirim.

Tahlil.com
Kızlık zarını pamuk ipliği zannetmeyin. Bu kadar basit şekilde zarar görmez elbette ki.Ancak vajinadan içeriye yabancı bir cisim sokularak veya normal cinsel ilişki ile kızlık zarı zarar görebilir veya bozulabilir.Böyle bir durum yoksa endişe etmenize de gerek yok

Tahlillerinizi Biruni Laboratuvarlarında yaptırabilirsiniz.


Nişanlımla adetli döneminde arkadan ilişki yaşadık arkanda olsa herhangi bir boşalma olmadı

1 gün önce
G

Nişanlımla adetli döneminde arkadan ilişki yaşadık arkanda olsa herhangi bir boşalma olmadı. Bu ilişkide hamilelik ihtimali varmıdır acaba

Tahlil.com

Belirtiğiniz şekilde bir ilişki ile  hamilelik mümkün görünmüyor.
Hamileliğin hangi durumlarda olabileceği, hangi durumlarda hamilelik olmayacağı ve bu konularda sorulmuş benzer  binlerce soru ve Tahlil.com uzmanlarınca verilmiş cevapları aşağıdaki bağlantılarda bulabilirsiniz.
Biraz vakit ayırıp dikkatle okumanızı öneririz.Tahlillerinizi Biruni Laboratuvarlarında yaptırabilirsiniz.


sevgilimle sürtünme yoluyla ilişki yaşadık onda boxer bende kilot vardı

1 gün önce
G

sevgilimle sürtünme yoluyla ilişki yaşadık onda boxer bende kilot vardı genital bölgeye boşalma gibi bir durum olmadı ancak zevk suyundan korkuyorum sürünme sırasında içeri geçermi diye daha sonra normal olarak kendi üzerine boşaldı ve sonra elini temizledi ve benim vajinamla oynadı daha sonra tekrar bir boşalma olmadı ancak penisinden zevk suyu geliyordu penisini elledikten sonra bi çok kez de vajinamla oynadı böyle bir durumda hamilelik mümkünmü adetime 11 12 gün var

Tahlil.com

Böyle bi durumda hamilelik ihtimali yok denecek kadar azdır. Yine de size önerimiz; sakin bir şekilde adet tarihinizi beklemeniz, ancak adet tarihi gecikirse bir gebelik testi yaptırabilirsiniz.

Tahlillerinizi Biruni Laboratuvarlarında yaptırabilirsiniz.


H
SPONSOR BAĞLANTILARQ
TAHLİL MERKEZLERİ
Öne çıkan tahil merkezleri için tıklayın.B
KONU İLE İLGİLİ YORUMDA BULUN
Hey! Bu konu hakkında yorumda bulunmak veya Tahlil.com'a soru sormak için hemen üye ol veya giriş yap
W
YORUMLAR
2 ay önce
G
arzu07

ağrıdan acile gittim 15 gün önce, idrar kan tahlili yapıldı,kan tahlilin MCHC [L] 31,43 ..RDW [H] 18,6 ,çıktı, idrar tahlilin de Eritrosit [E] 1+ çıktı,ilaç kullandım geçmedi,ürolojiye gittim,tekrar idrar tahlili istendi Eritrosit [E] 2+ ve Lökosit [E] +-, sonuçlar nedir acaba?

TahlilCom
Tedaviye rağman şikayetleriniz geçmedi ise idrar kültürü yaptırmanızı öneririz..
2 ay önce
G
fenerbahce_tugce1907

Eşimle sürtünme yoluyla iliski yaşadık vajinamdan içeri biraz boşaldı hamile kalma olasiligim var mı?

Tahlil-com
Evet bu şekilde hamile kalabilirsiniz.
2 ay önce
G
kevsergonulds

Hocam merhaba ben bir ilişki yaşadım fakat vajinanın içine boşalma olmadı sadece kalça kısmına boşaldı yani vajinaya geldi mı bilemem ve ilişki yaşanırken adettim .Daha sonra 25 gün geçti ve idrar testi yaptım negatif cıktı. Sonrasında da adet oldum ama normale göre azdı şimdide adetim bitmesine rağmen karnında ciddi bir şişlik var bu kanamanın adet değilde üstüne adet görme olmasından korkuyorum.

Tahlil.com
Regl iken ilişkiye girmek gebelik oluşumunu engeller diye kesin bir durum yok.Üstüne görme kanaması normal adet kanamasından çok daha farklı ve kısa süreli bir kanama olur. Üstüne görme kanaması olduğunu düşündürüyorsa gebelik testini tekrarlayarak daha net bir bilgi edebilir veya bir kadın doğum doktoruna muayene olabilirsiniz.
3 ay önce
G
karamurat_416

10 aylık bebeğimin test sonuçları

TSH: 1,60
SERBEST T4:14,69
SERBEST T3: 6,35

Tahlil.com

Tahlil.com da tahlil sonuçlarınızın uzmanlarımızca sağlıklı bir şekilde yorumlanması için tahlillerinizin sonuç raporunda belirtilen normal değerlerini de yazmalısınız.
Bu konuda sitemizde bir çok uyarıda bulunup okurlarımızı bilgilendik.
Aşağıda konuya dair uyarılarımızı gözden geçirmenizde yarar var.3 ay önce
G
ades

prolaktin yüksekliği tedavisi görüyordum ilacı bırakınca tekrar yükselme olduğu için doktorum mr istedi. mr sonucunda hipofiz bez parankiminde sınırları net olarak belirlenemeyen 7 mm çapında İV GD sonrası serilerde belirgin kontrast tutulum göstermeyen görünüm mevcuttur denmekte.

Tahlil.com
Hipofiz bezinizde normal olmayan bir oluşum gözlenmiş.Doktorunuz konuya dair detaylı bilgi verecektir.
3 ay önce
G
meltem06_894

adet gunum15 gün gecikti kan testi yaptirdim beta 23 cikti ve adet oldum doktorun bi hafta sonra tekrar test yapacak acaba hamile olabilir miyim?

Tahlil.com

Halk arasında Kimyasal gebelik olarak bilinen durumu  geçiriyor olabilirsiniz.Aşağıda kimyasal gebelik ile ilgili detaylı bilgi bulabilirsiniz.

Kimyasal gebelik ( biyokimyasal gebelik) nedir?

3 ay önce
G
doganage

ALT 119
AST 99
CRP 79
bu değerler yüksek
EOS% 4,5
HGB 13,7
HCT 40,5
bu değerler düşük çıktı, sorun nedir?

Tahlil.com

CRP sıklıkla istenen bir tahlil türü olup  akut faz reaktanıdır.
Tahlil sonucunuzda CRP değeri yüksek olarak görülüyor.
CRP yüksekliğinde ilk olarak akla enfeksiyon ve/veya  romatizmal durumlar akla gelir.

CRP yüksekliğine dair aşağıdaki bağlantıda detaylı bilgi bulabilir ve bu konuda sorulmuş benzer soru ve verilmiş cevapları okuyabilirsiniz.

CRP YÜKSEKLİĞİ NEDİR?

Aynı zamanda ALT ve AST yüksekiğiniz de var.Belirtiğiniz değerler ve testler karaciğer fonksiyonları yönünden bilgi veriyor. Karaciğer yağlanması, kullandığınız ilaçlar ilk akla gelen yükselme nedenleri.Ultrason muayenesi ilk aşamada fikir verecektir bu testlerin yüksekliğine dair.Aşağıda konu ve karaciğer testlerine dair detaylı bilgi ve sorulmuş benzer sorular ile cevapları görebilirsiniz.


http://tahlil.com/alanin-aminotransferaz-alt

http://tahlil.com/aspartat-amino-transferaz-ast-sgot-yuksekligi-ve-dusuklugu-hangi-durumlarda-gorulur-ast-normal-degerleri-nedir3 ay önce
G
moosefirst

TSH -- 1.19 (N.D. 0.35 - 4.94)
Vitamin b12 -- 208 (187 - 883)
Ferritin -- 71.59 (21.81 - 274.66)
Folat -- 5.3 (3.1 - 20.5)

Demir (serum) -- 62 (65-175)
UIBC -- 289 (69-240)
TIBC -- 351

2.5 yıldır saç dökülmesi yaşamaktayım

Tahlil.com
Demir eksikliği bulgularınız var.Saç dökülmesinde etken olabilir.
3 ay önce
G
o.bastan

ben yeni evli bi bayanım.. eşimle ilişki anında canım çok acıyor ve ilişki gerçekleştirmiyor kendimi istem dışı çok kasıyorum ne yapmam gerekiyor bunu nasıl yenebilirim?

TahlilCom
Kadın doğum uzmanına gitmeniz ve muayene olması gereklidir..

H
SPONSOR BAĞLANTILARH
SPONSOR BAĞLANTILARH
İLGİLİ MAKALELER