First slide
Second slide
Third slide

Hasta kadın yaşı 66 hemogram testi bütün sonuçlar normal sadece mıd# mıd% gran# gran% bu 4 testin yanında nokta işareti var ve düşük yazıyor. biyokimya testinde

3 ay önce
G

Hasta kadın yaşı 66 hemogram testi bütün sonuçlar normal sadece mıd# mıd% gran# gran% bu 4 testin yanında nokta işareti var ve düşük yazıyor. biyokimya testinde anormal olan sonuçlar ise; glukoz 151, alt 97, kolesterol 260, trigliserid 208, LDL kolesterol 178.

Tahlil.com

Kan sayımında sorun görünmüyor, ancak kan şekeri ve yağları yüksek, endokrinolojiye başvurmanızı öneririz..

Tahlillerinizi Biruni Laboratuvarlarında yaptırabilirsiniz.

H
İLGİLİ İÇERİK

Merhabalar. 26 hafta 1 günlük hamileyim.Glukoz yüklemesi yaptırdım.kan ve idrar tahlilimde bazı değerler yüksek ve alçak. glukoz:65 total protein: 6,2 kalsiyum:

7 saat önce
G

Merhabalar. 26 hafta 1 günlük hamileyim.Glukoz yüklemesi yaptırdım.kan ve idrar tahlilimde bazı değerler yüksek ve alçak. glukoz:65 total protein: 6,2 kalsiyum:8,4 wbc:13,7 pdw:18,7 neu:9,74 Lym:21,7 idrarda tahlilinde eritrosit:9 cevapladığınız için şimdiden teşekkür ederim

Tahlil.com

Hamilelik döneminde kan ve idrar tahlilinde bazı değerlerde hafif sapmalar olabilir. Değerlerde idrarda eritrosit görülmesi dışında kayda değer bir sorun görülmüyor.Bir üroloji uzmanına da danışabilirsiniz.

Tahlillerinizi Biruni Laboratuvarlarında yaptırabilirsiniz.


Merhaba, ben küçük tuvaletimi yaparken ve yaptıktan sonra yanma şikayeti ile doktora başvurdum. idrar tahlili yaptırdı. tahlil de hiç bir sorun çıkmadı. idrar k

7 saat önce
G

Merhaba, ben küçük tuvaletimi yaparken ve yaptıktan sonra yanma şikayeti ile doktora başvurdum. idrar tahlili yaptırdı. tahlil de hiç bir sorun çıkmadı. idrar kültürü yaptırdığımda idrar tahlilinin temiz olmasına rağmen bir sorun çıkabilir mi ? idrar kültürü yaptırmam gerekir mi ?

Tahlil.com

İdrar kültüründe her zaman üreme olmayabilir, ancak idrar tahliliniz normal ise kadın hastalıkları uzmanına başvurmanızda fayda vardır..

Tahlillerinizi Biruni Laboratuvarlarında yaptırabilirsiniz.


İyi günler ben 12 haftalık gebeyim . Kalçamın sol tarafı kuyruk sokumu hafif kenarına sürekli kramp giriyor oturup kalkarken yataktan kalkarken sürekli bu şekil

3 gün önce
G

İyi günler ben 12 haftalık gebeyim . Kalçamın sol tarafı kuyruk sokumu hafif kenarına sürekli kramp giriyor oturup kalkarken yataktan kalkarken sürekli bu şekilde sebebi nedir yardımcı olur musunuz?

Tahlil.com
Şikayetiniz ile ilgili fizik muayene ve gerekli testler  olmadan bir şey söylemek doğru değil. Bu yüzden öncelikle bir kadın doğum doktorunuza danışın duruma göre doktorunuz ilgili birime de yönlendirme yapabilir.

Tahlillerinizi Biruni Laboratuvarlarında yaptırabilirsiniz.


Glukoz : 80 Üre Azotu (BUN) : 16 Kreatinin Serum : 1,2 Trigliserid : 115 Kolesterol : 177 HDL : 37 LDL : 126,42 ALT : 17 AST: 21 T3 : 3,12 T4 : 0,94 TSH : 2,601

5 gün önce
G

Glukoz : 80 Üre Azotu (BUN) : 16 Kreatinin Serum : 1,2 Trigliserid : 115 Kolesterol : 177 HDL : 37 LDL : 126,42 ALT : 17 AST: 21 T3 : 3,12 T4 : 0,94 TSH : 2,6015 Üre : 31 HGB : 16,2 WBC : 5,87 HCT : 44,3 MCV : 88,7 MCH : 31,0 MCHC : 34,9 RDW : 12,2 PLT : 236 MPV : 8,9 PDW : 53,0 PCT : 0,21 Hocam bu kan tahlillerini 1 ay arayla yaptırdım iki defa ve hemen hemen aynı çıktı bu yazdığım son değer ve bir üniversite hastanesinde yaptırdım hocam birde sormak istediğim son zamanlarda günde 6 veya 8 defa idrara çıkıyorum ve aşırı su içiyorum genelde dudaklarım kuruyor bir internet sitesinde şeker hastalığı diye okuyunca korktum bu arada yaşım 22 5 yıldır sporla uğraşıyorum cinsiyetim erkek hiç bir kaza veya ağır bir hastalık geçirmedim tansiyonum genelde 11/6 çıkmakta ve hocam evde olan şeker ölçüm cihazıyla ölçüm yaptım iki defa tok karnına ölçtüğümde 65 çıktı şekerim ailemde genetik şeker hastalığı yok düzenli besleniyorum kilom 88 boyum 1,87 cevabınız için şimdiden teşekkürler..

Tahlil.com

Sonuçların referans değerlerini yazmamışsınız Ancak belirgin bir sorun görülmüyor.Yine de bir endokrinoloji uzmanına danışabilirsiniz

Tahlillerinizi Biruni Laboratuvarlarında yaptırabilirsiniz.


H
SPONSOR BAĞLANTILARQ
TAHLİL MERKEZLERİ
Öne çıkan tahil merkezleri için tıklayın.B
KONU İLE İLGİLİ YORUMDA BULUN
Hey! Bu konu hakkında yorumda bulunmak veya Tahlil.com'a soru sormak için hemen üye ol veya giriş yap
W
YORUMLAR
3 ay önce
G
arzu07

ağrıdan acile gittim 15 gün önce, idrar kan tahlili yapıldı,kan tahlilin MCHC [L] 31,43 ..RDW [H] 18,6 ,çıktı, idrar tahlilin de Eritrosit [E] 1+ çıktı,ilaç kullandım geçmedi,ürolojiye gittim,tekrar idrar tahlili istendi Eritrosit [E] 2+ ve Lökosit [E] +-, sonuçlar nedir acaba?

TahlilCom
Tedaviye rağman şikayetleriniz geçmedi ise idrar kültürü yaptırmanızı öneririz..
3 ay önce
G
fenerbahce_tugce1907

Eşimle sürtünme yoluyla iliski yaşadık vajinamdan içeri biraz boşaldı hamile kalma olasiligim var mı?

Tahlil-com
Evet bu şekilde hamile kalabilirsiniz.
3 ay önce
G
kevsergonulds

Hocam merhaba ben bir ilişki yaşadım fakat vajinanın içine boşalma olmadı sadece kalça kısmına boşaldı yani vajinaya geldi mı bilemem ve ilişki yaşanırken adettim .Daha sonra 25 gün geçti ve idrar testi yaptım negatif cıktı. Sonrasında da adet oldum ama normale göre azdı şimdide adetim bitmesine rağmen karnında ciddi bir şişlik var bu kanamanın adet değilde üstüne adet görme olmasından korkuyorum.

Tahlil.com
Regl iken ilişkiye girmek gebelik oluşumunu engeller diye kesin bir durum yok.Üstüne görme kanaması normal adet kanamasından çok daha farklı ve kısa süreli bir kanama olur. Üstüne görme kanaması olduğunu düşündürüyorsa gebelik testini tekrarlayarak daha net bir bilgi edebilir veya bir kadın doğum doktoruna muayene olabilirsiniz.
4 ay önce
G
karamurat_416

10 aylık bebeğimin test sonuçları

TSH: 1,60
SERBEST T4:14,69
SERBEST T3: 6,35

Tahlil.com

Tahlil.com da tahlil sonuçlarınızın uzmanlarımızca sağlıklı bir şekilde yorumlanması için tahlillerinizin sonuç raporunda belirtilen normal değerlerini de yazmalısınız.
Bu konuda sitemizde bir çok uyarıda bulunup okurlarımızı bilgilendik.
Aşağıda konuya dair uyarılarımızı gözden geçirmenizde yarar var.4 ay önce
G
ades

prolaktin yüksekliği tedavisi görüyordum ilacı bırakınca tekrar yükselme olduğu için doktorum mr istedi. mr sonucunda hipofiz bez parankiminde sınırları net olarak belirlenemeyen 7 mm çapında İV GD sonrası serilerde belirgin kontrast tutulum göstermeyen görünüm mevcuttur denmekte.

Tahlil.com
Hipofiz bezinizde normal olmayan bir oluşum gözlenmiş.Doktorunuz konuya dair detaylı bilgi verecektir.
4 ay önce
G
meltem06_894

adet gunum15 gün gecikti kan testi yaptirdim beta 23 cikti ve adet oldum doktorun bi hafta sonra tekrar test yapacak acaba hamile olabilir miyim?

Tahlil.com

Halk arasında Kimyasal gebelik olarak bilinen durumu  geçiriyor olabilirsiniz.Aşağıda kimyasal gebelik ile ilgili detaylı bilgi bulabilirsiniz.

Kimyasal gebelik ( biyokimyasal gebelik) nedir?

4 ay önce
G
doganage

ALT 119
AST 99
CRP 79
bu değerler yüksek
EOS% 4,5
HGB 13,7
HCT 40,5
bu değerler düşük çıktı, sorun nedir?

Tahlil.com

CRP sıklıkla istenen bir tahlil türü olup  akut faz reaktanıdır.
Tahlil sonucunuzda CRP değeri yüksek olarak görülüyor.
CRP yüksekliğinde ilk olarak akla enfeksiyon ve/veya  romatizmal durumlar akla gelir.

CRP yüksekliğine dair aşağıdaki bağlantıda detaylı bilgi bulabilir ve bu konuda sorulmuş benzer soru ve verilmiş cevapları okuyabilirsiniz.

CRP YÜKSEKLİĞİ NEDİR?

Aynı zamanda ALT ve AST yüksekiğiniz de var.Belirtiğiniz değerler ve testler karaciğer fonksiyonları yönünden bilgi veriyor. Karaciğer yağlanması, kullandığınız ilaçlar ilk akla gelen yükselme nedenleri.Ultrason muayenesi ilk aşamada fikir verecektir bu testlerin yüksekliğine dair.Aşağıda konu ve karaciğer testlerine dair detaylı bilgi ve sorulmuş benzer sorular ile cevapları görebilirsiniz.


http://tahlil.com/alanin-aminotransferaz-alt

http://tahlil.com/aspartat-amino-transferaz-ast-sgot-yuksekligi-ve-dusuklugu-hangi-durumlarda-gorulur-ast-normal-degerleri-nedir4 ay önce
G
moosefirst

TSH -- 1.19 (N.D. 0.35 - 4.94)
Vitamin b12 -- 208 (187 - 883)
Ferritin -- 71.59 (21.81 - 274.66)
Folat -- 5.3 (3.1 - 20.5)

Demir (serum) -- 62 (65-175)
UIBC -- 289 (69-240)
TIBC -- 351

2.5 yıldır saç dökülmesi yaşamaktayım

Tahlil.com
Demir eksikliği bulgularınız var.Saç dökülmesinde etken olabilir.
4 ay önce
G
o.bastan

ben yeni evli bi bayanım.. eşimle ilişki anında canım çok acıyor ve ilişki gerçekleştirmiyor kendimi istem dışı çok kasıyorum ne yapmam gerekiyor bunu nasıl yenebilirim?

TahlilCom
Kadın doğum uzmanına gitmeniz ve muayene olması gereklidir..

H
SPONSOR BAĞLANTILARH
SPONSOR BAĞLANTILARH
İLGİLİ MAKALELER