First slide
Second slide
Third slide

İlk İlişki Kasılmaları Nasıl Giderilir?

İlk defa cinsel ilişkiye girecek kişilerde, tedirginliğe bağlı olarak kasılmalar meydana gelebilir. Toplumda ilişkinin kötü, ayıp gösterilmesi, kızlık zarının yırtılmayacağı korkusu kadında tedirginlik meydana getirir.

Bu tedirginliğe bağlı olarak, vajina çevresindeki kaslar, spazma uğrar. İlişki yaşanamaz.

İlişki olmadığı durumlarda zorlamak doğru değildir. İlişki birkaç gün ertelene bilir. Bu aşamada erkeğe düşen görev, partnerini rahatlatmak ve onu ilişkinin güzel yönlerine ikna etmektir.

Erkek, ne kadar narin, yumuşak, ikna edici olursa, bayan o kolaylıkta ilk ilişki korkusunun üstesinden gelir.

Bekleme süresinden sonra hala aynı sıkıntılar yaşanıyorsa, uzman yardımı almak doğru olacaktır.


Tahlillerinizi Biruni Laboratuvarlarında yaptırabilirsiniz.

H
İLGİLİ İÇERİK

Sağlıklı Yaşayın..Testesteron Oranını Artırın!

Testesteron, ikincil erkeklik özelliklerini geliştiren hormon olarak bilinmektedir. Eksikliğinde cinsel isteksizlik, cinsel organda işlev kaybı, kemiklerde zayıflama ve kıllanmada azalma gibi durumlar görülür. Testesteron oranını artırmak için sağlıklı ve dengeli beslenmek oldukça önemlidir. Bunun dışında alkol ve sigara tüketiminin bırakılması kaliteli sperm oluşumunu destekleyecektir. 


Tahlillerinizi Biruni Laboratuvarlarında yaptırabilirsiniz.


İlk Cinsel İlişki Sonrası Kadında Kanama Nasıldır?

İlk cinsel ilişki sonrası, bakireliğin bozulmasıyla birlikte, kızlık zarının yırtılması sonrası oluşan  yırtık alan,  bazen kızlık zarından vajinaya doğru genişleyebilir.
Deflorasyon (kızlık zarının yırtılması) kanaması olarak adlandırılan bu durum genellikle ön sevişmenin yetersiz olmasına karşın  yapılan cinsel girişimden kaynaklanmaktadır.
Genellikle erkek, kadının ağrı duymasına duyarsız bir şekilde cinsel girişimi sürdürmüş ve yırtık olması gerekenden daha büyük olmuştur.
Normalde kızlık zarı bozulduğunda, oluşan  kanama en geç yarım saatte kendiliğinden durmaktadır. Ancak  özellikle kalın olan kızlık zarı varlığında, kanama fazla ve kontrolsüz olabilmektedir.
İlk ilişki sonrası geniş bir yırtık oluştuğunda ise, hemen başlayan şiddetli bir kanama veya ilişki bitmesine rağmen uzun bir süre devam eden kanamalar da söz konusu olabilmektedir.
Devam eden kanamalarda, bir kadın doğum uzmanına başvurulmalıdır.
Muayene sonrası ilk ilişkiye bağlı bir kanama var ise kızlık zarındaki yeri tespit edildikten sonra lokal anestezi yada geniş yırtıklarda genel anesteziyle yırtık onarılarak kanama durdurulur.


Tahlillerinizi Biruni Laboratuvarlarında yaptırabilirsiniz.


L
ÇOK OKUNANLAR
H
SPONSOR BAĞLANTILAR

Q
TAHLİL MERKEZLERİ
Öne çıkan tahil merkezleri için tıklayın.B
KONU İLE İLGİLİ YORUMDA BULUN
Hey! Bu konu hakkında yorumda bulunmak veya Tahlil.com'a soru sormak için hemen üye ol veya giriş yap
W
YORUMLAR
2 yıl önce
G
hasanby

İliski sirasinda bayandan gelen koyu beyaz yapiskan meniye benzeyen akıntı nedir hocam böyle bir sorunumuz var. Normalde gelmiyor kaşıntı ve yanmada olmuyor.

Tahlil.com
Bu durumda akıntının nedeni ve gerekirse tedavisine yönelik olarak Kadın Doğum doktoruna başvurmakta yarar var.

H
SPONSOR BAĞLANTILAR

H
SPONSOR BAĞLANTILAR

H
İLGİLİ MAKALELER