First slide
Second slide
Third slide

İyi günler 2,5 ay önce şüpheli bir yakınlaşma yaşandı üzerine başka bir ilişki yada yakınlaşma yaşamadım gecen gün test yaptırdım 1,20 çıktı başka teste gerek v

4 ay önce
G

İyi günler 2,5 ay önce şüpheli bir yakınlaşma yaşandı üzerine başka bir ilişki yada yakınlaşma yaşamadım gecen gün test yaptırdım 1,20 çıktı başka teste gerek var mı ?

Birde çok merak ediyorum bilgi verirseniz sevinirim 1,5 ay sonra çeşitli zamanlarda idrar testi yaptırdım sabah ilk idrar yapılmalı diye okudum bu kadar zaman geçmişken sabah yada aksam yapılması önemli mı ben 4 tane yaptım negatifti.

Tahlil.com
İlişki sonrasında beklenen adet tarihinde gecikme olması durumunda yapılan gebelik testleri genellikle doğru sonuç verir.Ayrıca kanda gebelik testinin idrar testine göre güvenilirliği daha yüksektir.Bu yüzden daha fazla gebelik testi yapmanıza gerek yok.

Tahlillerinizi Biruni Laboratuvarlarında yaptırabilirsiniz.

H
İLGİLİ İÇERİK

1 hafta önce içine değil de vajinasının kritorisin üst kısmına boşaldım hamile olma olasılığı nedir ?

1 gün önce
G

Merhabalar kız arkadaşımla 1 hafta önce aşşa yukarı ilişkiye girdik herhangi bir vajinaya giriş olmadı olduysa da bir kaç sefer oldu yanlışlıkla o da dün akşam bir kaç damla kahverengi akıntı olduğunu söyledi adetine 5 gün falan kaldı 1 hafta önce içine değil de vajinasının kritorisin üst kısmına boşaldım hamile olma olasılığı nedir ?

Tahlil.com

Hamilelik için vajina içine direkt sperm girişi olması gerekir. Beklenen tarihte adet görülmesini sakince beklemenizi öneriyoruz. Ancak beklenen adet tarihinde bir gecikme olursa o zaman şüphenizi gidermek için gebelik testi yapabilirsiniz.

Tahlillerinizi Biruni Laboratuvarlarında yaptırabilirsiniz.


Bundan 12 gün önce erkek arkadaşımla kalça bölgesine sürtünme yoluyla bir ilişki oldu. Poliskistik overim var yıllardır. Adet düzenim cok bozulmuş.

1 gün önce
G

Merhaba. Utanarak soruyorum. Bundan 12 gün önce erkek arkadaşımla kalça bölgesine sürtünme yoluyla bir ilişki oldu. Poliskistik overim var yıllardır. Adet düzenim cok bozulmuş. Üzerime boşalma olmadı peçeteye oldu.Zevk suyu olmadığını düşünüyorum emin değilim. Bu durumda iki gün sonra belimde ve yumurtalarimda ağrı oldu. hemen tarlusal ictim. Tarlusal biteli 4 gün oldu. Hamile değilimdir degil mi

Tahlil.com
Öncelikle bu konularda çok fazla soru alıyoruz ve birçok kişi şüpheye düşüyor, bu yüzden de utanmanıza gerek yoktur. Vajina içine direkt boşalma olmadığı sürece, sürtünme yoluyla hamilelik ihtimali yok denecek kadar azdır. Yine de içinizin rahat etmesi için beklenen adet tarihiniz gecikirse bir gebelik testi yaptırabilirsiniz.

Tahlillerinizi Biruni Laboratuvarlarında yaptırabilirsiniz.


Merhaba, biyokimya ve tam kan sayımı tahlil yaptırdım. sonuçları çıktı aldım yorumunu öğrenmek istiyorum.

2 gün önce
G

Merhaba, biyokimya ve tam kan sayımı tahlil yaptırdım. sonuçları çıktı aldım yorumunu öğrenmek istiyorum.

Tahlil.com

Tahlil sonuçlarını bizimle kurallara uygun bir şekilde sorarsanız size yardımcı olmaya çalışırız.


Aşağıdaki uyarıları dikkatle okuyup sorunuzu tekrar sorunuz.


Tahlillerinizi Biruni Laboratuvarlarında yaptırabilirsiniz.


Merhaba 19 yasinda bakire bekar biriyim sevgilimle bir seyler yasadik ve karnima bosaldi dikkatsizligimize geldi

2 gün önce
G

Merhaba 19 yasinda bakire bekar biriyim sevgilimle bir seyler yasadik ve karnima bosaldi dikkatsizligimize geldi ve sonra spermlerin karnimdan vajinama aktigini hissettim hemen suyla sabunla yikadim yumurtalama gunumun ertesi gunu bunlari yasadim ve tedirginim acaba hamilelik riski var mi?

Tahlil.com
Kızlık zarı henüz yırtılmamış olsa bile (bakirelikte) vajinaya sperm girişi mümkündür.  Vajinaya direk spermlerin girişi olduğuna eminseniz hamilelik ihtimali çok az da olsa vardır. Önünüzdeki adet döneminizde en az 7 günlük bir gecikme olursa gebelik testi yaptırabilirsiniz.

Tahlillerinizi Biruni Laboratuvarlarında yaptırabilirsiniz.


L
ÇOK OKUNANLAR
H
SPONSOR BAĞLANTILARQ
TAHLİL MERKEZLERİ
Öne çıkan tahil merkezleri için tıklayın.B
KONU İLE İLGİLİ YORUMDA BULUN
Hey! Bu konu hakkında yorumda bulunmak veya Tahlil.com'a soru sormak için hemen üye ol veya giriş yap
W
YORUMLAR
1 ay önce
G
arzu07

ağrıdan acile gittim 15 gün önce, idrar kan tahlili yapıldı,kan tahlilin MCHC [L] 31,43 ..RDW [H] 18,6 ,çıktı, idrar tahlilin de Eritrosit [E] 1+ çıktı,ilaç kullandım geçmedi,ürolojiye gittim,tekrar idrar tahlili istendi Eritrosit [E] 2+ ve Lökosit [E] +-, sonuçlar nedir acaba?

TahlilCom
Tedaviye rağman şikayetleriniz geçmedi ise idrar kültürü yaptırmanızı öneririz..
1 ay önce
G
fenerbahce_tugce1907

Eşimle sürtünme yoluyla iliski yaşadık vajinamdan içeri biraz boşaldı hamile kalma olasiligim var mı?

Tahlil-com
Evet bu şekilde hamile kalabilirsiniz.
1 ay önce
G
kevsergonulds

Hocam merhaba ben bir ilişki yaşadım fakat vajinanın içine boşalma olmadı sadece kalça kısmına boşaldı yani vajinaya geldi mı bilemem ve ilişki yaşanırken adettim .Daha sonra 25 gün geçti ve idrar testi yaptım negatif cıktı. Sonrasında da adet oldum ama normale göre azdı şimdide adetim bitmesine rağmen karnında ciddi bir şişlik var bu kanamanın adet değilde üstüne adet görme olmasından korkuyorum.

Tahlil.com
Regl iken ilişkiye girmek gebelik oluşumunu engeller diye kesin bir durum yok.Üstüne görme kanaması normal adet kanamasından çok daha farklı ve kısa süreli bir kanama olur. Üstüne görme kanaması olduğunu düşündürüyorsa gebelik testini tekrarlayarak daha net bir bilgi edebilir veya bir kadın doğum doktoruna muayene olabilirsiniz.
2 ay önce
G
karamurat_416

10 aylık bebeğimin test sonuçları

TSH: 1,60
SERBEST T4:14,69
SERBEST T3: 6,35

Tahlil.com

Tahlil.com da tahlil sonuçlarınızın uzmanlarımızca sağlıklı bir şekilde yorumlanması için tahlillerinizin sonuç raporunda belirtilen normal değerlerini de yazmalısınız.
Bu konuda sitemizde bir çok uyarıda bulunup okurlarımızı bilgilendik.
Aşağıda konuya dair uyarılarımızı gözden geçirmenizde yarar var.2 ay önce
G
ades

prolaktin yüksekliği tedavisi görüyordum ilacı bırakınca tekrar yükselme olduğu için doktorum mr istedi. mr sonucunda hipofiz bez parankiminde sınırları net olarak belirlenemeyen 7 mm çapında İV GD sonrası serilerde belirgin kontrast tutulum göstermeyen görünüm mevcuttur denmekte.

Tahlil.com
Hipofiz bezinizde normal olmayan bir oluşum gözlenmiş.Doktorunuz konuya dair detaylı bilgi verecektir.
2 ay önce
G
meltem06_894

adet gunum15 gün gecikti kan testi yaptirdim beta 23 cikti ve adet oldum doktorun bi hafta sonra tekrar test yapacak acaba hamile olabilir miyim?

Tahlil.com

Halk arasında Kimyasal gebelik olarak bilinen durumu  geçiriyor olabilirsiniz.Aşağıda kimyasal gebelik ile ilgili detaylı bilgi bulabilirsiniz.

Kimyasal gebelik ( biyokimyasal gebelik) nedir?

2 ay önce
G
doganage

ALT 119
AST 99
CRP 79
bu değerler yüksek
EOS% 4,5
HGB 13,7
HCT 40,5
bu değerler düşük çıktı, sorun nedir?

Tahlil.com

CRP sıklıkla istenen bir tahlil türü olup  akut faz reaktanıdır.
Tahlil sonucunuzda CRP değeri yüksek olarak görülüyor.
CRP yüksekliğinde ilk olarak akla enfeksiyon ve/veya  romatizmal durumlar akla gelir.

CRP yüksekliğine dair aşağıdaki bağlantıda detaylı bilgi bulabilir ve bu konuda sorulmuş benzer soru ve verilmiş cevapları okuyabilirsiniz.

CRP YÜKSEKLİĞİ NEDİR?

Aynı zamanda ALT ve AST yüksekiğiniz de var.Belirtiğiniz değerler ve testler karaciğer fonksiyonları yönünden bilgi veriyor. Karaciğer yağlanması, kullandığınız ilaçlar ilk akla gelen yükselme nedenleri.Ultrason muayenesi ilk aşamada fikir verecektir bu testlerin yüksekliğine dair.Aşağıda konu ve karaciğer testlerine dair detaylı bilgi ve sorulmuş benzer sorular ile cevapları görebilirsiniz.


http://tahlil.com/alanin-aminotransferaz-alt

http://tahlil.com/aspartat-amino-transferaz-ast-sgot-yuksekligi-ve-dusuklugu-hangi-durumlarda-gorulur-ast-normal-degerleri-nedir2 ay önce
G
moosefirst

TSH -- 1.19 (N.D. 0.35 - 4.94)
Vitamin b12 -- 208 (187 - 883)
Ferritin -- 71.59 (21.81 - 274.66)
Folat -- 5.3 (3.1 - 20.5)

Demir (serum) -- 62 (65-175)
UIBC -- 289 (69-240)
TIBC -- 351

2.5 yıldır saç dökülmesi yaşamaktayım

Tahlil.com
Demir eksikliği bulgularınız var.Saç dökülmesinde etken olabilir.
2 ay önce
G
o.bastan

ben yeni evli bi bayanım.. eşimle ilişki anında canım çok acıyor ve ilişki gerçekleştirmiyor kendimi istem dışı çok kasıyorum ne yapmam gerekiyor bunu nasıl yenebilirim?

TahlilCom
Kadın doğum uzmanına gitmeniz ve muayene olması gereklidir..

H
SPONSOR BAĞLANTILARH
SPONSOR BAĞLANTILARH
İLGİLİ MAKALELER