First slide
Second slide
Third slide

Karnımda sürekli kıpırtılar var sanki bebek varmış gibi çok korkuyorum hamile kalmaktan

10 ay önce
G
Soru: Merhaba hocam bir sorum daha olacak evde yapılan idrar testleri ne kadar güvenlidir ve gerçek sonucu ne zaman verir? ben adetimin 2 ayına giriyorum karnımda sürekli kıpırtılar var sanki bebek varmış gibi çok korkuyorum hamile kalmaktan 2 defa test yaptım negatif çıktı. sizce hamilemiyim bu durumda.

Tahlil.com:İlgili veya ilgisiz çeşitli belirtileri hamilelik lehine yorumlayıp, bu belirtiler sonrası hamilelik olasılığı hakkında bilgi isteniyor.
Bu konuda ziyaretçilerimize çok basit bir önerimiz var.Hamilelik belirtileri ile boş yere kafa yorup vakit kaybetmektense gebelik testi yapılması en doğru yaklaşım olacaktır.

Gebelik testinin yapılması için en önemli kural ise beklenen adet tarihinde gecikme olmasıdır.Beklenen adet tarihinde gecikme olmadan gebelik testi, doktorunuz önermedikçe yapılmamalıdır.

Gebelik testinin ideal olarak ne zaman yapılması gerektiği ve bu konuda sorulmuş benzer soru ve cevapları aşağıdaki bağlantıda bulabilirsiniz.

H
İLGİLİ İÇERİK

Merhaba. Yumurtlama günümden 3-4 gün geçtikten sonra karnımda ağrılar, baş dönmesi mide bulantısı, yorgunluk ve uyku hali oluşmaya başladı. Gğüslerimde hassasiy

1 gün önce
G

Merhaba. Yumurtlama günümden 3-4 gün geçtikten sonra karnımda ağrılar, baş dönmesi mide bulantısı, yorgunluk ve uyku hali oluşmaya başladı. Gğüslerimde hassasiyet de oluştu ama regl öncesi bir belirtide olabilir bu tam bilemiyorum. Dün beta testi yaptırdım adetime 11 gün var ve 1.20 çıktı. Bu değer yükselir mi acaba, çoğu belirtiyi neden yaşıyorum 

Tahlil.com
Bu bilgiler hamile olup olmadığınızı anlamamıza yardımcı olmaz. Bunun için doğru zamanda yani ilişki sonrası beklenen adet tarihinde gecikme olması durumunda gebelik testinin tekrarlanması gerekmektedir. Erken yapılan testler yanıltıcı sonuçlar verebilir.

Tahlillerinizi Biruni Laboratuvarlarında yaptırabilirsiniz.


Merhabalar 10 gün adetim gecikti kan testi yaptırdım ve beta-hcg değerim 37.6 çıktı bu değer pozitif mi demek

1 gün önce
G

Merhabalar

10 gün adetim gecikti kan testi yaptırdım ve beta-hcg değerim 37.6 çıktı bu değer pozitif mi demek

Tahlil.com

Beta HCG değeriniz henüz çok yeni bir hamilelik olduğu yönünde bir bilgi veriyor.

Önümüzdeki günlerde bu değerdeki yükselme, örneğin 2 gün sonra tekrarlanan Beta HCG değerinde en az 2 kat artış hamilelik yönünden çok daha net bilgi verecektir.
Kesin hamilelik tanısı ise, yapılacak ultrason muayenesinde gebelik kesesinin görülmesi ile koyulacaktır.

Beta HCG değerleri ve buna göre tahmini gebelik haftasının hesaplanmasında dair merak ettikleriniz var ise aşağıdaki yazımızda ayrıntılı bilgi bulabilirsiniz.

Beta HCG değerlerine göre tahmini gebelik haftası

Tahlillerinizi Biruni Laboratuvarlarında yaptırabilirsiniz.


Merhaba 8 gün önce doktora gittim hamile olduğumu öğrendim beta 21.32 çıktı sonra cuma günü artıp artmadığına bakmak için doktor çağırdı o sonuçta

3 gün önce
G

Merhaba 10 Nisan da salı günüydü doktora gittim hamile olduğumu öğrendim beta 21.32 çıktı sonra cuma günü artıp artmadığına bakmak için doktor çağırdı o sonuçta 35.83 çıktı cumartesi de hafif kanamam geldi acile gittim yatış verdi beta değerim 31.24 e düşmüş pazar bakıldığında 31.32 ye çıkmış pazartesi tekrar bakıldı 34.38 olmuş hafif kanamam var sildikçe geliyor düşük mü yaşıyorum yarın gideceğim

Tahlil.com

Sağlıklı gebeliklerde bhcg değeri hızla artış gösterir. Ancak sizde oldukça az yükselme ve sonrasında düşüş görülmüş. Bu da gebeliğin sağlıklı bir şekilde ilerlemediğini gösterir. Muhtemelen düşük başlamıştır ve bunun için yarını beklemeden bugünden doktorunuzla iletişime geçmenizde fayda var.

Tahlillerinizi Biruni Laboratuvarlarında yaptırabilirsiniz.


Beta-HCG H 675.68. 0.00-5.00 çıktı.Sizce hamile miyim?

4 gün önce
G

Beta-HCG H 675.68. 0.00-5.00 çıktı.Sizce hamile miyim?

Tahlil.com

Beta HCG değeriniz yüksek, bu da hamilelik lehine,ancak ultrason muayenesi ile de bunun önümüzdeki günlerde teyit edilmesi gerekmekte.

Beta HCG değerleri ve buna göre tahmini gebelik haftasının hesaplanmasında dair aşağıda detaylı bilgi bulabilirsiniz.

Beta HCG değerlerine göre tahmini gebelik haftası

Tahlillerinizi Biruni Laboratuvarlarında yaptırabilirsiniz.


H
SPONSOR BAĞLANTILARQ
TAHLİL MERKEZLERİ
Öne çıkan tahil merkezleri için tıklayın.B
KONU İLE İLGİLİ YORUMDA BULUN
Hey! Bu konu hakkında yorumda bulunmak veya Tahlil.com'a soru sormak için hemen üye ol veya giriş yap
W
YORUMLAR
10 ay önce
G
mcnmrv

Merhaba hocam yaklaşık 4 gün önce erkek arkadaşımla bir sürtünme söz konusu oldu daha önce hiç gerçek bir ilişkiye girmedik ve kızlığım da hiç bir hasar yok lakin daha sonradan baktığımda iç çamaşırımda bir ıslaklık olduğunu fark ettim kendi zevk suyumun kalıntıları vardı erkek arkadaşımın boşaldığından emin değilim fakat kıyafet üzerinde bile olsa hamile kalma olasılığım var m?

Tahlil.com
Bu tarz ilişkilerde gebelik riski yok denecek kadar azdır.Ancak meni veya zevk suyu iç çamaşırından geçer ve vajinaya sperm hücresi teması söz konusu olursa gebelik riski oluşur.Böyle bir temas söz konusu değil ise endişe etmenize gerek yok
3 yıl önce
G
busragencerr

merhaba haziranın ilk haftası ilişkiye girdik. adetim yeni bitmişti en fazla 1hafta olmuştu, boşalma olmadı zevk suyu gelmiş olabilir ayaktaydık ve penis vajinaya temas etmedi temas hissettiği an kendimi anında çektim oda tam temas değidi hastalığıma daha 2 hafta var fakat içim içimi yiyor

TahlilCom
Vajinaya temas olmamış ise hamileliğin oluşması beklenmez. 

H
SPONSOR BAĞLANTILARH
SPONSOR BAĞLANTILARH
İLGİLİ MAKALELER