First slide
Second slide
Third slide

Karnımda sürekli kıpırtılar var sanki bebek varmış gibi çok korkuyorum hamile kalmaktan

1 yıl önce
G
Soru: Merhaba hocam bir sorum daha olacak evde yapılan idrar testleri ne kadar güvenlidir ve gerçek sonucu ne zaman verir? ben adetimin 2 ayına giriyorum karnımda sürekli kıpırtılar var sanki bebek varmış gibi çok korkuyorum hamile kalmaktan 2 defa test yaptım negatif çıktı. sizce hamilemiyim bu durumda.

Tahlil.com:İlgili veya ilgisiz çeşitli belirtileri hamilelik lehine yorumlayıp, bu belirtiler sonrası hamilelik olasılığı hakkında bilgi isteniyor.
Bu konuda ziyaretçilerimize çok basit bir önerimiz var.Hamilelik belirtileri ile boş yere kafa yorup vakit kaybetmektense gebelik testi yapılması en doğru yaklaşım olacaktır.

Gebelik testinin yapılması için en önemli kural ise beklenen adet tarihinde gecikme olmasıdır.Beklenen adet tarihinde gecikme olmadan gebelik testi, doktorunuz önermedikçe yapılmamalıdır.

Gebelik testinin ideal olarak ne zaman yapılması gerektiği ve bu konuda sorulmuş benzer soru ve cevapları aşağıdaki bağlantıda bulabilirsiniz.

H
İLGİLİ İÇERİK

Merhabalar size bir şey soracağım ben bu ayın 6 sında adet oldum ve adetten sonra kanamam durmadı çok değil ama sürekli kanamam oldu kanamayla birlikte belde ve

17 saat önce
G

Merhabalar size bir şey soracağım ben bu ayın 6 sında adet oldum ve adetten sonra kanamam durmadı çok değil ama sürekli kanamam oldu kanamayla birlikte belde ve kasıklarda sancı başlayınca kan testi yaptırdım beta hcg 47 çıktı doktor şüpheli gebelik dedi 2 gün sonra kendim evde idrar testi yaptım ikinci çizgi silik çıktı bu durumda hamilelik olabilir mi ?

Tahlil.com
Gebelik tetsi pozitif ancak sağlıklı bir gebelik olup olmadığını anlamak için bhcg takibinin yapılması gerekmektedir. Yani idrarda değil kanda gebelik testi yapılarak bu değerde artış veya azalma olup olmadığına bakılmalıdır.

Tahlillerinizi Biruni Laboratuvarlarında yaptırabilirsiniz.


Merhaba ben evde gebelik testi yaptım çift çizgi çıktı. Kan tahlili yaptırdım beta değerim 5,00 çıktı ve yanında negatif yazıyor. 2 aydır adet olmuyorum hamile

17 saat önce
G

Merhaba ben evde gebelik testi yaptım çift çizgi çıktı. Kan tahlili yaptırdım beta değerim 5,00 çıktı ve yanında negatif yazıyor. 2 aydır adet olmuyorum hamile olabilir miyim?

Tahlil.com
İdrar testi gebeliğin pozitif olduğunu gösteriyor. Ancak kanda gebelik testinin değeri tam sınırda.Bu değer yanıltabileceği için gebelik var veya yok demek yanlış olur. Bu durumda iki gün sonra kanda gebelik testinin tekrarlanması gerekmektedir. Değerde bariz bir artış olursa bu gebeliğin pozitif olduğu anlamına gelir ve bir kadın doğum doktoruna başvurulmalıdır.

Tahlillerinizi Biruni Laboratuvarlarında yaptırabilirsiniz.


Hocam hamilelikte olan kanamalar tam adet gününe denk gelir mi adet gibi düzenli olur mu yani yerleşme kanaması ve diğer kanamalar tam adet gününde olur mu iyi

17 saat önce
G

Hocam hamilelikte olan kanamalar tam adet gününe denk gelir mi adet gibi düzenli olur mu yani yerleşme kanaması ve diğer kanamalar tam adet gününde olur mu iyi bayramlar

Tahlil.com
Gebelikte normal adet kanaması gibi düzenli kanama olmaz. Üstüne görme kanaması diğer adıyla yerleşme kanaması adet tarihine yakın tarihlerde görülebilir ancak bu her gebelikte olan bir durum değildir ve defalarca tekrarlamaz.
Kanamanın üstüne görme kanaması olup olmadığını ayırt edebilmek için basit bir gebelik testi yapabilirsiniz.Üstüne görme kanamalarında test pozitif çıkar. Eğer negatif çıkarsa gebeliğin olmadığı yönünde bilgi verir.

Tahlillerinizi Biruni Laboratuvarlarında yaptırabilirsiniz.


Hocam Beta HCG testi yaptırdım şüphelendiğim için sonuçlarım şu şekilde çıktı Beta HCG (serum) <1,20 0,0 - 5,0 mLU/mL sonucum böyle sonuç pozitif mi negatif m

17 saat önce
G

Hocam Beta HCG testi yaptırdım şüphelendiğim için sonuçlarım şu şekilde çıktı Beta HCG (serum) <1,20

0,0 - 5,0 mLU/mL sonucum böyle sonuç pozitif mi negatif mi acaba?

Tahlil.com

Gebelik yönünden yapılan Beta HCG test sonucunuzu inceledik. Sonucunuz negatif.Yani hamilelik yok

Tahlillerinizi Biruni Laboratuvarlarında yaptırabilirsiniz.


H
SPONSOR BAĞLANTILARQ
TAHLİL MERKEZLERİ
Öne çıkan tahil merkezleri için tıklayın.B
KONU İLE İLGİLİ YORUMDA BULUN
Hey! Bu konu hakkında yorumda bulunmak veya Tahlil.com'a soru sormak için hemen üye ol veya giriş yap
W
YORUMLAR
11 ay önce
G
mcnmrv

Merhaba hocam yaklaşık 4 gün önce erkek arkadaşımla bir sürtünme söz konusu oldu daha önce hiç gerçek bir ilişkiye girmedik ve kızlığım da hiç bir hasar yok lakin daha sonradan baktığımda iç çamaşırımda bir ıslaklık olduğunu fark ettim kendi zevk suyumun kalıntıları vardı erkek arkadaşımın boşaldığından emin değilim fakat kıyafet üzerinde bile olsa hamile kalma olasılığım var m?

Tahlil.com
Bu tarz ilişkilerde gebelik riski yok denecek kadar azdır.Ancak meni veya zevk suyu iç çamaşırından geçer ve vajinaya sperm hücresi teması söz konusu olursa gebelik riski oluşur.Böyle bir temas söz konusu değil ise endişe etmenize gerek yok
4 yıl önce
G
busragencerr

merhaba haziranın ilk haftası ilişkiye girdik. adetim yeni bitmişti en fazla 1hafta olmuştu, boşalma olmadı zevk suyu gelmiş olabilir ayaktaydık ve penis vajinaya temas etmedi temas hissettiği an kendimi anında çektim oda tam temas değidi hastalığıma daha 2 hafta var fakat içim içimi yiyor

TahlilCom
Vajinaya temas olmamış ise hamileliğin oluşması beklenmez. 

H
SPONSOR BAĞLANTILARH
SPONSOR BAĞLANTILARH
İLGİLİ MAKALELER