First slide
Second slide
Third slide

Karnımda sürekli kıpırtılar var sanki bebek varmış gibi çok korkuyorum hamile kalmaktan

5 ay önce
G
Soru: Merhaba hocam bir sorum daha olacak evde yapılan idrar testleri ne kadar güvenlidir ve gerçek sonucu ne zaman verir? ben adetimin 2 ayına giriyorum karnımda sürekli kıpırtılar var sanki bebek varmış gibi çok korkuyorum hamile kalmaktan 2 defa test yaptım negatif çıktı. sizce hamilemiyim bu durumda.

Tahlil.com:İlgili veya ilgisiz çeşitli belirtileri hamilelik lehine yorumlayıp, bu belirtiler sonrası hamilelik olasılığı hakkında bilgi isteniyor.
Bu konuda ziyaretçilerimize çok basit bir önerimiz var.Hamilelik belirtileri ile boş yere kafa yorup vakit kaybetmektense gebelik testi yapılması en doğru yaklaşım olacaktır.

Gebelik testinin yapılması için en önemli kural ise beklenen adet tarihinde gecikme olmasıdır.Beklenen adet tarihinde gecikme olmadan gebelik testi, doktorunuz önermedikçe yapılmamalıdır.

Gebelik testinin ideal olarak ne zaman yapılması gerektiği ve bu konuda sorulmuş benzer soru ve cevapları aşağıdaki bağlantıda bulabilirsiniz.

H
İLGİLİ İÇERİK

Ben ilişkiden tahmini olarak 15 gün sonra test yaptırdım ve 5.00 beta hcg çıktı acaba hamile miyim bu değer yükselir mi?

15 saat önce
G

Ben ilişkiden tahmini olarak 15 gün sonra test yaptırdım ve 5.00 beta hcg çıktı acaba hamile miyim bu değer yükselir mi?

Tahlil.com

Beta HCG değeriniz henüz çok yeni bir hamilelik olduğu yönünde bir bilgi veriyor.

Önümüzdeki günlerde bu değerdeki yükselme, örneğin 2 gün sonra tekrarlanan Beta HCG değerinde en az 2 kat artış hamilelik yönünden çok daha net bilgi verecektir.
Kesin hamilelik tanısı ise, yapılacak ultrason muayenesinde gebelik kesesinin görülmesi ile koyulacaktır.

Beta HCG değerleri ve buna göre tahmini gebelik haftasının hesaplanmasında dair merak ettikleriniz var ise aşağıdaki yazımızda ayrıntılı bilgi bulabilirsiniz.

Beta HCG değerlerine göre tahmini gebelik haftası

Tahlillerinizi Biruni Laboratuvarlarında yaptırabilirsiniz.


evde 2 tane test yaptım negatif çıktı. kan testinde de beta hcg:2,00 çıktı dış gebelik olabilirmi.

2 gün önce
G

15 gün oldu regl olmuyorum. evde 2 tane test yaptım negatif çıktı. kan testinde de beta hcg:2,00 çıktı dış gebelik olabilirmi. aşırı derece de ishalim yatağa yattığım da karnımın sol yanı çok ağrıyor.

Tahlil.com

Ne iç ne de dış gebelik var sonucunuz negatif.İshal şikayetiniz devam ederse bir enfeksiyon hastalıkları uzmanına başvurunuz.

Dış gebelik ile ilgili detaylı bilgi almak isterseniz tıklayınız.....

Tahlillerinizi Biruni Laboratuvarlarında yaptırabilirsiniz.


Adet geçikmesi için doktora gittim adetin geliyor dedi ve hap verdi gebelik olsaydı gözükür müydü?

3 gün önce
G

Adet geçikmesi için doktora gittim adetin geliyor dedi ve hap verdi gebelik olsaydı gözükür müydü?

Tahlil.com
Bunun için doktorunuzun test yapması gerekir.Buna göre gebelik hakkında bilgi sahibi olunabilir.

Tahlillerinizi Biruni Laboratuvarlarında yaptırabilirsiniz.


Merhaba daha öncede yazmıştım Pazartesi kan testim 10.63 iken bugün 13 olmuş doktor sağlıksız bir gebelik olabilir dedi sağlıksız gebelik nasıl olur ne ile sonu

3 gün önce
G

Merhaba daha öncede yazmıştım Pazartesi kan testim 10.63 iken bugün 13 olmuş doktor sağlıksız bir gebelik olabilir dedi sağlıksız gebelik nasıl olur ne ile sonuçlanır ?

Tahlil.com
Bhcg değerine göre gebelik bulgusu var ancak normal bir gebelikte bu değerin hızla artış göstermesi gerekir.Bir önceki değere göre en az iki kat artmalı.Ancak sizde durum böyle değil.Beklenenin çok altında bir artış.Bu da gebeliğin sağlıklı bir gebelik olmadığını gösterir kese oluşamaz  ve genellikle düşük ile sonuçlanır.
Ayrıntılı bilgi için aşağıdaki linkten ilgili yazılara ulaşabilirsiniz.

Tahlillerinizi Biruni Laboratuvarlarında yaptırabilirsiniz.


L
ÇOK OKUNANLAR
H
SPONSOR BAĞLANTILARQ
TAHLİL MERKEZLERİ
Öne çıkan tahil merkezleri için tıklayın.B
KONU İLE İLGİLİ YORUMDA BULUN
Hey! Bu konu hakkında yorumda bulunmak veya Tahlil.com'a soru sormak için hemen üye ol veya giriş yap
W
YORUMLAR
5 ay önce
G
mcnmrv

Merhaba hocam yaklaşık 4 gün önce erkek arkadaşımla bir sürtünme söz konusu oldu daha önce hiç gerçek bir ilişkiye girmedik ve kızlığım da hiç bir hasar yok lakin daha sonradan baktığımda iç çamaşırımda bir ıslaklık olduğunu fark ettim kendi zevk suyumun kalıntıları vardı erkek arkadaşımın boşaldığından emin değilim fakat kıyafet üzerinde bile olsa hamile kalma olasılığım var m?

Tahlil.com
Bu tarz ilişkilerde gebelik riski yok denecek kadar azdır.Ancak meni veya zevk suyu iç çamaşırından geçer ve vajinaya sperm hücresi teması söz konusu olursa gebelik riski oluşur.Böyle bir temas söz konusu değil ise endişe etmenize gerek yok
3 yıl önce
G
busragencerr

merhaba haziranın ilk haftası ilişkiye girdik. adetim yeni bitmişti en fazla 1hafta olmuştu, boşalma olmadı zevk suyu gelmiş olabilir ayaktaydık ve penis vajinaya temas etmedi temas hissettiği an kendimi anında çektim oda tam temas değidi hastalığıma daha 2 hafta var fakat içim içimi yiyor

TahlilCom
Vajinaya temas olmamış ise hamileliğin oluşması beklenmez. 

H
SPONSOR BAĞLANTILARH
SPONSOR BAĞLANTILARH
İLGİLİ MAKALELER