First slide
Second slide
Third slide

Kasım ayında anal ilişki yaşadım ve boşalma dışarı oldu hiçbir şekilde de vajinaya temas gerçekleşmedi

3 ay önce
G

Kasım ayında anal ilişki yaşadım ve boşalma dışarı oldu hiçbir şekilde de vajinaya temas gerçekleşmedi. Ancak zevk suyunun akmış olmasından ve analdan ilişkşye girerken zevk suyu içerisindeki spermlerin vajinaya gelebilmiş olmasından şüphelendik. Adetimde 7-8 gün gecikme yaşayınca da tarlusal kullandım. Aynı gün adetim geldi. Her zamanki gibi sürdü bitti. Sonrasında herhangi bir ilişki yaşamadım. Aralık ayında da tarlusal kullandım ilaç bittikten sonra birkaç gün içinde adet oldum. Ancak o ilacı kullandığımdan beri bir şişkinlik var göbeğimin alt kısmında buna canım sıkılıp şüphelenince iki hafta önce idrar testi yaptım negatif. Reglimde birkaç günlük gecikme yaşadım yine bu ay ama oldum sonunda. Fakat hala şişkinlik canımı sıkıyor hocam. Sizce hamilelik ihtimali düşünülebilir mi Hale’n?

Tahlil.com

Anlattığınız gibi bir beraberlik sonrası gebelik olasılığı pek mümkün görülmüyor.
Sıklıkla  erken yaşlarda bu şekilde bir yakınlaşma yaşayan ve cinsel konularda da bilgi sahibi olmayan okurlarımızdan sıklıkla benzer sorular geliyor.

Tahlil.com doktorları olarak sizin gibi genç okurlarımıza  önerimiz aşağıdaki bağlantıda yer alan ve hamilelik oluşumuna dair verilen bilgileri sonuna kadar dikkatle okuyup hamileliğin oluşum ve test edilmesi hakkında  bilgi sahibi olmanız.

Tahlillerinizi Biruni Laboratuvarlarında yaptırabilirsiniz.

H
İLGİLİ İÇERİK

3 ay önce ir birliktelik yaşadık erkek arkadaşımla. Herhangi bir birleşme olmadı ancak zevk suyunun vajinaya bulaşmış olmasından korkuyoruz.

3 gün önce
G

30 Ocakta adet oldum. 16 şubatta bir birliktelik yaşadık erkek arkadaşımla. Herhangi bir birleşme olmadı ancak zevk suyunun vajinaya bulaşmış olmasından korkuyoruz. Ondan sonra 27 Martta adet oldum. Öncesinde testler yaptım negatif çıktı. Bu ay yine adetim gecikti test yaptım negatif. Eğer hamile olmuş olsam 12 haftalık hamile olmam gerekiyor. Testte anlaşılır mı ? Hamile miyim ?

Tahlil.com
İlişki sonrasında normal adet kanaması gören birinin gebelik riski bulunmaz.Adet düzensizliği başka nedenlere bağlı olabileceği için bir kadın doğum doktoruna muayene olmanızda fayda var

Tahlillerinizi Biruni Laboratuvarlarında yaptırabilirsiniz.


Vajina nerededir? Nasıl görünür?Bir de üstünde kıyafet varken yapılan yastık veya yumuşak bir şeye sürtünerek yapılan mastürbasyonda kızlık zarı bozulur mu?Yard

5 gün önce
G

Vajina nerededir? Nasıl görünür?Bir de üstünde kıyafet varken yapılan yastık veya yumuşak bir şeye sürtünerek yapılan mastürbasyonda kızlık zarı bozulur mu?Yardımcı olursanız sevinirim.

Tahlil.com
Vajina idrar deliğinin altındadır.
Kızlık zarı ancak vajinaya yabancı bir cisim sokulması 
ile veya normla yolla cinsel ilişkide bozulabilir. Bahsetmiş olduğunuz durumda kızlık zarının bozulması mümkün değildir. Kızlık zarı zannettiğiniz kadar yüzeyde değildir

Tahlillerinizi Biruni Laboratuvarlarında yaptırabilirsiniz.


Eşimle cinsel ilişkiye girdiğimde döl vajinamdan dışarı çıkıyor her defasında. Hamile olmama engel mi ne yapmam gerekiyor

5 gün önce
G

Eşimle cinsel ilişkiye girdiğimde döl vajinamdan dışarı çıkıyor her defasında. Hamile olmama engel mi ne yapmam gerekiyor

Tahlil.com
Adet kanı nasıl ki içinizde durmayıp akıyorsa meni de aynı şekilde akar.Sperm hücreleri sizin gözle göremeyeceğiniz kadar küçük ve şeffaftır. Aynı zamanda bir o kadar da hızlı. Boşalma durumunda rahim ağzından rahim içerisine ilerleyen sperm hücresi buradan da tüplere doğru ilerler.Kadında yumurtlamanın olduğu günlerde cinsel birleşme olursa  bu yumurta ve sperm hücreleri birleşerek döllenme gerçekleşir ve gebeliği oluşturur.
Ancak meninin geri akması gebelik oluşumuna engel değil doğal bir durumdur.

Tahlillerinizi Biruni Laboratuvarlarında yaptırabilirsiniz.


Sevgilimin zevk suyu muydu yoksa benim miydi bilmiyorum. Hamile kalma riskim vr mı?

1 hafta önce
G

Yumurtlama günümden bigün sonra üzerimde pijama ve iki iç çamaşırı sevgilim de ise boxer ve eşofman varken sürtünmeyle ilişki yaşadık. Sevgilim bosalmadı ama eşofmanında orta bir nokta dercede zevk suyu vardı ve saydığım kıyafetler üzerinden vajina girişime baskı uyguladı. Lavaboya gittiğimde iç çamaşırım nemliydi. Sevgilimin zevk suyu muydu yoksa benim miydi bilmşyorum. Hamile kalma riskim vr mı?

Tahlil.com
Gördüğünüz sıvı vajinadan gelen akıntı olmalı. Bu kadar kıyafetin üzerinden spermin geçip vajinaya girip gebelik oluşturması mümkün görünmüyor. Korkmanıza gerek yok.

Tahlillerinizi Biruni Laboratuvarlarında yaptırabilirsiniz.


H
SPONSOR BAĞLANTILAR

Q
TAHLİL MERKEZLERİ
Öne çıkan tahil merkezleri için tıklayın.B
KONU İLE İLGİLİ YORUMDA BULUN
Hey! Bu konu hakkında yorumda bulunmak veya Tahlil.com'a soru sormak için hemen üye ol veya giriş yap
W
YORUMLAR
3 ay önce
G
arzu07

ağrıdan acile gittim 15 gün önce, idrar kan tahlili yapıldı,kan tahlilin MCHC [L] 31,43 ..RDW [H] 18,6 ,çıktı, idrar tahlilin de Eritrosit [E] 1+ çıktı,ilaç kullandım geçmedi,ürolojiye gittim,tekrar idrar tahlili istendi Eritrosit [E] 2+ ve Lökosit [E] +-, sonuçlar nedir acaba?

TahlilCom
Tedaviye rağman şikayetleriniz geçmedi ise idrar kültürü yaptırmanızı öneririz..
3 ay önce
G
fenerbahce_tugce1907

Eşimle sürtünme yoluyla iliski yaşadık vajinamdan içeri biraz boşaldı hamile kalma olasiligim var mı?

Tahlil-com
Evet bu şekilde hamile kalabilirsiniz.
3 ay önce
G
kevsergonulds

Hocam merhaba ben bir ilişki yaşadım fakat vajinanın içine boşalma olmadı sadece kalça kısmına boşaldı yani vajinaya geldi mı bilemem ve ilişki yaşanırken adettim .Daha sonra 25 gün geçti ve idrar testi yaptım negatif cıktı. Sonrasında da adet oldum ama normale göre azdı şimdide adetim bitmesine rağmen karnında ciddi bir şişlik var bu kanamanın adet değilde üstüne adet görme olmasından korkuyorum.

Tahlil.com
Regl iken ilişkiye girmek gebelik oluşumunu engeller diye kesin bir durum yok.Üstüne görme kanaması normal adet kanamasından çok daha farklı ve kısa süreli bir kanama olur. Üstüne görme kanaması olduğunu düşündürüyorsa gebelik testini tekrarlayarak daha net bir bilgi edebilir veya bir kadın doğum doktoruna muayene olabilirsiniz.
4 ay önce
G
karamurat_416

10 aylık bebeğimin test sonuçları

TSH: 1,60
SERBEST T4:14,69
SERBEST T3: 6,35

Tahlil.com

Tahlil.com da tahlil sonuçlarınızın uzmanlarımızca sağlıklı bir şekilde yorumlanması için tahlillerinizin sonuç raporunda belirtilen normal değerlerini de yazmalısınız.
Bu konuda sitemizde bir çok uyarıda bulunup okurlarımızı bilgilendik.
Aşağıda konuya dair uyarılarımızı gözden geçirmenizde yarar var.4 ay önce
G
ades

prolaktin yüksekliği tedavisi görüyordum ilacı bırakınca tekrar yükselme olduğu için doktorum mr istedi. mr sonucunda hipofiz bez parankiminde sınırları net olarak belirlenemeyen 7 mm çapında İV GD sonrası serilerde belirgin kontrast tutulum göstermeyen görünüm mevcuttur denmekte.

Tahlil.com
Hipofiz bezinizde normal olmayan bir oluşum gözlenmiş.Doktorunuz konuya dair detaylı bilgi verecektir.
4 ay önce
G
meltem06_894

adet gunum15 gün gecikti kan testi yaptirdim beta 23 cikti ve adet oldum doktorun bi hafta sonra tekrar test yapacak acaba hamile olabilir miyim?

Tahlil.com

Halk arasında Kimyasal gebelik olarak bilinen durumu  geçiriyor olabilirsiniz.Aşağıda kimyasal gebelik ile ilgili detaylı bilgi bulabilirsiniz.

Kimyasal gebelik ( biyokimyasal gebelik) nedir?

4 ay önce
G
doganage

ALT 119
AST 99
CRP 79
bu değerler yüksek
EOS% 4,5
HGB 13,7
HCT 40,5
bu değerler düşük çıktı, sorun nedir?

Tahlil.com

CRP sıklıkla istenen bir tahlil türü olup  akut faz reaktanıdır.
Tahlil sonucunuzda CRP değeri yüksek olarak görülüyor.
CRP yüksekliğinde ilk olarak akla enfeksiyon ve/veya  romatizmal durumlar akla gelir.

CRP yüksekliğine dair aşağıdaki bağlantıda detaylı bilgi bulabilir ve bu konuda sorulmuş benzer soru ve verilmiş cevapları okuyabilirsiniz.

CRP YÜKSEKLİĞİ NEDİR?

Aynı zamanda ALT ve AST yüksekiğiniz de var.Belirtiğiniz değerler ve testler karaciğer fonksiyonları yönünden bilgi veriyor. Karaciğer yağlanması, kullandığınız ilaçlar ilk akla gelen yükselme nedenleri.Ultrason muayenesi ilk aşamada fikir verecektir bu testlerin yüksekliğine dair.Aşağıda konu ve karaciğer testlerine dair detaylı bilgi ve sorulmuş benzer sorular ile cevapları görebilirsiniz.


http://tahlil.com/alanin-aminotransferaz-alt

http://tahlil.com/aspartat-amino-transferaz-ast-sgot-yuksekligi-ve-dusuklugu-hangi-durumlarda-gorulur-ast-normal-degerleri-nedir4 ay önce
G
moosefirst

TSH -- 1.19 (N.D. 0.35 - 4.94)
Vitamin b12 -- 208 (187 - 883)
Ferritin -- 71.59 (21.81 - 274.66)
Folat -- 5.3 (3.1 - 20.5)

Demir (serum) -- 62 (65-175)
UIBC -- 289 (69-240)
TIBC -- 351

2.5 yıldır saç dökülmesi yaşamaktayım

Tahlil.com
Demir eksikliği bulgularınız var.Saç dökülmesinde etken olabilir.
4 ay önce
G
o.bastan

ben yeni evli bi bayanım.. eşimle ilişki anında canım çok acıyor ve ilişki gerçekleştirmiyor kendimi istem dışı çok kasıyorum ne yapmam gerekiyor bunu nasıl yenebilirim?

TahlilCom
Kadın doğum uzmanına gitmeniz ve muayene olması gereklidir..

H
SPONSOR BAĞLANTILAR

H
SPONSOR BAĞLANTILAR

H
İLGİLİ MAKALELER