Keten Tohum Yağının Faydaları Nelerdir?


H
SPONSOR BAĞLANTILAR



H
SPONSOR BAĞLANTILAR



H
İLGİLİ İÇERİK

Doğum Kilolarından Önce Psikolojik Olarak Kurtulun

Hamileliğin ilk aylarından itibaren anne adayları doğum sonrası kilolarını düşünmeye başlar. Tabii ki bu kadar erken düşünmek sayesinde daha dikkatli beslenen anne adayları her zaman kiloları verirken de daha avantajlıdır.

Doğumdan sonra kilo verirken en önemli unsur, dengeli beslenmektedir. Çünkü; anne aynı zamanda bebeğini beslemek ve kendi sağlığını da riske atmamalıdır. Çocuğuyla verimli vakit geçirebilmek için gücünü de kaybetmemelidir anne. Ayrıca lohusalık dönemi de çok önemlidir bu aşamada. Bu yüzden anne adayı başta mutlu ve sağlıklı, sonrasında çocuğu ve kendisi için yeterli olmalı, daha sonrasında güzelliğine dikkat etmelidir.

Kilo vermeye başlamadan önce anne adayları psikolojik olarak rahat ve mutlu olmalıdır. Öncelikle şükretmesi gereken durumların farkına varmalı ve bunları sık sık kendine hatırlatmalıdır. Bundan sonra ancak vücudunun hangi bölgelerinden rahatsız olduğunu ortaya koymalı ve bununla ilgili nasıl tedbirler alacağını belirlemelidir.

Diyetten hemen sonuç beklemek yanlıştır. Çünkü doğumdan sonra bebeğin ve annenin sağlıklı beslenmesi çok önemlidir. Bu sebeple karar verilen yolda emin adımlarla, sabırla ilerlemelidir.

Diyette bir süre geçirdikten sonra kıyafetler yenilenmeli ve artık hamilelikte giyilemeyen kıyafetlere geçilmelidir. Bu sayede vücuttaki değişim fark edilmekle beraber, daha dar kıyafetlere girmek için zayıflama çabaları da devam edecek ve ihtiyaç olan dürtü elde edilmiş olacaktır.

Doğumla birlikte zaten belli bir kilodan kurtulmuş olacaksınız. Yani fazla kilolarınızla canınızı sıkmak yerine, hem ne kadar güzel bir bebeğe sahip olduğunuzu düşünüp, hem verdiğiniz kilolarla motive olabilirsiniz. Kısacası olumsuz düşüncelerden kurtulup gelecek güzel günlerinizi düşünün.

Günün belli saatlerinde özellikle güneşin sağlık verdiği, arabaların az, sokakların tenha olduğu vakitlerde uzun yürüyüşler yapın bu sayede hem kendinizi dinlemiş hem de vücudunuzu havalandırmış olursunuz. Aynı zamanda kilo vermek için de işin en önemli kısmını atlatırsınız.

Su içmek, maddi olduğu kadar manevi hastalıklara da şifadır. Su tükettiğinizde; sütünüz artar, vücudunuz daha dinç ve sağlıklı olmakla birlikte, daha kolay kilo vermenizi de sağlar. Ağrıları da azalttığını düşündüğümüzde su, psikolojinin iyiliği için her şartı sağlamış olur.


Tahlillerinizi Biruni Laboratuvarlarında yaptırabilirsiniz.


Masaj Kadınlarda Sağlıklı Cinsellik İçin Etkilidir

Masaj sağlık açıdan faydalıdır. Ayrıca  cinsel isteği arttırır ve cinsel ilişki zevkini ikiye katlar.
Masaj çiftleri birbirlerine yaklaştırır.
Orgazmda sorunu yaşayan kadınlar veya geç orgazm sorunu yaşayan kadınlara yardımcı olur.
Cinsel ilişkiye başlamadan önce cinsel masajın uygulanması gerekir.
Kadının kaslarının gevşemesi için masaja
öncelikle sırt bölgesinden başlamanız tavsiye edilir.
Daha sonra partnerinize göğüs  ve en son da vajina masajı yapmalısınız.


Tahlillerinizi Biruni Laboratuvarlarında yaptırabilirsiniz.


Z
BİLMENİZ GEREKENLER