First slide
Second slide
Third slide

Kız arkadaşım hamilemi?

1 yıl önce
G

ben kız arkadaşımla sürtünerek ilişki yaşadım üzerimizde hiçbirşey yoktu vajinaya rahatça sürtünüyordum ve göbek kısmına boşaldım ama yandan vajina kenarına akmış olabilir fakat hemen sildik hem kuru hemde ıslak mendille adet zamanından 7 gün önceydi

Tahlil.com

Bu şekilde hamile kalmanız mümkün olamaz. Adet düzensizliği için doktora başvurabilir.

Tahlillerinizi Biruni Laboratuvarlarında yaptırabilirsiniz.

H
İLGİLİ İÇERİK

Hocam merhaba mastürbasyon sonrası hafif kanama şeklinde lekelenme oldu bu normal mi omdan sonra bir daha hiç olmadı olmasının nedeni nedir acaba

8 saat önce
G

Hocam merhaba mastürbasyon sonrası hafif kanama şeklinde lekelenme oldu bu normal mi omdan sonra bir daha hiç olmadı olmasının nedeni nedir acaba

Tahlil.com

Mastürbasyon yapmak kızlık zarına zarar vermez.Ancak vajinadan içeriye yabancı bir cisim sokularak veya normal cinsel ilişki ile kızlık zarı zarar görebilir veya bozulabilir.Eğer bu yönde bir şüpheniz var ise diye açıklama gereği duydum. Bunun dışında da lekelenme şeklinde kanamanın bir çok nedeni olabileceği için tekrar etmesi durumunda bir kadın doğum doktoruna muayene olabilirsiniz.

Tahlillerinizi Biruni Laboratuvarlarında yaptırabilirsiniz.


Merhabalar.Adet olduğumu düşünerek adetimin üçüncü günü ilişkiye girdim.İlk üç gün yoğun kan geldi,dördüncü gün çok azdı,beşinci gün kahverengi akıntıya dönüştü

8 saat önce
G

Merhabalar.Adet olduğumu düşünerek adetimin üçüncü günü ilişkiye girdim.İlk üç gün yoğun kan geldi,dördüncü gün çok azdı,beşinci gün kahverengi akıntıya dönüştü.Adet bitimi kahverengi akıntım hep olur ama adetim 1-2 gün daha uzun sürerdi.Acaba bu ay yumurtlamadan rahim kanaması mı yaşadım diye düşünüyorum.Böyle bir durumda yumurta sonradan çatlayıp 3.gün yaşadığım ilişkiden gebelik oluşturur mu?

Tahlil.com

Adetliyken yaşanan cinsel ilişkilerde gebelik riski çok çok düşük olsa da hem sağlık açısından hem de yanlış bir doğum kontrol yöntemi olduğu için önerilmemektedir.Kafanızda oluşan soru işaretlerini gidermek adına bir sonraki adet tarihinde gecikme yaşanırsa gebelik testi yaptırabilirsiniz.

Adet dönemi kadınların kolaylıkla enfeksiyon kapılabileceği dönem olduğundan ve oldukça sancılı olacağından ilişkiye girilmesi uzmanlarca önerilmemektedir.
Konuya dair ayrıntıyı bilgiye aşağıda paylaşacağım linkten ulaşabilirsiniz.

Tahlillerinizi Biruni Laboratuvarlarında yaptırabilirsiniz.


Hocam iyi günler.Partnerimin penisine gel git hareketi yaptım tükürükle.Daha sonra kondom takarken kondoma değdim.Elime zevk suyu geldiyse kondomun dış kısmına

8 saat önce
G

Hocam iyi günler.Partnerimin penisine gel git hareketi yaptım tükürükle.Daha sonra kondom takarken kondoma değdim.Elime zevk suyu geldiyse kondomun dış kısmına bulaşarak gebeliğe neden olabilir mi?

Tahlil.com

Yaşamış olduğunuz bu tür cinsel yakınlaşmalarda gebelik ihtimali neredeyse yok denecek kadar düşüktür.
Sürtünme yolu ile ve özellikle bakireliğe zarar vermemeyi hedefleyen ilişkilerde gebelik ancak meninin vajina ağzından içeri sızmasıyla mümkündür.
Bu şekilde bir temas ve sperm hücrelerinin vajinaya girme olasılığı var ise, tedbiren beklenen adet tarihinde en az 1 hafta gecikme olması beklenmelidir.Bu süre zarfında da adet görülmez ise, tedbir amaçlı olarak gebelik testi yaptırılması uygun olabilir.

Konuya dair aşağıda çok daha detaylı bilgi bulabilir,  bu konuda sorulmuş benzer soru ve cevapları okuyabilirsiniz.

Tahlillerinizi Biruni Laboratuvarlarında yaptırabilirsiniz.


Ben erkek arkadaşımla sürtünme yoluyla ilişki yaşadım temas oldu ama kızlık bozacak bir şey olmadı o dışarıya boşaldı. Ben ella hapı kullandım ve yaklaşık bir h

8 saat önce
G

Ben erkek arkadaşımla sürtünme yoluyla ilişki yaşadım temas oldu ama kızlık bozacak bir şey olmadı o dışarıya boşaldı. Ben ella hapı kullandım ve yaklaşık bir hafta sonra adetimi gördüm ama şuanda midem bulanıyor bu adetime 10 gün var sizce bu bulantı normal midir hamile miyim birazda griptim alakası olabilir mi yardımcı olur musunuz lütfen

Tahlil.com
Kullanmış olduğunuz ertesi gün hapının koruyuculuğu oldukça yüksektir.Ancak beraberinde bazı yan etkileri görülebilmektedir. Kasık ağrısı,adet olamam,adet tarihinde değişiklik veya bulantı gibi..İlaca bağlı olduğunu düşünüyorum ancak endişenizi gidermek için ilişki sonrası beklenen adet tarihinde bir hatadan uzun süren adet tarihinde gecikme yaşanır ise gebelik testi yaptırabilirsiniz.

Tahlillerinizi Biruni Laboratuvarlarında yaptırabilirsiniz.


H
SPONSOR BAĞLANTILAR

Q
TAHLİL MERKEZLERİ
Öne çıkan tahil merkezleri için tıklayın.B
KONU İLE İLGİLİ YORUMDA BULUN
Hey! Bu konu hakkında yorumda bulunmak veya Tahlil.com'a soru sormak için hemen üye ol veya giriş yap
W
YORUMLAR
2 ay önce
G
arzu07

ağrıdan acile gittim 15 gün önce, idrar kan tahlili yapıldı,kan tahlilin MCHC [L] 31,43 ..RDW [H] 18,6 ,çıktı, idrar tahlilin de Eritrosit [E] 1+ çıktı,ilaç kullandım geçmedi,ürolojiye gittim,tekrar idrar tahlili istendi Eritrosit [E] 2+ ve Lökosit [E] +-, sonuçlar nedir acaba?

TahlilCom
Tedaviye rağman şikayetleriniz geçmedi ise idrar kültürü yaptırmanızı öneririz..
2 ay önce
G
fenerbahce_tugce1907

Eşimle sürtünme yoluyla iliski yaşadık vajinamdan içeri biraz boşaldı hamile kalma olasiligim var mı?

Tahlil-com
Evet bu şekilde hamile kalabilirsiniz.
2 ay önce
G
kevsergonulds

Hocam merhaba ben bir ilişki yaşadım fakat vajinanın içine boşalma olmadı sadece kalça kısmına boşaldı yani vajinaya geldi mı bilemem ve ilişki yaşanırken adettim .Daha sonra 25 gün geçti ve idrar testi yaptım negatif cıktı. Sonrasında da adet oldum ama normale göre azdı şimdide adetim bitmesine rağmen karnında ciddi bir şişlik var bu kanamanın adet değilde üstüne adet görme olmasından korkuyorum.

Tahlil.com
Regl iken ilişkiye girmek gebelik oluşumunu engeller diye kesin bir durum yok.Üstüne görme kanaması normal adet kanamasından çok daha farklı ve kısa süreli bir kanama olur. Üstüne görme kanaması olduğunu düşündürüyorsa gebelik testini tekrarlayarak daha net bir bilgi edebilir veya bir kadın doğum doktoruna muayene olabilirsiniz.
3 ay önce
G
karamurat_416

10 aylık bebeğimin test sonuçları

TSH: 1,60
SERBEST T4:14,69
SERBEST T3: 6,35

Tahlil.com

Tahlil.com da tahlil sonuçlarınızın uzmanlarımızca sağlıklı bir şekilde yorumlanması için tahlillerinizin sonuç raporunda belirtilen normal değerlerini de yazmalısınız.
Bu konuda sitemizde bir çok uyarıda bulunup okurlarımızı bilgilendik.
Aşağıda konuya dair uyarılarımızı gözden geçirmenizde yarar var.3 ay önce
G
ades

prolaktin yüksekliği tedavisi görüyordum ilacı bırakınca tekrar yükselme olduğu için doktorum mr istedi. mr sonucunda hipofiz bez parankiminde sınırları net olarak belirlenemeyen 7 mm çapında İV GD sonrası serilerde belirgin kontrast tutulum göstermeyen görünüm mevcuttur denmekte.

Tahlil.com
Hipofiz bezinizde normal olmayan bir oluşum gözlenmiş.Doktorunuz konuya dair detaylı bilgi verecektir.
3 ay önce
G
meltem06_894

adet gunum15 gün gecikti kan testi yaptirdim beta 23 cikti ve adet oldum doktorun bi hafta sonra tekrar test yapacak acaba hamile olabilir miyim?

Tahlil.com

Halk arasında Kimyasal gebelik olarak bilinen durumu  geçiriyor olabilirsiniz.Aşağıda kimyasal gebelik ile ilgili detaylı bilgi bulabilirsiniz.

Kimyasal gebelik ( biyokimyasal gebelik) nedir?

3 ay önce
G
doganage

ALT 119
AST 99
CRP 79
bu değerler yüksek
EOS% 4,5
HGB 13,7
HCT 40,5
bu değerler düşük çıktı, sorun nedir?

Tahlil.com

CRP sıklıkla istenen bir tahlil türü olup  akut faz reaktanıdır.
Tahlil sonucunuzda CRP değeri yüksek olarak görülüyor.
CRP yüksekliğinde ilk olarak akla enfeksiyon ve/veya  romatizmal durumlar akla gelir.

CRP yüksekliğine dair aşağıdaki bağlantıda detaylı bilgi bulabilir ve bu konuda sorulmuş benzer soru ve verilmiş cevapları okuyabilirsiniz.

CRP YÜKSEKLİĞİ NEDİR?

Aynı zamanda ALT ve AST yüksekiğiniz de var.Belirtiğiniz değerler ve testler karaciğer fonksiyonları yönünden bilgi veriyor. Karaciğer yağlanması, kullandığınız ilaçlar ilk akla gelen yükselme nedenleri.Ultrason muayenesi ilk aşamada fikir verecektir bu testlerin yüksekliğine dair.Aşağıda konu ve karaciğer testlerine dair detaylı bilgi ve sorulmuş benzer sorular ile cevapları görebilirsiniz.


http://tahlil.com/alanin-aminotransferaz-alt

http://tahlil.com/aspartat-amino-transferaz-ast-sgot-yuksekligi-ve-dusuklugu-hangi-durumlarda-gorulur-ast-normal-degerleri-nedir3 ay önce
G
moosefirst

TSH -- 1.19 (N.D. 0.35 - 4.94)
Vitamin b12 -- 208 (187 - 883)
Ferritin -- 71.59 (21.81 - 274.66)
Folat -- 5.3 (3.1 - 20.5)

Demir (serum) -- 62 (65-175)
UIBC -- 289 (69-240)
TIBC -- 351

2.5 yıldır saç dökülmesi yaşamaktayım

Tahlil.com
Demir eksikliği bulgularınız var.Saç dökülmesinde etken olabilir.
3 ay önce
G
o.bastan

ben yeni evli bi bayanım.. eşimle ilişki anında canım çok acıyor ve ilişki gerçekleştirmiyor kendimi istem dışı çok kasıyorum ne yapmam gerekiyor bunu nasıl yenebilirim?

TahlilCom
Kadın doğum uzmanına gitmeniz ve muayene olması gereklidir..

H
SPONSOR BAĞLANTILAR

H
SPONSOR BAĞLANTILAR

H
İLGİLİ MAKALELER