First slide
Second slide
Third slide

Kızlık Zarı Yırtılınca Her Zaman Kanama Olur mu?

Kızlık zarının farklı tipleri vardır ve tipine göre, yırtılması kanamaya sebep olur yada olmaz..
Annüler hymen (halka şeklinde zar):  Eğer kızlık zarının ortasındaki delik daha geniş çaplı olursa kızlık zarı oldukça incelir. Bu tip kızlık zarlarında ilk ilişkide kanama olmaması normaldir.
Esnek yada yırtılmayan hymen: bu tip kızlık zarının esnek olması nedeniyle genelde ilk ilişkide kanama olmaz.
Septalı hymen: bu tip kızlık zarının ortasındaki boşluk bir bant ile ikiye ayrılır ve ilk ilişkide  söz konusu bantın yırtılması nedeniyle kanama oluşur.
Kripriform hymen: bu tip kızlık zarında ortadaki boşluk tek olmaz ve ızgara gibi birkaç delikten oluşur. İlk ilişkide kesinlikle kanama olur hatta bazen yırtılmaz ve jinekoloğun küçük bir cerrahi yardımıyla açılır.
İmperfore hymen: bazı insanlarda doğuştan kızlık zarı olmaz ve ergenlik döneminde adet kanaması karında birikir ve ağrı oluşturur. Bu durum cerrahi gerektirir. Böylece kızlık zarı açılır.


Tahlillerinizi Biruni Laboratuvarlarında yaptırabilirsiniz.

H
İLGİLİ İÇERİK

Cinsel İlişkiden Uzak Durmak Cinsel İlişki Ağrısı Sorununu Çözmez

Bazı kadınlar cinsel ilişkilerindeki yaşadıkları ağrılarının azalması için uzun süre cinsel ilişkiden uzak  durmalarını sanıyorlar. Uzmanlara göre bu düşünce tamamen yanlıştır. Ayrıca cinsel ilişkide ağrının olması da tamamen anormal bir durumdur.
Bu durumun en önemli nedeni erkeğin kadını iyice uyarmamasıdır. Bunun yanı sıra vajinanın kuruluğu da ağrılara sebep olur. Bu durumu çözmek için bazı östrojen kremleri veya kayganlaştırıcı ürünlerinin kullanımı tavsiye edilir.


Tahlillerinizi Biruni Laboratuvarlarında yaptırabilirsiniz.


Retrograd Ejakülasyon Nedir?

Retrograd ejakülasyon boşalma sırasında meni sıvısının mesaneye boşalmasıdır.
Retrograd ejakülasyon üretradan idrar ya da meni boşalmasını denetleyen kapakçıklarda çıkan bazı sorunlardan kaynaklanır.
Eğer bu sistem doğru bir  şekilde çalışırsa; mesaneyle üretra arasındaki kapakçığın boşalma sırasında, vas deferens ile üretra arasındaki kapakçığın ise idrar çıkarken kapanması gerekir.

Retrograd ejakülasyonun en önemli nedeni, daha önce geçirilmiş olan prostat ameliyatıdır.
Diyabet, kanser, multiple skleroz ve karında, pelviste ya da genital alanda yapılan ameliyatlar da söz konusu hastalığa neden olabilir.
  
Bazen retrogrard ejakülasyon kalp yetmezliğinin ve tansiyon yüksekliğinin tedavisinde alınan ve mesane boynunun gevşemesine yol açan ilaçların yan etkisi olarak da ortaya çıkar.
Ancak bazen  söz konusu hastalığın nedeni, tam olarak belirlenemez.


Tahlillerinizi Biruni Laboratuvarlarında yaptırabilirsiniz.


H
SPONSOR BAĞLANTILAR

Q
TAHLİL MERKEZLERİ
Öne çıkan tahil merkezleri için tıklayın.B
KONU İLE İLGİLİ YORUMDA BULUN
Hey! Bu konu hakkında yorumda bulunmak veya Tahlil.com'a soru sormak için hemen üye ol veya giriş yap
W
YORUMLAR
3 yıl önce
G
ayca_buse97

Masturbasyon yaparken Vajinamin icine bisey sokmadigim halde kan geldi kızlık zarı bozulmusmudur

TahlilCom
Olabilir..
4 yıl önce
G
kerem.sevgiolu

sürtünme bir ilişki yaşadım ama adetten yeni çıkmıştım erkek arkadaşım sadece vajinama sürtü ama bir baskı olmadı sonra lavaboya gittim ilişkiden biraz zaman sonra boşaldım ama kanla karışıktı korkuyorum kızlık zarım mı patladı mı yoksa adetten yeni çıktığım için mi

TahlilCom
Muayene yapılmadan kesin bir şey söylenemez..
4 yıl önce
G
tdd146

sürtünme ile yaptığım ilişkiden 1 saat sonra açık renkte biraz kan geldi.Sürtünme sırasında içeri doğru pek baskı olmadı İişki 2 saat sürdü.İlişki sırasında acı duymadım ama akşamı klitorisde 2 gün boyunca süren bi sızlama oldu .Acaba kızlık zarı bozulmuş mudur yoksa tahrişten ötürü mü kan gelmiştir

TahlilCom
Muayene olmadan fikir beyan edilemez..

H
SPONSOR BAĞLANTILAR

H
SPONSOR BAĞLANTILAR

H
İLGİLİ MAKALELER