First slide
Second slide
Third slide

Merhaba ben 28 yaşında ve bayanım mide karın ve sol boşluğumda hiç dinmeyen bir ağrım var bu sebepten 15 günde 2 defa acile kaldırıldım ilk gittiğim yerde sağ v

10 ay önce
G

Merhaba ben 28 yaşında ve bayanım mide karın ve sol boşluğumda hiç dinmeyen bir ağrım var bu sebepten 15 günde 2 defa acile kaldırıldım ilk gittiğim yerde sağ ve sol yumurtalıkta kist var ve hemen ameliyat dendi kabul etmeyip çıktım 2. gidişimde solda kist yok sağda var buda ağrı yapacak kadar önemli bir kist değil dendi bir kaç tetkikten sonra da bir şey yok denilip geri gönderildim. yiyecek ve içecek tüketiminde sonra ağrım şiddetleniyor. yüksek çıkan bazı kan değerlerim: wbc 15,5 -- neu 8,75 -- lym 5,81 -- rdw 15,9

Tahlil.com

Tahlil sonuçlarına göre enfeksiyon bulgularınız var.Ultrason dahil ilave tahliller de yapılmalı kesin tanı için.Bir gastroenteroloji uzmanına da danışmalısınız.

Tahlillerinizi Biruni Laboratuvarlarında yaptırabilirsiniz.

H
İLGİLİ İÇERİK

Ekteki kan tahlili sonucuma göre bana beslenme öneriniz ne olacaktır.Teşekkürler.Saygılarımla.. GLUKOZ AKŞ 106 (70-106) ÜRE 43 (17-43) ÜRİK ASİT 7,513,5-7.2)

1 gün önce
G

Ekteki kan tahlili sonucuma göre bana beslenme öneriniz ne olacaktır.Teşekkürler.Saygılarımla..
GLUKOZ AKŞ 106 (70-106)
ÜRE 43 (17-43)
ÜRİK ASİT 7,513,5-7.2)
KOLESTEROL 243 (100-200)
TRİGLİSERİD 235 (60-150)
LDL-KOL 146 (0-130)
ALT(SGPT) 73 (0-45)
AST(SGOT) 47 (0-35)
VİTAMİN B12 119 (127-505)

Tahlil.com

Diyabet yönünden risk altındasınız.Beslenme önerisinden çok bir endokrinoloji uzmanına başvurmanız önerimiz olacak

Tahlillerinizi Biruni Laboratuvarlarında yaptırabilirsiniz.


Hocam 8 yıldır tiroid hastasıyım, troid değerlerim yüksek fakat TSH düşüktü, uzun zamandır yanı 3-4 yıldır doktora bile gitmedim, bir kaç gün önce gittim ve T4

3 gün önce
G

Hocam 8 yıldır tiroid hastasıyım, troid değerlerim yüksek fakat TSH düşüktü, uzun zamandır yanı 3-4 yıldır doktora bile gitmedim, bir kaç gün önce gittim ve T4 1,18 (0,80-1,80), TSH 0-77 (0,35-5,00) T3 2,96 (0,01-4,00) ANTİ TG 46,74 (0,01-5,00) ve ANTİ TPO 256,44 (0,00-6,00)

Tahlil.com

Muhtemelen otoimmun bir tiroid bezi hastalığınız var, Hashimato da olabilir.Bir endokrinoloji uzmanına başvurmanızda yarar var.

Tahlillerinizi Biruni Laboratuvarlarında yaptırabilirsiniz.


Adet başlangıcı şimle ilişkiye girdik ve boşalma söz konusu oldu. Bugün sol omzumun altından sırtıma ve belimde sürekli halde bir ağrı var. Beyaz yapışkan akınt

3 gün önce
G

Adet başlangıcı 22 si 28 inde eşimle ilişkiye girdik ve boşalma söz konusu oldu. Bugün ayin 17 si sol omzumun altından sırtıma ve belimde sürekli halde bir ağrı var. Beyaz yapışkan akıntım oluyor. Nadir olarak karnıma ve kasığımda 1-2 saniyelik sancı oluyor. Test yaptım fakat testte c çizgisi dikey t çizgisi yatay olarak çıktı ve 10 dk sonra silindi. Hamile olma ihtimalim var midir ?

Tahlil.com

 Korunmasız ilişkilerde gebelik riski yüksektir. Ancak bahsetmiş olduğunuz sol kol sırta yayılan ağrı tekrarlar ve şiddetlenir ise bir kardiyoloji uzmanına muayene olabilirsiniz. Bu şüphesinden tamamen bağımsız olarak değerlendirilecek bir durumdur. Diğer bahsetmiş olduğunuz şikayetler ise gebelik yönünden bilgi vermez. Yapmış olduğunuz gebelik testinde bir sorun olduğunu düşünüyorum. Testin tekrarlanmasında fayda var. Veya bir kadın doğum doktoruna  başvurabilirsiniz. 

İdrar ile yapılan gebelik testini yorumlatmak ve sonucun ne anlama geldiğini öğrenmek için gebematiğimizi hemen kullanabilirsiniz.

Tahlillerinizi Biruni Laboratuvarlarında yaptırabilirsiniz.


gizli şekerim olduğunu söylendi ve GLİFOR 1000 mg ilacı verildi ama mide bulantısı yaptı

1 hafta önce
G

GLUKOZ 109, TRİGLİSERİD 87, LDL KOLESTROLA 146, FREE T3 3,41, TSH 0,03, FREE T4 1,32, HEMOGLOBİN AIC 8,75
gizli şekerim olduğunu söylendi ve GLİFOR 1000 mg ilacı verildi ama mide bulantısı yaptı eşimdede GLUKOZ 108 fakat şeker yokmuş şaşırdım

Tahlil.com

Sizin ve eşinizin açlık kan şekeri yani glukoz değerinizdeki hafif yükseklik diyabet hastalığı yönünden risk altında olabileceğinizi gösteriyor.
Günümüzde 100 ve üstü glukoz değerleri riskli kabul ediliyor.Doktorunuzun önerilerine uymanız ve verdiği tedaviyi uygulamanızı öneririz.

İlaç yan etki yaptıysa doktorunuza danışmanız uygundur.
Eşinizin de bir endokrinoloji doktoruna başvurması en doğru yaklaşım olacak.
Doktoru gerek görürse ilave testler de isteyecektir.

Tahlillerinizi Biruni Laboratuvarlarında yaptırabilirsiniz.


H
SPONSOR BAĞLANTILARQ
TAHLİL MERKEZLERİ
Öne çıkan tahil merkezleri için tıklayın.B
KONU İLE İLGİLİ YORUMDA BULUN
Hey! Bu konu hakkında yorumda bulunmak veya Tahlil.com'a soru sormak için hemen üye ol veya giriş yap
W
YORUMLAR
2 ay önce
G
arzu07

ağrıdan acile gittim 15 gün önce, idrar kan tahlili yapıldı,kan tahlilin MCHC [L] 31,43 ..RDW [H] 18,6 ,çıktı, idrar tahlilin de Eritrosit [E] 1+ çıktı,ilaç kullandım geçmedi,ürolojiye gittim,tekrar idrar tahlili istendi Eritrosit [E] 2+ ve Lökosit [E] +-, sonuçlar nedir acaba?

TahlilCom
Tedaviye rağman şikayetleriniz geçmedi ise idrar kültürü yaptırmanızı öneririz..
2 ay önce
G
fenerbahce_tugce1907

Eşimle sürtünme yoluyla iliski yaşadık vajinamdan içeri biraz boşaldı hamile kalma olasiligim var mı?

Tahlil-com
Evet bu şekilde hamile kalabilirsiniz.
2 ay önce
G
kevsergonulds

Hocam merhaba ben bir ilişki yaşadım fakat vajinanın içine boşalma olmadı sadece kalça kısmına boşaldı yani vajinaya geldi mı bilemem ve ilişki yaşanırken adettim .Daha sonra 25 gün geçti ve idrar testi yaptım negatif cıktı. Sonrasında da adet oldum ama normale göre azdı şimdide adetim bitmesine rağmen karnında ciddi bir şişlik var bu kanamanın adet değilde üstüne adet görme olmasından korkuyorum.

Tahlil.com
Regl iken ilişkiye girmek gebelik oluşumunu engeller diye kesin bir durum yok.Üstüne görme kanaması normal adet kanamasından çok daha farklı ve kısa süreli bir kanama olur. Üstüne görme kanaması olduğunu düşündürüyorsa gebelik testini tekrarlayarak daha net bir bilgi edebilir veya bir kadın doğum doktoruna muayene olabilirsiniz.
3 ay önce
G
karamurat_416

10 aylık bebeğimin test sonuçları

TSH: 1,60
SERBEST T4:14,69
SERBEST T3: 6,35

Tahlil.com

Tahlil.com da tahlil sonuçlarınızın uzmanlarımızca sağlıklı bir şekilde yorumlanması için tahlillerinizin sonuç raporunda belirtilen normal değerlerini de yazmalısınız.
Bu konuda sitemizde bir çok uyarıda bulunup okurlarımızı bilgilendik.
Aşağıda konuya dair uyarılarımızı gözden geçirmenizde yarar var.3 ay önce
G
ades

prolaktin yüksekliği tedavisi görüyordum ilacı bırakınca tekrar yükselme olduğu için doktorum mr istedi. mr sonucunda hipofiz bez parankiminde sınırları net olarak belirlenemeyen 7 mm çapında İV GD sonrası serilerde belirgin kontrast tutulum göstermeyen görünüm mevcuttur denmekte.

Tahlil.com
Hipofiz bezinizde normal olmayan bir oluşum gözlenmiş.Doktorunuz konuya dair detaylı bilgi verecektir.
3 ay önce
G
meltem06_894

adet gunum15 gün gecikti kan testi yaptirdim beta 23 cikti ve adet oldum doktorun bi hafta sonra tekrar test yapacak acaba hamile olabilir miyim?

Tahlil.com

Halk arasında Kimyasal gebelik olarak bilinen durumu  geçiriyor olabilirsiniz.Aşağıda kimyasal gebelik ile ilgili detaylı bilgi bulabilirsiniz.

Kimyasal gebelik ( biyokimyasal gebelik) nedir?

3 ay önce
G
doganage

ALT 119
AST 99
CRP 79
bu değerler yüksek
EOS% 4,5
HGB 13,7
HCT 40,5
bu değerler düşük çıktı, sorun nedir?

Tahlil.com

CRP sıklıkla istenen bir tahlil türü olup  akut faz reaktanıdır.
Tahlil sonucunuzda CRP değeri yüksek olarak görülüyor.
CRP yüksekliğinde ilk olarak akla enfeksiyon ve/veya  romatizmal durumlar akla gelir.

CRP yüksekliğine dair aşağıdaki bağlantıda detaylı bilgi bulabilir ve bu konuda sorulmuş benzer soru ve verilmiş cevapları okuyabilirsiniz.

CRP YÜKSEKLİĞİ NEDİR?

Aynı zamanda ALT ve AST yüksekiğiniz de var.Belirtiğiniz değerler ve testler karaciğer fonksiyonları yönünden bilgi veriyor. Karaciğer yağlanması, kullandığınız ilaçlar ilk akla gelen yükselme nedenleri.Ultrason muayenesi ilk aşamada fikir verecektir bu testlerin yüksekliğine dair.Aşağıda konu ve karaciğer testlerine dair detaylı bilgi ve sorulmuş benzer sorular ile cevapları görebilirsiniz.


http://tahlil.com/alanin-aminotransferaz-alt

http://tahlil.com/aspartat-amino-transferaz-ast-sgot-yuksekligi-ve-dusuklugu-hangi-durumlarda-gorulur-ast-normal-degerleri-nedir3 ay önce
G
moosefirst

TSH -- 1.19 (N.D. 0.35 - 4.94)
Vitamin b12 -- 208 (187 - 883)
Ferritin -- 71.59 (21.81 - 274.66)
Folat -- 5.3 (3.1 - 20.5)

Demir (serum) -- 62 (65-175)
UIBC -- 289 (69-240)
TIBC -- 351

2.5 yıldır saç dökülmesi yaşamaktayım

Tahlil.com
Demir eksikliği bulgularınız var.Saç dökülmesinde etken olabilir.
3 ay önce
G
o.bastan

ben yeni evli bi bayanım.. eşimle ilişki anında canım çok acıyor ve ilişki gerçekleştirmiyor kendimi istem dışı çok kasıyorum ne yapmam gerekiyor bunu nasıl yenebilirim?

TahlilCom
Kadın doğum uzmanına gitmeniz ve muayene olması gereklidir..

H
SPONSOR BAĞLANTILARH
SPONSOR BAĞLANTILARH
İLGİLİ MAKALELER