Migreni Tetikleyen Etkenler Nelerdir?


H
SPONSOR BAĞLANTILARH
SPONSOR BAĞLANTILARH
İLGİLİ İÇERİK

Erkeklerde Prolaktinin Hormonu (süt hormonu) Yüksekliği Cinselliği Etkiliyor

Günümüzde prolaktin hormonunun kadınlar ve erkeklerde yükselmesi yaygın bir sorun haline gelmiştir. Bu hormon, kadınların meme bezlerinden süt salgılanmasını uyarır. Kadınlarda, bu hormonun gereksiz artış nedeni genellikle hipofiz bezi tümörleridir. Erkeklerde ise bu olasılık düşüktür.
Erkeklerde hipofiz bezi tümörüne bağlı olarak bu hormonun kanda yükselmesi, baş ağrısı ve görme problemleriyle birlikte ortaya çıkar.
Erkeklerin %60 ’ında bu tümörler 10 milimetreden büyüktür ve
makroadenom olarak isimlendirilir.
Söz konusu hormonun yükselmesi erkeklerde, kadınlar kadar belirgin değildir ve genelde cinsel işlev bozukluğu, baş ağrısı ve görme problemleri gibi nedenlerden dolayı doktora gidildiğinde teşhis edilir.  Nişanlılık ve Cinsellik

Evlilik öncesi hazırlıktır nişanlılık dönemi. Verimli değerlendirilirse, evlilikte korkulan cinsel problemler yaşanmaz.

Bu dönemde cinsel ilişkiye girmek doğru değildir. Doğru olan; partnerle, cinsellikle ilgili konuşarak her iki tarafı da rahatlatmaktır. Bu konuşma başlangıcı genelde erkeklere aittir. Bayan bu konuda çekingen davranabilir.

Konuşma son derece yumuşak olmalı ve daha sağlıklı cinsellik nasıl yaşanır, bunu karşılıklı tartışmak gerekir.

Ufak öpüşmeler ve dokunmalar, bu dönemde yapılacak maksimum hareketler olmalı ve ileri gidilmemelidir. Bu durumda evlilik heyecanı artar.Z
BİLMENİZ GEREKENLER