2 hafta önce
G
cenk_inci07

Mrb hocam bundan bir yil 3 ay once korunmasiz bi iliskide bulundum ynliz iki dk sonra korunmasiz oldugu dusuncesiyle iliskiye son verdim bosalma yasanmadi o zaman aklima gelmedi aradan 1 yil gectikten sonra korku yasadim HbsAg: 0.601 Anti HBs: 1000 ANTI HCV: 0.070 Anti HIV 1/2 : 0.218 Bir ay sonraki HBsAg: 0.540 ANTI HC: 0.042 Anti HIV 1/2: 0.354 Artik tekrar yaptirayimmi yoksa konuyu kapatayimmi

Tahlil.com

HIV ile ilgili tahlil  sonuçlarınız normal.
HIV korkusu, paranoyası  veya endişesi yaşayanlara Tahlil.com doktorları olarak önerimiz ise; testlerini kendi başlarına değil de  bir enfeksiyon hastalıkları uzmanına başvurarak ve onun tavsiyesi ile testlerini yaptırmaları olacaktır.

HIV endişesine dair olarak konuyu kapatıp kapatmayacağınız ise sizin bileceğiniz bir durum.Burada test sonuçlarınızı yorumluyoruz.

Ayrıca geçmeyen bir  HIV korkunuz var ve  bu konuyu kafanızdan hiç atamıyorsanız aşağıdaki HIV korkusuna dair yazımızı okumanızı öneriyoruz.
Bu yazımızı dikkatle okuyup bu konudaki uyarılarımızı dikkate almanız faydanıza olacaktır.


HIV korkusu nedir?


2 hafta önce
G
guloazadi

Merhaba efendim
Bir şey soracaktım vajinamda el yöntemiyle sürtünerek,alet sokma yada parmak sokma herhangi bir şey olmadan birden uyuştu ve beyaz sıvı bir akıntı geldi ama herhangi kan olsun ağrı olsun bir şey olmadı.Kızlık zarı bozulmuş mudur? düşünmekten canım iyice sıkılmaya başladı.

Tahlil.com
Mastürbasyon sonrasında bu sıvının gelmesi gayet normal bir şey. Vajinanıza parmak veya yabancı bir cisim sokmadığınız taktirde kızlık zarı bozulmaz. bozulduğu taktirde bir kaç damla kan gelebilir ve bazen bu kan pembe renkte olur

Daha detaylı bilgi edinmek için sitemizdeki sayfayı ziyaret edebilirsiniz: http://tahlil.com/kadinlarda-masturbasyon-hakkinda-merak-edilenler
2 hafta önce
G
tubaozcirak37

İyi günler. Ben en son 22 ocakta adet gördüm adet düzensizliğim mevcut bazen 45 günü buluyor. Birer hafta arayla iki kere eczaneden aldığım testle hamilelik testi yaptırdım tek çizgi çıktı. Bi hafta geçti hala adet olmadım. Mide bulantılarımda var. Testlerin yanlış çıkma ihtimali nedir. Bugün 47. Günüm. Yada hamile olma ihtimalim varımdır. Daha öncesinden düşükle sonuçlanan gebelik geçirdim.

Tahlil.com
Testler usülüne göre yaptıysanız doğru sonuç verecektir.Ancak size önerimiz adetinizde gecikme devam ederse bir kadın doğum uzmanına başvurmanız.
Doktorunuz gerek görürse kanda Beta HCG testi de isteyebilir.
2 hafta önce
G
dilhanyilmazz

Hocam ben doğum kontrol hapı kullandım 2 3 hafta doktorum verdi fakat normalde hasta olduğum ilk 2 gün fazla kanım gelirdi bu 2 gün pembe ve yok denecek kadar az geldi sizce bu hap kanamayı bu kadar keser mi yoksa üstüne görme midir? kadın doğum hapı bildiğime göre varsa hamilelik düşük yaptırmıyormuş

Tahlil.com
Doğum kontrol haplarının hamilelik sürecinde düşük yaptırdığı şeklinde bir bilgi yoktur.Bu doğru değildir.
Kanamayı kesmek için kendi başınıza hap kullanmayın.Kadın doğum doktoruna danışın
2 hafta önce
G
ayseyesilyurt6161

Subatın 1inde hasta olmuştum 20 gün üstüne bidaha oldum 2gün oldu adetim biteli kasıklarım çok ağrıyor 3 Ay önce catlatma iğnesi oldum neden böyle olabilir

Tahlil.com
Bunun bir çok nedeni olabilir.Enfelsiyon, yumurtalıklardaki sorunlar vs.
Bir kadın doğum doktoruna başvurabilirsiniz.
2 hafta önce
G
Berivan2154

Merhaba 13 subat son regl tarihim 8 mart da tahlil yaptim 209. 7 cikti sizce hamile.miyim.acill

Tahlil.com

Beta HCG değeriniz yüksek, bu da hamilelik lehine,ancak ultrason muayenesi ile de bunun önümüzdeki günlerde teyit edilmesi gerekmekte.

Beta HCG değerleri ve buna göre tahmini gebelik haftasının hesaplanmasında dair aşağıda detaylı bilgi bulabilirsiniz.

Beta HCG değerlerine göre tahmini gebelik haftası

2 hafta önce
G
beyzabarss

Sevgilimle 1 hafta önce sürtünerek ilişkiye girdik ve bu hafta adet olmam lazım kendisini tutamadı vajinamin üstüne boşaldı deliğe yakinmiydi degilmiydi bilmiyoruz hamile olma ihtinalim nedir?

Tahlil.com

Yaşamış olduğunuz bu tarz bir ilişki sonrası  gebelik şansı yok denecek kadar azdır
Fakat bu işler şakaya da gelmez. Beklenen adet tarihinde  en az 7 gün gecikme olursa tedbiren de olsa  hamilelik testi yaptırılabilir.

Gebelik testi ve hamile kalma olasılığına dair sitemizde yayınlanmış yazıları, sorulmuş benzer  soru ve uzmanlarımızın verdiği cevapları okumak için tıklayınız......

3 hafta önce
G
hamdipak.1903

Ben şüpheli ilişkiye girdim 2 yıl önce girdikten 4 gün sonra doktora devlet hastanesi enfeksiyon uzmanına gittim bana 1. Ve 3.Ayda belli olur dedi ama tedirginsen yapalım dedi test yaptırdım tabi negatifdi ben sonra 2. Ve 3.Aydada gittim negatif çıktı doktor daha baktırmana gerek yok dedi herhangibir ücret ödemedim bazı sitelerde okudum 6. Ay sonunda belli olur diye yazıyor 

Tahlil.com

HIV tahlil sonuçlarınız normal, doktorunuz gerek görmedikçe bir daha test yaptırmanıza gerek yok,

HIV testi ile ilgili  Tahlil.com'a sorulmuş yüzlerce soru, verilmiş cevap ve yayınlanmış yazıları okumak için tıklayınız..

3 hafta önce
G
celebi58.40

Allah rızası için yardım edin uyuyamıyorum kaç gündür. Kondomsuz ilişkiye girdikten 2 gün sonra ateşlenmeye başladım, halsizliğim oldu ara ara mide bulantısı ve ishal oldum. 1 hafta geçti iyileştim ardından 2 hafta sonra tekrar bu belirtiler ortaya çıktı tekrar iyileşti. 2ay kadar süre geçtikten sonra cinsel organımın deri kısmında ve diz kapağımda sivilceye benzer bişeyler çıktı çok korkuyorum??

Tahlil.com

Yazdıklarınızdan HIV enfeksiyonu ve AİDS konusunda yeterince bilgi sahibi olmadığınız ve bazı yanlış bilgilere sahip olduğunuz anlaşılıyor.
HIV virusu, bulaşsa bile  bu kadar kısa zamanda enfeksiyona yol açıp belirti vermez. 
AİDS belirtileri, testin ne zaman yapılacağı gibi konular hakkında detaylı  bilgi almak ve benzer sorulmuş yüzlerce soru ve cevabı okumak için tıklayınız....

HIV ve AİDS nedir, belirtilertenı ve tedavisi


3 hafta önce
G
aliruzgar1907

Hocam şimdi eşimle sürtünmeyle ilişkiye girdik ve ic çamaşırına sperm deymiş yaklaşık tam 20 GUN oldu ve eşim 1 hafta adet günü gecmesi sizce elim hamilemi

Tahlil.com

Erken yaşlarda belirtiğiniz şekilde yaşanan cinsel beraberlikler sonrası kimi zaman bu tür çok da anlamlı olmayan sorular geliyor.
Cinsellik ve hamilelik oluşumu gibi konularda bilgi eksikliği de buna benzer  soruların gelmesine yol açıyor.
Elimizden geldiğince okurlarımızı bu konuda bilgilendirmek için uyarıcı yazılar yayınlıyor ve soru cevaplıyoruz.
Belirtiğiniz şekilde bir ilişki ile  hamilelik mümkün görünmüyor.Muhtemelen yaşınız küçük ve cinsel konularda da bilgi sahibi değilsiniz.
Hamileliğin hangi durumlarda olabileceği, hangi durumlarda hamilelik olmayacağı ve bu konularda sorulmuş benzer  binlerce soru ve Tahlil.com uzmanlarınca verilmiş cevapları aşağıdaki bağlantılarda bulabilirsiniz.
Biraz vakit ayırıp dikkatle okumanızı öneririz.

Hamile nasıl kalınır, hangi tür ilişkilerde hamile kalınmaz, öğrenmek için tıklayınız.....


3 hafta önce
G
dilekyerhan1903

Merhaba ben bayanim kan grubum ARh+ Sözlümun ARh - kan uyuşmazlığı varmıdır?

Tahlil.com
Hayır kan uyuşmazlığınız yok.
Tam tersi bir durumda yani siz  ARh( - )
Sözlümun ARh + olsa idi  kan uyuşmazlığı var derdik
3 hafta önce
G
muratcan19871

 Bu sonucu yorumlarmısınız? HBsAg (ELISA) 0,4981 ANTİ HCV (ELISA) 0,172 Anti HIV (ELISA) 0,337

Tahlil.com

Tahlil.com'a sorduğunuz tahlil sonuçları normal olarak yorumluyoruz.
Test sonuç değerlerinizde bir anormallik görülmüyor.

1 ay önce
G
bugra575_

Merhaba ben Buğra 17 yasindayim gelisim icin endokrinolojiye gitmistim doktor tahlil yaptirdi sol bilek röntgeni falan cektirdi sonuclari gostermeye gittigim de kemiklerin artik gelisimini bitirmis uzayamazsin dedi.
Kan tahlillerim de alp degeri 230 cikti her sey normal dedi gelişimimi de tamamlamışım 230 cikmasi normal mi?

Tahlil.com
Bilek röntgeni büyümenin devam edip etmeyeceği hususunda önemli bir göstergedir.
ALP değerinizi yorumlayabilmemiz için ise test raporunuzdaki belirtilen referans değerlerini iletmelisiniz.
1 ay önce
G
walker07

CİNSİYET:ERKEK YAŞ:6,5 Tahlilleri yorumlarmısınız teşekkürler.
HEMOGLOBİN    12,9        
HEMATOKRİT    41,2
LÖKOSİT    6,34
ERİTROSİT    5,42
MCV    76,1    L
MCH    23,8    L            
MCHC    31,3    L    
TROMBOSIT    394    
RDW    14,6                    
NOTROFİL %    46,2            
LENFOSİT%    35,9                
MONOSİT%    4,3    L        
EOSİNOFİL%    11,1    
BASOFİL%    0,6        
MPV    7,6        
NOTROFİL    2,93            
LENFOSİT    2,28                
MONOSİT    0,27    L
EOSİNOFİL 0,70
BASOFİL    0,04        
LUC    0,12        
LUC%    1,9    
PDW    35,

Tahlil.com

Bizlere sormuş olduğunuz tahlil sonuçları  hemogram  diğer adıyla da kan sayımı testinde yer alan parametreler.

Sonuçlar ise normal.
Hemogram ( Kan sayımı) tahlilindeki tüm parametreler hakkında detaylı bilgi sahibi olmak, bu konuda sorulmuş benzer soruları ve Tahlil.com uzmanları tarafından verilen cevapları okumak için aşağıdaki bağlantıları ziyaret edebilirsiniz.

Kan sayımı( hemogram) tahlilinde yer alan parametrelerdeki kısaltma ve değerler ne anlama geliyor?


1 ay önce
G
pesimist_stil

Öncelikle iyi günler. Siteniz gerçekten çok faydalı ve yararlı bilgiler içeriyor. Benim bir sorum var sizlere. Cevaplarınızı ve yazılarınızı okuduğumda adet olan bir bayanın hamile kalamayacağını söylüyorsunuz hep, peki normal adet tarihinden geç adet gören biri için de aynı şey geçerli mi ? Bir de bu gecikmenin nedeni ne olabilir sizce.

Tahlil.com

Normal tarihinden geç adet gören biri veya adet düzensizliği olan biri korunmasız bir cinsel ilişki sonrası hamile kalabilir.
Bizim özellikle belirtiğimiz mevzu ise ilişki sonrası adet görülmesi durumunda adet öncesi kurulan cinsel ilişkiye bağlı bir hamileliğin mümkün olmadığıdır.
Adet gecikmesi sadece gebelik nedeniyle olan bir durum değildir.
Kadınlarda adet gecikmesinin bir çok sebebi olabilir.
Aşağıda gebelik dışı nedenlerle adet gecikmesinin görülebildiği durumları inceleyebilirsiniz.

Adet gecikmesi nedenleri nedir?

Adetinizde gecikme devam ederse kadın doğum doktoruna muayene olmanız en doğru yaklaşım olacaktır.


1 ay önce
G
Skozaa

Hocam merhabalar.3 hafta önce birisiyle ilişkiye girdim.3 hafta sonunda dilimde bazi yaralar kusma filan yasadim ama 3 gun sonra bu agrilar tamamen gecti.Hocam sorum tam olarak şu: cinsel iliski sırasında penisimi karşı cinsin vajinasına hic sokmadım.Ama dilimi bi 3 - 4 kez vajinayi yalayacak sekilde kullandım.Sadece vajina yalamaktan aids bulaşirmı ? Bir de karsi cinse hic oral yaptirmadım.saoln

Tahlil.com

Yazdıklarınızdan HIV enfeksiyonu ve AİDS konusunda yeterince bilgi sahibi olmadığınız ve bazı yanlış bilgilere sahip olduğunuz anlaşılıyor.
HIV virusu, bulaşsa bile  bu kadar kısa zamanda enfeksiyona yol açıp belirti vermez. 
AİDS belirtileri, testin ne zaman yapılacağı gibi konular hakkında detaylı  bilgi almak ve benzer sorulmuş yüzlerce soru ve cevabı okumak için tıklayınız....

HIV ve AİDS nedir, belirtilertenı ve tedavisi


1 ay önce
G
unuttumdeme

Merhaba erkek arkadaşımla sürtünme yoluyla bir ilişki yaşadık vijinamin üstüne boşaldı ben hamile kalmaktan korktum ella ertesi gün hapı içtim 2 3 sonra hasta oldum ama kanamam çok çok çok az geldi yani bir ince çizgi kadardı hiç çok gelmedi . 7 gün geçti iliskiden sonra bende göğsümde ağrı karın kaslarım agriyo sizce hamileyim şimdiden yardjmjniz için teşekkür ederim

Tahlil.com

Biz cevap vermekten bıkmıyoruz sizler de sormaktan.
Adet gören birinin hamile olmasının mümkün olmadığını binlerce kere yazdık.Üstüne görme denen olayın da internetteki bilgi kirliliği nedeniyle kafa karışıklığına yol açtığını da defalarca belirttik.

Biraz vakit ayırıp aşağıda yazdıklarımızı ezberleyene kadar dikkatle okuyun.Hatta mümkünse yazıcıdan çıktı alıp bir de fosforlu kalemle üstünden geçin.

Cinsel beraberlik veya ilişki  sonrası adet görülmüş olması hamilelik şansının bulunmadığını belirtir.
Ancak adet sonrası tekrar bir  korunmasız ilişki olur ise, bundan sonraki süreçte yine bir gebelik olasılığı bulunmaktadır.
Adet kanamasının ne anlama geldiğini ve adet gören birinin neden hamile olamayacağını anlamak için aşağıdaki bağlantıyı da dikkatle okumanızı öneriyoruz.

Adet gören biri aynı zamanda hamile olabilir mi?

Üstüne görme olarak da bilinen ve gebelerde görülen yerleşme kanaması da sıklıkla adet görmekle karıştırılıyor,
Bir kere şu konuyu lütfen unutmayın.Üstüne görme nadir görülen bir durum olup adet kanamasıyla da kolaylıkla ayırt edilebilir.
Aşağıdaki bağlantıda adet görme ile üstüne görme arasındaki farkın ne olduğu anlatılıyor, bunu da okumanızı öneriyoruz.

Üstüne görme ile adet kanaması nasıl ayırt edilir?

Hamilelik ihtimali ve benzer sorulara verdiğimiz cevapları okumak için  tıklayınız.....

1 ay önce
G
Nisa2007

Yaşım 28 adetin 3. gunu yapilan hormon tahlilim
BetaHCG 0,0
Estradiol 50 referens araligi 24-114
Progesteron 1,52 referans ara 0,31-1,52
FSH 5,38 referans ara 3,85-8,78
LH 5,57 referans ara 2,12-10,89
TSH 2,399 0,38-5.33
Prolaktin 6,74 referans ara 3,34 - 26,7

Tahlil.com
Gayet iyi çıkmış sonuçlarınız.
BetaHCG 0,0 olması da hamilelik olmadığını gösteriyor.
1 ay önce
G
Denko_70

17 yasindayim kiz arkadasimla surtunerek iliski yasadim uzerine tayt falan vardi giyinikti yani bende boxer vardi birşey olurmu

Tahlil.com

Anlattığınız gibi bir beraberlik sonrası gebelik olasılığı pek mümkün görülmüyor.
Sıklıkla  erken yaşlarda bu şekilde bir yakınlaşma yaşayan ve cinsel konularda da bilgi sahibi olmayan okurlarımızdan sıklıkla benzer sorular geliyor.

Tahlil.com doktorları olarak sizin gibi genç okurlarımıza  önerimiz aşağıdaki bağlantıda yer alan ve hamilelik oluşumuna dair verilen bilgileri sonuna kadar dikkatle okuyup hamileliğin oluşum ve test edilmesi hakkında  bilgi sahibi olmanız.

Hamilelik nasıl olur, hangi durumlarda ise hamilelik olmaz?

1 ay önce
G
trland

Test Adı    Tetkik Sonucu
SEDIM (MM/SAAT)    1
BASO#    0.02
RDW-CV    12.7
PDW    19.5
PCT    0.155
MPV    9.9
PLT    158
MCHC    36.26
MCH    30.61
MCV    84
HCT    44.2
NEU%    51.3
BASO%    0.4
EOS%    3
EOS#    0.12
RBC    5.23
HGB    16.02
NEU#    2.02
LYM%    38.7
WBC    3.9
LYM#    1.53
MONO%    6.6
MONO#    0.26
AST    22
T.KOLESTEROL    183
ALT    26
TRİGLİSERİT    67

Tahlil.com

Sorduğunuz tahlil sonuçlarınızda kayda değer bir anormallik görülmüyor. Sonuçlarınızı normal olarak yorumlayabiliriz.

Daha Fazla Yorum Göster