2 yıl önce
G
esra-manav

Merhaba. Reglim 9 gün gecikti. Bugün kan tahlili yaptırdım 1.01 çıktı. Bu ay ilk denememiz. 2 ay once butun tahlillerim yapıldı. Herşeyim normal. İlk defa bu kadar uzun gecikme yasıyorum. Sizce kesin hamile degil miyim? Ne yapmam lazım?

Tahlil.com

Adet gecikmesi sadece gebelik nedeniyle olan bir durum değildir.
Kadınlarda adet gecikmesinin bir çok sebebi olabilir.
Aşağıda gebelik dışı nedenlerle adet gecikmesinin görülebildiği durumları inceleyebilirsiniz.

Adet gecikmesi nedenleri nedir?

Adetinizde gecikme devam ederse kadın doğum doktoruna muayene olmanız en doğru yaklaşım olacaktır.


2 yıl önce
G
bi.bayram76

Merhaba;
Dün itibari ile kan testi yaptırdım.
kan testi yaptırmadan 1 gün önce ilişkiden 5 gün sonra bile belli olan gebelik testi yaptırdım negatif çıktı.
Beta hcg sonuc 5,0 mIU\ml Re.Min 0 MAX 5
kesin sonuç nedir acaba? nette kafam karıştı

TahlilCom
Kesin sonucu bir hafta ve daha fazla regl gecikmesi yaşamanız halinde yaptıracağınız Beta HCG testi ile alabilirsiniz. 
2 yıl önce
G
dost_vuslat192

Son adet tarihim 12.07.2015 kandan beta HCG yaptırdım sonuç 76,62 çıktı ben hamileliğin acaba?

TahlilCom

Değeriniz hamileliği destekliyor. Değerinizi yorumlatmak için gebematik özelliğini kullanabilirsiniz. Gebematik için tıklayın. 

3 yıl önce
G
fulya.isik88

merhabalar.benım sat 8 mart.9nısanda evde ıdrar testı yaptım ve belırgın cıft cızgı cıktı.12 nisandada kan tahlılı yaptım. beta6367.0 cıktı.size gore kac haftalık doktorada erken gıtmek ıstemıyorum.gıdınce keseyı ve kalp atıslarını duymak ıcın .

Tahlil.com

Tahlil.com'a göndermiş olduğunuz  Beta HCG değerleriniz hamilelik bulgusu olarak değerlendirilir.Ancak sitemizde sürekli vurguladığımız gibi, kesin gebelik tanısı için ultrason muayenesiyle de gebelik kesesinin görülmesi gerekmektedir.
Bununla birlikte Beta HCG değerlerinin de hamileliğin seyriyle birlikte periyodik olarak yükselmesi de sağlıklı bir gebelik lehinedir.

Bu bakımdan sadece Beta HCG değerlerine bakarak kesin bir gebelik varlığından söz etmek doğru değildir.olsa da, Tahlil.com'da özellikle vurguladığımız konu, ultrason muayenesinde gebelik teyit edilmeden kesin bir hamilelikten söz edilmesinin çok da doğru olmadığıdır.
  

Size önerimiz ise, bu aşamada doktorunuzun önerileri doğrultusunda kontrollerinizi sürdürmeniz.Önümüzdeki günlerde yapılacak ultrason muayenesi ve Beta hcg gibi diğer tahlillerin sonuçlarını bekleyin.Aşağıdaki bağlantılardaki konuların da ilginizi çekeceğini umuyoruz.

Gebelik varlığında kese ne zaman ultrason muayenesinde görülür?

Kimyasal gebelik nedir?

Gebelik haftasına göre tahmini Beta HCG değerleri nelerdir?

3 yıl önce
G
haremdenselam

Merhaba hocam bir soru daha soracaktım 18.03.2015 adet tarihim baslamasi ben 13.04.2015 bcg testi yapsam varsagebelik cikarmi

Tahlil.com

Gebelik şüphesi varlığında gebelik testinin ne zaman yapılması gerektiği sıklıkla merak edilen bir durumdur.
Gebelik testinin yapılması için en önemli kural beklenen adet tarihinde gecikme olmasıdır.İlişkiden sonra kaçıncı gün test yapılacağının ise çok pratik bir anlamı yoktur.
Beklenen adet tarihinde gecikme olmadan gebelik testi, doktorunuz önermedikçe yapılmamalıdır.

Sonuç olarak beklenen adet tarihinizi bulun ve bunda en az 5 ile 7 gün arası bir gecikme var ise test yaptırın.

Gebelik testinin ideal olarak ne zaman yapılması gerektiği ve bu konuda sorulmuş benzer soru ve cevapları aşağıdaki bağlantıda bulabilirsiniz.

Gebelik testi ne zaman yapılmalıdır?


3 yıl önce
G
haremdenselam

Slm 18.03.2015 tarihinde adetim basladi 27.3.2015 /30.03.2015 / 01.04.2015 tarihinde esimle beraber oldum 6.04.2015 tarihinde bhcg testi yaptirdim 0.100cikti gebelik olabilirmi sizce

Tahlil.com

Tahlil sonucunuza göre hamile değilsiniz,Beta HCG değeriniz düşük.
10 ve altı çıkan Beta HCG değerleri gebelik olmadığnı düşündürmektedir.

Beta HCG testi ile ilgili detaylı bilgi almak ve Beta HCG ile gebelik tanısına  dair sorulmuş yüzlerce soru ve verilmiş cevabı okumak için tıklayınız...

Gebelik testini uygun zamanda yaptırmayıp erken test yaptıranlarda da bu tür negatif sonuçlar görülebilmektedir.Gebelik testinin ideal olarak ne zaman yapılması gerektiğine dair bilgi almak için tıklayınız....


3 yıl önce
G
ozaslanemine

hocam,bi sorum olacaktı benim sat 15.03.2015 yumurtlama dönemi mi takip edip o hafta eşimle birlikte olduk regli me 6 gün var fakat dayanamayıp bugün sağlık ocağında kan testi yaptım beta hcg 0.67 çıkmış kesin hamile değil miyim yoksa beklemeli miyim?Kafam çok karışık cevabınız için şimdiden tşk.ler

Tahlil.com

Gebelik testini önerilen süreden erken yaptırmışsınız.

Gebelik testinin ne zaman yapılacağına dair Tahlil.com'da bir bilgilendirici yazımız yayınlandı.
.Aşağıda bu konuya dair detaylı bilgi bulabilirsiniz.

Gebelik testi ideal olarak ne zaman yapılmalıdır?3 yıl önce
G
yparmaksiz

Merhaba, Adetime 5 gün kala yani dün beta hcg testi yaptırdım 7,23 çıktı,testi tekrarladılar yine aynı sonuç pozitif ama 2 gün sonra tekrar bakalım dediler. Gebelik istiyorum yumurta günümü takip ettim ve o günlerde ilişki oldu. Sat 12 mart. Acaba hamile miyim değer çok düşük kafam karıştı.

TahlilCom
Değeriniz tam olarak hamileliğin varlığını destekleyecek kadar yüksek değil ancak adet gecikmesi yaşarsanız beta hcg değerinizi tekrar ölçtürmenizde yarar var.
3 yıl önce
G
hulyacil

adetimin geciktiği 2. gün beta-hcg testi yaptırdım 288 çıktı. 5. haftamda doktor kese göremediği için şüphelendim ve bugün tekrar beta-hcg testi yaptırdım test sonucum 8963 çıktı. (5+5 teyim) Değerin çok düşük olduğunu söylediler. Değerlerim gerçekten düşük mü lütfen sizden cevap bekliyorum.

Tahlil.com

Beta HCG değerleriniz gebelik bulgusu.Sağlık gebelik varlığını ortaya koymak için ise  ultrason muayenesi ve muayene sonrası da gebelik kesesinin ultrasonda gözükmesini de  beklemek gerekir.
Bu süre zarfında Beta HCG değerlerinizde periyodik bir yükselme olmasını da beklemeliyiz.

Tahlil.com olarak önerimiz ise, bu aşamada doktorunuza  kontrollerinizi sürdürün
Takip eden süreçte gebeliğinizin seyrini araştırmak için yapılacak ultrason muayenesi ve Beta hcg tahlillerinin sonuçlarını bekleyin.

Aşağıdaki bağlantılardaki konuların da ilginizi çekeceğini umuyoruz.

Gebelik varlığında kese ne zaman ultrason muayenesinde görülür?

Kimyasal gebelik nedir?

Gebelik haftasına göre tahmini Beta HCG değerleri nelerdir?

Daha Fazla Yorum Göster