2 yıl önce
G
aygulagamirzayeva

mrhb doktor.Ben 24 yasindayim ve 4 aylik evliyim.bugun yani 22.gunde progesteron testi yaptirdim sonuc 45.6 oldu.Sizce bu iyimi ?

TahlilCom
 Progesteron testi ,genellikle,adetin 20. gününden sonra , luteal faz adı verilen dönemde (adet döneminin 21.22. 23. günlerinde) yapılır. Test değerlerine göre rahimde yumurtlama olup olmadığına karar verilir.
Test sonucu 10 ng/mg ve üstünde ise yumurlama olduğuna karar verilir.
3 yıl önce
G
sevde1301

25 yaşındayım polikistik over hastasıyım adet bitiminden 35 gün sonra istenen hormon tahlil sonucu :Dehidroepiandrosteron sulfat 368 -Estradiol<20 -Total testesteron 0,71 -Lüteinleştiren hormon (LH) 11,37 -Prolaktin13,08 -TSH4,28 -FSH 6,9417 OH Progesteron    0.459 Serbest testosteron    2.59

Tahlil.com

Kadınlarda hormon tahlillerinin değerlendirilmesinde, testlerin referans değerleri, kanın adetin hangi döneminde alındığı ve  yaş gibi bilgilere gerek vardır.Sorunuzu belirtilen kurallarımıza göre  sormanız durumunda cevaplayabiliriz.

Aşağıda detaylı bilgi bulabilirsiniz.

Hormon tahlili soran bayanların okuması gereken uyarılar3 yıl önce
G
SeherDemir

Yorumları okudum kafam karıştı. Adetli iken test yapıldığında değerler farklı çıkabiliyor mu yani anlamadım. Yanlış anladıysam eğer saçmalığım için özür dilerim şimdiden. Ben 20 yaşındayım adet döneminde test yaptırdım Tsh 9.91 çıktı referans aralığıda 0.27-4.2 çıktı bu değişebilir mi

Tahlil.com
TSH testini adet döneminde yaptırıp yaptırmadığınız fark etmez.Üreme sistemini ilgilendiren diğer hormon testlerinde bu önemlidir. TSH değeriniz yüksek, hipotiroidi sorununuz olabilir.Endokrinoloji bölümüne başvurunuz.
3 yıl önce
G
güneş

yaş 27 beta hcg 2716 çıktı ne anlamageliyor

Tahlil.com

Yaptırdığınız Beta HCG testini inceledik.Sonucunuz hamilelik lehine.Ancak tek başına bu Beta HCG değeriyle hamilelik tanısı kesin olarak koyulmaz.Önümüzdeki günlerde yapılacak Beta HCG testi sonuçlarında da Beta HCG değerinde yükselme görülmesi ve daha önemlisi yapılacak ultrason muayenesinde de gebelik kesesinin görülmesi hamilelik tanısını koyduracaktır.
   Aşağıdaki bağlantımızda bu konuda sorulmuş benzer sorular ve Beta HCG testtine dair detaylı bilgiler bulunmaktadır.


          BETA HCG Testine dair aradığınız tüm bilgiler, sorulmuş benzer sorular ve Tahlil.com uzmanlarının cevapları....


Daha Fazla Yorum Göster