First slide
Second slide
Third slide

Selamun Aleykum hocam bundan 4.5 ay önce ilişkimiz oldu ve bugün sabah (ilk idrar ile değil) 2.idrar İle test yaptık idrar açık renkti ve negatif çıktı 4.5 aylı

1 hafta önce
G

Selamun Aleykum hocam bundan 4.5 ay önce ilişkimiz oldu ve bugün sabah (ilk idrar ile değil) 2.idrar İle test yaptık idrar açık renkti ve negatif çıktı 4.5 aylık gebe olsa idi 2. idrarda hcg değerleri düştüğü için negatif çıkma olasılığı var mıdır? Acil Yardım edin lütfen.....

Tahlil.com
 İlişkinin üzerinden bu kadar zaman geçmişken ilk idrar,ikinci idrarın bir önemi yok. Her halükarda doğru sonuç verir. Ayrıca ilişki sonrasında bir çok kez düzenli veya düzensiz adet gördüyseniz bu testlere hiç gerek kalmadan gebelik yok denilebilir. Ancak abu süreç içerisinde adet görmediyseniz  bir kadın doğum doktoruna başvurabilirsiniz.

Tahlillerinizi Biruni Laboratuvarlarında yaptırabilirsiniz.

H
İLGİLİ İÇERİK

Hocam merhaba bu ay ki adetim olması gereken günden 2 gün önce geldi ve he zamankinden miktarı biraz az dı ilk 3 gun pedi çok kirletmedi ama tuvalete oturduğumd

21 saat önce
G

Hocam merhaba bu ay ki adetim olması gereken günden 2 gün önce geldi ve he zamankinden miktarı biraz az dı ilk 3 gun pedi çok kirletmedi ama tuvalete oturduğumda normal kırmızı geldi 2 günden sonra azalma oldu 4.gün ve 5. Gün kahverengimsi geldi adetliyken gebelik testi yaptım negatif cıktı adetim bittikten sonra 3 gün sonra yeniden test yaptım oda negatif cıktı üstüne görme kanması olabilir mi?

Tahlil.com
Üstüne görme kanaması normal adet kanamasından farklı renkte ve kısa süreli olur. Kanamanın üstüne görme kanması olup olmadığını ayırt etmenin en basit yolu bir gebelik testidir. Eğer kanama üstüne görme kanaması ise test sonucu pozitif çıkar değil ise sizde de olduğu gibi sonuç negatiftir.

Tahlillerinizi Biruni Laboratuvarlarında yaptırabilirsiniz.


Herkese iyi günler. Çok önemli bir kaç sorum var. 3 farklı kıyafet ve kondom ile sevgilimle yakınlaşmamız oldu. 8-10 gün sonra açık pembe şeklinde lekelenme gör

22 saat önce
G

Herkese iyi günler. Çok önemli bir kaç sorum var. 3 farklı kıyafet ve kondom ile sevgilimle yakınlaşmamız oldu. 8-10 gün sonra açık pembe şeklinde lekelenme gördüğünü söyledi ki bu tarih regl inden 5 gün önceye tekabül ediyor.Gördüğü lekelenme implantasyon kanaması mıdır?ilişki esnasında vagina sinda vaginal akıntı ve ıslaklık oldu. Spermler de bu sıvıya değdi ise yumurtayı dölleyebilir mi?

Tahlil.com

Üzerlerinde kıyafet veya çamaşır varken ilişkiye giren genç okurlarımızdan sıklıkla bu tür sorular geliyor. Bu soruların bir çoğu da cinsel konularda bilgisizlikten kaynaklanıyor.
Öncelikle merakınızı giderelim  bu tür ilişkilerde hamilelik şansı yoktur veya yok denecek kadar azdır..Bu konuya dair çok daha detaylı bilgiyi, sorulmuş benzer soru ve Tahlil.com uzmanlarınca verilmiş cevapları  aşağıdaki bağlantılarda bulabilirsiniz.

Giysiler varken ilişkide hamile kalınır mı?

Hamilelik nasıl anlaşılır? Hangi tür ilişkilerde hamilelik ihtimali bulunmaktadır?

Tahlillerinizi Biruni Laboratuvarlarında yaptırabilirsiniz.


İyi akşamlar, 10 aylık evliyim normal adetlerim düzenli, ayın 10’da olmam gerekirken adeti ayın 16’sında olmaya başladım ya da öyle sanıyorum ayın 15’inde ve 16

22 saat önce
G

İyi akşamlar, 10 aylık evliyim normal adetlerim düzenli, ayın 10’da olmam gerekirken adeti ayın 16’sında olmaya başladım ya da öyle sanıyorum ayın 15’inde ve 16’sında test yaptım negatif çıktı ayın 15’inde kahverengi leke ardından ayın 16’sında pembesi lekeler gelmeye başladı bu sabah uyandığımda pıhtılı kan geldiğini fark ettim şuan normal adet kanama da geliyor sizce adet mi oluyorum?

Tahlil.com
Bahsetmiş olduğunuz durum için gebelikten bahsedemeyiz. İlişki sonrası gecikmeli de olsa normla adet kanaması gören birinin gebelik riski ortadan kalmış olur. Adet tarihinizde düzensizlik var ise bir kadın doğum doktoruna muayene olabilirsiniz.

Tahlillerinizi Biruni Laboratuvarlarında yaptırabilirsiniz.


Merhaba, Bu ay olmam gereken adetim 11 gün gecikti. 2 kere test yaptım negatifti. Ve doktora gözüktüm ultrasonda da bir şey yoktu. Adet söktürücü ilaç verdi. Bu

22 saat önce
G

Merhaba, Bu ay olmam gereken adetim 11 gün gecikti. 2 kere test yaptım negatifti. Ve doktora gözüktüm ultrasonda da bir şey yoktu. Adet söktürücü ilaç verdi. Bugün erkek arkadaşımla çamaşır varken bir sürtünme oldu ama ıslanmıştı bayağı. Sonra prezervatifle bir sürtünme yaşandı. Bu şekilde hamile kalabilme durumu var midir?

Tahlil.com

Yaşamış olduğunuz bu tür cinsel yakınlaşmalarda gebelik ihtimali neredeyse yok denecek kadar düşüktür.
Sürtünme yolu ile ve özellikle bakireliğe zarar vermemeyi hedefleyen ilişkilerde gebelik ancak meninin vajina ağzından içeri sızmasıyla mümkündür.
Bu şekilde bir temas ve sperm hücrelerinin vajinaya girme olasılığı var ise, tedbiren beklenen adet tarihinde en az 1 hafta gecikme olması beklenmelidir.Bu süre zarfında da adet görülmez ise, tedbir amaçlı olarak gebelik testi yaptırılması uygun olabilir.

Konuya dair aşağıda çok daha detaylı bilgi bulabilir,  bu konuda sorulmuş benzer soru ve cevapları okuyabilirsiniz.

Tahlillerinizi Biruni Laboratuvarlarında yaptırabilirsiniz.


H
SPONSOR BAĞLANTILARQ
TAHLİL MERKEZLERİ
Öne çıkan tahil merkezleri için tıklayın.B
KONU İLE İLGİLİ YORUMDA BULUN
Hey! Bu konu hakkında yorumda bulunmak veya Tahlil.com'a soru sormak için hemen üye ol veya giriş yap
W
YORUMLAR
4 ay önce
G
arzu07

ağrıdan acile gittim 15 gün önce, idrar kan tahlili yapıldı,kan tahlilin MCHC [L] 31,43 ..RDW [H] 18,6 ,çıktı, idrar tahlilin de Eritrosit [E] 1+ çıktı,ilaç kullandım geçmedi,ürolojiye gittim,tekrar idrar tahlili istendi Eritrosit [E] 2+ ve Lökosit [E] +-, sonuçlar nedir acaba?

TahlilCom
Tedaviye rağman şikayetleriniz geçmedi ise idrar kültürü yaptırmanızı öneririz..
4 ay önce
G
fenerbahce_tugce1907

Eşimle sürtünme yoluyla iliski yaşadık vajinamdan içeri biraz boşaldı hamile kalma olasiligim var mı?

Tahlil-com
Evet bu şekilde hamile kalabilirsiniz.
4 ay önce
G
kevsergonulds

Hocam merhaba ben bir ilişki yaşadım fakat vajinanın içine boşalma olmadı sadece kalça kısmına boşaldı yani vajinaya geldi mı bilemem ve ilişki yaşanırken adettim .Daha sonra 25 gün geçti ve idrar testi yaptım negatif cıktı. Sonrasında da adet oldum ama normale göre azdı şimdide adetim bitmesine rağmen karnında ciddi bir şişlik var bu kanamanın adet değilde üstüne adet görme olmasından korkuyorum.

Tahlil.com
Regl iken ilişkiye girmek gebelik oluşumunu engeller diye kesin bir durum yok.Üstüne görme kanaması normal adet kanamasından çok daha farklı ve kısa süreli bir kanama olur. Üstüne görme kanaması olduğunu düşündürüyorsa gebelik testini tekrarlayarak daha net bir bilgi edebilir veya bir kadın doğum doktoruna muayene olabilirsiniz.
5 ay önce
G
karamurat_416

10 aylık bebeğimin test sonuçları

TSH: 1,60
SERBEST T4:14,69
SERBEST T3: 6,35

Tahlil.com

Tahlil.com da tahlil sonuçlarınızın uzmanlarımızca sağlıklı bir şekilde yorumlanması için tahlillerinizin sonuç raporunda belirtilen normal değerlerini de yazmalısınız.
Bu konuda sitemizde bir çok uyarıda bulunup okurlarımızı bilgilendik.
Aşağıda konuya dair uyarılarımızı gözden geçirmenizde yarar var.5 ay önce
G
ades

prolaktin yüksekliği tedavisi görüyordum ilacı bırakınca tekrar yükselme olduğu için doktorum mr istedi. mr sonucunda hipofiz bez parankiminde sınırları net olarak belirlenemeyen 7 mm çapında İV GD sonrası serilerde belirgin kontrast tutulum göstermeyen görünüm mevcuttur denmekte.

Tahlil.com
Hipofiz bezinizde normal olmayan bir oluşum gözlenmiş.Doktorunuz konuya dair detaylı bilgi verecektir.
5 ay önce
G
meltem06_894

adet gunum15 gün gecikti kan testi yaptirdim beta 23 cikti ve adet oldum doktorun bi hafta sonra tekrar test yapacak acaba hamile olabilir miyim?

Tahlil.com

Halk arasında Kimyasal gebelik olarak bilinen durumu  geçiriyor olabilirsiniz.Aşağıda kimyasal gebelik ile ilgili detaylı bilgi bulabilirsiniz.

Kimyasal gebelik ( biyokimyasal gebelik) nedir?

5 ay önce
G
doganage

ALT 119
AST 99
CRP 79
bu değerler yüksek
EOS% 4,5
HGB 13,7
HCT 40,5
bu değerler düşük çıktı, sorun nedir?

Tahlil.com

CRP sıklıkla istenen bir tahlil türü olup  akut faz reaktanıdır.
Tahlil sonucunuzda CRP değeri yüksek olarak görülüyor.
CRP yüksekliğinde ilk olarak akla enfeksiyon ve/veya  romatizmal durumlar akla gelir.

CRP yüksekliğine dair aşağıdaki bağlantıda detaylı bilgi bulabilir ve bu konuda sorulmuş benzer soru ve verilmiş cevapları okuyabilirsiniz.

CRP YÜKSEKLİĞİ NEDİR?

Aynı zamanda ALT ve AST yüksekiğiniz de var.Belirtiğiniz değerler ve testler karaciğer fonksiyonları yönünden bilgi veriyor. Karaciğer yağlanması, kullandığınız ilaçlar ilk akla gelen yükselme nedenleri.Ultrason muayenesi ilk aşamada fikir verecektir bu testlerin yüksekliğine dair.Aşağıda konu ve karaciğer testlerine dair detaylı bilgi ve sorulmuş benzer sorular ile cevapları görebilirsiniz.


http://tahlil.com/alanin-aminotransferaz-alt

http://tahlil.com/aspartat-amino-transferaz-ast-sgot-yuksekligi-ve-dusuklugu-hangi-durumlarda-gorulur-ast-normal-degerleri-nedir5 ay önce
G
moosefirst

TSH -- 1.19 (N.D. 0.35 - 4.94)
Vitamin b12 -- 208 (187 - 883)
Ferritin -- 71.59 (21.81 - 274.66)
Folat -- 5.3 (3.1 - 20.5)

Demir (serum) -- 62 (65-175)
UIBC -- 289 (69-240)
TIBC -- 351

2.5 yıldır saç dökülmesi yaşamaktayım

Tahlil.com
Demir eksikliği bulgularınız var.Saç dökülmesinde etken olabilir.
5 ay önce
G
o.bastan

ben yeni evli bi bayanım.. eşimle ilişki anında canım çok acıyor ve ilişki gerçekleştirmiyor kendimi istem dışı çok kasıyorum ne yapmam gerekiyor bunu nasıl yenebilirim?

TahlilCom
Kadın doğum uzmanına gitmeniz ve muayene olması gereklidir..

H
SPONSOR BAĞLANTILARH
SPONSOR BAĞLANTILARH
İLGİLİ MAKALELER