First slide
Second slide
Third slide

Sevgilimin zevk suyu muydu yoksa benim miydi bilmiyorum. Hamile kalma riskim vr mı?

1 hafta önce
G

Yumurtlama günümden bigün sonra üzerimde pijama ve iki iç çamaşırı sevgilim de ise boxer ve eşofman varken sürtünmeyle ilişki yaşadık. Sevgilim bosalmadı ama eşofmanında orta bir nokta dercede zevk suyu vardı ve saydığım kıyafetler üzerinden vajina girişime baskı uyguladı. Lavaboya gittiğimde iç çamaşırım nemliydi. Sevgilimin zevk suyu muydu yoksa benim miydi bilmşyorum. Hamile kalma riskim vr mı?

Tahlil.com
Gördüğünüz sıvı vajinadan gelen akıntı olmalı. Bu kadar kıyafetin üzerinden spermin geçip vajinaya girip gebelik oluşturması mümkün görünmüyor. Korkmanıza gerek yok.

Tahlillerinizi Biruni Laboratuvarlarında yaptırabilirsiniz.

H
İLGİLİ İÇERİK

ben 15 yaşındayım ilk defa bugün meni geldi ama rengi şeffaf yoğun acaba kısır mıyım?

17 saat önce
G

Merhaba,benim bir sorum var ben 15 yaşındayım ilk defa bugün meni geldi ama rengi şeffaf yoğun acaba kısır mıyım?(şimdiden teşekkürler)

Tahlil.com

Meni kıvamı, rengi gibi özellikler ile kısırlık anlaşılmaz.Spermiogram tahlili yapılır ve buna göre meni analizi ile bu tür bir tanı koyulabilir.

Tahlillerinizi Biruni Laboratuvarlarında yaptırabilirsiniz.


14 yaşındayım korkmaya başladım Ben henüz ilk adetimi olmadım.Bu durumda hamile kalma riskim var mı?

1 gün önce
G

14 yaşındayım korkmaya başladım Ben henüz ilk adetimi olmadım.Bu durumda hamile kalma riskim var mı? tek korkum bir yerden bulaşması..örneğin evde abim var tuvalette bişeyler yapsa sonra eline bulaşan meniyi sildikten sonra çöpe atsa ikinci kez silmek için uzanınca peçeteye dokunsa elinde cüzzi meni kalsa o peçeteyi kullansam gibi korkularım var karnım ağrıyor sınav öğrencisiyim stresten herhalde

Tahlil.com
Adet olmaya başlamadıysanız yumurtlama döneminiz başlamamış demektir. Adet olmaya başladıktan sonra kişi gebe kalabilir. Bu da peçeteden ele bulaşması yoluyla olabilecek bir şey değildir. Korkmanıza ve stres yapmanıza hiç gerek yoktur. Meraklarınızı gidermek için duyduklarınıza inanmak yerine gerçekçi kaynaklardan araştırma yapmanızı öneriyoruz.

Tahlillerinizi Biruni Laboratuvarlarında yaptırabilirsiniz.


Bugün 4. Günü ve kanamam Yok hamilelik ihtimali yoktur değil mi?

1 gün önce
G

Yumurtlama günümden bir gün sonra kıyafetler üzerinden sürtünme oldu. İç çamaşırıma bulaşmasından korktum. Ayın 18inde adet olmam lazımdı. 18inin gecesi idrar testi yaptım negatifti. 19unda adet oldum. 19,20,21inde yoğun ped kirletecek kadar kanamam oldu fakat içimde kuşku olduğu için adetin 3.günü test yaptım tekrar negatif çıktı. Bugün 4. Günü ve kanamam Yok hamilelik ihtimali yoktur değil mi

Tahlil.com
Böyle bir ilişkide hamile kalma ihtimaliniz zaten yok denecek kadar azdır. Adet görmüşseniz de bu ihtimal ortadan kalkmış demektir. Korkmanıza gerek yoktur.

Tahlillerinizi Biruni Laboratuvarlarında yaptırabilirsiniz.


Evde limonla yapilan gebelik testini yaptım pozitif cıkti

1 gün önce
G

Merhabalar ben iki hafta oncesinde kan testi yaptrdim hamile ckmadim adetim gecikmisti ustune adet gordum ve yumurtlama doneminde iliskiye girdik sag kasgmda ve belimde agri var idrarimdada tortular varevde limonla yapilan gebelik testini yaptm pozitif ckti guvenemedm size sormak istedim acaba hamilemiyimdir

Tahlil.com

Beklenen adet tarihinizde gecikme olursa gebelik testi yaptırmanızı öneriyoruz. Daha güvenilir olacaktır.

Tahlillerinizi Biruni Laboratuvarlarında yaptırabilirsiniz.


H
SPONSOR BAĞLANTILAR

Q
TAHLİL MERKEZLERİ
Öne çıkan tahil merkezleri için tıklayın.B
KONU İLE İLGİLİ YORUMDA BULUN
Hey! Bu konu hakkında yorumda bulunmak veya Tahlil.com'a soru sormak için hemen üye ol veya giriş yap
W
YORUMLAR
3 ay önce
G
arzu07

ağrıdan acile gittim 15 gün önce, idrar kan tahlili yapıldı,kan tahlilin MCHC [L] 31,43 ..RDW [H] 18,6 ,çıktı, idrar tahlilin de Eritrosit [E] 1+ çıktı,ilaç kullandım geçmedi,ürolojiye gittim,tekrar idrar tahlili istendi Eritrosit [E] 2+ ve Lökosit [E] +-, sonuçlar nedir acaba?

TahlilCom
Tedaviye rağman şikayetleriniz geçmedi ise idrar kültürü yaptırmanızı öneririz..
3 ay önce
G
fenerbahce_tugce1907

Eşimle sürtünme yoluyla iliski yaşadık vajinamdan içeri biraz boşaldı hamile kalma olasiligim var mı?

Tahlil-com
Evet bu şekilde hamile kalabilirsiniz.
3 ay önce
G
kevsergonulds

Hocam merhaba ben bir ilişki yaşadım fakat vajinanın içine boşalma olmadı sadece kalça kısmına boşaldı yani vajinaya geldi mı bilemem ve ilişki yaşanırken adettim .Daha sonra 25 gün geçti ve idrar testi yaptım negatif cıktı. Sonrasında da adet oldum ama normale göre azdı şimdide adetim bitmesine rağmen karnında ciddi bir şişlik var bu kanamanın adet değilde üstüne adet görme olmasından korkuyorum.

Tahlil.com
Regl iken ilişkiye girmek gebelik oluşumunu engeller diye kesin bir durum yok.Üstüne görme kanaması normal adet kanamasından çok daha farklı ve kısa süreli bir kanama olur. Üstüne görme kanaması olduğunu düşündürüyorsa gebelik testini tekrarlayarak daha net bir bilgi edebilir veya bir kadın doğum doktoruna muayene olabilirsiniz.
4 ay önce
G
karamurat_416

10 aylık bebeğimin test sonuçları

TSH: 1,60
SERBEST T4:14,69
SERBEST T3: 6,35

Tahlil.com

Tahlil.com da tahlil sonuçlarınızın uzmanlarımızca sağlıklı bir şekilde yorumlanması için tahlillerinizin sonuç raporunda belirtilen normal değerlerini de yazmalısınız.
Bu konuda sitemizde bir çok uyarıda bulunup okurlarımızı bilgilendik.
Aşağıda konuya dair uyarılarımızı gözden geçirmenizde yarar var.4 ay önce
G
ades

prolaktin yüksekliği tedavisi görüyordum ilacı bırakınca tekrar yükselme olduğu için doktorum mr istedi. mr sonucunda hipofiz bez parankiminde sınırları net olarak belirlenemeyen 7 mm çapında İV GD sonrası serilerde belirgin kontrast tutulum göstermeyen görünüm mevcuttur denmekte.

Tahlil.com
Hipofiz bezinizde normal olmayan bir oluşum gözlenmiş.Doktorunuz konuya dair detaylı bilgi verecektir.
4 ay önce
G
meltem06_894

adet gunum15 gün gecikti kan testi yaptirdim beta 23 cikti ve adet oldum doktorun bi hafta sonra tekrar test yapacak acaba hamile olabilir miyim?

Tahlil.com

Halk arasında Kimyasal gebelik olarak bilinen durumu  geçiriyor olabilirsiniz.Aşağıda kimyasal gebelik ile ilgili detaylı bilgi bulabilirsiniz.

Kimyasal gebelik ( biyokimyasal gebelik) nedir?

4 ay önce
G
doganage

ALT 119
AST 99
CRP 79
bu değerler yüksek
EOS% 4,5
HGB 13,7
HCT 40,5
bu değerler düşük çıktı, sorun nedir?

Tahlil.com

CRP sıklıkla istenen bir tahlil türü olup  akut faz reaktanıdır.
Tahlil sonucunuzda CRP değeri yüksek olarak görülüyor.
CRP yüksekliğinde ilk olarak akla enfeksiyon ve/veya  romatizmal durumlar akla gelir.

CRP yüksekliğine dair aşağıdaki bağlantıda detaylı bilgi bulabilir ve bu konuda sorulmuş benzer soru ve verilmiş cevapları okuyabilirsiniz.

CRP YÜKSEKLİĞİ NEDİR?

Aynı zamanda ALT ve AST yüksekiğiniz de var.Belirtiğiniz değerler ve testler karaciğer fonksiyonları yönünden bilgi veriyor. Karaciğer yağlanması, kullandığınız ilaçlar ilk akla gelen yükselme nedenleri.Ultrason muayenesi ilk aşamada fikir verecektir bu testlerin yüksekliğine dair.Aşağıda konu ve karaciğer testlerine dair detaylı bilgi ve sorulmuş benzer sorular ile cevapları görebilirsiniz.


http://tahlil.com/alanin-aminotransferaz-alt

http://tahlil.com/aspartat-amino-transferaz-ast-sgot-yuksekligi-ve-dusuklugu-hangi-durumlarda-gorulur-ast-normal-degerleri-nedir4 ay önce
G
moosefirst

TSH -- 1.19 (N.D. 0.35 - 4.94)
Vitamin b12 -- 208 (187 - 883)
Ferritin -- 71.59 (21.81 - 274.66)
Folat -- 5.3 (3.1 - 20.5)

Demir (serum) -- 62 (65-175)
UIBC -- 289 (69-240)
TIBC -- 351

2.5 yıldır saç dökülmesi yaşamaktayım

Tahlil.com
Demir eksikliği bulgularınız var.Saç dökülmesinde etken olabilir.
4 ay önce
G
o.bastan

ben yeni evli bi bayanım.. eşimle ilişki anında canım çok acıyor ve ilişki gerçekleştirmiyor kendimi istem dışı çok kasıyorum ne yapmam gerekiyor bunu nasıl yenebilirim?

TahlilCom
Kadın doğum uzmanına gitmeniz ve muayene olması gereklidir..

H
SPONSOR BAĞLANTILAR

H
SPONSOR BAĞLANTILAR

H
İLGİLİ MAKALELER