First slide
Second slide
Third slide

sevgilimle ters ilişkiye girdim ilişkiden 1 hafta sonra idrar testi yaptık negatif cıktı ve ertesi gün adet oldu bir değişiklik olmadan ama bu ay adeti gecikti

3 ay önce
G

Merhaba hocam sevgilimle ters ilişkiye girdim ilişkiden 1 hafta sonra idrar testi yaptık negatif cıktı ve ertesi gün adet oldu bir değişiklik olmadan ama bu ay adeti gecikti hamile olabilir mi?

Tahlil.com

İlişki sonrasında adet görülmüşse hamilelikten söz edemeyiz. Detaylı bilgi için tıklayın. 

Tahlillerinizi Biruni Laboratuvarlarında yaptırabilirsiniz.

H
İLGİLİ İÇERİK

Hocam iyi günler bundan 20 gün önce sürtünme yolu ile ilişki yaşadım ama o zaman adetim daha yeni bitmişti bir hafta önce yine adet oldum fakat sürekli midem bu

8 saat önce
G

Hocam iyi günler bundan 20 gün önce sürtünme yolu ile ilişki yaşadım ama o zaman adetim daha yeni bitmişti bir hafta önce yine adet oldum fakat sürekli midem bulanıyor sizce dış gebelik olabilir mi ya da hamile miyim 2 defa adet oldum

Tahlil.com
Bu tarz ilişkilerde gebelik riski yok denecek kadar azdır.İlişki sonrası bir çok normal adet olmuş olmanız da gebeliğin olmadığını gösterir.Dış gebelik olup olmadığını belirlemek için öncelikle bir gebelik olmalıdır.

Dış gebelik ile ilgili ayrıntılı bilgi için tıklayın: http://tahlil.com/dis-gebelik-nedir-dis-gebelikte-hangi-gebelik-testi-yapilir

Tahlillerinizi Biruni Laboratuvarlarında yaptırabilirsiniz.


Hocam ben eşimle adetime 2-3 gün kala ilişki yaşadık korunmasız ikisinde de boşalma oldu hamile kalır miyim? Ayrıca döllenme olup adet günüm geldiğinde adet olu

8 saat önce
G

Hocam ben eşimle adetime 2-3 gün kala ilişki yaşadık korunmasız ikisinde de boşalma oldu hamile kalır miyim? Ayrıca döllenme olup adet günüm geldiğinde adet olup yine hamile kalma şansım var mi hamile olduğumu ne zaman anlarım hocam acil cevaplarsanız çok sevinirim

Tahlil.com
Korunmasız ilişki olduğundan dolayı gebelik şansı yüksektir.Planlı gebeliklerde,gebelik oluşmadan bir kadın doğum doktoruna muayene olmanızda her zaman için fayda vardır.
Beklenen adet tarihinde gecikme olması veya normal adet kanamasından farklı bir kanamanın olması gebelik belirtilerindendir ve böyle bir durumla karşılaşıldığı zaman gebelik testi yapmak için doğru zamandır.Bulantı, baş dönmesi gibi belirtiler kişiden kişiye değişiklik gösterebilir.Kiminde yoğun bir şekilde görülebilirken kiminde ise adet gecikmesi haricinde hiç bir belirti vermeyebiliyor.

Tahlillerinizi Biruni Laboratuvarlarında yaptırabilirsiniz.


Bugün Karın ağrısı için hastaneye gittik kanda gebelik tahlili yaptılar 0.24 çıktı sürekli 0 -5 çıkardı sizce hamile miyim ?

8 saat önce
G

Bugün Karın ağrısı için hastaneye gittik kanda gebelik tahlili yaptılar 0.24 çıktı sürekli 0 -5 çıkardı sizce hamile miyim ?

Tahlil.com
Yazmış olduğunuz bhcg değerine göre test sonucunuz negatif,yani gebelik yok anlamındadır.Referans aralığının altında olan değerlerdeki değişiklik gebeliğin pozitif olabileceği anlamı taşımaz.Gebelik pozitif diyebilmek için referans aralığının üzerinde bir sonuç çıkmalıdır.

Tahlillerinizi Biruni Laboratuvarlarında yaptırabilirsiniz.


Hocam bugün idrar testi yaptım iki tane negatif ama adet olmuyorum hala , kahverengi akıntı var adet olmuyor , üstüne görme değil mi o zaman. Bu kahverengi leke

8 saat önce
G

Hocam bugün idrar testi yaptım iki tane negatif ama adet olmuyorum hala , kahverengi akıntı var adet olmuyor , üstüne görme değil mi o zaman. Bu kahverengi leke ne olabilir

Tahlil.com
Ne kadar süredir adet gecikmesi yaşadığınızı belirtmemişsiniz.Adet gecikmesi ve kahverengi akıntı gebelik haricinde başka nedenlere bağlı olarak da yaşanabileceği için bir kadın doğum doktoruna muayene olmanızda fayda var

Tahlillerinizi Biruni Laboratuvarlarında yaptırabilirsiniz.


L
ÇOK OKUNANLAR
H
SPONSOR BAĞLANTILARQ
TAHLİL MERKEZLERİ
Öne çıkan tahil merkezleri için tıklayın.B
KONU İLE İLGİLİ YORUMDA BULUN
Hey! Bu konu hakkında yorumda bulunmak veya Tahlil.com'a soru sormak için hemen üye ol veya giriş yap
W
YORUMLAR
1 hafta önce
G
arzu07

ağrıdan acile gittim 15 gün önce, idrar kan tahlili yapıldı,kan tahlilin MCHC [L] 31,43 ..RDW [H] 18,6 ,çıktı, idrar tahlilin de Eritrosit [E] 1+ çıktı,ilaç kullandım geçmedi,ürolojiye gittim,tekrar idrar tahlili istendi Eritrosit [E] 2+ ve Lökosit [E] +-, sonuçlar nedir acaba?

TahlilCom
Tedaviye rağman şikayetleriniz geçmedi ise idrar kültürü yaptırmanızı öneririz..
1 hafta önce
G
fenerbahce_tugce1907

Eşimle sürtünme yoluyla iliski yaşadık vajinamdan içeri biraz boşaldı hamile kalma olasiligim var mı?

Tahlil-com
Evet bu şekilde hamile kalabilirsiniz.
1 hafta önce
G
kevsergonulds

Hocam merhaba ben bir ilişki yaşadım fakat vajinanın içine boşalma olmadı sadece kalça kısmına boşaldı yani vajinaya geldi mı bilemem ve ilişki yaşanırken adettim .Daha sonra 25 gün geçti ve idrar testi yaptım negatif cıktı. Sonrasında da adet oldum ama normale göre azdı şimdide adetim bitmesine rağmen karnında ciddi bir şişlik var bu kanamanın adet değilde üstüne adet görme olmasından korkuyorum.

Tahlil.com
Regl iken ilişkiye girmek gebelik oluşumunu engeller diye kesin bir durum yok.Üstüne görme kanaması normal adet kanamasından çok daha farklı ve kısa süreli bir kanama olur. Üstüne görme kanaması olduğunu düşündürüyorsa gebelik testini tekrarlayarak daha net bir bilgi edebilir veya bir kadın doğum doktoruna muayene olabilirsiniz.
1 ay önce
G
karamurat_416

10 aylık bebeğimin test sonuçları

TSH: 1,60
SERBEST T4:14,69
SERBEST T3: 6,35

Tahlil.com

Tahlil.com da tahlil sonuçlarınızın uzmanlarımızca sağlıklı bir şekilde yorumlanması için tahlillerinizin sonuç raporunda belirtilen normal değerlerini de yazmalısınız.
Bu konuda sitemizde bir çok uyarıda bulunup okurlarımızı bilgilendik.
Aşağıda konuya dair uyarılarımızı gözden geçirmenizde yarar var.1 ay önce
G
ades

prolaktin yüksekliği tedavisi görüyordum ilacı bırakınca tekrar yükselme olduğu için doktorum mr istedi. mr sonucunda hipofiz bez parankiminde sınırları net olarak belirlenemeyen 7 mm çapında İV GD sonrası serilerde belirgin kontrast tutulum göstermeyen görünüm mevcuttur denmekte.

Tahlil.com
Hipofiz bezinizde normal olmayan bir oluşum gözlenmiş.Doktorunuz konuya dair detaylı bilgi verecektir.
1 ay önce
G
meltem06_894

adet gunum15 gün gecikti kan testi yaptirdim beta 23 cikti ve adet oldum doktorun bi hafta sonra tekrar test yapacak acaba hamile olabilir miyim?

Tahlil.com

Halk arasında Kimyasal gebelik olarak bilinen durumu  geçiriyor olabilirsiniz.Aşağıda kimyasal gebelik ile ilgili detaylı bilgi bulabilirsiniz.

Kimyasal gebelik ( biyokimyasal gebelik) nedir?

1 ay önce
G
doganage

ALT 119
AST 99
CRP 79
bu değerler yüksek
EOS% 4,5
HGB 13,7
HCT 40,5
bu değerler düşük çıktı, sorun nedir?

Tahlil.com

CRP sıklıkla istenen bir tahlil türü olup  akut faz reaktanıdır.
Tahlil sonucunuzda CRP değeri yüksek olarak görülüyor.
CRP yüksekliğinde ilk olarak akla enfeksiyon ve/veya  romatizmal durumlar akla gelir.

CRP yüksekliğine dair aşağıdaki bağlantıda detaylı bilgi bulabilir ve bu konuda sorulmuş benzer soru ve verilmiş cevapları okuyabilirsiniz.

CRP YÜKSEKLİĞİ NEDİR?

Aynı zamanda ALT ve AST yüksekiğiniz de var.Belirtiğiniz değerler ve testler karaciğer fonksiyonları yönünden bilgi veriyor. Karaciğer yağlanması, kullandığınız ilaçlar ilk akla gelen yükselme nedenleri.Ultrason muayenesi ilk aşamada fikir verecektir bu testlerin yüksekliğine dair.Aşağıda konu ve karaciğer testlerine dair detaylı bilgi ve sorulmuş benzer sorular ile cevapları görebilirsiniz.


http://tahlil.com/alanin-aminotransferaz-alt

http://tahlil.com/aspartat-amino-transferaz-ast-sgot-yuksekligi-ve-dusuklugu-hangi-durumlarda-gorulur-ast-normal-degerleri-nedir1 ay önce
G
moosefirst

TSH -- 1.19 (N.D. 0.35 - 4.94)
Vitamin b12 -- 208 (187 - 883)
Ferritin -- 71.59 (21.81 - 274.66)
Folat -- 5.3 (3.1 - 20.5)

Demir (serum) -- 62 (65-175)
UIBC -- 289 (69-240)
TIBC -- 351

2.5 yıldır saç dökülmesi yaşamaktayım

Tahlil.com
Demir eksikliği bulgularınız var.Saç dökülmesinde etken olabilir.
1 ay önce
G
o.bastan

ben yeni evli bi bayanım.. eşimle ilişki anında canım çok acıyor ve ilişki gerçekleştirmiyor kendimi istem dışı çok kasıyorum ne yapmam gerekiyor bunu nasıl yenebilirim?

TahlilCom
Kadın doğum uzmanına gitmeniz ve muayene olması gereklidir..

H
SPONSOR BAĞLANTILARH
SPONSOR BAĞLANTILARH
İLGİLİ MAKALELER