First slide
Second slide
Third slide

Şüpheli ilişkiden sonra 53. gün elisa test sonucum HBs-AG : 0,35 Antı-HCV: 0,03 Antı-HIV: 0,23 hocam penisimin baş kısmında belirgin bir kızarıklık var yanmış t

2 hafta önce
G

Şüpheli ilişkiden sonra 53. gün elisa test sonucum HBs-AG : 0,35 Antı-HCV: 0,03 Antı-HIV: 0,23 hocam penisimin baş kısmında belirgin bir kızarıklık var yanmış ta kabuk bağlamış gibi halen geçmedi nedeni ne olabilir hocam lütfen yardım edin idrar tahlilim normal çıktı bu kızarıklık ne olabilir

Tahlil.com

HIV testiniz normal.Ancak cinsel organınızda çıkan yara için bir üroloji uzmanına başvurup muayene olmanız gerekecektir.

Tahlillerinizi Biruni Laboratuvarlarında yaptırabilirsiniz.

H
İLGİLİ İÇERİK

Ağzımda aft yarası var dudak bölgemde ayrıca yanağımın kenarlarında üst diş etime yakın diş etimde değil yanaklarımda et parçası var her ikisinde de sağ yanağım

2 gün önce
G

Ağzımda aft yarası var dudak bölgemde ayrıca yanağımın kenarlarında üst diş etime yakın diş etimde değil yanaklarımda et parçası var her ikisinde de sağ yanağımdaki acıyor fakat sol yanağımdaki acımıyor ne yapmam lazım ağrıları kesmek için?

Tahlil.com
Kulak burun boğaz doktoruna muayene olmanızda fayda var. Diş ve diş eti sorunları aftlara neden olabileceği için   de bir diş doktoruna başvurunuz.

Tahlillerinizi Biruni Laboratuvarlarında yaptırabilirsiniz.


Merhaba ben bundan 2 ay önce boynumdaki bezeler için hastanesine gittim reaktif lenf nodülleriymiş geçti fakat kan şüpheli. hemogram sonuçlarım : WBC 3.20 L

2 gün önce
G

Merhaba ben bundan 2 ay önce boynumdaki bezeler için hastanesine gittim reaktif lenf nodülleriymiş geçti fakat kan şüpheli. hemogram sonuçlarım :

WBC 3.20

LYM 50.6

NEU 1.26

Biyokimya

ALT 58

LDH 270

Doktor notu : cam yaymada myelosliter ve atipik lenfosit izlendi kemik iliği istendi

Tahlil.com

Geçirilen viral enfeksiyonlar sırasında lenf nodu büyüyebilir, yaymada da atipik lenfositler olabilir. Hematoloji uzmanı tarafından takip edilmenizi öneririz..

Tahlillerinizi Biruni Laboratuvarlarında yaptırabilirsiniz.


Kanda gebelik testi yaptırdım ilk başta 199.5 çıktı sonra tekrardan yaptırdığımda 70,23 çıktı bu ne anlama geliyor

4 gün önce
G

Kanda gebelik testi yaptırdım ilk başta 199.5 çıktı sonra tekrardan yaptırdığımda 70,23 çıktı bu ne anlama geliyor

Tahlil.com
Bhcg değeri gebelik lehine ancak sağlıklı bir gebelikte bu değerin hızla artması gerekirken sizde düşüş olmuş.Bu da düşük olabileceği anlamında gelmektedir.Vakit kaybetmeden bir kadın doğum doktoruna muayene olmanızda fayda var

Tahlillerinizi Biruni Laboratuvarlarında yaptırabilirsiniz.


Dheaso4 hormonum 647,2 çıktı, normal değeri 134-407. Ama diğer hormonlarımda bir sıkıntı yok hepsi normal düzeyde. Adetlerim düzenli yalnızca kıllanma problemi

4 gün önce
G

İyi günler. Dheaso4 hormonum 647,2 çıktı, normal değeri 134-407. Ama diğer hormonlarımda bir sıkıntı yok hepsi normal düzeyde. Adetlerim düzenli yalnızca kıllanma problemi vardı. Doktor önemli değil, epilasyona gidin ilaç kullanmanıza gerek yok dedi.

Tahlil.com

Biz bu görüşte değiliz.Endokrinoloji bölümüne başvurmanızı öneriyoruz.
Kıllanmanızı önlemek için ilave tahliller ve tıbbi tedavi de gerekebilir.

Tahlillerinizi Biruni Laboratuvarlarında yaptırabilirsiniz.


L
ÇOK OKUNANLAR
H
SPONSOR BAĞLANTILARQ
TAHLİL MERKEZLERİ
Öne çıkan tahil merkezleri için tıklayın.B
KONU İLE İLGİLİ YORUMDA BULUN
Hey! Bu konu hakkında yorumda bulunmak veya Tahlil.com'a soru sormak için hemen üye ol veya giriş yap
W
YORUMLAR
1 hafta önce
G
arzu07

ağrıdan acile gittim 15 gün önce, idrar kan tahlili yapıldı,kan tahlilin MCHC [L] 31,43 ..RDW [H] 18,6 ,çıktı, idrar tahlilin de Eritrosit [E] 1+ çıktı,ilaç kullandım geçmedi,ürolojiye gittim,tekrar idrar tahlili istendi Eritrosit [E] 2+ ve Lökosit [E] +-, sonuçlar nedir acaba?

TahlilCom
Tedaviye rağman şikayetleriniz geçmedi ise idrar kültürü yaptırmanızı öneririz..
1 hafta önce
G
fenerbahce_tugce1907

Eşimle sürtünme yoluyla iliski yaşadık vajinamdan içeri biraz boşaldı hamile kalma olasiligim var mı?

Tahlil-com
Evet bu şekilde hamile kalabilirsiniz.
1 hafta önce
G
kevsergonulds

Hocam merhaba ben bir ilişki yaşadım fakat vajinanın içine boşalma olmadı sadece kalça kısmına boşaldı yani vajinaya geldi mı bilemem ve ilişki yaşanırken adettim .Daha sonra 25 gün geçti ve idrar testi yaptım negatif cıktı. Sonrasında da adet oldum ama normale göre azdı şimdide adetim bitmesine rağmen karnında ciddi bir şişlik var bu kanamanın adet değilde üstüne adet görme olmasından korkuyorum.

Tahlil.com
Regl iken ilişkiye girmek gebelik oluşumunu engeller diye kesin bir durum yok.Üstüne görme kanaması normal adet kanamasından çok daha farklı ve kısa süreli bir kanama olur. Üstüne görme kanaması olduğunu düşündürüyorsa gebelik testini tekrarlayarak daha net bir bilgi edebilir veya bir kadın doğum doktoruna muayene olabilirsiniz.
1 ay önce
G
karamurat_416

10 aylık bebeğimin test sonuçları

TSH: 1,60
SERBEST T4:14,69
SERBEST T3: 6,35

Tahlil.com

Tahlil.com da tahlil sonuçlarınızın uzmanlarımızca sağlıklı bir şekilde yorumlanması için tahlillerinizin sonuç raporunda belirtilen normal değerlerini de yazmalısınız.
Bu konuda sitemizde bir çok uyarıda bulunup okurlarımızı bilgilendik.
Aşağıda konuya dair uyarılarımızı gözden geçirmenizde yarar var.1 ay önce
G
ades

prolaktin yüksekliği tedavisi görüyordum ilacı bırakınca tekrar yükselme olduğu için doktorum mr istedi. mr sonucunda hipofiz bez parankiminde sınırları net olarak belirlenemeyen 7 mm çapında İV GD sonrası serilerde belirgin kontrast tutulum göstermeyen görünüm mevcuttur denmekte.

Tahlil.com
Hipofiz bezinizde normal olmayan bir oluşum gözlenmiş.Doktorunuz konuya dair detaylı bilgi verecektir.
1 ay önce
G
meltem06_894

adet gunum15 gün gecikti kan testi yaptirdim beta 23 cikti ve adet oldum doktorun bi hafta sonra tekrar test yapacak acaba hamile olabilir miyim?

Tahlil.com

Halk arasında Kimyasal gebelik olarak bilinen durumu  geçiriyor olabilirsiniz.Aşağıda kimyasal gebelik ile ilgili detaylı bilgi bulabilirsiniz.

Kimyasal gebelik ( biyokimyasal gebelik) nedir?

1 ay önce
G
doganage

ALT 119
AST 99
CRP 79
bu değerler yüksek
EOS% 4,5
HGB 13,7
HCT 40,5
bu değerler düşük çıktı, sorun nedir?

Tahlil.com

CRP sıklıkla istenen bir tahlil türü olup  akut faz reaktanıdır.
Tahlil sonucunuzda CRP değeri yüksek olarak görülüyor.
CRP yüksekliğinde ilk olarak akla enfeksiyon ve/veya  romatizmal durumlar akla gelir.

CRP yüksekliğine dair aşağıdaki bağlantıda detaylı bilgi bulabilir ve bu konuda sorulmuş benzer soru ve verilmiş cevapları okuyabilirsiniz.

CRP YÜKSEKLİĞİ NEDİR?

Aynı zamanda ALT ve AST yüksekiğiniz de var.Belirtiğiniz değerler ve testler karaciğer fonksiyonları yönünden bilgi veriyor. Karaciğer yağlanması, kullandığınız ilaçlar ilk akla gelen yükselme nedenleri.Ultrason muayenesi ilk aşamada fikir verecektir bu testlerin yüksekliğine dair.Aşağıda konu ve karaciğer testlerine dair detaylı bilgi ve sorulmuş benzer sorular ile cevapları görebilirsiniz.


http://tahlil.com/alanin-aminotransferaz-alt

http://tahlil.com/aspartat-amino-transferaz-ast-sgot-yuksekligi-ve-dusuklugu-hangi-durumlarda-gorulur-ast-normal-degerleri-nedir1 ay önce
G
moosefirst

TSH -- 1.19 (N.D. 0.35 - 4.94)
Vitamin b12 -- 208 (187 - 883)
Ferritin -- 71.59 (21.81 - 274.66)
Folat -- 5.3 (3.1 - 20.5)

Demir (serum) -- 62 (65-175)
UIBC -- 289 (69-240)
TIBC -- 351

2.5 yıldır saç dökülmesi yaşamaktayım

Tahlil.com
Demir eksikliği bulgularınız var.Saç dökülmesinde etken olabilir.
1 ay önce
G
o.bastan

ben yeni evli bi bayanım.. eşimle ilişki anında canım çok acıyor ve ilişki gerçekleştirmiyor kendimi istem dışı çok kasıyorum ne yapmam gerekiyor bunu nasıl yenebilirim?

TahlilCom
Kadın doğum uzmanına gitmeniz ve muayene olması gereklidir..

H
SPONSOR BAĞLANTILARH
SPONSOR BAĞLANTILARH
İLGİLİ MAKALELER