First slide
Second slide
Third slide

Sürtünerek ilişki yaşadım ama her hangi bir boşalma olmadı.Adetim de 3 gün gecikti . Bugünlerde de başım dönüyor psikoloji mi yoksa hamilelik belirtisi mi bilmi

1 hafta önce
G

25 Temmuz da sürtünerek ilişki yaşadım ama her hangi bir boşalma olmadı.Adetim de 3 gün gecikti . Bugünlerde de başım dönüyor psikoloji mi yoksa hamilelik belirtisi mi bilmiyorum. İlişki yaşamadan da önce adetim çok düzenli değildi ama tam anlamıyla adet gerçekleşiyordu. Baş dönmesi eğer psikojikse hangi doktora gitmem gerekiyor.Ne yapmam gerekiyor açıklar mısınız?

Tahlil.com
Bu tarz ilişkilerde gebelik riski yok denecek kadar azdır.Gebelik riski oluşabilmesi için vajinaya sperm hücresi temas etmesi gerekmektedir.Herhangi bir şekilde sperm hücresi teması söz konusu ise bir gebelik testi yapabilirsiniz.Sonrasında adet düzensizliğiniz ile ilgili bir kadın doğum doktoruna,baş dönmesi ile ilgili de öncelikle dahiliye doktoruna muayene olmanızda fayda var.Baş dönmenize neden olacak herhangi bir tıbbi bulgu çıkmaz ise bir psikiyatri doktoruna başvurabilirsiniz.
H
İLGİLİ İÇERİK

Merhabalar. Regl günümden 3 gün evvel lekelenme şeklinde kahverengi kanamam oldu.Ertesi gün ayni şekilde bir kanama daha oldu ve sabahında birazcık daha artmış

1 gün önce
G

Merhabalar. Regl günümden 3 gün evvel lekelenme şeklinde kahverengi kanamam oldu.Ertesi gün ayni şekilde bir kanama daha oldu ve sabahında birazcık daha artmış şekilde kanamam var. Regl kanamaları normalde çok yoğun olur.Alt karın kısmında da devam etmeyen sancılarım oluyor. İdrar testi negatif çıktı.Sağlık ocağından düşük veya dış gebelik olabilir dediler. Endişe etmem gereken bir durum var mı?

Tahlil.com
Gebelik testi negatif iken düşük veya dış gebelik olabileceği kanısına nasıl varıldığını anlamak güç.Öncelikle gebelik şüpheniz var ise kanda gebelik testi yaptırarak bhcg değerinizi öğrenmeniz gerekmektedir.Gebelik pozitif çıkarsa bhcg takibi yapılır.Ayrıca dış gebelik olup olmadığını anlamak için de ultrason muayenesi gerekir.Kısaca tüm bunları yapmak için bir kadın doğum doktoruna muayene olmanızda fayda var.
Dış gebelik ile ilgili ayrıntılı bilgi için tıklayın:http://tahlil.com/dis-gebelik-nedir-dis-gebelikte-hangi-gebelik-testi-yapilir

Yasmin ilk kutuda 21. hapı Cuma günü aldım. 7 günlük arada bıraktığım günü(cumayı) saymalı mıyım? Yeni kutuya hangi gün başlamam gerekiyor?

1 gün önce
G

Merhabalar yardımcı olabilir misiniz lütfen?
Yasmin ilk kutuda 21. hapı Cuma günü aldım. 7 günlük arada bıraktığım günü(cumayı) saymalı mıyım? Yeni kutuya hangi gün başlamam gerekiyor?

Tahlil.com
İlaç aldığınız günü saymıyorsunuz.Yani bu durumda saymaya Cumartesi 1 diye başlıyorsunuz.

H
SPONSOR BAĞLANTILARQ
TAHLİL MERKEZLERİ
Öne çıkan tahil merkezleri için tıklayın.

B
KONU İLE İLGİLİ YORUMDA BULUN
Hey! Bu konu hakkında yorumda bulunmak veya Tahlil.com'a soru sormak için hemen üye ol veya giriş yap
W
YORUMLAR
1 hafta önce
G
necoixfb

Merhaba 1 hafta önce hemoglobin elektroforezi tahilil yaptırdım sonuçlar şöyle,
HbA1 = 94,83
HbF = 1,72
HbS = 0
HbA2 = 3,45
Sonuçlara göre bir hastalık durumu var mıdır?

TahlilCom
Değerlendirilmesi için Hemogram sonucunuzuda yazmanız gereklidir..
1 hafta önce
G
tamer1308

oğlum 1 yaşında,ilk kan tahlilini yaptırdık.demir 32 çıktı,demir bağlama kapasitesi 292 çıktı,ferriti 39,59 çıktı (7-142 olmalıymış) tdbk(tot. demir bağl. kap. 324 çıktı. wbc 10,38 , neut% 21,6 ,lym# 6,43,lym%61,9,mono#1,06,mcv 73,2,mchc 36,4 ,pdw 8,6 çıktı

TahlilCom
MCV değeri normalden biraz düşüktür, demir eksikliği testlerinde görülmüyor. hemoglobin(Hgb) değeri normal ise sorun yoktur..
1 hafta önce
G
mydurmaz_

babam 58 yaşında ve

CRP 29.4 0 - 5
NE% 26 36 - 66
LYM 6.99 1 - 4.8
LYM% 72.5 22 - 40
MONO% 0.5 4 - 9
PCT 0.143 0.19 - 0.36

diğer kan sonuçları normal değerler içinde.

Tahlil.com

CRP sıklıkla istenen bir tahlil türü olup  akut faz reaktanıdır.
Tahlil sonucunuzda CRP değeri yüksek olarak görülüyor.
CRP yüksekliğinde ilk olarak akla enfeksiyon ve/veya  romatizmal durumlar akla gelir.

CRP yüksekliğine dair aşağıdaki bağlantıda detaylı bilgi bulabilir ve bu konuda sorulmuş benzer soru ve verilmiş cevapları okuyabilirsiniz.


1 hafta önce
G
Elçin

5 6 gundur adet sancim vardi karin agrim falan.agrilarin 1 hafta onceden basladigini biliyorum gecikmeli gelmezse bugun olmam gerekiyordu ama hicbir sekilde adet sancisi belirtisi yok bende agri kesici kullanmadim bugun bir anda adet sancilarim.kesildi.sebebi ne olabilir?

Tahlil.com
Adet olmadıysanız ve beklenen adet tarihinde de gecikme var ise, korunmasız ilişkiniz de mevcutsa gebelik testi yaptrımanızı öneririz.
1 hafta önce
G
hatice

benim kan grubum brh(- )eşiminki abrh(+) bu durumda ne yapmam gerekli acaba sağolun şimdiden

admin
çocuk düşünmeniz halinde bu konuda bir kadın doğum uzmanı alınacak önlemler konusunda bilgi verecektir

H
SPONSOR BAĞLANTILARH
SPONSOR BAĞLANTILARH
İLGİLİ MAKALELER