First slide
Second slide
Third slide

Sürtünme İle İlişki Sonrası Hamile Kalınır mı?

Özellikle evli olmayan çiftler, bakire bayanlar sürtünme ile ile ilişki sonrası hamile kalınıp kalınmayacağına dair sitemize sıkça sorular soruyor.
Cinsel ilişki tam olarak gerçekleşmeden yani penis vagina içine girmeden,dışarıdan temasla ve dışarıya boşalma ile hamile kalınıp kalınmayacağı yoğunlukla merak ediliyor. Bu tür ilişkilerde, yani erkek cinsel organının vagina içine girmeden dışarıdan sürtünme ile teması ve dışarıya boşalma sonrası , spermlerin ancak vagina ağzı ile teması sonrası gebelik olabilmektedir.
Bu durumda, tabii ki normal bir cinsel ilişkiye göre gebelik şansı çok daha az olmakla birlikte, gebelik ihtimali bulunmaktadır.
Bu şekilde, sürtünme yoluyla gerçekleşen ilişkiler hamileliğe karşı tam koruma sağlamadığı gibi genital siğil, Herpes gibi bir takım cinsel yolla bulaşan enfeksiyonlara karşı da tam olarak korunma sağlamamaktadır.
Sürtünme ile cinsel ilişki sonrası hamilelik ihtimali her ne kadar çok az olsa da, bu tür bir ilişki sonrası beklenen adet tarihlerinde en az bir hafta gecikmesi olanlar, tedbiren de olsa gebelik testi yaptırmalıdırlar.


Tahlillerinizi Biruni Laboratuvarlarında yaptırabilirsiniz.

H
İLGİLİ İÇERİK

Spermler ne kadar canlı kalırlar?

Spermlerin yaşam döngüsü farklı faktörlere bağlıdır ama en önemlisi bulunduğu ortamdır.Meni kuruduktan sonra spermler kuru bir yüzeyde (yatak veya çamaşırlar) çok fazla canlı kalmaz ve ölürler. Ama küvet gibi sulu ortamlarda daha uzun bir süre yaşayabilirler.
Spermler sıcak ve nemli ortamlarda daha uzun süre canlı kalırlar. Ama küvetin içindeki sudan kadın vajinasına geçip ve kadını hamile bırakma olasılığı çok düşüktür.
Spermler kadın vajinasında ise en fazla beş gün canlı kalabilirler. Yani kadıınlar yumurtlamadan bir kaç gün önce korunmasız bir ilişkiye girdiklerinde gebe kalma olasılığı vardır.

 

 


Tahlillerinizi Biruni Laboratuvarlarında yaptırabilirsiniz.


Kadınlarda Cinsel Organ Küçültme Operasyonu (Labioplasti) Nedir?

Kadınlar için de, erkeklerde olduğu gibi cinsel organın büyüklüğü ve fiziksel görünümü önemlidir.

Kadınlarda iç dudağın dış dudaklardan daha büyük olması, dış dudağın sarkık olması ciddi psikolojik sıkıntılara yol açar.

Dar kıyafetler giyme, cinsel hayatta sıkıntılar, hijyen problemi ve utangaçlığa sebep olabilmektedir. Hatta bazen eşler arası sıkıntılara dahi yol açabilir.

İç dudağın, dış dudaktan büyük olmasının sebebi, genetik, hormonal veya kronik iritasyonlar sonucu oluşabilir.

Birkaç saat süren bir ameliyatla dudakları küçültülebilir, kısmen görsellik düzeltilebilir. Kolay tolere edilen bir operasyondur.

3-6 hafta cinsel yaşamı durdurulmaktadır. Bu arada dikişlerde düşmüş olur. Yara izi belli olmaz.


Tahlillerinizi Biruni Laboratuvarlarında yaptırabilirsiniz.


H
SPONSOR BAĞLANTILAR

Q
TAHLİL MERKEZLERİ
Öne çıkan tahil merkezleri için tıklayın.B
KONU İLE İLGİLİ YORUMDA BULUN
Hey! Bu konu hakkında yorumda bulunmak veya Tahlil.com'a soru sormak için hemen üye ol veya giriş yap
W
YORUMLAR
1 yıl önce
G
rabiaasa2345

1hafta önce sevgilimle sadece surturme ilişkisi yaşadık ama çıplaktık adet olmam gerekior olmadım ama erkek arkadaşım boşalmadığına eminim çok korkuyorum hamilemiyim

Tahlil.com

Küçük yaşlarda  olup  cinsel konularda bilgi sahibi olmadan  cinsel  deneyim yaşayan sizler gibi pek çok okurumuz var.
Bu tür  ilişki sonrası hamilelik korkusu ile bizlere bir çok soru geliyor.
Bize yazdığınız ilişki türünde  hamilelik ihtimali pek mümkün görülmüyor.

Tahlil.com doktorları olarak size önerimiz mutlak suretle aşağıdaki bağlantıyı dikkatle okuyup hamilelik oluşumuna dair bilgi sahibi olmanız.

Aşağıdaki bağlantıda belirtilen yazıları ve sorulmuş benzer soru ve uzmanlarımızca verilen cevapları dikkatle okursanız bu konuda bilgi sahibi olacağınızı umuyoruz.

1 yıl önce
G
sdyvz

Merhaba. 1 gün önce erkek arkadaşımla sürtünme yoluyla yakınlaştık. Üzerimizde kıyafet yoktu. Vajinamın içine tam girmedi ama üzerindeydi. Zevk suyunu vajinamın girişinde hissettim. Boşalma sırasında kendini çekti ve bana temas etmedi. Adetimin son günüydü ve bakireyim. Bu durumda hamilelik riski olur mu? Ertesi gün hapı kullanmalı mıyım? 4 gündür tiroid için levotiron kullanıyorum ertesi gün hapı kullanmam zararlı olur mu? Kısa zamanda cevaplarsanız sevinirim

Tahlil.com

Yaşamış olduğunuz bu tarz bir ilişki sonrası  gebelik şansı yok denecek kadar azdır
Fakat bu işler şakaya da gelmez. Beklenen adet tarihinde  en az 7 gün gecikme olursa tedbiren de olsa  hamilelik testi yaptırılabilir.

Gebelik testi ve hamile kalma olasılığına dair sitemizde yayınlanmış yazıları, sorulmuş benzer  soru ve uzmanlarımızın verdiği cevapları okumak için tıklayınız......

1 yıl önce
G
legend_girl_my

Ben 24 temmuzda hastalandim 27 agustistada aksam leke gelip ertesi gun kan geldi yogundu ama pedime gecmiyordu lavabodayken gekiyordu hep nisanlimla arkadan denemistik ama ben cok sıktıgimdan olmadi kendisi eminim zevk suyum da gelmedi zaten hep disariya bosaldim diyor ama bu kuruntu suphe beni mahvediyor bas donmesi oluyordu cok az bta hcg testine gttim adet gecikmesi varsa yaptirin dediler benm bu ayda zamaninda oldu bnm adetlerim en fasla 1 hafta once yada 1 hafta sonra olur duzenli emin olamiyorum kansizli testindr cikar mi birde hcg sonucu hemsire 5 6 gun sonra yaptir dedi

Tahlil.com

Erken yaşlarda belirtiğiniz şekilde yaşanan cinsel beraberlikler sonrası kimi zaman bu tür çok da anlamlı olmayan sorular geliyor.
Cinsellik ve hamilelik oluşumu gibi konularda bilgi eksikliği de buna benzer  soruların gelmesine yol açıyor.
Elimizden geldiğince okurlarımızı bu konuda bilgilendirmek için uyarıcı yazılar yayınlıyor ve soru cevaplıyoruz.
Belirtiğiniz şekilde bir ilişki ile  hamilelik mümkün görünmüyor.Muhtemelen yaşınız küçük ve cinsel konularda da bilgi sahibi değilsiniz.
Hamileliğin hangi durumlarda olabileceği, hangi durumlarda hamilelik olmayacağı ve bu konularda sorulmuş benzer  binlerce soru ve Tahlil.com uzmanlarınca verilmiş cevapları aşağıdaki bağlantılarda bulabilirsiniz.
Biraz vakit ayırıp dikkatle okumanızı öneririz.1 yıl önce
G
brfnbyln63

18 yaşındayım ve erkek arkadasımla yuzeysel sevişiyoruz ama hemen erken sıkılıyorum pes ediyorum . ve genel olarak zevk alamıyorum .

Tahlil.com
Henüz cinsellik için erken bir dönemdesiniz,.Önünüzde uzun bir cinsel hayat var.Zamanla cinsellikten zevk alacağınız günler de gelecektir.
1 yıl önce
G
cansuyurduseven

Merhaba 18 yaşındayım sevgilimle iki gün önce sürtünerek ilişki yasamaya çalıştık sevgilim uzakta okuyor o yüzden birbirimizi çok özlüyoruz birleşince boyle saçma isler yapabiliyoruz. Sevgilim ilk önce beni boşaltmaya çalışıp bana mastürbasyon yaptı benimki olmayınca ben onu boşaltmaya çalıştım en sonunda goguslerime boşaldı goguslerimden bacaklarıma doğru aktı karanlıktı tam göremedim vajinama doğru bi akma olmadı ama yinede bacak aralarımdan aktığı için heryeri sildim ıslak mendille sevgilim de penisini sildi zevk suyu gelse onu bile silip dokunduk yinede ben tedirgin biriyim sildikten sonra penisiyle tam vajinama değil ama üstüne kenarlarına sürttü çok fazla sürtünme olmadı ama o boşalma durumumda hamilelik söz konusu olur mu? Lütfen cevaplayın teşekkürler ✋

Tahlil.com

Gençler arasında o kadar çok sürtünerek ilişki kuran çift var ki gelen sorulara artık yetişemiyoruz.
Bakireliğe zarar gelmesin diye bu tür  yollarla cinselliği yaşayan sizin gibi genç okurlarımızdan hamilelik şüphesi sebebiyle bir çok soru geliyor.

Sürtünmeli ilişkilerde hamilelik ihtimali yok denecek kadar azdır.Hamilelik tek bir ihtimal dahilinde gerçekleşebilir.
 Boşalma sonrası  erkeğin menisinin vajinanın ağzından  içeri sızması sonrası hamilelik olasılığından söz edebiliriz. 

Buna dair bir şüpheniz var ise, beklenen adet tarihinde de en az  1 haftalıkgecikme sonrası gebelik testi yaptırabilirsiniz.

Aşağıda hamileliğin oluşumuna dair detaylı bilgi bulabilirsiniz.Okumanızı öneririz...1 yıl önce
G
claryfrchld

Eski erkek arkadaşımla 6 ay önce sürtünme yoluyla bir yakınlaşmamız oldu. Sonrasında 4 ay boyunca düzenli adet gördüm. Mayıs ayının 20de adet olmam gerekiyordu ancak 17 gündür geciktim. Hamile olma ihtimalim var mı?Lütfen cevaplayın.

Tahlil.com

Yaşadığınız  cinsel beraberliğin ardından arka arkaya  adet görülmüş olması hamilelik olasılığının  bulunmadığını gösterir.
Hamilelik olasılığından bahsedemeyiz  bu durumda.

Adet gören birinin neden hamile olamayacağı hakkında detaylı bilgi almak isterseniz tıklayınız....

Hala gebe olmadığınıza ikna olmuyorsanız bir kadın doğum doktoruna başvurabilirsiniz.Size gerekli bilgilendirmede bulunacaktır.
2 yıl önce
G
05brk06

Merhaba kiz arkadasimla surtunme yoluyla iliskiye girdik ve ikimizde ciplaktik.vajinanin uzerine bosaldim.kiz arkadasim yumurtalik kisti nedeniyle dogum kontrol hapi kullaniyo ilacin ølorista. 2 aydir duzenli sekilde kullaniyor gebelik soz konusumu?

Tahlil.com

Sürtünme ve benzeri  ilişkilerde boşalma gerçekleştiğinde gebe kalma olasılığı  pek mümkün değildir.Gebelik ihtimal ve olasılığı yönünden dikkat edilmesi gereken mevzu ise, erkeğin boşalma sonrası menisinin vajinaya girmemiş olmamasıdır.
Eğer vajinaya temas şüphesi var ise, adet gecikmesi olup olmadığına bakılmalıdır.
Böyle bir durum var ise, her ne kadar gebelik olasılığı çok düşük olsa da, içinizin rahatlaması için gebelik testi yapılabilir.

Konuya dair Tahlil.com doktorlarının yazılarını ve sorulmuş benzer sorular ile uzmanlarımızca  verilmiş cevapları okumanızı öneriyoruz.


2 yıl önce
G
theflashturkiye

Merhaba 2 gün önce sevgilimle sürtünerek ilişkiye girdik bende boxer onda tayt kilot içinde ped vardı.Sürtünürken bir boşalma oldu taytın üzerine(vajina kısmına değil yumurtalık kısmına doğru) biraz bulaştı bizde hemen ıslak mendille sildik ne olur?

Tahlil.com

Genç çiftlerimizin sıklıkla başvurduğu bu tür cinsel beraberliklerde hamilelik şansı normal bir cinsel ilişkiye göre çok daha düşüktür Hamilelik ihtimali ise tek ve son derece düşük  bir olasılığa bağlıdır. O da ancak spermlerin vajina içine bulaşması durumudur.
Bu tür bir olay gerçekleştiğinde gebelik olasılığından söz edebiliriz.
Yaşadığınız beraberlik sonrası bu tür bir durumdan kuşkulanıyorsanız şu aşamada yapmanız gereken beklenen adet tarihinde  en az 1 hafta gecikme olursa kan veya idrarda gebelik testi yapılmasıdır.
 Hamilelik, gebelik ihtimali ve gebelik testlerine dair Tahlil.com'un hazırlamış olduğu yazılar ve konuya dair sorulmuş binlerce soru ve cevabı okumak için tıklayınız....

2 yıl önce
G
ela_melek

İyi günler ben erkek arkadaşımla 14 şubatta sürtünme yaşadım vajina üzerine asla boşalma olmadı kanama oldu 2 2.5 gün devam etti bunu perşembe ve cumartesi tekrarladık hiçbir şekilde vajina üzerine boşalma olmadı hamilemiyim zevk suyundan şüphelendik

Tahlil.com

Erken yaşlarda belirtiğiniz şekilde yaşanan cinsel beraberlikler sonrası kimi zaman bu tür çok da anlamlı olmayan sorular geliyor.
Cinsellik ve hamilelik oluşumu gibi konularda bilgi eksikliği de buna benzer  soruların gelmesine yol açıyor.
Elimizden geldiğince okurlarımızı bu konuda bilgilendirmek için uyarıcı yazılar yayınlıyor ve soru cevaplıyoruz.
Belirtiğiniz şekilde bir ilişki ile  hamilelik mümkün görünmüyor.Muhtemelen yaşınız küçük ve cinsel konularda da bilgi sahibi değilsiniz.
Hamileliğin hangi durumlarda olabileceği, hangi durumlarda hamilelik olmayacağı ve bu konularda sorulmuş benzer  binlerce soru ve Tahlil.com uzmanlarınca verilmiş cevapları aşağıdaki bağlantılarda bulabilirsiniz.
Biraz vakit ayırıp dikkatle okumanızı öneririz.
H
SPONSOR BAĞLANTILAR

H
SPONSOR BAĞLANTILAR

H
İLGİLİ MAKALELER