First slide
Second slide
Third slide

Vertigo Nedir?

Vertigo,  Latince  ‘dönmek’  fiilinden türemiş, kabaca baş dönmesi ve hareket duygusunun yitirilmesidir. Vertigo bir hastalık olmayıp beraberinde  altta yatan bir hastalığın belirtisidir.
Toplumda  sık olarak  görülür. Hafif baş dönmesi ve dengesizlik hissinden, çok şiddetli, hastayı yataktan kalkamaz hale getirebilecek kadar bir dizi  klinik belirtisi  olabilir. Hastalar sarhoşluk hissi duyabilir, sabit duramama ve bayılacakmış hissine kapılabilir.
Bu duygular hastada çaresizliğe, uzun vadede korku ve depresyona yol açabilir. Vertigo önem verilmesi gereken bir durumdur. Vertigo tanı ve tedavisi için tercihen  Kulak-Burun-Boğaz hastalıkları veya Nöroloji uzmanına başvurulmalıdır.
Tedavide ağızdan verilen ilaçlar sıkça kullanılmaktadır.


H
İLGİLİ İÇERİK

Dış Kulak İltihabı Nedir?

Kulağın dış kısmında, kulak deliğinin hemen yanında yer alan çıkıntıda hassasiyet, acı, ağrı ve kızarıklık görülmesi dış kulak iltihabını işaret etmektedir. Ayrıca kulakta görülen kokulu akıntı da mutlaka ihmal edilmeme ve gereken tetkik yapılmalıdır. Düşmeyen Ateş Önemlidir!

İnsanda normal vücut sıcaklığı 37,5 santigrat derecedir. Bu derecenin üzerindeki bir vücut sıcaklığı ciddi sağlık sorunlarının habercisidir. Ayrıca ateş de özellikle çocukluk döneminde kalıcı hasarlara yol açabilir. O nedenle yetişkinlerde bir kaç gün düşmeyen, çocukluk döneminde ise gün içerisinde düşmeyen ateşte mutlaka doktora başvurulmalıdır. H
SPONSOR BAĞLANTILARQ
TAHLİL MERKEZLERİ
Öne çıkan tahil merkezleri için tıklayın.

B
KONU İLE İLGİLİ YORUMDA BULUN
Hey! Bu konu hakkında yorumda bulunmak veya Tahlil.com'a soru sormak için hemen üye ol veya giriş yap
W
YORUMLAR
4 yıl önce
G
sibelguncu
Vertigo teşhisi konuldu.tahlil sonuçlarım ise
WBC:11.0 / Nd:4,6-10,2
RDW:17,5/Nd:11,3-14,8
LDH :243 /Nd:125-220
VLDL KOLES :35/Nd: 7-27
SEDİM(1SAAT):38/Nd:0-20 değerlerim yüksek çıkmış olup,
MCH :25,7 Nd:27,0-31,2 MCHC :31,7 Nd:31,8-35,4 KREATİNİN:0,53 Nd:0,57-1,11 TOT BİL:0,15 Nd:0,2-1,2 TOT CK:25 Nd:29-168 değerlerim ise düşük ÇİNKO:64ugNd:60-120 rahatsızlığım ne olabilir?Teşekr eder
tahlil.com
Tahlil sonuçlarınız vertigo araştırılması yönünden tam fikir vermiyor.Kayda değer bir sorun da görülmüyor.Nöroloji bölümünde kontrollerinizi sürdürün.

H
SPONSOR BAĞLANTILARH
SPONSOR BAĞLANTILARH
İLGİLİ MAKALELER