Eşofman, giysi veya elbise üzerine boşalma olunca hamile kalınır mı?

22.06.2018 08:00 | Güncelleme: 26.05.2020 10:21
Erken yaşlarda cinselliği yaşayan çiftler üzerlerinde eşofman, giysi veya elbise varken cinsel beraberlik yaşamakta ve bunun sonrasında hamile kalınıp kalınmayacağını merak etmektedirler.Çiftlerin bu ilişki tercih etmelerinin en önemli sebebi ise bakireliğe ve kızlık zarına zarar gelmemesi isteğidir.Sürtünme şeklinde olan bu tür ilişkilerde erkek direkt olarak kadının cinsel organının içine veya üzerine boşalmamaktadır.Peki eşofman, giysi veya elbise üzerine boşalma olunca hamile kalınır mı? Bu çok merak edilen soruyu Tahlil.com uzmanları aşağıdaki yazımızda sizler için yanıtlıyor.
Eşofman, giysi veya elbise üzerine boşalma olunca hamile kalınır mı?
A

Tahlil yorumlayan sağlık siteniz Tahlil.com'a hangi durumlarda hamile kalınabileceğine dair ilginç sorular geliyor.
Özellikle cinsel bilgisi olmayan, sürtünerek ilişki sonrası hamilelik endişesi yaşayan genç çiftlerden gelen bu tür sorularla sıkça karşılaşıyoruz.
Giysilerini çıkarmadan, üzerilerinde eşofman, pantolon,tayt, zıbın veya elbise varken ilişki yaşayan ve giysilerin üzerine boşalma olduğunda hamile kalıp kalamayacaklarını merak eden genç ziyaretçilerimizin meraklarını bu yazımızda gidermeyi hedefliyoruz.

Elbise ve Giysi Varken Cinsellik

Cinsel olarak yakınlaşan ve sevişen bir çiftte kadında elbise varken hamile kalınıp kalınmayacağı son derece merak edilen bir konudur.Bu tür bir cinsel yakınlaşma gerçek bir cinsel ilişki değildir.
Erkek kadının elbisesi, pantolonu veya çamaşırı üzerine sürtünerek boşalmaktadır.
Elbiseler varken bir cinsel beraberlik sonrası, erkeğin elbise üzerine boşalmasını takiben erkeğin menisinin ve dolayısıyla sperm hücrelerinin kız arkadaşı veya partnerinin vajinasına temas etme olasılığı bulunmamaktadır.
Ancak özellikle erken yaşlarda ve cinsel yönden tam olgunlaşmadan ve bilgi sahibi olmadan kurulan bu ilişkiler sonrası özellikle genç kızlar hamilelik korkusu yaşamaktadırlar.Bunun sonrasında da paniğe kapılarak internet ortamındaki yalan yanlış bilgilerden de etkilenerek gereksiz yere kendilerini strese sokmaktadır.
Bilgisizlik nedeniyle de gereksiz yere gebelik testleri yaptırmakta hatta ertesi gün hapları kullanmaktadır.

Elbise, Çamaşır ve Giysi Varken Hamile Kalınır mı?

Tahlil.com uzmanları olarak bu konuda genç çiftlerimizi bilgilendirmek istiyoruz.
Forum sitelerinde veya doktorların kontrolünde olmayan çeşitli sağlık sitelerinde yer alan yalan yanlış bilgilere itibar etmeyiniz.İlişki sırasında kadında elbise, çamaşır, tayt gibi giysiler varken, elbise veya çamaşır üzerine boşalma olduğunda hamile kalma ihtimali mevcut değildir.

Sürtünerek ilişki ile hamile kalınır mı konusunda detaylı bilgi almak için tıklayınız.....

Arkadan (ters) ilişki ile hamile kalınır mı konusunda detaylı bilgi almak için tıklayınız.....

 

YORUM YAP

Yorum yapilmeniz için üye girişi yapmalısınız. Giriş yapmak için tıklayınız...

YORUMLAR

aysegul-bozkus | 19.07.2020 12:38

İyi günler hocam benim bir arkdasla sevgilisi arkadan kiyafet varken arkdan nBişey olurmu hocam ama Karnı sis kan testi yaptırdı bişey çıkmadı

Tahlil.Com | 20.07.2020 01:01

Anlattığınız gibi bir beraberlik sonrası gebelik olasılığı pek mümkün görülmüyor.
Sıklıkla  erken yaşlarda bu şekilde bir yakınlaşma yaşayan ve cinsel konularda da bilgi sahibi olmayan okurlarımızdan sıklıkla benzer sorular geliyor.

Tahlil.com doktorları olarak sizin gibi genç okurlarımıza  önerimiz aşağıdaki bağlantıda yer alan ve hamilelik oluşumuna dair verilen bilgileri sonuna kadar dikkatle okuyup hamileliğin oluşum ve test edilmesi hakkında  bilgi sahibi olmanız.
 

 

Gulll | 01.02.2015 11:59

Mérhabaa hocam
Benim kiz arkadasim penisimi eledi zevk suyu vardi sonra da ustume geldi benim penisimin ustune oturdu ama giyinik tik onda pantolon bende de pantolon vardi . Ve bu aralar karni agriyo ve basi donuo ama kusma yok ne dir hocam hamile mi ?

Tahlil.Com | 01.02.2015 02:23

Erken yaşta ve cinsel konularda bilgi sahibi olmadan bu tarz  ilişki kuran okurlarımızdan sitemize bir çok soru geliyor.
Anlattığınız şekilde bir ilişki ile hamilelik olasılığı yok denecek kadar azdır.

Aşağıdaki bağlantıda yer alan ve hamilelik oluşumuna dair verilen bilgileri sonuna kadar dikkatle okuyup biraz olsun cinsel konularda bilgi sahibi olmanız uygun olacaktır.


cananhanimm | 19.01.2015 05:56

Merhaba hocam. 43 yaşındayım. Doğum kontrol yöntemi olarak spiral kullanıyorum ama regl tarihim bir hafta gecikti. 2-3 gün önce eczaneden gebelik testi aldım negatif çıktı. Yine de korkuyorum yorumlarınızı bekliyorum :(

Tahlil.Com | 19.01.2015 07:14

Büyük ihtimalle hamilelik yoktur.
Adet gecikmesi sadece hamilelik sebebiyle görülen  bir durum değildir.
Kadınlarda adet gecikmesinin bir çok sebebi olabilir.
Aşağıda gebelik dışı nedenlerle adet gecikmesinin görülebildiği durumları inceleyebilirsiniz.


Adetinizde gecikme devam ederse kadın doğum doktoruna muayene olmanız en doğru yaklaşım olacaktır.


bsrahzl41 | 18.01.2015 11:38

Adetim bittikten 1 gün sonra erkek arkadaşımla üzerimde kilot varken 1 kaç defa sürtündü daha sonra lavobaya gitti boşalmak için hamile kalma olasılıgım var mıdır

Tahlil.Com | 18.01.2015 01:57
Spermler kıyafetlerden geçemezler. Bu durumda hamilelik oluşturmazlar.
alibieber280 | 16.01.2015 12:42

Kız arkadaşımın altında kilotlu çorap ve ben de boxer vardı kız arkadaşım 5 gün önce adet olmuştu ve kız arkadaşım bozuk değil kız arkadaşımla sürtünerek ilişki yaşadık ve ben boxerımın içine boşaldım ve kız arkadaşım vajinasının sol kenarında hissetti lütfen hızlı cevap verin hamile kalır mı ?

Tahlil.Com | 16.01.2015 08:25
Sürtünme yoluyla yaşanan cinsel birlikteliklerde hamilelik ihtimali yok denecek kadar azdır. Bir sonraki adet dönemini takip etmenizi öneriyoruz. 
edipanıl | 19.11.2014 09:09

2 hafta önce kız arkadaşımla sürtünme yoluyla ilişki yaşadık. Benim boxerım vardı ve kız arkadaşımın üstünde bir şey yoktu. Zevk suyu boxerıma bulaştıysa bir hamilelik riski var mıdır

Tahlil.Com | 20.11.2014 10:20
Bu şekilde hamilelikten söz edilemez.
canantas93 | 26.07.2014 02:59

erkek arkadaşımla haziran ayının sonlarında sürtünme yoluyla ilşiki yaşadık erkek arkadaşımın üzerinde bişe yoktu bende sort vardıüzerime boşalmadı dışarıya boşaldı ilişkiden 1 gün sonra normal adet oldum bu ay sürekli mide bulantısı baş dnmesi yaşıyorum 23 ne adet oldum 2 gün sürdü bitti hamilemym

Tahlil.Com | 26.07.2014 03:46

Adet gören birinin hamile olma  olasılığının bulunmadığına dair Tahlil.com'da defalarca soru cevapladık ve bilgilendirici yazılar yazdık.Size önerimiz aşağıda sizin için hazırladığımız bağlantıları dikkatle okuyarak konuya dair bilgi sahibi olmanız.


Üstüne görme olarak da bilinen ve gebelerde görülen yerleşme kanaması da sıklıkla adet görmekle karıştırılıyor, aşağıdaki yazımızda da adet görme ile üstüne görme arasındaki farkın ne olduğu anlatılıyor, bunu da okumanızı öneriyoruz.

ali_cakar_55 | 26.07.2014 12:27

Hocam soru sordum cvp alamadim geçen ay sürtünme ile ilişkimiz oldu deliye girme olmadı kızlığı bozuk değil zevk suyu az değdı norlevo içirdim 5saat içinde bihafta sonra adetini gördü 2gün erken .bu ay bugün görücekti görmedi akıntısı azaldı ve çok akmamaya başladı ilk ay adetini gördü bişey olur mu?

Tahlil.Com | 26.07.2014 09:22
İlişki sonrasındaki ilk ay düzenli bir adet kanaması görülmüş ise hamilelik ihtimali ortadan kalkar. Bu ay ki adet gecikmesinin başka sebepleri olabilir. Gecikme devam ederse bir kadın doğum uzmanına baş vurmanızı öneririz.  
you_love_1903 | 25.07.2014 10:56

iyi aksamlar ben 2 gün önce kız arkadasımla bir sürtünme yoluyla ilişki yaşadım bende boxer ve short ince ondada tayt vardı ve ben üstündeyken boşalmısım ve taytı eve gidince ıslaktı sızce hamıle kalırmı lütfen yardım edın

Tahlil.Com | 25.07.2014 11:33

Hamilelik, spermin direkt olarak vajinaya teması ile oluşur. Bu sebeple kız arkadaşınızın hamile olmadığını söyleyebiliriz.

solakgizem | 04.04.2014 04:23

Merhaba arkadaşımın anlattığına göre geçen hafta Salı günü sürtünme ile ilişkiye girmişler arkadaşımın üstünde pantolon o ise ciplakmis arkadaşım islaklik hissetmis erkek arkadaşı boşalma olmadığını söylemiş 12 sinde ay başı olmasi gerekiyor ama şimdiden göğüsleri ve karnı ağrıyor lütfen bilgi verin

Tahlil.Com | 04.04.2014 09:11

Bu durumda şimdiden bir bilgi verilemez adet gecikmesi olur ise test yaparsınız..

DAHA FAZLA GÖSTER
Meni Rengi Neyi İfade Eder?
Meni cinsel ilişki sonrası erkeğin cinsel organından akan yoğun sıvıdır
Sperm Taşınma Yöntemi ile Gebelik Oluştururmu?
Gebelik; spermin, vajinaya, oradan yumurtalık kanalına ulaşması neticesinde oluşur
Küçük Penis Pozisyonu Nedir?
Penis boyunun küçük olması; bir çok erkeğin ortak derdidir
Kadın Orgazmı Artık Çok Kolay
Kadınların %40'ı cinsel ilişkide orgazm olmaz
Gerdek İçin Öneriler
Yaz geldi düğün sezonu kapıda gelinler ve damatlar hazırlık heyecanı yaşarken bir yandan da ilk gece telaşındalar
Çiftlerin Seks Hakkında Konuşması Mutluluk İçin Gerekli Midir?
Bazen ilişkide yaşanan sıkıntıların konuşulması tercih edilmez
Buluşmada Erkeğin Hal dili Neyi Anlatır?
Boşalma, erkekte doğal bir ihtiyaçtır
Partnerinizin Orgazmını Geciktirmek Mümkünmü?
Erkeklerde orgazm; çok hızlı olur
Ters İlişki Bartolin Kistine Sebep Olabilir
Bartolin kisti; vajinada sıvı birikmesi neticede oluşan, ceviz büyüklüğüne kadar ulaşabilen sertleşmelerdir
40'lı Yaşlarda Erkeklerde Cinsel Hayat Nasıldır?
Kırklı yaşlarda erkekler, cinsel ilişki sırasında  ilk uyarılma, boşalma, orgazm sonrası yeniden uyarılmayı daha iyi kontrol etmektedir
Erkeklerde Cinsel Sorunlar Nasıl Tedavi Edilir?
Erkeklerde cinsel sorunları çok önemlidir ve büyük ölçekte erkeklerin öz güvenini etkiler
Doğum Sonrası Cinsel İlişki Sorunları ve Öneriler
Doğum sonrası kadında var olan cinsel isteksizlik ve cinsel ilişkiden kaçma eğilimi oldukça sık rastlanan bir durumdur
tahlil.com
tahlil.com
tahlil.com