Fit Bedenler...Obez Ruhlar

16.09.2017 05:27
İnsan ömrü gittikçe daha da uzamaktadır
Fit Bedenler...Obez Ruhlar
A

İnsan ömrü gittikçe daha da uzamaktadır.Kaliteli bir ömür geçirmek adına da sağlıklı beslenme ilk alınması gereken tedbirlerden olmalıdır.
Anne karnından itibaren ölene kadar  sağlıklı beslenmenin önemi yadsınamaz bir gerçektir.

Yeryüzünü ,bizler için yaratılmış bin bir  çeşit besinin ikram edildiği bir açık büfe  olarak düşündüğümüzde ne kadar şanslı olduğumuzu da fark edebiliriz.
Kendi bedensel(yaş,cinsiyet vb) ve ruhsal  ihtiyaçlarımıza uygun seçebileceğimiz çeşit çeşit alternatif besin varken fit bir bedene sahip olacağım diye obez yaptığımız ruhlarımıza eziyet  çektirdiğimizin farkında mıyız acaba?
En fit,daha fit olmak için o spor salonu senin bu plates salonu benim gezmekten,şu internet sitesinde ennn! fit ve organik tatlı var,köşede ki güzellik merkezi en fit yapan selülit cihazını getirmiş,şu sağlıklı öğünümün resmini instgrama koyayım,şu videoyu snap atayım,kaç beğeni aldım acaba? diye bedenlerimizin koşturmasından ruhlarımız hafifleyemiyor ve bunların kaygısını taşımak ruhlarımızın ağırlığını artırıyor.
Obez yaptığımız ruhlarımızda psiko somatik ve psikolojik  hastalıklara davetiye çıkarıyor.Tabii ki spor yapalım ,kendimize özen gösterelim  ama  bunları aşırı takıntı haline getirmeden,kaygı boyutuna taşımadan yapalım ki,sağlıklı olma çabamıza olumlu destekleri olsun.

Unutmayalım ki miktarına ve yeme sıklığına dikkat  ettiğimizde, günlük yürüyüşlerimizi de yaptığımız da (minimum 30 dk) az yenmesini   önerdiğimiz besinlerden nadir olarak yemiş dahi olsak, hastalık boyutunda zararı olmayacaktır .

Hafifleyelim ama ruhlarımızı da  hafifleterek    

Ateş Düşürücü İlaçlara Fazla Güvenmeyin
Hastalık sezonunu yaşadığımız bugünlerde ateş düşürücüler hemen hepimizin baş ucundadır
Bel Fıtığı Neden Olur?
Omurgamızı oluşturan çok sayıda kemik vardır
Oruç Tutarken Dikkat Edilmesi Gereken 7 Öneri
Özellikle aşırı sıcakların görülebildiği  Temmuz ayı içinde olunması oruç tutmayı da güçleştirmekedir
Emziren Anneler ve Oruç
Kısa süreli yemek yememenin anne sütünü azaltmadığı bilinmektedir
Gözyaşının Faydaları Nelerdir?
Bir damla gözyaşın bile faydası var
Tırnaklardaki Beyazlıklar Neden Oluşur?
Tırnaklarda oluşan beyaz lekeler tırnaklara renk veren keratin maddesi veya kalsiyum eksikliğinden kaynaklanabilmektedir
tahlil.com
tahlil.com
tahlil.com