Hepatit B Testleri: HBS AG:Negatif, Anti HBc:Negatif, Anti HBs: Pozitif olması ne anlama gelir?

11.10.2017 03:13 | Güncelleme: 06.05.2020 11:12
Hepatit B araştırması  yapıldığında;  HBS AG :Negatif, Anti HBc :Negatif,  Anti HBs: Pozitif çıktığında tahlil sonuçları nasıl yorumlanmalıdır?
Hepatit B Testleri: HBS AG:Negatif, Anti HBc:Negatif, Anti HBs: Pozitif olması ne anlama gelir?
A

Kamda Hepatit B araştırması  yapıldığında; test sonuçlarında;  HBS AG :Negatif, Anti HBc :Negatif,  Anti HBs: Pozitif çıktığında bu kişinin Hepatit B aşısı sonrası bağışıklık kazanmış olduğu düşünülür.

YORUMLAR

berkayugurdogan | 07.08.2014 01:38

Merhaba,
Geçtiğimiz günlerde yaptırdığım laboratuar sonuçlarına göre; Anti HBs değerim 836.0 pozitif olarak çıkmıştır. HBsAg değerim 0.17 negatif olarak çıkmıştır. Sarılık aşısıda hiç olmadım.Değerin çok yüksek olmasının nedeni ne olabilir?Endişelenmeli miyim?

Tahlil.Com | 07.08.2014 09:39
Hayır endişelenmenize gerek yoktur, bazı kişilerde hepatit enfeksiyonu herhengi bir bulgu oladan geçirilebilir..
Ca 125 Normal Değeri Nedir ? Ca 125 Yüksekliği Neden Olur ?
Ca 125 kanser antijenidir Ca 125 testi yüksekliği normal bir durum değildir. Farklı nedenlere bağlı olabilir. Ca 125 yüksekliği her zaman kanser ile ilişkilendirilmemelidir. Ca 125 testi normal…
Beta HCG Değerinize Göre Tahmini Gebelik Haftası Bilgisi
Gebe kadınların en çok merak ettiği konulardan biri de kanda  gebelik testi yaptırıp Beta HCG değerlerini öğrendikten sonra tahmini gebelik haftalarını hesap etmektir.
Dörtlü Test Nedir? Üçlü Test İle Farkı Nedir?
Dörtlü test; anne karnındaki bebekte; down sendromu, kromozom anormalliği ya da nöral tüp defekti rahatsızlıklarının belirlenmesinde kullanılır.
LDL Kolesterole Neden Kötü Kolesterol Denir?
Aslında LDL veya kötü kolesterol vücut için gereklidir çünkü diğer hücrelerin yapımında gerekli olan ve karaciğerde üretilen kolesterolu hedef hücrelere…
VLDL Kolesterol Nedir?
VLDL Kolesterol, Very Low Density Lipoprotein anlamındadır. Kolesterol testlerinden biridir.
Diyete Girmeden Önce Hangi Tahlilleri Yaptıralım?
Hemen herkes, hayatında bir çok kereler diyete girmeyi hedeflemiştir.Diyetisyenler ve doktorlar diyete girecek hastalarından diyet öncesi bazı tahliller isterler.Diyete girmeden önce…
tahlil.com
tahlil.com
tahlil.com