First slide
Second slide
Third slide

Cinsellikte Kadınlarda G noktası Nedir?

G noktası bazı kadınlarda çok hassastır ve onlara saatler boyunca zevk verebilir.
Kimisinde bu noktaya dokunulduğunda  idrar gelme hissi gelir.
Bazılarında ise G noktası hiç hassas değildir.
Bazı kadınların vajinalarında  G noktası diye bir yer yoktur.
Uzmanların G noktasına farklı bakış açıları vardır.
Bir bölümü kadınlardaki G noktasının erkeklerdeki prostat beziyle aynı olduğuna inanırlar.
Bazıları ise G noktasının uyarılmasının, ağrı eşiğinin
% 84 ve orgazm zevkinin %107 artmasına neden olduğuna inanır.
G noktası hassas olan kadınların bazısında orgazm sırasında mesaneden idrara benzer yapıya sahip 9-900 ml arası sıvı çıkabilir. Ancak bu durum kadınların % 10’unda görülür.


Tahlillerinizi Biruni Laboratuvarlarında yaptırabilirsiniz.

H
İLGİLİ İÇERİK

Cinsel Yolla Bulaşan Hastalıklar Nelerdir?

Cinsel yolla bulaşan hastalıklar, kontrolsüz cinsel ilişkilerin artmasıyla giderek önem kazanan hastalıklar olup insan sağlığı için de ciddi tehdit oluşturmaktadırlar.Prezervatif kullanımı bu hastalıklardan korunmak için en pratik yöntemdir.

Cinsel Yolla Bulaşan Hastalıklardan en sık görülenleri incelediğimizde 7 başlık altında toplandıklarını söyleyebiliriz.

1.Bel Soğukluğu (Gonore): Çok yaygın olan bu enfeksiyonun etkeni gonokok adı verilen bakterilerdir. Erkekte peniste sarı koyu bir akıntı mevcuttur. İdrar yaparken yanma ve sızı olur. Kadınlarda çoğu zaman belirti vermez.Mikrobiyolojik yöntemlerle kolaylıkla tanı koyulabilir.Antibiyotiklerle tedavi edilir.

2.Frengi (Sifiliz): Sifiliz etkeni olan bakteri vücuda ilk girdiğinde düzgün kenarlı, ağrısız yaralar oluşmasına neden olur.Mikrobiyolojik yöntemlerle tanısı koyulur. Tedavi edilmezse iç organlara yayılıp ciddi sorunlara yol açar.Antibiyotikler tedavide kullanılmaktadır.
  
3. Klamidyoz: Bu hastalıkta bakteriyel kökenli bir hastalıktır.Yaygın görülen bir hastalık olup mikrobiyolojik yöntemlerle tanısı koyulur.Erkekte peniste akıntı, idrar yaparken ağrı olur. Kadınlarda ise farklı olarak ağrı, kaşıntı ve akıntı görülür. Tedavide antibiyotikler kullanılır.

4.HIV Enfeksiyonu ( AIDS ) : HIV enfeksiyonu halk arasında bilinen adıyla AIDS insandan insana başlıca cinsel temas ile bulaşır fakat diğer bulaşma yolları anneden bebeğe, kan nakli ve kontamine iğne ve delici/kesici nesnelerle temastır. AIDS’in belirtileri arasında aşırı yorgunluk, en az 2 ay içerisinde 8-10 kilo kaybı, ateş, gece telemeleri , geçmeyen ishal, koltuk altı ve boyun lenf bezlerinde büyüme olabilmektedir.Tanıda ELİSA yöntemi ile kan testleri ve test sonuçlarını da doğrulamak için Western Blot gibi konfirmasyon testleri kullanılmaktadır.

5.Hepatit B ve Hepatit C : Özellikle Hepatit B dünyadaki en yaygın enfeksiyonlardan biridir. Karaciğer iltihabı ve kanserine yol açabilirler. Belirtileri yorgunluk, halsizlik, bulantı, ateş olabilir. Vücutta, gözlerde sarılık, idrarda koyulaşma görülür. Özellikle kan ve cinsel temas ile bulaşır.Tanıda ELİSA yöntemi ile kan testleri kullanılır.

6.Genital herpes (genital uçuk):HSV Tip 1 ve HSV Tip 2 isimli Herpes virüslerinin yol açtığı cinsel yolla bulaşan bir hastalıkdır. olup,Hastalık bulaşan bireylerin çoğunda; hiç belirti gözlenmemekte veya hafif belirtilerle seyredebilmektedir. Belirtiler genellikle genital bölgede veya rektum çevresinde bir veya birkaç uçuk şeklindedir..ELİSA testleri tanıda yardımcıdır.
  
7. Human Papilloma Virus Enfeksiyonu( Kondilom,Genital Siğil) : HPV olarak bilinen Human Papilloma Virususun yol açtığı kendini genital bölge ve mukozalarda siğil olarak gösteren bir hastalıktır. Condyloma acuminatum” adı verilen siğil şeklinde kitlelerin oluşumuna neden olan ve servikal kanserle ilişkili olduğu kesin olarak saptanmış bir virüstür.Muayene sırasında genellikle gözle siğillerin görülmesiyle tanı koyulmakla birlikte kesin tanı için, Pap Smear,HPV DNA PCR testi ve biyopsi gibi tahlil yöntemleri kullanılmaktadır.Tedavide genellikle cerrahi olarak siğiller alınır.


Tahlillerinizi Biruni Laboratuvarlarında yaptırabilirsiniz.


Cinsel İsteksizlik ,Cinsel Soğukluk (Frijidite) Nedir?

Cinsel isteksizlik sık rastlanan fakat her zaman rahatça doktora ifade edilemeyen bir cinsel sorundur.Her iki cinsi de etkileyebilmektedir.Kadın ve erkeklerde görülen cinsel istek kaybıdır. Cinsel isteksizlikte psikolojik problemler ön plana çıkmaktadır.
Özellikle günümüzde artan stres,ekonomik sorunlara bağlı kaygılar psikolojik problemlere örnektir.Fiziksel   problemlere bağlı da cinsel soğukluk olabilmektedir. Cinsel isteksizlikte psikolojik problemlere bağlı faktörleri daha detaylı incelediğimizde ise partnerler arası sorun, evlilik problemleri, kaygı, depresyon. ve stres ilk akla gelenlerdir.
  Fiziksel problemlere bağlı cinsel isteksizliğe neden olan faktörlerin başlıcaları ise yaşlılık, çeşitli kronik hastalıklar (Diabet, astım,kalp yetmezliği,hipertansiyon,tiroid hastalıkları,kanser türleri), disparoni(cinsel ilişkide ağrı duyulması),bazı ilaçların kullanımı, obezite ve cinsel organlardan memnuniyetsizliktir.


Tahlillerinizi Biruni Laboratuvarlarında yaptırabilirsiniz.


H
SPONSOR BAĞLANTILAR

Q
TAHLİL MERKEZLERİ
Öne çıkan tahil merkezleri için tıklayın.B
KONU İLE İLGİLİ YORUMDA BULUN
Hey! Bu konu hakkında yorumda bulunmak veya Tahlil.com'a soru sormak için hemen üye ol veya giriş yap
W
YORUMLAR
3 yıl önce
G
hakan_--15

Kız arkadaşım bakire fakat sürtünme yolu ile ilişkiye girdik penisimin ucunda 1 damla sıvı vardı hamile kalma olasılığı var mı ? lütfen yardımcı olun cevabınızı bekliyorum.

Tahlil.Com
Yok denilecek kadar düşük bir ihtimal. Fakat adetinde 5 gün vaya daha fazla gecikme olursa gebelik testi yaptırmanızda fayda olacaktır.

H
SPONSOR BAĞLANTILAR

H
SPONSOR BAĞLANTILAR

H
İLGİLİ MAKALELER