Bahar Aylarında Enerjinizi Yükseltmek İçin Yapılması Gerekenler Nelerdir?

Baharın gelmesi ile birlikte insanların çoğunda yorgunluk şikayetleri artış göstermektedir. Bahar aylarında insanlar bitkin ve keyifsiz oluyorlar. Mevsim değişikliğinden etkilenmemek için uzmanları bazı önerilerde bulunuyorlar.Bahar yorgunluğuna karşı ne gibi tedbirler alabiliriz birlikte inceleyelim.

Bahar Aylarında Enerjinizi Yükseltmek İçin Yapılması Gerekenler Nelerdir?

A

Baharın gelmesi ile birlikte insanların çoğunda yorgunluk şikayetleri artış göstermektedir. Bahar aylarında insanlar bitkin ve keyifsiz oluyorlar. Mevsim değişikliğinden etkilenmemek için uzmanları bazı önerilerde bulunuyorlar.Bahar yorgunluğuna karşı ne gibi tedbirler alabiliriz birlikte inceleyelim.


Yeni bir günde beklentiniz olmalı. Sabah sizi yataktan çıkmaya ve bir an önce güne başlamaya davet edecek sebepleriniz olmalıdır.


Size eşlik edecek kişileri programınıza dahil etmeye özen göstermelisiniz.


Sağlıklı, dengeli ve yeterli beslenmeye dikkat etmelisiniz.


Gün içerisinde ne yapacaksanız onun programını yapmalısınız. Bu programınızda mutlaka kendinize zaman ayıracak planlar yapmalısınız.


Sanata, müziğe veya ilgi alanlarınıza zaman ayırmalısınız. Siz de kendi üretimlerinizi başkaları ile paylaşmalısınız.


Bedeninizi çalıştırmalısınız. Çalışmaya alıştırın ki ruhunuz tembellik istese de, bedeniniz sizi harekete geçirsin.


Düzenli spor yapmaya özen göstermelisiniz. Bu sayede dinç ve enerji dolu bir gün geçirmiş olursunuz.


YORUM YAP

Yorum yapilmeniz için üye girişi yapmalısınız. Giriş yapmak için tıklayınız...
HIV Tanısını Erken Koymak İçin Yapılacak Testler Nelerdir?
Şüpheli bir cinsel ilişki s.onrası,  HIV enfeksiyonuna yakalandım şüphesi  ile  laboratuvar  testi yaptırmak  sıklıkla gündeme gelmektedir.HIV enfeksiyonu şüphesi…
Sık İstenen Tahliller Nelerdir?
Doktorlar muayene ettikleri hastaların çoğundan tahlil ister.Doktorların en sık istediği tahlilleri sizler için derledik.
İdrarda Protein Kaçağı ( Proteinüri) Neden Görülür?
Normalde idrarda protein kaçağı olmamalıdır.Bir başka deyişle idrar tahlilinde protein görülmesi normal olmayıp bir hastalık belirtisi olabilir.
VİTAMİN E (a-Tokoferol, a-T, Alfa-tokoferol, Vit E)
Kanda vitamin E oranını gösteren bir testtir.
Swab Testi (Streptokok A) Nedir?
Halk arasında Beta mikrobu olarak bilinen ve boğaz enfeksiyonuna yol açan A grubu Beta Hemolitik Streptokok bakterisinin hızlı tanısında kullanılan bir tahlil yöntemidir.
Globulin yüksekliği nedir? Globulin yüksekliği hangi durumlarda olur?
Globulin bir proteindir.Kan örneğinden çalışılan bir biyokimya tahlilidir.Kanda globulin yüksekliği çaşitli durumlarda olabilir.Aşağıdaki yazımızda kanda globulin yüksekliğinin…
Ferritin Yüksekliği Hangi Durumlarda Görülür?
Ferritin bir demir depo proteini olup, 24 adet iki farklı alt birimden  oluşmuştur. Ferritin testi ile doktorlar vücudumuzdaki demir depolarının varlığını araştırır.
Hipnoz Nedir?
Hipnoz, geçmişten günümüze hep merak uyandırmış ve araştırılmış bir konudur.
Baba Olma Şansını Artıran Besinler
Çocuk sahibi olmak isteyen babalar tükettikleri besinlere dikkat etmelidir.Baba olma şansını arttıran besinleri sizler için derledik.
E Konsültasyon (Online Doktor Hizmeti) Nedir?
E Konsültasyon diğer bilinen adıyla da Online Doktor Hizmeti günümüzde sıklıkla tercih edilen dijital ortamda verilen bir sağlık hizmetidir.Özellikle Covid 19 pandemisi sonrası…
Nasır Nedir ? Nasıl Tedavi Edilir?
Yürümenin getirdiği bir sorun olan nasır toplumda oldukça yaygındır. Nası tedavisinde de farklı yöntemler uygulanmaktadır.
Lambda Hafif Zincir Testi Nerede Kullanılır?
Lambda hafif zincir testi, Multiple myelom olasılığının araştırması esnasında genel olarak immunoglobülin konsantrasyonları ile birlikte kullanılmaktadır.Damardan alınan kan örneğinin laboratuvarda…