1 buçuk yıldır kalça ağrısı çekiyor ve ağrı tedavisi uygulanıyor bu nedenle ağrı kesici türevleri kullandığı için kan testi yapıldı.

Yapılan kan tahlili sonuçlarını merak ediyorum. hasta 1 buçuk yıldır kalça ağrısı çekiyor ve ağrı tedavisi uygulanıyor bu nedenle ağrı kesici türevleri kullandığı için kan testi yapıldı.rnsonuçlarda lökosit 15.99, granulosit 14.24 lenfosit yüzde 8.18, trombosit 455 PCT 0.35 , Hematokrit 46.3. idrarda 1-2 lökosit 8-10 epitel hücresi görüldü.değerler herhangi bir hastalık belirtsi midir?

Tahlil.com Cevabı : Öncelikle geçmiş olsun.
Lökosit yüksekliği bir enfeksiyon belirtis ancak bu enfeksiyonun nereden kaynaklandığı için ilave tahlillere gerek olabilir.
İdrar tahliliniz normal idrar yollarından kaynaklanan bir enfeksiyondan şüphelenmiyoruz.

Ancak açlık kan şekeri, kolesterol ve insülün direnci testiniz yüksek çıkmış. Bu da şeker hastalığı yönünden risk altında olduğunuzu gösteriyor.
Tiroid pereksidaz testi de yüksek çıkmış.Bu da otoimmün bir tiroid bezi hastalığı belirtiisi olabilir.
Hasranızın bir  endokrinoloji uzmanına da başvurması  gerekyor.