1 yıl ara ile yaptırmış olduğum tahlil sonuçlarında göreceğiniz üzere her iki tahlilde de bazofil oranı normal değerlerin dışında kalmakta

Merhaba,rnrnEk'deki paylaşmış olduğum 1 yıl ara ile yaptırmış olduğum tahlil sonuçlarında göreceğiniz üzere her iki tahlilde de bazofil oranı normal değerlerin dışında kalmakta. rn rnBundan dolayı doktora görünmeli miyim ? Görünmem gerekir ise hangi birimden randevu almalıyım ? rnrnkolaylıklar dilerim

Tahlil.com Cevabı : Merhaba tek başına bazofil değerindeki yükseklik bir anlam ifade etmemektedir.Sadece bazofil değerlerindeki düşüklük veya yükseklik ile herhangi bir hastalık tanısının koyulamaz.Doktorunuz gerek görür ise bir takım ilave tahliller ve periferik yayma testi isteyebilir.Değerlerinizde yükseklik devam ederse ileri tetkik için bir hematoloji uzmanına da başvurabilirsiniz.Geçmiş olsun.