10 yıllık evliyim. 2 çocuğum var. Eşim dışında kimse ile ilişkim kesinlikle olmadı. Benim Anti HIV testim 2 kez üst üste pozitif geldi. Eşimin Anti HIV testi negatif geldi.

10 yıllık evliyim. 2 çocuğum var. Eşim dışında kimse ile ilişkim kesinlikle olmadı. Benim Anti HIV testim 2 kez üst üste pozitif geldi. Eşimin Anti HIV testi negatif geldi. Benden Halk Sağlığı Merkezine Western Blot testi gönderildi. Sonuç Negatif geldi. Bu durum çapraz reaksiyon ve yalancı pozitif durum olarak açıklandı. Ek tahlil ve takip yaptırmama gerek olmadığı söylendi. Sizin yorumunuz nedir acaba ?

Tahlil.com Cevabı : Western Blot test sonucu son derece güvenilirdir. Bu durumda Western Blot negatif çıktoğına göre daha önce çıkan pozitif HIV sonuçlarının false pozitif yani yanlış pozitif olduğunu söyleyebiliriz.İçiniz rahat olsun.Aktif bir HIV enfeksiyonundan söz edemeyiz.Doktorunuz da zaten gereken bilgiyi vermiş.