10+5haftalık gebeyım antı cmv lgg pozıtıf cıktı daha sonra cmv lgg avidite testı istendı hıgh aviditiy (yüksek avidite) 90.11 negatıf cıktı acaba tahlıl sonucuna gore enfeksiyonu gebelıkten once mı yoksa gebelıkte mı gecırmısım

Merhaba 10+5haftalık gebeyım antı cmv lgg pozıtıf cıktı daha sonra cmv lgg avidite testı istendı hıgh aviditiy 90.11 negatıf cıktı acaba tahlıl sonucuna gore enfeksiyonu gebelıkten once mı yoksa gebelıkte mı gecırmısım

Tahlil.com Cevabı : CMV IGG Yüksek Avidite test sonucu korkulacak bir durum değildir.Söz konusu enfeksiyonun önceden geçirildiği  ve hamilelikte bebeğe olumsuz bir etkisi olmayacağı bilgisini vermektedir.
Aşağıda CMV avidite testine dair detaylı bilgi bulabilirsiniz.

CMV Avidite Testi Nedir?