17 yaşındayım yaklaşık 2 aydır sık idrara çıkma ve çok su içme kilo alamama gibi belirtileri vardı. Sabah açlık kan şekerim 128 öğle 2. Saatte tokluk kan şekeri

17 yaşındayım yaklaşık 2 aydır sık idrara çıkma ve çok su içme kilo alamama gibi belirtileri vardı. Sabah açlık kan şekerim 128 öğle 2. Saatte tokluk kan şekerim 216 çıktı bu sonuçlara göre diyabet var mı?

Tahlil.com Cevabı : Kan şekeri değeriniz her iki durumda da yüksek,şikayetleriniz de diyabet şüphesini destekliyor ancak yine de bir endokrinoloji bölümüne muayene olarak daha ayrıntılı tahlillerin yapılmasında fayda var.Geçmiş olsun.