19 yasinda ki oglumun tahlil sonucu WBC 7.9 RBC 5.8 HGB 11.5 HCT 35.4 PLT 379 MCV 61 MCH 19.8 MCHC 3

Tahlil.com Cevabı :

Tahlil.com'a göndermiş olduğunun kan sayımı ( hemogram)
sonuçlarında hafif de olsa  anemi bir diğer adıyla da kansızlık bulguları var.
Bu da normal bir durum değil.
Bunun çözümüiçin tedavi olmalısınız.
Kansızlığınızın araştırılması amacıyla da bir takım ilave tahlillere de gerek olabilir.
Bu konuda bir dahiliye veya hematoloji uzmanına başvurmanızda yarar var.

Kansızlık ve tanı yöntemleri hakkında daha fazla bilgi sahibi olmak ve bu konuda benzer sorular ve uzmanlarımızca verilmiş cevapları okumak isterseniz aşağıdaki bağlantıyı tıklayabilirsiniz: