2 yıldır dışkım cıvık halde ve aşırı yapışkan.Bugün doktor gaita testi yaptı,bu ve şişkinlik,gaz,hazımsızlık,kilo alımı rahatsızlıklarım için

Kolaylıklar dilerim.rnBenim yaklaşık 2 yıldır dışkım cıvık halde ve aşırı yapışkan.Bugün doktor gaita testi yaptı,bu ve şişkinlik,gaz,hazımsızlık,kilo alımı rahatsızlıklarım için.Ne yersem yiyeyim midemde gaza dönüşüyor,midem sürekli şiş halde.sonuçlarım şöyle ki;

Tahlil.com Cevabı : Merhaba, sonuçlarınızı gönderirseniz bu konuda görüşümüzü bildirebiliriz.

m************ :

39 yaşındayım,kadınım.sürekli gazım var,midem şişkin ve rahatsız.Haşimatom olduğu söylendi anti tpo değerlerim yüksek çıktı,569 gibi..kolestroüm de yüksek..karbonhidrat çılgınlığım var,tatlı krizlerim yok.çok kilo aldım,o şiksyetle gittim zaten

Cevap:

Bu durumda endokrinoloji bölümde muayene ve tedavinizin yapılması gerekiyor.

Bu konuya dair bir sorunuz varsa siz de uzmanlarımıza 7/24 Soru sorabilirsiniz.Soru sormak için tıklayın.

m************ :

39 yaşındayım,kadınım.sürekli gazım var,midem şişkin ve rahatsız.Haşimatom olduğu söylendi anti tpo değerlerim yüksek çıktı,569 gibi..kolestroüm de yüksek..karbonhidrat çılgınlığım var,tatlı krizlerim yok.çok kilo aldım,o şiksyetle gittim zaten

Cevap:

Tahlil sonuçlarınızı inceledik. Belirtiğiniz sonuçlar otoimmün bir tiroid bezi hastalığınız olabileceğini gösteriyor.Bu durumda bir endokrinoloji uzmanına başvurmanızda yarar var.TSH değerinizin normal olması Haşimoto denen hastalık olabileceği bulgusu olabilir.Hashimato hastalığına dair aşağıda detaylı bilgi bulabilirsiniz.

Bu konuya dair bir sorunuz varsa siz de uzmanlarımıza 7/24 Soru sorabilirsiniz.Soru sormak için tıklayın.

m************ :

IgA (Nefelometrik ) t1710 tmg/L tBİRİMLER DEĞİŞTİRİLMİŞTİR,DİKKAT EDİNİZ Ozel Referans Değerler 0-1 AY 20-500 mg/L 2-5 AY 40-800 mg/L 6-9 AY 80-800 mg/L 10-12 AY 150-900 mg/L 2-3 YAŞ 180-2500 mg/L 4-5 YAŞ 250-1600 mg/L 6-8 YAŞ 350-2000 mg/L 9-12 YAŞ 450-2500 mg/L >12 YAŞ 400-3500 mg/L nnGaitada sindirim durumu tNEGATİFnGaitada gizli kan aranması, manuel tNEGATİFnGaitada sindirim durumu tNEGATİF

Cevap:

IG A normal değerleri yaşa göre ayrıştıırlmış.Bu durımda kaç yaşında birinin bu tahlili verdiğini de belirtmelisiniz

Bu konuya dair bir sorunuz varsa siz de uzmanlarımıza 7/24 Soru sorabilirsiniz.Soru sormak için tıklayın.