20 yaşında bir bayanım adet düzensizliği sebebiyle kadın hastalıkları bölümüne çıktığım doktor benden hormon tahlili istedi. sonuçlarım bu şekilde. yüksek olduğu söylendi

Estradiol 149.8 pg/ml - ploraktin 29.73 ng/ml 4.79-23,3 lh 26.05 mlU/mL 0,8-7,6 total testesteron 54.80 ng/dl 8,4-48,1 ben 20 yaşında bir bayanım adet düzensizliği sebebiyle kadın hastalıkları bölümüne çıktığım doktor benden hormon tahlili istedi. sonuçlarım bu şekilde. yüksek olduğu söylendi. ne gibi sorun var acaba ve bu sonuçlar ile hamile kalmam mümkün mü

Tahlil.com Cevabı : Evet sonuçlarınız normal değil.Hamile kalmanıza engel olabilir.Polikistik over sendromu ve/veya bir hormon hastalığınız olabilir. Prolaktin hormonunuz da yüksek.Tercihen bir endokrinoloji uzmanına başvurup tedavi olmalısınız.